Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
25. Apríl , 2024, 21:34:57
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Ako ste sa dostali ku gitare ?  (Prečítané 2336 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
KirkHammettWah
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 132



« kedy: 30. Júl , 2017, 13:47:19 »

Čauko shredderi
Zaujíma ma , že ako ste sa dostali ku hre na tento nádherný názor , čo bolo tým impulzom vziať gitaru a začať cvičiť  Popiskujem si

Nevidel som tu nikde takúto tému , ak je tak sa ospravedlňujem  Zdravíčko 
Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #1 kedy: 30. Júl , 2017, 14:11:03 »

no urcite to nebol shredding v prvom rade co ma dostalo ku gitare  Bavím sa skvele
Zaznamenané

cubo
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4588



« Odpoveď #2 kedy: 30. Júl , 2017, 14:14:41 »

u mna to bol Andrej Seban a David Gilmour na zaciatku  Na zdravie!
Zaznamenané
futox
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 451



« Odpoveď #3 kedy: 30. Júl , 2017, 14:16:14 »

Umna rodinný znami. Zacalo to s akustikou a potom samozrejme oblubena hudba (rock) tak som presiel na ele. Gitaru
Zaznamenané
icotech852
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 508



« Odpoveď #4 kedy: 30. Júl , 2017, 15:00:03 »

Ako študent som strašne zbožňoval hard rock a metal a Battery od Metly bolo niečo čo som považoval za úžasné rýchle.Mojim dôvodom bola Metallica a Kirk Hammett.Tuzil som vedieť hrať ako oni.

Dal som si métu,že pokiaľ sa naučím Orion,tak "mám talent" a bol som najšťastnejší na svete :)

Prvu gitaru som mal od mamy,Jolana IRIS za 800Sk.Nezalezalo na tomto čo je,záležalo na tom,že môžem cvičiť Žmurk
« Posledná zmena: 30. Júl , 2017, 15:02:48 od icotech852 » Zaznamenané

Jackson X Kelly,Marshall JVM,Greenbacks
KirkHammettWah
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 132



« Odpoveď #5 kedy: 30. Júl , 2017, 15:26:18 »

U mňa to bola motivácia po tom čo ma vyhodili zo ZUŠ kvôli tomu , že takých ako som ja oni nepotrebujú. Tak som prestúpil na inú ZUŠ , kde som na sebe makal a zahanbil som svoju bývalú "učiteľku"
Prvotný dôvod samozrejme dievčatá , ale dnes sa na tom smejem  ha ha ha
Zaznamenané

BrokenWings
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1539



« Odpoveď #6 kedy: 30. Júl , 2017, 17:07:25 »

Ked som mal 13, tak som si povedal, ze budem rockova hviezda a ze budem mat nausnicu. Nausnic som mal kopec, rockova hviezda som nebol. Asi do osemnastich som cvicil, potom som zacal chodit na forum a naberat rozumy. Tak som uz len naberal rozumy a necvicil  Bavím sa skvele

Posledne roky ma nebavia ani nausnice a ani by som nechcel byt rockova hviezda. Pohrali sme hromadu koncertov, dobre bolo a raz sa k aktivnejsiemu hraniu mozno vratim, no teraz mi staci zahrat si doma.
Zaznamenané
yesfan
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1564


Skratfštrku, Parom, Klokotor, Ambient Shrine


WWW
« Odpoveď #7 kedy: 30. Júl , 2017, 17:09:00 »

U nás doma odjakživa hral Beatles a Stones, neskor s prvými kazeťákmi prišli Maiden, Van Halen, Accept atd atd. Na domácej scéne sa zjavila Tublatanka, Zóna A... všetci kamaráti okolo mňa na základke vpodstate žili metalom a logický krok pre každého z našej nejakej tej komunity bolo dopracovať sa ku skutočnej elektrickej gitare. Takže veľmi prirodzene to postupne prišlo.

Ale ako som spomenul akurát v téme o Tublatanke, pre mňa bol ohromujúcim zážitkom ich koncert Žeravé znamenie osudu v nejakom 90-91, na ktorý som sa dostal. Stál som tam v úžase a pamätám si, ako mi behali zimomriavky po chrbte ešte keď sme išli po ulici po koncerte. To sme sa už s bratom dohadovali, že definitívne ideme do toho - on bicie, ja gitara... :-)
Zaznamenané

“There is only one corner of the universe you can be certain of improving, and that's your own self.” Aldous Huxley


http://martinhuba.bandcamp.com/
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #8 kedy: 30. Júl , 2017, 19:37:11 »

kedze som v tom prostredi vyrastal, vzdy som vedel, ze budem hrat na gitaru. od istej doby som uz bezne v kruhoch kamaratov vyhlasoval, ze hram na gitaru, aj ked realne som sa tomu este nezacal venovat. problem nastal, ked sme mali ist na skolsky vylet, dohadovali sme sa, ze si vezmeme spanielky a ze tam nieco strasne dobre zahrame. pruser bol len v tom, ze ja som na tu gitaru fakt este nezacal hrat, i ked kamaratom som tvrdil uplne ine. nezostavalo mi nic, len natiahnut na spanielku struny, nejako to naladit a co najrychlejsie sa nieco naucit, aby hanba nebola. to bolo mozno 2-3 tyzdne pred onym skolskym vyletom.

na vylete som sice neoslnil, ale ani ma neodhalili, ze to vobec neviem. kamarat - spanielkovy spoluhrac, ktory tvrdil dovtedy podobne ako ja, ze bezne odjakziva hrava (pretoze zhodou okolnosti tiez vyrastal v naozajstnom gitaristickom prostredi), bol v skutocnosti na tom od mna lepsie len o velmi malo, ktovie, kedy zacal hrat naozaj on  Ja som čert..

to sme mali 14 rokov. potom som uz na tu gitaru hraval fakt naozaj, venoval som sa, cvicil, nasetril na elektricku Jolanu a nasledne som sa ako 15 rocny pochvalil so svojim novym konickom doma. fotrovi som predviedol to najlepsie, co sa dalo. moc sa mu to nepozdavalo, tak ma nastastie zacal realne ucit, asi rok sme sa tomu intenzivne venovali. a potom som hral, hral, hral, az kym som neprestal a vsetko zase nepozabudal. a to uz sme tak niekde dnes. rockova legenda som sice uz bol, ale chystam sa byt znova a tentoraz uz naozajstna  Som frajer ale myslim, ze zatial casu dost  Neviem

Zaznamenané
Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.066 sekund, 22 otázok.