Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
28. Marec , 2024, 19:31:31
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Prerabka Jackson js32t rr  (Prečítané 1391 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Darkdragon
okukávač

Príspevkov: 2


« kedy: 06. August , 2017, 14:58:22 »

Ahojte mam otazku. Chcel by som si moju ciernu gitaru prerobit. Z povodnej ciernej farby by som ju chcel mat so strukturov dreva ako basu. Staci to vybrusit a nalakovat? Nemam s tym velke skusenosti. Za odppvede vopred dakujem.
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #1 kedy: 06. August , 2017, 16:18:06 »

vacsina z tychto jacksonov je jelsa alebo lipa co si pamatam a ten dovod preco je to vzdy lakovane je ten, ze bez laku je to grc drevo, cize strukturu ziadnu moc necakaj asi ako lavica v krcme piatej triedy...

da sa to vybrusit a boli aj nejake chemikalie na to ako ten nater stiahnut, ale drevo ako take by nemalo ostat odhalene malo by to ist minimalne pod olej/vosk na to urceny aby to nesalo vlhkost z okoliteho prostredia...

urcite by som to dal spravit niekomu kto to vie  Zdravíčko
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #2 kedy: 06. August , 2017, 17:27:11 »

jelsa vie byt velmi pekna co sa tyka kresby, je dost charakteristicka a uplne bezne sa nechava naturalna. pripadne zvyraznit moridlom.

lipa je ozaj taka nijaka, nie len co sa vzhladu tyka :)

zakladnu vrstvu laku by som odstranil chemicky nejakym vhodnym odstranovacom. zvysok mechanicky - smirgle. ak je to cierna farba, je mozne, ze bude dost vsiaknuta a smirglovania bude jak na kostole.

ak je to nejaka lacnejsia gitara, je mozne ocakavat rozne prekvapenia v podobne tmelu, kludne aj velkych vytmelenych usekov, kludne aj do vacsej hlbky. to potom samozrejme ziadny natural povrch spravit nepojde. pri lacnych gitarach sa totiz moc neseru, aj dogabane kusy dreva sa pouziju, vytmelia a namaluju nacierno.

na druhej strane, ak je to nejaka serioznejsia drahsia gitara, zmenou laku sa jej drasticky znizi hodnota, bars by sa robota aj pekne podarila.

chcem tym naznacit, ze ja osobne by som taku robotu neodporucal.
Zaznamenané
Darkdragon
okukávač

Príspevkov: 2


« Odpoveď #3 kedy: 06. August , 2017, 17:36:25 »

Je to lacnejsia verzia bez tremola, preto by som ju chcel nejako ozivit pretoze ten boelo-cierny lak je pre mna uz otrasny :D
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #4 kedy: 06. August , 2017, 17:50:36 »

ak si sikovny, da sa to zvladnut aj doma. ak si drevo, zbytocne debatovat, lebo to aj tak doseres. ak Ti to staci hocijako, sprav to hocijako. ak to chces seriozne, nastuduj si  poriadne teorie ohladne lakov a lakovania.

to, ze pod ciernym lakom moze byt na lacnej gitare drevo ponicene plati stale.

vela stastia.
Zaznamenané
Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.035 sekund, 22 otázok.