Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
18. Apríl , 2024, 16:20:15
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Gitara ako výstupný projekt  (Prečítané 3170 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
KirkHammettWah
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 132



« kedy: 07. September , 2017, 16:34:25 »

Čauko borci
Dostali sme požiadavku , a to urobiť do mája projekt na fyziku na ľubovolnú tému , ale fyzikálne tú tému popísať (napríklad princíp toho ako pracuje mikrovlnka ..)
No a ja si chcem vybrať gitaru , niečo som našiel na internete , ale neviem čo do toho spracovať. Celý ten proces ako to vlastne prebieha v tých snímačoch , prečo potrebujem kombo aby mi to hralo atď to ako tak popíšem , ale čo ďalej ... Nejaké nápady ? :)

Najlepšie by bolo keby som si mohol s niekým čo sa v tom vyzná popísať , aby to malo úroveň

Vďaka za pomoc :)
Zaznamenané

Iggy
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3139


full-time obzer


WWW
« Odpoveď #1 kedy: 08. September , 2017, 13:19:29 »

srsly chces, aby ti tu niekto z fora tlmocil zadanie tvojej fyzikarky?
ja z toho ani neviem, ci tu gitaru ides vyrobit, alebo co.

pokial ju mas len popisat, tak aj tu aj na nete je toho nekonecno, ak si doteraz nepoznal, tak super adresy su https://en.wikipedia.org a http://www.google.com/
mozes zacat odovzdavanim kynetickej energie strune, nasledne spomenut vazby v materiali strun, ktore pri danej hrubke umoznuju vibraciu, ktora je pravidelna a rozvibruje vzduch, tj. vytvori zvukove vlny nejakej frekvencie, das naky vzorec, kde v zavislosti od pnutia, dlzky a hrubky struny vypocitas ton, ktory struna vyda.
no a potom mozes ist na elektromagnetizmus, tj. ako funguje snimac, ktory na zaklade narusenia elektromagnetickeho pola da nejaky vystupny signal, ktory ide nasledne cez potaky do zosiku.
myslim, ze to na stredoskolsky projekt uplne staci.
Zaznamenané

Citácia: Rastis 07. August , 2007, 18:46:25
ale hosi no tak - sa neposerte. o nic nejde.

ked ti baba povie, ze si ju na chuja opichal, tak co? vynadas jej, ze ta nemoze kritizovat lebo nema vtaka?
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #2 kedy: 08. September , 2017, 14:24:06 »

zakomponoval by som aj princip ozvucnice + zakon zachovania energie vs. vplyv prostredia na pohltenie energie, cize co sa deje, ked je kmitajuca struna o nieco upnuta a ako to nieco jej kmitanie v praxi ovplyvnuje. a mas to aj ako pokracovanie do celonarodnej sutaze strednych skol.

Zaznamenané
Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.025 sekund, 22 otázok.