Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
28. Apríl , 2024, 00:10:04
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Moje gitarky  (Prečítané 488 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« kedy: 15. September , 2023, 15:01:26 »

ked to tu tak trosku vstalo z mrtvych, tak som si uvedomil, ze za tie roky som sa tu nepochvalil s gitarkami. Momentalne sa u mna nachadzaju 3ks:
- Orechovica od Igora Kellera - telo mahagon/orech top, krk pao ferro/eben, hmatnik eben, BKP Painkiller/VHII - stale si myslim, ze to bola super volba, zvukovo fasa, dobre sa na neja hra. Ako sa hovori - feels like home, ked ju po dlhsej dobe vezmem do ruk. Kedysi som razil teoriu, ze na metal staci iba volume potak, ale nakoniec elektrika presla par upravami - treble bleed, partial coil split.

- ESP E-II Eclipse - Blue Natural Fade - nejak ma vtedy chytil GAS na Single Cut, chcel som gitaru s aktivkami povodne som chcel Full Thickness (hrubka tela ako Gibson LP Custom), ale natahovala sa dodacia doba, tak nakoniec vyhral za mna krajsi design, aj ked tensie telo. Vyhodnejsia ponuka na novu gitaru cez reverb.com zohrala tiez svoju rolu pri rozhodovani. Mahagon/Javor top (klasicka javorova doska s burl javorovou dyhou), mahagon/eben krk, EMG 57TW/66TW snimace. Za mna je to instantna "Metallica" zvuk, snimace milo prekvapili, su o dost univerzalnejsie ako notoricky zname 81/85/60. navyse po rozopnuti je z nich aktivny, noiseless single coil snimac. Mostik a kobylku som vymenil za zamykacie Gotoh 510 (skor kvoli vlastnemu pohodliu ako pre nejake extra zvukove vyhody).

- Ibanez RGR5220M- toto bol trochu impulse buy, znova sa mi podarila fajn ponuka na reverb.com, chcel som gitaru s tremolom a ked uz, tak preco si nesplnit detsky sen - RGcka s reverznou hlavou. V tom case bol jediny dostupny Prestige model s reverznou hlavou iba v tejto hnusnej zelenej, ale tak co uz. Je to tak hnusna zelena, az je pekna Bavím sa skvele a javorovy hmatnik bol tiez male bezvyznamne plus. Velmi milo ma prekvapil profil krku Super Wizard HP Prestige, ktory nebol take hnusne hranate Dcko, ako si pamatam z X rokov dozadu, ale prijemne padnuci, tenky, rychly krk. Je to mahagon telo, jasenova dyha, javor/wenge krk, javor hmatnik, Lo-Pro Edge tremolo a BKP Brute Force snimace. Gitara dostala Tremol-No, ale momentalne ho nemam locknuty, takisto som sa dlho odhodlaval na odobratie tonovej clony - casto som ju nepouzival, ale vdaka nej to bola z tych troch najuniverzalnejsia gitara. Nakoniec ale vyhralo pohodlie nad funkcnostou - jednoducho sa neviem stotoznit s volume potakom tak blizko, takze tonova clona sla prec, miesto nej volume potak a dieru zaplnil srob, ktory bol po ruke  Bavím sa skvele v ramci toho som spravil tiez partial coil split, treble bleed tam bol od vyroby. Nemam tej gitare inac co vytknut, tremolo super, zvukovo tiez, aj ked je to najtazsia gitara u mna, tak je velmi pohodlna.



* 20230915_143704.jpg (1549.16 KB, 2327x1746 - prehliadnuté 128 krát.)
« Posledná zmena: 15. September , 2023, 17:13:19 od styrioci » Zaznamenané
yngsteen
stály hosť
*****
Príspevkov: 1004



« Odpoveď #1 kedy: 15. September , 2023, 16:09:35 »

Fajnovo.  Ten Keller uz trocha chytil aj Mojo.  Na zdravie!
Zaznamenané
RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3484



« Odpoveď #2 kedy: 16. September , 2023, 11:07:16 »

Parádne kusy !  Na zdravie!
Zaznamenané
crespi
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 585



« Odpoveď #3 kedy: 16. September , 2023, 19:50:02 »

Pekna zbierka, ta zelena je praveze super, ma styl a nie je tuctova
Zaznamenané
spyros
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4851



WWW
« Odpoveď #4 kedy: 18. September , 2023, 09:39:58 »

Málo Telecasterov...

PS: Posielam pre zaujímavosť záber zo záverečnej relic worn úpravy.


* Obr zok 231.jpeg (713.45 KB, 1024x768 - prehliadnuté 86 krát.)
« Posledná zmena: 18. September , 2023, 10:21:29 od spyros » Zaznamenané

Greece Catholic Anarchist Bishop of Manhimself
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #5 kedy: 18. September , 2023, 14:15:29 »

ta zelena je tak dobra, ze az je to moc. ale tak co uz :)

aka je vyhoda chciet gitaru s tremolom a potom ho locknut ? pre moznost sikovneho ladenia zamknutej gitary ?
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #6 kedy: 18. September , 2023, 22:35:22 »

Málo Telecasterov...

PS: Posielam pre zaujímavosť záber zo záverečnej relic worn úpravy.
  Bavím sa skvele Na zdravie!

aka je vyhoda chciet gitaru s tremolom a potom ho locknut ? pre moznost sikovneho ladenia zamknutej gitary ?
primarne uz len pre tu moznost to pohodlne zamknut. Jedna z vyhod je to ladenie, ako si spomenul - vymena strun je tym padom doslova par minutova zalezitost. Dalsi z vyhod, teoretickych, je konzistencia pri nahravani (ak je pasaz, ktora tremolo nepotrebuje)
« Posledná zmena: 19. September , 2023, 08:18:43 od styrioci » Zaznamenané
yngsteen
stály hosť
*****
Príspevkov: 1004



« Odpoveď #7 kedy: 20. September , 2023, 20:25:46 »

Ta zelená vyzerá, že by mohla zadefinovať nejaký nový sub-genre metalový  :).
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #8 kedy: 20. September , 2023, 22:05:11 »

dik, chalani  Popiskujem si

este jedna vec mi napadla. Na tej RGcke som dodatocne osadzoval krytky na snimace, ktore mi lezali bokom. a kedze sa mi s tym nechcelo moc babrat, tak som miesto opatovneho voskovania snimacov pouzil silikon.



* 353775382_1314949489402473_5718544487785576868_n.jpg (83.5 KB, 1080x949 - prehliadnuté 49 krát.)
Zaznamenané
Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.093 sekund, 23 otázok.