Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
29. Marec , 2024, 08:36:18
Strán: 1 [2] 3 4 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Crespiho lavacke lutny  (Prečítané 14677 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #15 kedy: 03. Január , 2018, 13:29:00 »

Mne sa inac witchhaty pacia, aj na deluxe telatach.

Aj mne, to aj preto ze mam strasne rad eru, kedy sa davali, tak som si na ne zvykol. :)

Ale vacsina ludi nezdiela nase sympatie voci witchhatom.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
crespi
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 585



« Odpoveď #16 kedy: 16. Marec , 2018, 09:20:09 »

Vcera mi z UK prisiel klon Gibsonu Professional od znacky Revelation.

Je to viac-menej verna kopia predlohy, len to nema low impedance snimace, ale snimace s odporom 15 K. Tento odpor sa da stvrtym potakom upravovat od 5 do 15 K. Ma to phase in/out switch, rozopinanie jednotlivych cievok a tzv. smooth potak, co nie je klasicky tone potak, ale robi gitaru viac vintage, je taka drevenejsia/akustickejsia. Ma to mrte zvukovych moznosti, mam co skusat  Nechajte ma vydýchať

Tovarensky posobi inac velmi dobre spracovana, ak by chcel niekto vyskusat znacku Revelation. Prazce fajn, drevo vibruje, ladicky grovery, potaky nepraskaju. V ramci nizsej strednej triedy nie je o com.


* WP_20180316_06_55_34_Pro.jpg (500.14 KB, 920x1632 - prehliadnuté 616 krát.)

* Capture.JPG (411.14 KB, 1906x747 - prehliadnuté 598 krát.)
« Posledná zmena: 16. Marec , 2018, 12:31:00 od crespi » Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #17 kedy: 16. Marec , 2018, 11:36:21 »

to je docela ulet, klonovat takyto nie prilis popularny model, navyse do lavackej verzie :)

ale gratulujem !
Zaznamenané
crespi
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 585



« Odpoveď #18 kedy: 16. Marec , 2018, 12:29:25 »

to je docela ulet, klonovat takyto nie prilis popularny model, navyse do lavackej verzie :)

ale gratulujem !

Dik.

Tak ono ten model mal smolu, ze prisiel v nevhodny cas a ze sa neuchytil. Ako aj x inych modelov od roznych vyrobcov.

V ramci silnej konkurencie sa niektori vyrobcovia snazia odlisovat, nic ine im neostava, a ludia ako ja mozu z toho profitovat.  :)
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #19 kedy: 16. Marec , 2018, 15:31:44 »

to je docela ulet, klonovat takyto nie prilis popularny model

Gibson spravil nedavno tiez reediciu LP Recordingu. http://www.gibson.com/Products/Electric-Guitars/Les-Paul/Gibson-USA/Les-Paul-Recording.aspx

Ta Norlin era celkovo sa stava nejako celkom oblubenou v poslednom case. Poskytuje totiz celkom slusne moznosti, ako spestrit produkciu aj ked nie zrovna oblubenymi modelmi, pozri ako to pekne na stranke Gibson obkecali. :)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
crespi
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 585



« Odpoveď #20 kedy: 16. Marec , 2018, 15:38:15 »

Gibson spravil nedavno tiez reediciu LP Recordingu. http://www.gibson.com/Products/Electric-Guitars/Les-Paul/Gibson-USA/Les-Paul-Recording.aspx

Ta Norlin era celkovo sa stava nejako celkom oblubenou v poslednom case. Poskytuje totiz celkom slusne moznosti, ako spestrit produkciu aj ked nie zrovna oblubenymi modelmi, pozri ako to pekne na stranke Gibson obkecali. :)

A pomaly idu aj cenovo zberatelsky nahor, kedze sa daju este ulapit za slusne susne
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #21 kedy: 16. Marec , 2018, 15:40:05 »

To ano, velmi dobre si pamatam co stali tak pred 13-14 rokmi. To boli casy, ked sa dal kupit 73 Custom vo fajn stave za 1600 dolarov. :)
« Posledná zmena: 16. Marec , 2018, 15:40:33 od proghopik » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
crespi
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 585



« Odpoveď #22 kedy: 25. Marec , 2019, 08:06:42 »

Revelationka posla a reku, ze sa mi dlhsie cnelo po Tele.

Domov prislo starsie mexico, este s alnicami, a zvukom som milo prekvapeny.

Fotka najsvatejsej lavorukej triady.  Na zdravie!

IMG-20190324-195248" border="0
Zaznamenané
Locksmith
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3186



« Odpoveď #23 kedy: 25. Marec , 2019, 14:28:43 »

Ako kupujes gitary? Len tak objednas z eshopu/bazara a dufas? Alebo osobne vyskusas? Ja som tiez lavak a je to tazke najst nieco kvalitne.
Zaznamenané
crespi
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 585



« Odpoveď #24 kedy: 25. Marec , 2019, 15:42:11 »

Ako kupujes gitary? Len tak objednas z eshopu/bazara a dufas? Alebo osobne vyskusas? Ja som tiez lavak a je to tazke najst nieco kvalitne.

Ako kedy.

Ja viem po anglicky aj nemecky, tak nemam problem hladat aj mimo Slovenska. Gibsona som napr. kupil na blind od konkretneho cloveka z UK a dufal, ze bude hrat dobre. Tam ale bol predsalen predpoklad, ze to nebude hluche poleno. Aj Revelation bol na blind z UK, precital som si recenzie, popocuval ukazky a kupil. Tie dve Fendre boli napr. v ramci CS a tie som pred kupou aj osobne skusal a az potom kupil. Viacmenej je toto rotovanie pre mna len take hobby. Raz do roka jednu gitaru predam, namiesto nej kupim zase inu a pohrajkam sa. Uvidime, ci to Tele prezije rok.  Bavím sa skvele


 
« Posledná zmena: 14. Január , 2020, 09:04:52 od crespi » Zaznamenané
crespi
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 585



« Odpoveď #25 kedy: 01. Júl , 2019, 11:49:18 »

IMG-20190630-111105" border="0

Telkac sa dlho nezohrial a opacnym smerom prisiel Squier VM JB.

Telkac bol velmi fajn, ale pri tom strate mal slabu minutaz.  No hanbím sa..

Jazz bass som kupil novy, ze reku poskusam aj kus hru na basu. Vybral som si nieco viac entry level a spoko, hra to ako jazz bass  Som za vodou kámo.
Zaznamenané
crespi
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 585



« Odpoveď #26 kedy: 14. September , 2020, 11:52:03 »

Pribudla dalsia hracicka, tentokrat extremna raritka. Lavacky Schecter strat z roku pana 1980 z vyhladavaneho obdobia, ked sa vyrabali v zavode Van Nuys. Firma Schecter zacala ako vyrobca nahradnych dielov pre gitary od velkych hracov, neskor zacali vyrabat vlastne gitary. V tom case mali aj pristup k exotickym drevam, ktore su dnes uz nedostupne alebo len tazko zohnatelne prip. velmi drahe. V tom case robil gitarove krky Tom Anderson, obsmietali sa tam gitarari ako napr. Suhr alebo Charvel. Potom zazili svoje vlastne “CBS“ a neskor isli do japonskych ruk, kde su doteraz.

Moj kus ma telo z jedneho kusu teaku, krk je jeden kus shedua. Hardver komplet v mosadzi, tremolo a blok su apgrejdnute na KGC, len ten samotny monster blok vazi cez 700 gramov. Snimace su velmi skore SD a cela ta sranda vazi viac ako poriadny plnotucny les paul. Vysledok je ale odmenujuci, strat, ktory ma prijemne EQ, basy su, stredy su, vysky su velmi prijemne a sustainu ma na rozdavanie.


 
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #27 kedy: 14. September , 2020, 20:18:08 »

Schecter a ich komplet diely na stratocastrovske skladacky koncom 70-tych rokov odstartovali tradiciu gitararstva na Slovensku :)
Zaznamenané
crespi
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 585



« Odpoveď #28 kedy: 16. September , 2020, 07:47:38 »

Schecter a ich komplet diely na stratocastrovske skladacky koncom 70-tych rokov odstartovali tradiciu gitararstva na Slovensku :)

Tuto cast historie vobec neviem. Ich pouzivali ako mustru? Neboli tie diely na nase vtedajsie pomery drahe a nedostupne?
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #29 kedy: 16. September , 2020, 10:46:16 »

na prelome 70/80 bol jednym z prvych vyrobcov u nas Fedor Freso, intenzivne sa v tom obdobii kamaratil s mojim tatkom, zdielali spolu stolarsku dielnu u Fedora v pivnici, vyrabali na zakazku PA boxy, monitory a podobne, lebo sa to tu tazko zhanalo. v tom obodobii si tatko objednal skladacku stratocastera od Schecter. ked to doslo, tak kukali s Fedorom, ze vsak a toto nedokazeme spravit ? sa hecli a navyrabali behom par rokov kopec Stratocasterov, Fedor aj basgitar. mnohe sa daju vidiet v dobovych klipoch vtedajsich kapiel. jedna tatkova sa da vidiet na obale platne Petra Nagya - Ale, z druhej stany obalu je ju vidno celu:

https://www.google.com/search?q=peter+nagy+ale&newwindow=1&sxsrf=ALeKk026f1y7CDSQoTSewez60dTzLVAmpQ:1600248340682&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwjz55fPre3rAhWzQhUIHWXVDuEQ_AUoAXoECB8QAw&biw=2560&bih=910

na Fedorov "explorer" hravali v YPS (Bobo Hangonyi), Fedorov "flying" obcas dodnes pouziva a rad sa s nim foti Peci Uhercik.

na suciastky nasli vtedy mladucku a lacnu firmu Rockinger:

https://www.rockinger.com/en/

po nich prisla dalsia vlna mladsich gitararov a dalsia mladsich a stale lepsich, az sme v dnesnych casoch :)

... trochu som odbocil :) netvrdim, ze moj tatko s Fresom vynasli gitararstvo, ale viem, ze ten Schecter bol jednym zo spustacov "masovejsieho" handmade v 80tych rokoch. viem, ze ten Schcecter potom putoval, myslim, ze ho mal aj Fero G. a niekedy v 90-tych rokoch som ho videl na podiu ako jedinu hlavnu gitaru na celom koncerte u Henryho T. ktovie de je dnes  Neviem
Zaznamenané
Strán: 1 [2] 3 4 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 1.157 sekund, 23 otázok.