Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
19. Apríl , 2024, 08:58:02
Strán: 1 2 [3] 4 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Crespiho lavacke lutny  (Prečítané 14752 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
crespi
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 585



« Odpoveď #30 kedy: 16. September , 2020, 11:18:28 »

Aha, takto si to myslel, lebo inac mi neslo do hlavy, aky tam mohol byt suvis s nasou CSSR. Nasiel som nejake dobove Schecter kalatogy a tie diely a aj cele gitary boli dost drahe, takze u nas by som si to vedel skutocne predstavit len ako mustru u sudruhov, nieco na styl, ako ked pokupili zahranicne konaky, poochutnali a vymysleli nase KBcko.

Ale niet nad taketo pribehy z prvej ruky, dakujem  Zdravíčko

Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #31 kedy: 16. September , 2020, 11:41:23 »

ak Ti teda nevadi, ze ti tu pisem nesuvisiace veci, tak kukam, ze Peter Nagy bol vzdy nadcasovy :) :



ten biely Strakac co ma je ta gitara z obalu tej platne co som pisal vyssie. je to gitara robena mojim tatkom u Fedora v pivnici, z mahagonu z breclavskej dyharne, povodne ju mal ako natural. potom si ju dal niekomu prestriekat na bielo, ale zjavne nie moc kvalitne. vysledkom bol necakany RELIC behom relativne kratkej doby. ale Peter N. vedel, ze RELIC je buducnost, tak sa nehanbil vytasit to v klipe uz vtedy :)

no a ten Schcecter bola ozaj dlhe roky zabudnuta firma, potom niekedy 10 rokov dozadu prisli s metlackymi viacstrunkami, vyzeralo to na velku slavu a dnes su myslim zase v uplnom zabudnuti, teda aspon podla toho, ako to vobec nesledujem :)
Zaznamenané
crespi
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 585



« Odpoveď #32 kedy: 02. December , 2020, 13:21:29 »

Schecter isiel z domu prec k cajopicovi, takze pre zmenu nieco ine, a sice zlate ceske rucicky.

Zaznamenané
crespi
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 585



« Odpoveď #33 kedy: 10. Marec , 2023, 07:57:55 »

Poaktualizujem si svoje memoare.

Jazz bass isiel dopreč a namiesto neho prisiel Sterling MM. Tie spodky mi jednoducho chybali. Pre mna ako bassoveho diletanta absolutne vyhovujuci a postacujuci model, pravdupovediac ani nevidim velky zmysel ist do velkeho brata EB. Prazce, hmatnik, HW vsetko dobre, zvuk ako stingray, co chceme v golden ere hudobnych nastrojov viac  Popiskujem si

« Posledná zmena: 10. Marec , 2023, 07:58:28 od crespi » Zaznamenané
crespi
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 585



« Odpoveď #34 kedy: 10. Marec , 2023, 08:12:09 »

Dlhodobo hladam lavoruke vintage tele, ale pri mizivej ponuke a sialenych cenach som si country chtíč skusil zaplatat novym mexicanom. Oh boy, tie nove player telkace ma fakt prekvapili, oproti starsim mexicanom o dva levely vyssie. Po prichode prazce nepekne vytrcali, ale po mesiaci v mojom mierne vlhkom byte sa drevo vratilo pekne tam kam patri a krk z boku pekne hladky. Zvukovo zatial najlepsie tele, ake som mal, krkovy snimac je pouzitelny, kobylkovy da pekne zeppelinov I. Hmotnost prijemnych 3,3 kg, kym nepride nieco pekne vintage, toto ostane, zaroven nemusim riesit nejake MIJ medzistupne.

« Posledná zmena: 10. Marec , 2023, 08:14:17 od crespi » Zaznamenané
crespi
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 585



« Odpoveď #35 kedy: 16. September , 2023, 19:47:28 »

Perletova flojdovka od Vavrusu predana, novy majitel nadseny ako male dieta  Bavím sa skvele

V 5-racku ostalo jedno volne miesto, tak rozhadzujem siete na nieco zaujimave.

Tie nove yamaha revstary niekto skusal?

Ked inac kukam archivnu snimku player tele, ak by to niekoho zaujimalo, ten odtien ala burákové máslo zosvetlil o par odtienov a vyzera uz lepsie.
« Posledná zmena: 16. September , 2023, 19:50:25 od crespi » Zaznamenané
yngsteen
stály hosť
*****
Príspevkov: 1004



« Odpoveď #36 kedy: 18. September , 2023, 06:17:34 »

Yamaha Revstar je super, klasicky hlavne vyššie rady. Teraz som nedávno videl Bystrika v nejakej koncertnej zostave s gitaristom čo striedal dva Revstary do Kempera. Väčšinou čiste ľahko naefektované funky zvuky, občas nejaký štavnatejší crunch. Bolo to fajn.

Treba si to ale vyskúšať, pokiaľ viem je to unikátny dizajn a nedá sa to prirovnať spôsobom typu "je to len set neck tele, alebo hrubšie SGcko".
Zaznamenané
crespi
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 585



« Odpoveď #37 kedy: 20. September , 2023, 06:55:35 »

Strat dostava wellness treatment, prazce boli uz zdrate ako Kadyrova koza, tak som si povedal, ze uz fakt to treba.

V Ziline je problem splasit gitarara na refret javoroveho hmatnika, tak som gitaru zabalil a poslal postou k chalanom od Baranyi guitars.

Potom napisem, ako som spokojny, este to nejaky cas potrva. Zatial foto in progress. Robia to kompletka style, t.j. prazce von, zbrusenie povodneho laku, vrstva zakladneho laku, nove prazce, vrchny lak cez cely hmatnik a finalna uprava prazcov.





Zaznamenané
yngsteen
stály hosť
*****
Príspevkov: 1004



« Odpoveď #38 kedy: 20. September , 2023, 20:27:04 »

Sterling MM  som chvíľu mal, skvelá basa  Zdravíčko.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #39 kedy: 21. September , 2023, 07:41:33 »

...

Potom napisem, ako som spokojny, este to nejaky cas potrva. Zatial foto in progress. Robia to kompletka style, t.j. prazce von, zbrusenie povodneho laku, vrstva zakladneho laku, nove prazce, vrchny lak cez cely hmatnik a finalna uprava prazcov.


zaregistroval som ich na FB, ze aj robia gitary... kolko si pytaju za taketo preprazcovanie ?
Zaznamenané
crespi
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 585



« Odpoveď #40 kedy: 21. September , 2023, 08:58:46 »

Za takuto kompletku javorac kilecko. Palisander by vysiel menej.

Inac maju aj vlastnu lakovnu, takze aj refinishe vedia spravit.
Zaznamenané
crespi
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 585



« Odpoveď #41 kedy: 23. September , 2023, 16:32:22 »

Hmatnik uz s prebrusenym zakladnym lakom napigmentovanym tak, aby sa odtienovo zhodoval so zvyskom krku a hlavou.

Tu som mal najviac OCD, ci tam nebude viditelny farebny rozdiel (nezniesol by som farebny krk ala 70s straty Bavím sa skvele), ale vyzera super.

Ide sa na prazce.

Zaznamenané
crespi
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 585



« Odpoveď #42 kedy: 09. Október , 2023, 07:25:42 »

Gitarka je doma. Setup spraveny dobre, viac-menej som s refretom spokojny. Dal som si spravit aj tonovu clonu na kobylkovy singlac, preco som to nespravil skor  Popiskujem si

Zaznamenané
crespi
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 585



« Odpoveď #43 kedy: 01. December , 2023, 15:03:14 »

Ako kratochvilku som si zadovazil dve bentonky.

To dvojlemove tele cisto z estetickych dovodov, prosto sa mi fakt paci. Je spracovana bezchybne (ak neratam dve miesta viditelne lupou), intonuje aj na najvyssich prazcoch. Prazce a profil krku parada. Zvukovo je tensia a kus ujacena, ale da sa to tonovou clonou krotit a nakoniec prijemna zabavka za 159 eur.

Fusion T je uz taka vypimpovana bentonka, ze nerezove prazce, ebenovy hmatnik, tusq a zamykacie mechaniky. Ma to kus hrubsi krk. Zvukovo temnejsia, casom asi vymenim snimace za nieco citatelnejsie alebo tam skusim pripajkovat kondiky, ak sa k tomu dokopem.

Obe su velmi prijemne gitary, skoda ze sa taketo nieco za taku cenu nevyrabalo 20 rokov dozadu, ked som zacinal s elektrickymi gitarami. Ta lacnejsia bentonka ma z tych dvoch bavi viac, je viac raw a rokenrol.


photo uploader
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #44 kedy: 02. December , 2023, 11:10:04 »

Tieto HB su velka droga, sam uz som cosi mal a nieco mam. Ano, super vsetko od prazcov po spracovanie, okrem smiesnych snimacov, to je fakt. Uz mohli dohodit vsakovate Dimarzia a o kilo drahsie.

Kazdopadne tu dve kila, tu tri, tu kilo, sem ine snimace, tam ina kobyla, atd... a uz sa blizime k hodnote cca 7-9 kil, co kludne pozerame po US vyrobe z bazaru, kde zacina platit pravidlo "nie som tak bohaty, aby..."

Ale jasne, maximalne rozumiem tomuto marketingu, Rasto pochvalil aj tu sedmicku. :) No osobne som zastancom radsej jedno poriadne jak tri casom neporiadne. Hlavne si treba uvedomit zodpovednost tych nastrojov, ta cena sa niekde musi prejavit - napr. uplne shit-na elektronika, kde ozaj na velkom stagei by som nechcel riesit...

Pardoooon za male OT, verim, ze si spokojny, tak ako aj ja s FusionIII na doma. :)

 Na zdravie!

Zaznamenané

Strán: 1 2 [3] 4 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.042 sekund, 23 otázok.