Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
29. Marec , 2024, 11:38:26
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Vytuneny Coil tap  (Prečítané 3495 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« kedy: 13. November , 2017, 07:50:02 »

Aby sa nerozoberali len kktiny - Poznate? Skusali ste? Gibson to vola tuned coil tap, Skervesen acoustic mod.

Pointa je v tom, ze klasicke rozopnute HB zneju tenucko, kdezto single su naopak tucne. Tento "mod" vlastne riesi tenkost rozopnuteho HB tym, ze coil tap nie je az tak uplne coil tap, ale k ativnej cievke sa ta druha primiesa cez odpor, ale s akoby napevno zrolovanou tonovou clonou..vysledok je sklovity singloidny zvuk s tucnotou az HB (zalezi na pomere)

My sme to vcera skusali s jjaannkkoom a boli sme velmi milo prekvapeni, velmi odporucam vyskusat kazdemu, komu sa zvuk rozopnutych HB nepaci  Na zdravie!
« Posledná zmena: 13. November , 2017, 08:58:25 od styrioci » Zaznamenané
asdfg
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1693



« Odpoveď #1 kedy: 13. November , 2017, 09:09:55 »

To znie zaujimavo, mas aj schemu, resp. hodnoty sucisastok ake ste pouzili pri vasom experimente?
Zaznamenané
vitalitask
nováčik
*
Príspevkov: 67


« Odpoveď #2 kedy: 13. November , 2017, 09:13:17 »

Zaujímavá téma. Daj nejaké zapojenia, z ktorých ste vychádzali, keď ich máte odskúšané.  Zdravíčko
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #3 kedy: 13. November , 2017, 09:47:56 »

Partial split / partial coil tap - google vyflusne zopar zapojeni

Cievka, ktora sa ma skratovat ide na zem cez kondik (klasicky z tonovej clony 0.022μfd /
 0.047μfd alebo podobna hodnota) alebo odpor..my sme pouzili kombinaciu kondik+odpor v serii. miesto odporu trimer a skusali sme to vyladit podla chuti. Niekde jjaannkkoo vysnoril, ze v kombinacii kondik+odpor odporucali ludia 5k na krkovy snimac a 33k na kobylkovy. +/- take hodnoty sme nakrutili aj my na trimri.
Zaznamenané
hyenik
stály hosť
*****
Príspevkov: 1405



« Odpoveď #4 kedy: 13. November , 2017, 11:05:49 »

nevim jestli je to presne ono, ale na sedmicce mi to pri vymene snimacu Macho na zkousku zapojil s odporama pri rozepnuti.
u kobylky jsem to nechal, nebylo to tak ostre a tenke, u krku to bylo jedno, tam jsem to zrusil.
Zaznamenané

Bhlokvva
stály hosť
*****
Príspevkov: 1031



WWW
« Odpoveď #5 kedy: 13. November , 2017, 11:20:19 »

Zaujimave. "Spravna" hodnota kondiku inak zavisi od indukcie tej cievky, takze by stalo za experiment skusit viac hodnot. Inak s brumom je to ako? Je to trochu tichsie ako klasicke rozpojenie, ci rovnake?
« Posledná zmena: 13. November , 2017, 11:22:30 od Bhlokvva » Zaznamenané

Aky je rozdiel medzi vranou?
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #6 kedy: 13. November , 2017, 11:51:01 »

nevim jestli je to presne ono, ale na sedmicce mi to pri vymene snimacu Macho na zkousku zapojil s odporama pri rozepnuti.
u kobylky jsem to nechal, nebylo to tak ostre a tenke, u krku to bylo jedno, tam jsem to zrusil.
+/- to iste. akurat podla nas (schvalne v mnoznom cisle lebo sme sa na tom s jjaannkkoo-m zhodli) je to lepsie cez kondik+odpor, lebo z druhej cievky sa odfiltruju vysky a hodnotou odporu vies doladit mnozstvo toho "bass boost"-u. je pravda, ze cim viac ho bolo tym mensi rozdiel bol medzi full HB a rozopnutym a v pripade krkoveho snimaca sa ten rozdiel naozaj stracal. ja osobne som preferoval iba trochu, tak aby bolo jasne pocut, ze je to rozopnuty snimac, ale aby to zaroven nebol ani tenky telefon ako pri samostatnej cievke.

Zaujimave. "Spravna" hodnota kondiku inak zavisi od indukcie tej cievky, takze by stalo za experiment skusit viac hodnot. Inak s brumom je to ako? Je to trochu tichsie ako klasicke rozpojenie, ci rovnake?
teoreticky by malo dojst k nejakemu ciastocnemu hum canceling efektu. ale na toto bude mat vplyv viacero faktorov - mnozstvo bleedu z druhej cievky, niektori vyrobcovia, ktori to pouzivaju, pisu preistotu len o hum canceling efekte v priapde pouzitia dvoch snimacov, co sa da docielit spravnym zapojenim aj bez tohto partial coil tapu, tam tiez zalezi na tom ako rovnako silne su krkovy/kobylkovy snimac.. tolko teoria. realne, "ziaden" rozdiel - coil tap vs partail coil tap.  urcite netreba cakat zazraky typu noiseless single coil alebo pod.  nemam to podchytene nejakym exaktnym meranim, len hlupo sedliacky od ucha - na cleane nemam problem s brumom pri rozopnutych snimacoch (nastastie ziadne rusice v okoli) a na higaine to brumi rovnako a je uplne jedno ci trosku viac alebo menej - cize tolko moja exaktna metodika k tomu  Bavím sa skvele a ano s hodnotami aj kondikov aj odporov sa treba pohrat a vyladit podla svojich snimacov a vkusu. bezne pouzivane hodnoty nam prisli ako najschodnejsia cesta na rychly test.  Na zdravie!
« Posledná zmena: 13. November , 2017, 11:55:51 od styrioci » Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #7 kedy: 13. November , 2017, 12:54:58 »

ak si spomeniem...tak skusim vecer nahrat nereprezentativnu ukazku, cisty zvuk - 3 polohy snimacov bridge/neck/b+n a 3 polohy trimru - obycajny coiltap, "partial" coil tap v polohe, ktora sa mi pozdava a "full bass boost". pre predstavu co to robi
Zaznamenané
hyenik
stály hosť
*****
Príspevkov: 1405



« Odpoveď #8 kedy: 13. November , 2017, 13:17:19 »

jj, ukazky budou fajn.
popravdě já už si tyhle detaily moc nepamatuju, rozdíly to jsou spíš decentní a jak neumím pájet, tak se mi to z hlavy vykouří.
ale tady jsme to před časem řešili a vypisovali, takže třeba tam najdete další náměty (mě se pořád líbí to rozšířené tele zapojení)
http://www.instrumento.cz/diskuse-tema-6201-netradicni-zapojeni-alias-wild-wiring.html
Zaznamenané

tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #9 kedy: 14. November , 2017, 23:21:27 »

mne o tom kamoš  hovoril že to spravý taký P90 zvuk  ešte som to žiaľ neskúšal ,


* Split Using APH-1n outer rs.jpg (164.63 KB, 730x571 - prehliadnuté 277 krát.)
« Posledná zmena: 14. November , 2017, 23:22:09 od tipek » Zaznamenané

Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.039 sekund, 22 otázok.