Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
28. Marec , 2024, 15:33:58
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: PRS SE 24 odstranenie tremola  (Prečítané 5856 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
DingDong
okukávač

Príspevkov: 4


« kedy: 10. December , 2017, 12:32:03 »

zdravim, potrebujem poradit - chcel by som vymenit Floyd Rose za nejaku fixnu kobylku. Asi polroka som sa trapil s nepretrzitym ladenim gitary, potom som to 'defloydol' podla navodu na youtube - tak, ze som tam vlozil kus parkety :). A to aj v podstate vyriesilo problem - tak casto ju ladit nemusim. Ale nepaci sa mi ten system, zda sa mi, ze struny mam trochu privysoko od snimacov. Neni to az taky problem, ale chcel by som proste nieco fixne. Ocakavam, ze gitara ostane naladena este dlhsie.
Je to bezne menit take tremolo za fixovany bridge?
Je to lahka instalacia?
Poradi niekto konkretnu kobylku?
vdaka,
Zaznamenané
asdfg
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1693



« Odpoveď #1 kedy: 10. December , 2017, 13:12:01 »

Ako konkretne si sa trapil s ladenim? Ucite je chyba vo Floyde? Dobre nastaveny Floyd Rose nemusis ladit aj niekolko dni/tyzdnov (ak ju neprenasas v zime po vonku). Ak ak ho nechces pouzivat, tak fakt musi stacit zablokovanie.
Aby si nebol sklamany po vymene, ze problem sa neodstranil.
« Posledná zmena: 10. December , 2017, 13:12:27 od asdfg » Zaznamenané
icotech852
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 508



« Odpoveď #2 kedy: 10. December , 2017, 13:32:53 »

Ladenie tremola je dost "komplikovane" a vyzaduje prax,pretoze naladenie jednej struny ovplyvnuje ostatne.

Pokial sa nechces vzdat tremola tak ti v ladeni pomoze Göldo Back Box,ale musis si ho vediet nastavit.

Citácia
ale chcel by som proste nieco fixne. Ocakavam, ze gitara ostane naladena este dlhsie.

Daj si vyfrezovat Evertune,alebo kup tuto https://evertune.com/shop/guitars/PRS/SE_CUSTOM_24_tobacco_sunburst.php a ladis len pri vymene strun Žmurk
Zaznamenané

Jackson X Kelly,Marshall JVM,Greenbacks
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #3 kedy: 10. December , 2017, 13:32:57 »

..
Je to bezne menit take tremolo za fixovany bridge?...

vobec to nie je bezne, je to blbost. riesi sa to vymenou gitary.
« Posledná zmena: 10. December , 2017, 13:33:22 od rastis » Zaznamenané
DingDong
okukávač

Príspevkov: 4


« Odpoveď #4 kedy: 10. December , 2017, 13:51:59 »

Odkedy som si ju kupil nijak som ju nenastavoval, cize vyrobne nastavenia..A co sa tyka toho trapenia; hlavne v ramci skusky, ked sme sa dohodneme, ze ideme o pol / cely ton nizsie, tak mi to trva aj 10min. Dost frustrujuce .. Ako bolo v tom videu "Late at night I look at hard tail versions of you" :)
Ale sak nie je to nejaka mega komplexna vymena ci? Abo aj tak neodporucas? verzus iba blokovanie
Zaznamenané
DingDong
okukávač

Príspevkov: 4


« Odpoveď #5 kedy: 10. December , 2017, 13:58:41 »

Ladenie tremola je dost "komplikovane" a vyzaduje prax,pretoze naladenie jednej struny ovplyvnuje ostatne.

Pokial sa nechces vzdat tremola tak ti v ladeni pomoze Göldo Back Box,ale musis si ho vediet nastavit.

Daj si vyfrezovat Evertune,alebo kup tuto https://evertune.com/shop/guitars/PRS/SE_CUSTOM_24_tobacco_sunburst.php a ladis len pri vymene strun Žmurk

Ja sa chcem vzdat tremola. Chcem ho vymenit za nieco fixne. Potrebujem nejaky lacny fix a momentalne vidim to tak, ze kupim nejaky fixny bridge a bude..ale pozeram prispevky ze to vobec neni bezne, ze skor vymenit gitaru ....
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #6 kedy: 10. December , 2017, 14:10:15 »

Riesi sa to inou gitarou ak chces menit ladenie..alebo si zablokuj tremolo, alebo si kup gitaru s pevnou kobylou..

Menit ladenie pocas hrania je... "skvely" napad  Popiskujem si
« Posledná zmena: 10. December , 2017, 14:10:37 od styrioci » Zaznamenané
icotech852
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 508



« Odpoveď #7 kedy: 10. December , 2017, 15:38:57 »

Citácia
A co sa tyka toho trapenia; hlavne v ramci skusky, ked sme sa dohodneme, ze ideme o pol / cely ton nizsie, tak mi to trva aj 10min. Dost frustrujuce ..
este sa to da riesit digitalne.Digitech DROP poznas?

Citácia
Ja sa chcem vzdat tremola. Chcem ho vymenit za nieco fixne. Potrebujem nejaky lacny fix a momentalne vidim to tak, ze kupim nejaky fixny bridge a bude..ale pozeram prispevky ze to vobec neni bezne, ze skor vymenit gitaru ....
lacny fix je len ta preglejka,ktora funguje dobre.Dalsim sposobom je tremolo zablokovat TREMOL-NO,ale nie kazdy to ma rad,je to taka zamka.

Inak tremolo nijak nevymenis.Tak ako sa pise,vymen si gitaru.
Zaznamenané

Jackson X Kelly,Marshall JVM,Greenbacks
futox
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 451



« Odpoveď #8 kedy: 10. December , 2017, 16:07:14 »

Chlapi fakt je ten floyd rose take utrpenie? Ja som si na skusku kupil strat chcel som skusit trosku gitaru co ma SC (vzdy som bol na gibsonacke gitary HB+ pevna kobylka) a celkom sami dobre hra natom aj to obycajne tremolo mi ucarilo. Tak som rozmyslal ze do buducna si poriesim nejaký superstat (velmi sami pacia charvel) ale dost ludi som videl nadavat na internete. Osobne som este FR neskusal tak neviem.
Zaznamenané
DingDong
okukávač

Príspevkov: 4


« Odpoveď #9 kedy: 10. December , 2017, 17:30:18 »

Chlapi fakt je ten floyd rose take utrpenie?

Pre mna uz ano; hlavne ked zistujem ze tremolo az tak ku hraniu nepotrebujem. Ked mozes najprv si nejaku pozicaj na nejaky cas, a sam uvidis plusy minusy. a potom kupuj :) co sa tyka mojej urovne, hrajem tak sporadicky uz 15 rokov, posledne 3 roky som nasiel partiu s ktorou davame take grungove/rockove covery.

Ale dakujem vsetkym za feedback

icotech852 - digitech drop nepoznam, pozriem..
a asi idem iba vylepsit to blokovanie..vdaka
Zaznamenané
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #10 kedy: 10. December , 2017, 18:48:10 »

tiež súhlasím s  tým,  že floyd neni tremolo  user frendy  a ani plug in play :D

tiež som mal jednu ibanez gitaru a  tiež som sa  s tým trápil ,

spravil som si drevečko na zablokovanie tremola aby ostalo v Nulovej pozícii kde som si natiahol struny naladil a nehcal chvílu kým si tie struny sadli , uzamkol struny , dal preč LOCK drevečko a  zapákoval som si  riadne , teda snažil som s a aby  tie struny si  sadli
gitara sa  rozladila na totálku , znova som použil LOCK drevečko , kobylka v  nulovej pozícii , odomknutie strún naladenie a  takto podla  toho aké sú struny som to spravil aspon 3x , pri elixír strunách to už držalo na druhý krát , ...

ked s a lock drevečko dá preč a  kobylka sa vytiahne smerom von treba dotiahnuť pružiny pod tremolom aby sa kobylka dostala do nulovej pozície a na naladený stav , .....

toto všetko ked  s a zvládne enni ešte výťazstvo a záleži aj na hre ako človek pokladá ruku na tremolo . ... to tiež može v istom momente  rozladiť gitaru ....



ale  v tvojom prípade  určite by som nič NETUNIngoval ale  len ho dobre zablokoval drevečkom ,
naladil si dobre oktávy aj dohmat .. a  budeš mať pokoj  Na zdravie!

alebo treba vyhladať človeka čo s a  v tom vyzná a  možno gitaru nastavý tak  že s a nebude rozladovať :)
« Posledná zmena: 10. December , 2017, 18:48:53 od tipek » Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #11 kedy: 10. December , 2017, 20:30:52 »

vobec to nie je bezne, je to blbost. riesi sa to vymenou gitary.

presne tak
Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #12 kedy: 10. December , 2017, 20:32:10 »

Riesi sa to inou gitarou ak chces menit ladenie..alebo si zablokuj tremolo, alebo si kup gitaru s pevnou kobylou..

Menit ladenie pocas hrania je... "skvely" napad  Popiskujem si

presne tak dobra p*čovina robit to pocas hrania. to aj gitara s pevnou kobylou bude robit.
niekto tu navrhol evertune, good luck s tym ak sa chce chalan preladovat pocas hrania, mu to stale bude kompenzovat a bude este viac v peci jak uz je
Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #13 kedy: 10. December , 2017, 20:34:30 »

1) mam ibanezu sedmicku s tremolom, ci uz mam fixnuty tremol-no alebo floating, tak mi gitara ladi aj mesiac. Normalne ze dojdem na skusku, tyzden bola v obale stala opreta o krk v rohu miesnosti, vyberem a vsetko ladi.

2) dobre zostelovany system musi byt uplne stabilny.

3) daj pls fotky toho ako to mas nastavene lebo niekde pises ze mas vysoko struny ci co a mam pocit ze si si to cele rozhasil. nas  gitarista ma 24 se anniversary s floydom origos, hrame v drop B niektore songy a je to naj gitara aj do ruky do 1000e co som asi mal v ruke.
Zaznamenané

Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.047 sekund, 22 otázok.