Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
26. Apríl , 2024, 19:29:54
Strán: 1 2 [3] 4 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Lampa + Distortion vs. Solid state + Distortion  (Prečítané 15296 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #30 kedy: 19. December , 2017, 22:34:48 »

Andrej... :D Ani tvoj trandak ZATIAL nehra tak dynamicky ako lampa.

Problém slova "dynamika" je, že nikto nevie, čo znamená. Teda v hudbe a v technike sú jasné definície, ale u gitaristov je to vždy niečo iné.

Pocit je ZATIAL rozdiel. A prave lampova kompresia a reakcia na trsatko je VELKY rozdiel. Skusal som to osobne. Na riadny box, s riadnou gitarou.

Opakujem, že lampová kompresia neexistuje. Zbytočná debata, kým neurobíme ten test.
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #31 kedy: 19. December , 2017, 22:54:30 »

ak nie su skreslene a nie je to rozdiel vo farbe, v com teda ? co je na nich ine ?

Iny priebeh tonu, attack, doznievanie. Twin ma maksi attack, je menej kovovy, ma dlhsi sustain. Hiwatt je ovela "rychlejsi" - to sa fakt neda nevsimnut si, ma celkovo tvrdsi pevnejsi ton (najma basy) a rychlejsie doznieva, je detailnejsi. Plus je ovela agresivnejsi a udernejsi, ten rozdiel pocut po prvom udere do strun, doslova.

To mas podobne ako trebars JTM45 vs Vox AC30 - takisto dost velke rozdiely uz v uplne cistom zvuku - snad nechces tvrdit, ze zneju a chovaju sa rovnako. :) Vox je ovela zvonivejsi, udernejsi a ma podstatne menej stredov, takisto ma rychlejsi attack a twang.

Alebo rovnaky vykon Plexina vs Hiwatt cisty - ved to su uplne ine ampy, Marshall ma podstatne maksi a akoby gumovejsi zvuk, nie tak jasny a presny. Ved sme to aj sami konieckoncov skusali raz so 100kou Orange, pamatas ako hral maksie uz na cistom oproti JCM800 a Hiwatte 50ke, az sme sa divili aky je "dark", aj ked sme skusali korekcie.  
« Posledná zmena: 19. December , 2017, 22:58:59 od proghopik » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #32 kedy: 19. December , 2017, 23:22:49 »

keby hrali vsetky zosiky rovnako tak by sme tu mali len jednu znacku a model ci?
Zaznamenané

tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #33 kedy: 19. December , 2017, 23:29:42 »



Rad by som to trochu usmernil, neslo mi tu o hladanie svojho zvuku, ani o riesenie vecnej otazky Lampa vs. Tranzistor, skor o to, ci skreslenie z pedalu pred lampovym zosilovacom moze zadusit to dobre co z lamp ide...  Zdravíčko

určite to nezadusí , nemusíš sa strachovať ,


ja som škatulkár a roky hrávam na  koncertoch na  požičaných aparátoch všetho druhu od peavey lahveking :D marshall AVT všetky lacnoty až po orange mesiny... zvuk som si na každom nastavil tak aby  zapadol do koncertu ...
a to hráme punk ,

ku každému aparátu s a dá nájsť príšlušá skreslená škatulka kt  ti na tom hrá dobre , aj na  fendre sú škatulky tk  hrajú ako marshall plexi a jcm :)
Zaznamenané

Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #34 kedy: 19. December , 2017, 23:30:14 »

Iny priebeh tonu, attack, doznievanie. Twin ma maksi attack, je menej kovovy, ma dlhsi sustain. Hiwatt je ovela "rychlejsi" - to sa fakt neda nevsimnut si, ma celkovo tvrdsi pevnejsi ton (najma basy) a rychlejsie doznieva, je detailnejsi. Plus je ovela agresivnejsi a udernejsi, ten rozdiel pocut po prvom udere do strun, doslova.

To mas podobne ako trebars JTM45 vs Vox AC30 - takisto dost velke rozdiely uz v uplne cistom zvuku - snad nechces tvrdit, ze zneju a chovaju sa rovnako. :) Vox je ovela zvonivejsi, udernejsi a ma podstatne menej stredov, takisto ma rychlejsi attack a twang.
Twin a AC30 - otvorená bedňa = menej basov. To je všetko.
Žiadny attack ani sustain nemôžu byť rôzne, nebavíme sa o kompresoroch, ale o zosíkoch.
Rýchlosť zosíku je niečo iné, než máš ty na mysli a tranzistorové sú obecne rýchlejšie.
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #35 kedy: 19. December , 2017, 23:30:38 »

Problém slova "dynamika" je, že nikto nevie, čo znamená. Teda v hudbe a v technike sú jasné definície, ale u gitaristov je to vždy niečo iné.

Dynamika je to, ze pri vybudenom ampe ked udries do strun, tak uz zacina tahat a crunchuje a ked hras jemne prstami bez zmien nastavenia, tak je cisty a ma pekny konkretny cisty zvuk.

Davam tu dve kratke ukazky, lepsie bohuzial momentalne poruke nemam. Uvod crunchuje ala The Who a neskor cca od 0:40 mas bez zmien len jemnejsim uderom do strun cistejsi zvuk, tu sa nesiahalo ani na volume na gitare. Si píš!!! Podotykam oba boli pri fakt obrovskej hlasitosti. Snimace tu boli P90.

https://soundcloud.com/progrocker-2/1a-1

V druhej ukazke je cely zvuk od zaciatku len zmenou uderu a volume na gitare - od 0:30 cca prejde do uplne cistuckeho stiahnutim volume. To je dynamika vybudeneho lampoveho aparatu. :)

https://soundcloud.com/progrocker-2/2014-gibson-rusty-anderson-es335-hiwatt-dr103

P.S. Zaroven to sluzi pre Rasta ako ukazka toho, ze takto zvonivo a draplavo neskresleny Marshall ani Fender Twin proste nezneje, aspon teda v zivote som taky zatial nepocul. :)
 
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #36 kedy: 19. December , 2017, 23:33:09 »

Twin otvorená bedňa = menej basov. To je všetko.

Twin bola hlava a na rovnakej bedni. :)

Plus sa takto na jednej bedni casto skusalo kopa ampov a tie rozdiely boli jasne hned, nazivo a aj v ukazkach. Dokonca sa to tu kedysi aj davalo na forum, asi to uz je pasee, rozne pivnicne testy. :)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #37 kedy: 19. December , 2017, 23:39:24 »

Dynamika je to, ze pri vybudenom ampe ked udries do strun, tak uz zacina tahat a crunchuje a ked hras jemne prstami bez zmien nastavenia, tak je cisty a ma pekny konkretny cisty zvuk.
To nie je dynamika, to je vlastnosť všetkých zosíkov na svete, lampových aj polovodičových.
Stavím sa, že každý člen tohoto fóra by dal inú definíciu slova dynamika.
Iba my technici všetci zhodne povieme: "Odstup rušivých napätí meraný prostredníctvom psofometrického filtra"!  Bavím sa skvele
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #38 kedy: 19. December , 2017, 23:40:44 »

To nie je dynamika, to je vlastnosť všetkých zosíkov na svete, lampových aj polovodičových.

Tak potom preco sa tato vlastnost dost lisi pri roznych znackach a druhoch ampov aj pri cca rovnakom vykone? :)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #39 kedy: 19. December , 2017, 23:45:37 »

Tak potom preco sa tato vlastnost dost lisi pri roznych znackach a druhoch ampov aj pri cca rovnakom vykone? :)
Podla mňa sa nelíši. Rozdiel je pri hifi tranzistorových ampoch oproti gitarovým lampáčom, ktorých skreslenie postupne narastá a majú väčší výkon pri skreslení. Čo je hlasnejšie, je lepšie.
Do vianoc už nestíhame ten test. Kedy na nový rok sa to hodí? Rád by som tam aj Branka videl. Aj všetkých, čo me dnes zase znenávideli.  ?§!.  ?§!.  ?§!.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #40 kedy: 19. December , 2017, 23:48:35 »

Brano - v tom prispevku o rozdieloch sa ale X-krat vracas k rozdielnej farbe zvuku a X-krat zabrdas do "crunchuje". Andrej pise o situacii, ked sa nejde do skreslenia a ja som sa pytal, ze ked sa nebudeme bavit o farbe zvuku, kde potom su tie zasadne rozdiely v cistom zvuku roznych aparatov...

Andrej - ze rozne aparaty maju rozny dynamicky priebeh v zmysle attack tonu a release (cize gitarove aparaty bezne robia to, co aj kompresor - a toto ja nazyvam ich dynamikou) je ale ozaj vlastnost gitarovych aparatov. tento efekt priamo gitarove aparaty maju robit, nie ? to, aby to tam pumpovalo predsa chceme, ked to tam neni, tak to je povazovane za zle, chciple, ze to netaha ... to, ako tam tie attacky / release a kompresne pomery funguju, to gitaristi na roznych aparatoch rozdielne vnimaju a to je ta dynamika, o kotrej sa hovori ...
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #41 kedy: 19. December , 2017, 23:53:41 »

Brano - v tom prispevku o rozdieloch sa ale X-krat vracas k rozdielnej farbe zvuku a X-krat zabrdas do "crunchuje". Andrej pise o situacii, ked sa nejde do skreslenia a ja som sa pytal, ze ked sa nebudeme bavit o farbe zvuku, kde potom su tie zasadne rozdiely v cistom zvuku roznych aparatov...

No ved ako som spominal, v attacku, v sustaine, v detailnosti, atd. Jeden je plechovejsi a celkovo ostrejsi atd atd. Ci slovickarime a Ty toto povazujes za farbu zvuku? Daj si tu prvu ukazku cca 0:40 (tam sa hra jemne a nekresli to) - to mi fakt chces povedat ze rovnako hra Twin alebo Plexina, JTM45 a pod? :)

Inak ozaj by to chcelo poriadny test, s tym ze sa porobia seriozne ukazky, poskusa sa viacero ampov a zabije sa s tym pol dna. Som ochotny sa zucastnit, priestor sa moze aj prenajat, uz sme tak boli raz viaceri tutok. :) Mohol by si nahravat ukazky, co Ty na to? Do 2 rokov sa to snad podari zrealizovat. Bavím sa skvele
« Posledná zmena: 20. December , 2017, 00:06:38 od proghopik » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
hyenik
stály hosť
*****
Príspevkov: 1406



« Odpoveď #42 kedy: 20. December , 2017, 09:19:03 »

Dynamika je to, ze pri vybudenom ampe ked udries do strun, tak uz zacina tahat a crunchuje a ked hras jemne prstami bez zmien nastavenia, tak je cisty a ma pekny konkretny cisty zvuk.

Jenom pro formu, to co popisujes (a kytaristi si obvykle mysli) je presny opak dynamiky (mění zvuk = komprimuje), nejdynamičtější je samozřejmě nějaký tranďák, který zvuk nemění (ale je mu to houby platné, protože kdo ten sterilní zvuk má poslouchat, že :) A potom se divíme, že se nejsme schopni dohodnout  ha ha ha

PS: zadne srovnavacky nedelejte, bude to plytvani energie, věřícího žádné argumenty nepřesvědčí a akorát se naserete a rozhádáte.
PPS: viz např. Kemper, srovnávaček jsou už tisíce, ale přesvědčí to progáča aby vyměnil svoje plesniviny za něco lepšího co hraje i při pokojové hlasitosti? pochybuju  Na zdravie!
« Posledná zmena: 20. December , 2017, 09:19:49 od hyenik » Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #43 kedy: 20. December , 2017, 09:34:23 »

PS: zadne srovnavacky nedelejte, bude to plytvani energie, věřícího žádné argumenty nepřesvědčí a akorát se naserete a rozhádáte.
PPS: viz např. Kemper, srovnávaček jsou už tisíce, ale přesvědčí to progáča aby vyměnil svoje plesniviny za něco lepšího co hraje i při pokojové hlasitosti? pochybuju  Na zdravie!

Porovnavacky su fajn, tam sa to realne ukaze ako sa co chova pri hrani a ked sa spravia fajn ukazky, tak to moze byt dost prinosne a aspon sa tu uzavru tie vecne natahovacky Vy dvaja vs zbytok. Bavím sa skvele

Tu nejde o vieru, ale o to, co nazivo ako zneje a ako sa chova a to sa da posudit iba pri tej porovnavacke. Nazivo ako mas moznost citat stale vitazia lampy (vid Brankov test - ci aj to si on vymyslel, resp. zle sa mu zdalo a zle pocul? Bavím sa skvele). Ja to chcem skusit s dvoma fajn lampacmi na jednej bedni, cize to bude objektivne, plus s co mozno naj ukazkami (ak ich bude mat kto spravit). Hadat sa tam nikto nebude, Andreja poznam osobne a je to velmi mily clovek, proste sa len pohrame a poklabosime. :)

Na margo Kemperu - casto komunikujem s jednym nemenovanym clenom odtialto, ktory ma Kemper aj staru Plexinu a na koncert a hranie v skusobni vytiahne tu Plexinu, kedze ten Kemper ju pri zivom hrani proste uplne nenahradi. Na domace hranie a v mensich podnikoch, zabavu a na domace nahravanie je samozrejme Kemper idealny, o tom nikto nediskutuje a sam po tom tajne poskulujem, len na to nemam cas a je to zbytocne drahe na obcasne domace pobavenie. :) V praxi to bohuzial potvrdzuje to, kolko tych Kemperov vidis na koncertoch na vacsich podiach u profikov. Nechcu to len kvoli image a zvyku? Ja som čert..
« Posledná zmena: 20. December , 2017, 10:10:30 od proghopik » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
hyenik
stály hosť
*****
Príspevkov: 1406



« Odpoveď #44 kedy: 20. December , 2017, 10:36:20 »

Ty zkousis neco o srovnavackach vysvetlovat me? :))))))))))))))))))
Prave ze po stovkach techto akci to povazuju za zbytecne, protoze kdo nechce tak stejne neuveri. A zacne hledat tisic duvodu proc to vlastne je jinak, i kdyz to z nahravky zni třeba stejne. Nejklasictejsi posledni zachrana je tvrdit, ze je to blbe sejmute a ve skutecnosti to prece kazdy jasne slysi (pri tech 120 dB)

Je to zbytečná energie, fanoušek plesnivin nikdy neuzná že něco může hrát stejně, ale proč by měl?
Plesniviny mu totiž dávají POCIT, což je mnohem víc než nějaký zvuk. Dávají mu vizuální, hmatové, čichové a intelektuální vjemy.... co by bylo jídlo bez chutí nebo vůně?

Když jsem zkoušel např. Pavlíčkův  http://www.brunoamps.com/super100.html
byl to jenom pocit, ale tak silny a presvedcivy, ze kdybych nebyl dobře trénovaný cynicky pragmatik tak mu okamžitě s připitomělým úsměvem radostně podlehnu.
Je sice dobré si tohle uvědomit a neutrácet zbytečně, ale na druhou stranu si tím děláme radost, takže naprosto dle chutí každého soudruha...
« Posledná zmena: 20. December , 2017, 10:40:43 od hyenik » Zaznamenané

Strán: 1 2 [3] 4 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.096 sekund, 22 otázok.