Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
16. Apríl , 2024, 09:11:17
Strán: 1 2 3 [4] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Lampa + Distortion vs. Solid state + Distortion  (Prečítané 15285 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #45 kedy: 20. December , 2017, 10:46:17 »

Prave ze po stovkach techto akci to povazuju za zbytecne, protoze kdo nechce tak stejne neuveri. A zacne hledat tisic duvodu proc to vlastne je jinak, i kdyz to z nahravky zni třeba stejne. Nejklasictejsi posledni zachrana je tvrdit, ze je to blbe sejmute a ve skutecnosti to prece kazdy jasne slysi (pri tech 120 dB)

Cize vlastne podla Teba vsetky lampace, alebo vlastne hociake aparaty zneju a chovaju sa rovnako? Bavím sa skvele

Kde si prisiel na to, ze tranzistor bude v nahravke zniet rovnako ako Plexina alebo Hiwatt, ked len v blbych pivnicnych nahravkach, ktore sme tu robili viaceri davno x krat zneli Plexina vs ine lampove ampy na prvy posluch odlisne a ludia si tu sami hodnotili, ktory amp sa im viac paci. Hralo sa na tej istej bedni a gitare. Ano, nastavenie sa akurat nedali trafit "presne", tak isli vsetky korekcie na 12 hodin okrem volume, resp. na oblubene nastavenia majitelov. Nazivo samozrejme tie rozdiely citit este viac...


Tu to tiez zneje a chova sa vsetko rovnako? Žmurk





« Posledná zmena: 20. December , 2017, 11:05:48 od proghopik » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
dusan uk
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 247



« Odpoveď #46 kedy: 20. December , 2017, 11:00:49 »

To máte ako s autom, darmo ma 250 koní, 8 valcov keď môžeš jazdiť len 50-90-120 ( analógia na db doma-skusobna-koncert ) coz da skoro  každé auto , a tak sa aspoň ja osobne pozerám po spotrebe a hlavne konforte pri jazdení. A to sa vie že sedany boli vždy komfortnejšie ako sportaky

Ale jeden podstatny parameter nepises,za kolko je z 0 na 100 a to je ten pocit....
Zaznamenané
RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3484



« Odpoveď #47 kedy: 20. December , 2017, 11:01:09 »

ano, aj hodinky Prim ukazuju cas a Sarka Kamenova ma taku istu ako Sheron Stone a vo favorite prejdes z bodu A do bodu B tak isto ako v bavoraku...lenže ... Na zdravie!
Zaznamenané
dusan uk
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 247



« Odpoveď #48 kedy: 20. December , 2017, 11:11:15 »

ano, aj hodinky Prim ukazuju cas a Sarka Kamenova ma taku istu ako Sheron Stone a vo favorite prejdes z bodu A do bodu B tak isto ako v bavoraku...lenže ... Na zdravie!

Len prosiiiim nezacnite pisat,ze ak zavries oci a posadia ta do auta,tak nerozoznas rozdiel...
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #49 kedy: 20. December , 2017, 11:18:53 »

Len prosiiiim nezacnite pisat,ze ak zavries oci a posadia ta do auta,tak nerozoznas rozdiel...

kym ho nesoferujes a iba sa vezies ?  Popiskujem si
Zaznamenané
dusan uk
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 247



« Odpoveď #50 kedy: 20. December , 2017, 11:21:39 »

kym ho nesoferujes a iba sa vezies ?  Popiskujem si

Jasne jasne,to som zabudol pripisat,cize ked nehras,len pocuvas
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #51 kedy: 20. December , 2017, 11:24:11 »

Jasne jasne,to som zabudol pripisat,cize ked nehras,len pocuvas

mozes sediet ako spolujazdec v tom istom aute 1.4 hladky benzin alebo 2.0 turbodiesel. rozdiel vodic pozna, ty uz tazko  Ja som čert..

ale neviem, co tu tym chcem dokazat, tak sorry za OT  :)
Zaznamenané
dusan uk
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 247



« Odpoveď #52 kedy: 20. December , 2017, 11:39:49 »

                
 lenže ... : rocker sa predsa nemôže postaviť pred 2 12 nebodaj 1 12 trandakove kombo  Si píš!!!
[/quote]
preco by nie,roky som braval na koncert dve stovkove hlavy a dve 4x12 k tomu a teraz hrar nen linkou.Tak stavim na podiu a vyzera to ako na playback.S tym ziaden problem nieje.Aj ked je fakt ze tie ampy hraju stale lepsie,bolo treba zohladnit prakticnost pred pocitom...
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #53 kedy: 20. December , 2017, 11:42:26 »

V praxi to bohuzial potvrdzuje to, kolko tych Kemperov vidis na koncertoch na vacsich podiach u profikov. Nechcu to len kvoli image a zvyku? Ja som čert..

Vela velkych mien preslo na kemper a prave aj z dovodu setrenia $ na prevoz ampov a prenajom backline. Okrem toho dnes uz ide len minimu hracov aj tych velkych a image, lebo bezny posluchac absolutne netusi co je to zosilovac a ake su tam rozdiely. Velke kapely dnes hraju tak ze kemper/axe za plentou, v isocabe nasnimany jeden reprak a ides. A zvuk jak z CD. Len je to ako so vsetkym treba to mat dobre vyladene a zacina to stale este gitaristom a tym co hra :)
Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #54 kedy: 20. December , 2017, 11:44:25 »

Len prosiiiim nezacnite pisat,ze ak zavries oci a posadia ta do auta,tak nerozoznas rozdiel...

 Bavím sa skvele
Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #55 kedy: 20. December , 2017, 11:51:08 »

este jedna vec - urcite tu zohra velku ulohu aj psychoakusticky efekt. Tlaciaca bedne 4x12 v skusobni a amp co ti krvaca z usi a mas strach udret do strun bude proste vzdy asi silnejsi zazitok ako odtlacok toho ampu vypusteny do hifi PA aj ked je to ten isty sound.

mali sme v studiu pri toceni posledneho songu duple cez kemper, tocilo sa na 8kilo a diezel vh4 a hralo to aj verne zvukovo a aj pod rukou sa clovek musel snazit s tym 8kilom viac. Cize nebolo to ze tralala hotovo nasulime gitary. A tiez pri 8kile bolo hned viac pocut chyby a captavu hru.

Kebyze mam teraz prachy navyse tak vymenim cely aparat za kemper a mozem na koncert chodit s 3 taskami bez boxu a to se vyplati. :) akurat ze v skusobni jak to poriesit aby mal clovek ten isty referencny zvuk v kazdom prostredi lebo jak to clovek jebne na 4X12 uz to hra zas inak a potrebuje dobre bedne aktivne k tomu.
Zaznamenané

hyenik
stály hosť
*****
Príspevkov: 1405



« Odpoveď #56 kedy: 20. December , 2017, 11:57:32 »

Cize vlastne podla Teba vsetky lampace, alebo vlastne hociake aparaty zneju a chovaju sa rovnako? Bavím sa skvele

Takže já bráním tvoje právo hrát na plesniviny a hájit je proti modernímu shitu a za to dostanu ještě protiútok?!?  Som frajer

Trvalo mi dlouho, než jsem to pochopil a prijal, ze to zdaleka neni jenom o zvuku, stejne jako uspešná kapela je o samotném drnkání vlastně velice málo. Nadseny sběratel bude vždycky hájit svoje (nesmyslně?) utracené prachy, stejně jako výrobce svoje výrobky (jak ses ze své pivnice navážel do Godina, protože on jenom vyrobil a prodal pár miliónů kytar, takze co on muze vědět o realnem světě? muhehe)

Každý ať hraje na co mu vyhovuje, problém nastane až když sběratel spamuje fora kydama o Hiwattech jako jedinem moznem reseni (protože je to lež), stejně jako hipster bude donekonečna dokazovat že Kemper (Axe, POD a kdovi co dalsiho) pošle plesniviny do hrobu (protoze je to taky nesmysl), nebo že trandak hraje uplne stejně jako lampáč (sorry Andrej, bohuzel zatim fakt ne) a to se z hibernace zase probudil kultovni Federman, ktery se o tom (marně) snaží presvedcit svět uz deset let (a to jsem slysel trandak ktery hral fakt dobre i zkresleni, .... uz to bohuzel nejde najit na webu, byla to nejaka odnož RathAmp a pouzivala ho i docela slavne hvezda tajne na koncertech :)
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #57 kedy: 20. December , 2017, 12:41:07 »

Každý ať hraje na co mu vyhovuje, problém nastane až když sběratel spamuje fora kydama o Hiwattech jako jedinem moznem reseni (protože je to lež), stejně jako hipster bude donekonečna dokazovat že Kemper (Axe, POD a kdovi co dalsiho) pošle plesniviny do hrobu (protoze je to taky nesmysl), nebo že trandak hraje uplne stejně jako lampáč (sorry Andrej, bohuzel zatim fakt ne)

Ved v tomto sa vlastne zhodneme. Na zdravie! Ziadne jedine mozne riesenie tu nepropagujem (ani konecne riesenie Bavím sa skvele), Kemper a podobne veci ma sameho oslovuju, len si to bohuzial nemam kde poskusat, co sa snad zadari cochvila.

A inak hipster by mal skor propagovat plesniviny nie? Ved je to stare, cool, ma to MOJO a vesmirnu karmu. Popiskujem si
« Posledná zmena: 20. December , 2017, 12:58:17 od proghopik » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
hyenik
stály hosť
*****
Príspevkov: 1405



« Odpoveď #58 kedy: 20. December , 2017, 21:18:50 »

ok, mas pravdu, místo hipster sem mel napsat djentleman...
Zaznamenané

Strán: 1 2 3 [4] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.038 sekund, 22 otázok.