Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
19. Apríl , 2024, 21:05:24
Strán: 1 2 [Všetko] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: gitara na MIDI  (Prečítané 8387 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
rady
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 618


« kedy: 11. August , 2005, 10:29:23 »

pozná niekto software, ktorý dokáže v reálnom čase vytvoriť MIDI zo signálu z gitary??
Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #1 kedy: 11. August , 2005, 12:39:16 »

Existuje taky program, ktory prepise tony gitary do MIDI files. Ale dokaze iba jednotlive tony, nie viac tonov naraz. Nazov si nepamatam.
Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #2 kedy: 11. August , 2005, 13:27:21 »

Myslím, že je program Melodyne, ktorý nahratý signál hneď rozdežuje pri uložení podža výšky jednotlivých tónov. Potom sa takto dajú tóny žahko po jednom upravovať, prežadovať.. V tom prípade by to mal vedieť prehodiť aj do midi. Ale realtime asi nie. Skúšal som nejaké programy, ktoré mali previesť audio(monofónne) do midi a výsledok bol biedny. Treba si zohnať midi snímač a prevodník.
Zaznamenané

rady
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 618


« Odpoveď #3 kedy: 11. August , 2005, 14:04:44 »

keď midi snímač a prevodník vychádzajú okolo 20tis a to je strašne veža... teraz som stiahol soft "guitar synth", hneď ho doma vyskúšam, ale moc nádejí mu nedávam - keď som cez neho preháňal nahratú čistú gitaru, nebolo to nič moc...
Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #4 kedy: 11. August , 2005, 14:43:02 »

A naco to vlastne potrebujes vyuzit?
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #5 kedy: 11. August , 2005, 14:46:35 »

Dr.Horky - myslim, ze by chcel z toho SW gitarovy syntetizer. Aj ja by som chcel, ale neviem o nicom, co by realtime aspon priblizne robilo to, co ma. Uz sa o tom kecalo aj na inych forach s tym vysledkom, ze neda sa Smútim...
Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #6 kedy: 11. August , 2005, 16:48:15 »

No, v prvom rade by si si mal kupit MIDI snimac. Na taketo hranie to bez neho nepojde. Ja pouzivam zvuky, ktore sa podobaju na klavesy a nepotrebujem MIDI. Chce to len kvalitny DSP processor a chut hladat zvuk.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #7 kedy: 11. August , 2005, 17:48:10 »

Ono pravy gitarovy syntak je ina frajerina, ale cisto SW bez midi prevodniku to naozaj zatial nejde. Ale ktovie, ked este trochu sviznejsie kompy budu... alebo zeby to nebolo o sviznosti PC ? :hm:...
Zaznamenané
METALHAMMER
stály hosť
*****
Príspevkov: 935



« Odpoveď #8 kedy: 11. August , 2005, 18:10:09 »

mno...ak chces jeden hlas...tak tiez sice neviem o ziadnom softe...ale ist to musi aj realtime....ale akonahle je tam viac tonov naraz...tak netusim ako by sa to dalo zrealizovat....to nieje o rychlosti kompov....ale o niecom inom....tam vznikaju scitavanim a odcitavanim zahladnych a a harmonickych frekvencii take haluze ze to asik ziadny komp nerozozna ze ktore dva tony su tam..akoze do urcitej miery by to slo ale neviem ci by to bolo dako 6x spolahlive....ale bolo by to super...to co vravi karpat vyuzivam aj ja namiesto toho....naslahas chorusov delyov neakych haluznych..das to do sterea...a je ...ale ja zatial robim iba take cingi lingi a neaky plochy.......takze z gitary klavir neurobis...alebo ako vravi moj spoluziak...z hovna kos neupleties
Zaznamenané
rady
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 618


« Odpoveď #9 kedy: 11. August , 2005, 21:17:30 »

skúšal som ten soft, určite má potenciál, ale nerobí úplne realtime, oneskorenie je tak 0,2-0,5s, čiže absolútne nehratežné. ináč dokáže rozoznať aj akordy celkom v pohode, ale furt do toho skáču nejaké tóny pomimo - škoda, že autor ten soft nechal žadom, určite by sa to vychytalo, pretože základ je dobrý... chcem to ako klasický midi kontrolér, čiže ovládať synthy a samplery (hlavne sampletank;)... budem sa musieť poobzerať po snímači+prevodníku, ale je to drahé... no čo človek nespraví, že?? ináč má to pekný kreatívny potenciál...
Zaznamenané
METALHAMMER
stály hosť
*****
Príspevkov: 935



« Odpoveď #10 kedy: 11. August , 2005, 21:33:48 »

vidis..tie tony pomimo to su prave tie veci co som pisal...inak...neviete niekto ako funguje ten prevodnik..na ake signaly to spracuvava a tak???..lebo rozmyslam ci by sa to dajako nedalo urobit....snimace su piezo ci magneticke???
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #11 kedy: 11. August , 2005, 22:22:40 »

Citácia
Originally posted by METALHAMMER ...neviete niekto ako funguje ten prevodnik..na ake signaly to spracuvava a tak???..lebo rozmyslam ci by sa to dajako nedalo urobit....snimace su piezo ci magneticke???...
Na snimaci az tak nezalezi. Princip je v tom, ze signal sa prekonvertuje na data - imformacie o notach. Tento brnk je nota o takejto vyske, dlzke... Cize MIDI. Nie digitalny zapis audia, to je nieco ine. MIDI - cize riadiace data pre syntetizery, sekvencery a pod. Asi tak sa to da urobit doma, ako Analog/Digital prevodnik :). Aj tak mi je stale nepochopitelne, preco to nejde softverovo. Ak dokazem hardwerovo prepocitat A/D, softverovo nasimulovat z toho elektricku gitaru a znovu to hardverovo prepocitat D/A a to v case mensom ako 5ms, preco nedokazem hardwerovo prepocitat A/D, softverovo prekonvertovat na MIDI, komunikovat s SW syntakom a hardverovo prepocitat znovu D/A v podobnom case ? Vsak tie original prevodniky to ako stihaju ? Kludne si viem predstavit, ze by sa pocitac odlahcil o SW syntak a MIDI by jednoducho komunikovalo s HW syntakom, ale ani o takom som este nepocul :hm:. Ja si myslim, ze to bude skorej tym, ze sa do toho zatial nepustila ziadna velka SW firma, ktora by taky SW napisala. Ine vysvetlenie nemam, ak mate vy - sem s nim :!
Zaznamenané
METALHAMMER
stály hosť
*****
Príspevkov: 935



« Odpoveď #12 kedy: 11. August , 2005, 23:20:24 »

pozeraj...sak ak mas kazdu strunu zosnimanu zvlast..tak to neni problem...lebo tam mas jednu hlavnu frekvenciu a neake harmonicke (to je davno realtime fajne zvladnute..akoze urcovanie vysky tonu ..vid ladicky alebo napr antares autotune)...mno a ked to mas z kadej struny tak v kazdej polohe mas iba jede ton...ale akonahle ako ty vravis drbnem vsetky struny A/D a ide mi uz ten zmiesany digitalny signal..tak sa z toho dost tazko vytahuje ta povodna informacia a to preto lebo: ton sa da zahrat v roznych polohach a v kombinacii s ostatnymi sa zlieva a scitavanim a odcitavanim zakladnych a harmonickych frekvencii vznikne riadny chaos ktory my sice vnimame ako pekny akord...ale ak ma z toho daky soft vydolovat informacii presne ktore tony su tam tak je to pekne zlozite...a vobec nevidim problem v tom ze by to nemohlo ist realtime...jasne ze by to slo..ale ci uz realtime alebo nie tak takato cesta neni uplne dokonala..i ked urcite sa to da do urcitej miery kompenzovat vypoctovym vykonom...ale aj tak neverim ze by to dakedy dosahovalo taku uroven a spolahlivost rozpoznania vysky jednotlivych tonov ako ked sa snima kazda struna zvlast......inak to mi nemusis vravet o tych datach rastis...sak zasa nie som uplne tupu..ale mna skorej zaujima ze ked uz mam signal konkretny z jednej struny...zatial je analogovy...preondieva sa na digitalne..v zapäti sa zistuje jeho vyska...mame informaciu o jeho vyske....a teraz ma zaujima co dalej...ten midi prevodnik tomu co priradi...proste ake signaly chodia cez midi kabel...typujem ze je to TTL logika...ale to ma kazdy ton a dlzka neaky kod a ten sa vysiela..alebo ako...toto mna zaujima...toto je pre mna smerodajne pri rozmyslani ci by sa to dalo dako urobit alebo nie...
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #13 kedy: 11. August , 2005, 23:32:37 »

Citácia
Originally posted by METALHAMMER ...ale ak ma z toho daky soft vydolovat informacii presne ktore tony su tam tak je to pekne zlozite...
To vyzera byt dobry argument s tym rozoznavanim z jedneho alebo siestich nezavislych signalov. Logicky by za tym specialnym 6-cievkovym snimacom malo nasledovat 6xA/D... :hm:... Lenze ja nepoznam ziadny ani jednohlasy SW konvertor audio/MIDI, ktory by fungoval realtime. Aj to, co Rady spominal (co urcite vyskusam, ked bude trochu casu) ma vraj velku latenciu... A to mi moc nejde do hlavy, ze kde tam je problem.
Zaznamenané
METALHAMMER
stály hosť
*****
Príspevkov: 935



« Odpoveď #14 kedy: 11. August , 2005, 23:42:59 »

akoze nemal som este taky soft...ale si myslim ze to neni problem jednohlasne....ak ked si len zoberem to autotune od antares...sak to mi ide realtime super (ono dat to na gitaru je celkom sranda ked robis bend tak to rovno preskoci na ten ton co potrebujes podla toho ako to nastavis...tak sa fajne robia take rychle trilky ked robis siroke vibrato) takze to vyhodnoti vysku tonu a robi relatime podla mna zlozitejsiu proceduru ako ku zistenemu tonu pridadit spravy zvuk a prehrat ho...ono musi este aj ten ton co ma a je mierne rozladeny od danej pozicie ku ktorej je najblizsie takymi haluzami modulavat aby to znelo verne ze to ani nechcem vidiet ten algoritmus (samo za seba hovori ze to funguje aj na take zlozite veci ako je ludsky hlas)..sak to je jedno ci tomu SW syntaku dam povel z midi ovladaca alebo rovno z kompu...sak to by malo byt este rychlejsie nie???...takze podla mna ak najdes spravny soft tak to musi jednohlasne behat bezproblemov realtime...
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #15 kedy: 11. August , 2005, 23:45:00 »

Citácia
Originally posted by METALHAMMER ...takze podla mna ak najdes spravny soft tak to musi jednohlasne behat bezproblemov realtime...
Skus ho najst, mozno ma prekvapis a potesis Žmurk.
Zaznamenané
METALHAMMER
stály hosť
*****
Príspevkov: 935



« Odpoveď #16 kedy: 11. August , 2005, 23:49:34 »

aj seba ..hehehe..mno ale asik to necham na zajtra..
Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #17 kedy: 12. August , 2005, 09:30:49 »

Skúsil som ten soft, celkom fajn to ukazovalo tóny aj akordy to vedelo rozlíšiť, čo hrám, ale tožko tónov pomimo to dávalo, kým sa ustálil tón, že je to úplne nepoužitežné nielen na realtime.
Zaznamenané

METALHAMMER
stály hosť
*****
Príspevkov: 935



« Odpoveď #18 kedy: 12. August , 2005, 10:56:27 »

a slo ti to realtime???
Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #19 kedy: 12. August , 2005, 13:06:42 »

Išlo to realtime ale nezliezlo z toho nič použitežné, proste to nevedelo poriadne zahrať len ten jeden správny tón alebo akord.
Zaznamenané

Matej
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 236


« Odpoveď #20 kedy: 13. August , 2005, 15:28:47 »

Mna by zaujimalo, da sa z midi spravit normalny format co prehra radio(wav)? Bo mam nejake bicie podklady a potreboval by som to. Zohnal som ich z guitar softu Guitar pro. Da sa v tom programe spravit aj iny format ako midi?
Zaznamenané
Martinlm
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 7479



WWW
« Odpoveď #21 kedy: 13. August , 2005, 16:27:14 »

Kazdy zvuk, co ti prechadza pocitacom mozes nahrat. Normalne skus googlovat midi 2 wav. Alebo si nastav zdroj nahravania na MIDI a pusti nahravanie a zaroven ten MIDI subor.
Zaznamenané

Matej
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 236


« Odpoveď #22 kedy: 13. August , 2005, 19:00:01 »

no uz mi to ide, dakujem.
Zaznamenané
Strán: 1 2 [Všetko] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.047 sekund, 22 otázok.