Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
18. Apríl , 2024, 04:58:18
Strán: [1] 2 3 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: JT amps Overdose OD  (Prečítané 7235 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« kedy: 07. Január , 2018, 01:04:12 »

Chcem reagovat na temu - http://forum.gitaristi.sk/index.php/topic,90388.135.html

Tuto krabicku sme spolu s Jankom vyvijali na moj podnet, ked som davnejsie, za cias aktivneho pocuvania Periphery zbadal Misha-ovu signature krabicku Protone. Fascinovalo ma na nej to, ze mala v sebe switch, ktorym slo prepinat rozne basove frekvenice a tak ziskavat ten onen TIGHT sound.
Kazdy skusenejsi gitarista vie, ze "blato" vo zvuku robia skreslene basy a naopak pevne basy robia "orezane" basy a fajnovo a neotravne nakreslene vysky.

Kedze som videl dalej, nez len svet metalu  Beeee a taktiez vlastnim rozne ampy, chcel som univerzalnejsiu krabicku, ktora by fungovala ako nakopavac jak s Voxom, ktory je btw, dost citlivy na krabice, tak aj s Mesou, Marshallom, Orange, atd... Tym padom bolo potrebne vymysliet aj vyskove frekvencie, ktore budu moct byt orezavane/pridavane, kvoli niektorym stiplavym ampom.
A takto vznikla Jankom vyrobena tato univerzalna krabica, ktora vdaka svojim, v podstate neobmedzenym moznostiam vyhovuje na kazdy zosik.

Jedna sa o TSkovu schemu + x moznosti, ako je vidiet z fotky. Boost je interne jumpnuty na 18V a mne osobne vyborne sedi, hlavne v kombinacii so samotnym OD. Pri nastaveni hodnoty vo stvorcekoch ide o defaultne nastavenie Jankovho screameru, aky pozname uz roky. Momentalne su na svete dva kusy, ten na fotke je kamosov, ja mam komplet s bielymi knobmi.

Za seba - je to vela butikovych krabic v jednej. Doslova a bez prehanania. Tie frekvencie uz len do cleanu hraju dost odlisne a je to vynikajuce aj ako samotny crunchovy drive bez takych typickych nosovych stredov, ktore pozname z tradicnych TSiek. Je mozne z toho dostat od muddy OD po Treblebooster. Hlavne to fakt velmi slusne funguje s AC30tkou.

Spravim ukazky hned, ako to bude mozne. Zatial - https://soundcloud.com/brandon-kociov/jtamps-overdose-od


* 23131225_10203864089958193_1553534288_o.jpg (173.46 KB, 1440x1080 - prehliadnuté 329 krát.)
Zaznamenané

tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #1 kedy: 07. Január , 2018, 10:44:23 »

HA  Si píš!!! na parádu ,
 ja tiež dosť často bojujem s  tým nastavovaním basov a  výšok podla očakávaní zákazníka ,

vela hráčou nechce velkú krabicu za viacej penazí :D :D a univerzálnejšiu ,  Bavím sa skvele

výborná vec toto :)  Na zdravie!

výrobcovia prichádzajú veľmi pomaly s  týmito možnostami nastavení ,
Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11903



« Odpoveď #2 kedy: 07. Január , 2018, 11:25:19 »

Mal som chvilu doma  testovaciu verziu este v hnusnej, velkej, plastovej krabici.. vela moznosti super, za mna posuvanie strednej frekvencie tone knobu bola asi naj featura...potom to orezavanie spodkov...ten diode switch mi prisiel ako najmenej uzitocna vec. ale kedze vidim len po ten metal ( Bavím sa skvele ) a uber tight pilkovite plechove zvuky tiez velmi nemusim, tak mi vzdy ako naj vychadzalo klasicke Screamer nastavenie. Ale ja to pouzivam len ako klasicky nakopavac na hajgay. Kto potrebuje univerzalny OD, tak urcite to stoji za vyskusanie  Na zdravie!
« Posledná zmena: 07. Január , 2018, 11:31:42 od styrioci » Zaznamenané
icotech852
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 508



« Odpoveď #3 kedy: 07. Január , 2018, 11:25:46 »

To je handmade? klobuk dole,profi.
Zaznamenané

Jackson X Kelly,Marshall JVM,Greenbacks
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #4 kedy: 07. Január , 2018, 11:53:20 »

Hm, toto by som rad poskusal veru, zvuk ukazky sa mi velmi paci. :)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
PanTau
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1883



« Odpoveď #5 kedy: 07. Január , 2018, 15:43:27 »

Vyborne, boost je za drive alebo pred? Aka je cena?
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #6 kedy: 07. Január , 2018, 16:15:12 »

... Boost je interne jumpnuty na 18V ...
Nechcem byť za rypáka, ale zvyšovať napätie má zmysel, ak treba zmenšiť skeslenie.
Načo zmenšovať skreslenie pedálu, ktorý má skreslovať?
Zaznamenané
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #7 kedy: 07. Január , 2018, 16:19:22 »

Nechcem byť za rypáka, ale zvyšovať napätie má zmysel, ak treba zmenšiť skeslenie.
Načo zmenšovať skreslenie pedálu, ktorý má skreslovať?


ja som to pochopil najprv tak,že  súčastou boostu je aj nakopnutie na 18V čo zmení vlastnosti aj skreslenie pedálu  , 
Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #8 kedy: 07. Január , 2018, 16:26:15 »

na to vsetko jebat ale - aky je tam chip?
Zaznamenané

tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #9 kedy: 07. Január , 2018, 16:49:46 »

na to vsetko jebat ale - aky je tam chip?

 Bavím sa skvele Bavím sa skvele aj sériové číslo čipu :)
Zaznamenané

Bhlokvva
stály hosť
*****
Príspevkov: 1032



WWW
« Odpoveď #10 kedy: 07. Január , 2018, 19:25:45 »

Ja obdivujem, ze sa mu chcelo jebat s tym, aby to vyzeralo takto vymakane. Fakt profi look. Ale inak... nieco takmer rovnake som pred cca 2 rokmi urobil aj ja. Je fajn hrat sa s tymi frekvenciami, clovek sa tak vela nauci.
Zaznamenané

Aky je rozdiel medzi vranou?
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #11 kedy: 07. Január , 2018, 21:36:34 »

Vyborne, boost je za drive alebo pred? Aka je cena?

Boost je tak, ako na Plexitone, cize dvihne hlasitost.

Nechcem byť za rypáka, ale zvyšovať napätie má zmysel, ak treba zmenšiť skeslenie.
Načo zmenšovať skreslenie pedálu, ktorý má skreslovať?
Boost je jumpnuty na 18V, aby bolo zmensene skreslenie a vacsi headroom. Splnilo ucel - k dokonalosti. Na skreslenie tam je "drive kanal".
« Posledná zmena: 07. Január , 2018, 21:43:39 od Branko » Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #12 kedy: 07. Január , 2018, 21:43:00 »

Ja obdivujem, ze sa mu chcelo jebat s tym, aby to vyzeralo takto vymakane...
Ty mas tendenciu robit veci napicu? Lebo ja osobne nie, ak uz nieco robim.  Som frajer
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #13 kedy: 07. Január , 2018, 21:44:01 »

Hm, toto by som rad poskusal veru, zvuk ukazky sa mi velmi paci. :)
Donesiem, vyskusame.  Na zdravie!
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #14 kedy: 08. Január , 2018, 01:06:22 »

Inak... este som zabudol dopisat, ze:

 - ten boost funguje aj samostatne, akurat ta kamosova verzia ma rieseny iny potak, kde ma plynulejsi nabeh, ale to je detail + ma tam pridanu este niektoru vyskovu a basovu (?) frekvenciu, ktoru po odskusani ja osobne nepotrebujem,

 - samostatna krabicka ma vela dalsich skrytych features, ktore si uz velmi dobre nepamatam a bodol by samotny Jankov report, aby som netaral nezmysly,

 - nejde to na baterku, co som ani nechcel, kedze vsetko napajam,

 - cenu a podobne otazky rieste priamo s Jankom,

 - samozrejme, vyskusat sa to da, len musim byt v BA, co som relativne casto.

 Na zdravie!
Zaznamenané

Strán: [1] 2 3 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.039 sekund, 22 otázok.