Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
28. Apríl , 2024, 17:07:26
Strán: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 12 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Reactive loadbox  (Prečítané 37769 krát)
0 užívateľov a 2 Hostí prehliada túto tému.
ff
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2386



« Odpoveď #105 kedy: 21. Január , 2018, 13:13:41 »

Neviem odkial mas tie cisla, ale aby 4xEL34 dali pomaly 200W, tak to by museli mat na anodach 800V, v DR103 je cca 460V, co je klasickych 100W.
nemyslim, ze je to preto lebo 100W zosik zazracne dava 2x viac vykonu, skor to bol taky safeguarding aby neskreslovali repraky, lebo take skreslenie velmi prijemne nie je.

Ked to das do limitacie,tak by si sa divil.Na plexi som meral a pri plnej limitacii to bolo cca 180w,plus minus.
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #106 kedy: 21. Január , 2018, 18:04:57 »

vo vacsine zosilovacov, ktore maju presence/depth zapojene cez spatnu vazbu, tieto korekcie nezaberaju tak, ako s reprakom
Ty tvrdíš, že presence v spätnej väzbe bude fungovať ináč pri inej zaťažovacej impedancii.
Ale ten rozdiel bude tak malý, že je zbytočné ho brať do úvahy. Skús napríklad prepnúť amp z 8 na 4 Ohmy (pri 8 ohmovej bedni), a počúvaj, ako sa zmenili korekcie - no počuteľne sa nezmenia a to impedancia narástla v celom pásme o 100 %.

...dochadza ku kompresii - aj napriek tomu, ze ty tvrdis, ze nieco ako lampova kompresia neexistuje. ano, nie je to compresia v pravom slova zmysle ako funguju compressory (nad nejakym tresholdom, spicky signalu stlaci v nejakom pomere a tym padom je tichsia zlozka signalu hlasnejsia). je to iny typ kompresie, ty povies, ze skreslenie...
Nie nedochádza ku kompresii, ale ku skresleniu, aj keď tomu budeš hovoriť "iný typ kompresie".

preco by to malo byt lepsie? z tvojho technickeho pohladu mozno, ale su ludia, ktorym ten charakteristicky sag a "kompresia" vdaka lampovemu usmernovacu vyhovuju a ten zvuk vyhladavaju.
Pri lampovom usmerňovači nedochádza ku kompresii, dochádza k javu, že krátko po nástupe tónu klesne mierne výkon, membrána repráku sa niekedy viditeľne pohne (ktovie, aký vplyv to má na životnosť...).
Neviem si predstaviť gitaristu, ktorému sa toto zdá dobré, viem iba, že je veľa tých čo chcú "lampu" a hotovo.
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #107 kedy: 21. Január , 2018, 21:09:24 »

Tak asi som kkt, ked po prechode z repraku na odpor som musel presence z cca 11hod dat na full aby sa ten rozdiel dorovnal, ked sme to testovali  Popiskujem si

Co sa tyka pouzitia pojmu "kompresia" nie je to moj vymysel, pouzivaju ho v spojeni s danymi javmi aj vyrobcovia ampov, ci sa ti to paci alebo nie.

A co sa tyka zvukovych preferencii, to je snad kazdeho vec, nie? Ja zase nechapem ako sa niekomu mozu pacit uprdene fuzz-y, ale nesnazim sa ostatnych presviedcat, ze su zle
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #108 kedy: 21. Január , 2018, 21:29:17 »

Veď to je to, čo ma serie:
Vy gitaristi, keď vidíte svietiť elektrónky, tak máte dobrý pocit, keď nevidíte, zlý pocit.
A ešte sa zlostíte, keď hovorím o placebo efekte.

Dvaja gitaristi (Mišo Kovalčík a tu z fóra Pan Tau) chceli odo mňa to isté - zmeniť kremíkový usmerňovač za lampový. Obidvom som vysvetľoval, že s kremíkom to hrá lepšie a že by sme to mohli najprv porovnať, či to naozaj chcú.
Obidvaja sa odmietli presvedčiť, ako to v skutočnosti je...
To, o com pises sa mna netyka. Ja nemusim nic vidiet, mne staci pocut a citit pod rukami. Preto som sa vratil opat k lampam po Axe ere a vsetkom moznom, co uz za mnou stalo na stagei. Tvoj trandak (alebo hocaky iny) by uz mal odohratych desiatky akcii, odkedy som ho mal, ak by mi pod rukami vyhovoval.

K tej usmernovacke - mne napr. nesedi lampova usmernovacka, mam radsej diody. To je ale vec vkusu, ako pise 4oci.

Taktiez nerozumiem, ako mozes ty nieco generalizovat, ze toto je lepsie a tamto horsie. Ja napr. fuzzy milujem a trvalo mi niekolko rokov, kym som sa naucil pouzivat tie dva/tri potaky na barsjakom fuzze.
Napr. tuto je vyborny fuzz -

A tu je zas vyborna ukazka, ako sa da pouzit fuzz, 8:18 -
« Posledná zmena: 21. Január , 2018, 21:30:41 od Branko » Zaznamenané

Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #109 kedy: 21. Január , 2018, 22:08:41 »

Tak asi som kkt, ked po prechode z repraku na odpor som musel presence z cca 11hod dat na full aby sa ten rozdiel dorovnal, ked sme to testovali  Popiskujem si
Po prechode z repráku, ktorý si počul, na odpor, ktorý si nepočul si cez čo počúval? Ak to bolo "tmavé", samozrejme si musel pridať výšky.

Co sa tyka pouzitia pojmu "kompresia" nie je to moj vymysel, pouzivaju ho v spojeni s danymi javmi aj vyrobcovia ampov, ci sa ti to paci alebo nie.
To, že niekto šíri blbosť, nemôžem akceptovať, ani keď vyrába dobré ampy. Na stránke Mesa sú popísané také chujoviny, že sa mi nožík vo vrecku otvára. Mnohí výrobcovia píšu bludy úplne zámerne. Muzikanti sa dosť podobajú obetiam napr. šarlatánskych "liečiteľov".

A co sa tyka zvukovych preferencii, to je snad kazdeho vec, nie? Ja zase nechapem ako sa niekomu mozu pacit uprdene fuzz-y, ale nesnazim sa ostatnych presviedcat, ze su zle
Zaprdený zvuk fuzzu z duše nenávidím! Aj tie, čo sem dal Branko sú podľa mňa hnusné. A tiež nikoho nepresviedčam. Ale serie ma, ak mi taký zvuk vychvaľuje niekto, kto vzápätí uznáva iba lampy - tam vidím rozpor.
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #110 kedy: 21. Január , 2018, 22:14:39 »

...
Zaprdený zvuk fuzzu z duše nenávidím! Aj tie, čo sem dal Branko sú podľa mňa hnusné. A tiež nikoho nepresviedčam. Ale serie ma, ak mi taký zvuk vychvaľuje niekto, kto vzápätí uznáva iba lampy - tam vidím rozpor.
No vsak lebo fuzz do trandaka je nieco priserne, to mas pravdu. Ale ak s nim vies vybudit lampu a cele to inteligentne a hlavne svojimi skusenostami zmiesat dokopy, tak radost je ultimatna! Vid to druhe video a danu minutaz. A to ma serie, ze to nechapes, Andrej.
Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #111 kedy: 21. Január , 2018, 22:41:03 »

Po prechode z repráku, ktorý si počul, na odpor, ktorý si nepočul si cez čo počúval? Ak to bolo "tmavé", samozrejme si musel pridať výšky.
pocuvalo sa na monitoroch...rozdiely sa nahravali...ziadne placeba sa nekonali.. "namicovany box" vs "box pouzity ako zataz a impulz daneho boxu" vs "odpor a ten isty impulz"
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #112 kedy: 21. Január , 2018, 22:44:30 »

No vsak lebo fuzz do trandaka je nieco priserne, to mas pravdu. Ale ak s nim vies vybudit lampu a cele to inteligentne a hlavne svojimi skusenostami zmiesat dokopy, tak radost je ultimatna! Vid to druhe video a danu minutaz. A to ma serie, ze to nechapes, Andrej.
Jasné, ak fuzz použiješ ako lineárny boooster na nakopnutie ampu (ako to robil napr. Hendrix), tak je všetko O.K. Ale ak je lineárny ten amp a skresluje fuzz, tak to sa mi nepáči. Nevnucujem, je to iba môj vkus.
A je jedno, aký je ten lineárny amp, či lampa, alebo tran.
Ak toho 8.2. prídeš, dones nejaký pekný fuzz.
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #113 kedy: 21. Január , 2018, 22:47:37 »

pocuvalo sa na monitoroch...rozdiely sa nahravali...ziadne placeba sa nekonali.. "namicovany box" vs "box pouzity ako zataz a impulz daneho boxu" vs "odpor a ten isty impulz"
Ale to nebola iná odozva spätnoväzobného korktora Presence. To by bol skrátka rozdiel aj bez Presencu, lebo záťaž ampu na výškach menšia.
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #114 kedy: 21. Január , 2018, 23:12:43 »

Ale to nebola iná odozva spätnoväzobného korktora Presence. To by bol skrátka rozdiel aj bez Presencu, lebo záťaž ampu na výškach menšia.
ano, ale este raz - co vnima gitarista? palmutingy mu nedunia a musi vytocit presence  aby rozdiel vo vyskach dorovnal, ci?  Bavím sa skvele
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #115 kedy: 22. Január , 2018, 00:20:07 »

Jasné, ak fuzz použiješ ako lineárny boooster na nakopnutie ampu (ako to robil napr. Hendrix), tak je všetko O.K. Ale ak je lineárny ten amp a skresluje fuzz, tak to sa mi nepáči. Nevnucujem, je to iba môj vkus.
A je jedno, aký je ten lineárny amp, či lampa, alebo tran.
Ak toho 8.2. prídeš, dones nejaký pekný fuzz.
No ja si pamatam, ze trandaky ma prave nebavili preto, ze z nich nesla ziadna interakcia a satisfakcia, len suvisly cisty sound, nech bol zosik akolkolvek vyhuleny, co neviem, ci je aj tvoj pripad, lebo ako som pisal, nevyknedlil som ho do nepricetna. Ale ine trandaky hej a bolo to jak z nemocnice.

Vyhulena lampa trosku zakresli a uplne inak sa sprava s pedalmi, nez trandaky. To si vlastne aj potvrdil, co ma tesi. Cize preto sa mi aj niektore disty cez trandak nepacili, ako som spominal v teste s tvojim trandakom.

A ako som uz spominal v niektorej teme, treba si uvedomit, ci dana krabica ma zvyraznit farbu samotneho skreslenia zosiku alebo ci kresli samotny pedal. To si vela gitaristov neuvedomi a kupi si pedal, co hra "jak Marshall Plexi zo 72", ale neuvedomuju si, ze ho skusali cez Marshall zo 72. A taktiez stale tvrdim, ze najklamlivejsim skusanim pedalov je skusat ich cez jednokanal.  Bavím sa skvele
Zaznamenané

Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #116 kedy: 22. Január , 2018, 11:20:28 »

ano, ale este raz - co vnima gitarista? palmutingy mu nedunia a musi vytocit presence  aby rozdiel vo vyskach dorovnal, ci?  Bavím sa skvele
Trochu sme sa vzdialili od témy, či frekvenčná korekcia za lineárnou záťažou (odporom), alebo nelineárna RLC záťaž majú rôzny vplyv na zvuk. Ja tvrdím, že nemajú.

Vyhulena lampa trosku zakresli a uplne inak sa sprava s pedalmi, nez trandaky. To si vlastne aj potvrdil...
Tak to sme sa asi nerozumeli, ja tvrdím, že lampa a tranzistor sa chovajú úplne rovnako. Dokonca že rozdiel medzi pentódou a tranzistorom je menší, ako medzi pentódou a triódou. Ak máš na ampe prepínač Pentóda / trióda, tak ten rozdiel je väčší, ako keby si namiesto pentód dal tranzistory.
To zase bude hejtov.  ?§!.  ?§!.  ?§!.
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #117 kedy: 22. Január , 2018, 13:14:02 »

lampa a tranzistor sa chovajú úplne rovnako.

Na tomto fore sa clovek obcas dozvie fakt rozne zaujimave veci. Skoda ale, ze vacsie zahranicne fora, kde chodi kopa serioznych konstrukterov zosikov, profesionalnych hracov atd., uz taketo prelomove info nezdielaju. Neviem, cim to je... Popiskujem si

Toho 8.2. to s mojou ucastou vyzera nadejne, tak snad to uz definitivne uzavrieme. ☺️
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #118 kedy: 22. Január , 2018, 13:52:25 »

chcem tranzistor co bude stat 1000e a hrat jak diezel Vh4 hlava.. ale uplne ze rovnako.. do bodky presne ... kocky su hodene. vraj ked sa to chova rovnako tak to potom aj musi hrat rovnako.
« Posledná zmena: 22. Január , 2018, 13:52:42 od kaolko » Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #119 kedy: 22. Január , 2018, 13:58:00 »

chcem tranzistor co bude stat 1000e a hrat jak diezel Vh4 hlava.. ale uplne ze rovnako.. do bodky presne ... kocky su hodene. vraj ked sa to chova rovnako tak to potom aj musi hrat rovnako.
To je vyzva pre Andreja? Ci ako? Lebo ja chcem tranzistorovy Mark V.
Zaznamenané

Strán: 1 ... 6 7 [8] 9 10 ... 12 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.061 sekund, 22 otázok.