Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
29. Apríl , 2024, 04:10:44
Strán: 1 2 [3] 4 5 ... 12 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Reactive loadbox  (Prečítané 37781 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #30 kedy: 18. Január , 2018, 18:13:52 »

že hocijakú hlavu, čo ja viem, napr aj hajvota vytavíš, pripojíš k PC a napr. na sluchátka, a nikoho nerušíš ....

Takze teda vybudim nadoraz Hajvota, capnem to do 200w reactive loadboxu, pripojim k PC a cez sluchatka to bude to prave orechove v noci o tretej v izbe? Popiskujem si

Cele mi to pride az prilis nerealne. ?§!. Skusim to ale cochvila.
« Posledná zmena: 18. Január , 2018, 18:14:35 od proghopik » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #31 kedy: 18. Január , 2018, 18:15:46 »

budes potrebovat impulz na simulaciu boxu. hento je len umela zataz na koncak. tych impulzov su tisice, nie vsetky sa hodia na vsetko. najst nieco velmi podobne FANE moze byt slusne hladanie.
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #32 kedy: 18. Január , 2018, 18:17:56 »

budes potrebovat impulz na simulaciu boxu. hento je len umela zataz na koncak. tych impulzov su tisice, nie vsetky sa hodia na vsetko. najst nieco velmi podobne FANE moze byt slusne hladanie.
Hlavne si vies spravit aj vlastny impulz svojej bedne a mikraku.
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #33 kedy: 18. Január , 2018, 18:18:20 »

Z tej ukážky sa mi páči viac ten druhý zvuk. Zneje prirodzenejšie pre moje ucho.
To sa ti len zda.  Bavím sa skvele Iny impulz moze sposobit uplne iny zvuk.
Zaznamenané

frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1368



WWW
« Odpoveď #34 kedy: 18. Január , 2018, 18:18:32 »

Takze teda vybudim nadoraz Hajvota, capnem to do 200w reactive loadboxu, pripojim k PC a cez sluchatka to bude to prave orechove v noci o tretej v izbe? Popiskujem si

Cele mi to pride az prilis nerealne. ?§!. Skusim to ale cochvila.

+- tak nejak by to mohlo byť, akurát tento konkrétny load box je do 100W
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #35 kedy: 18. Január , 2018, 18:20:29 »

budes potrebovat impulz na simulaciu boxu. hento je len umela zataz na koncak. tych impulzov su tisice, nie vsetky sa hodia na vsetko. najst nieco velmi podobne FANE moze byt slusne hladanie.

Jasne, toto tu ma napr. aj cab sim a rezervu do 200w.

http://www.fryette.com/fryette-power-load
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #36 kedy: 18. Január , 2018, 18:31:43 »

Jasne, toto tu ma napr. aj cab sim a rezervu do 200w.

http://www.fryette.com/fryette-power-load
Len pozor, lebo doteraz ma ziadna cab sim neocarila natolko, co impulzy.
Zaznamenané

Paloamp
nováčik
*
Príspevkov: 65



« Odpoveď #37 kedy: 18. Január , 2018, 18:39:17 »

Teraz je novy pedalik Moer cab sim ir loader.
Len neviem ci to vie pracovat aj s inymi externymi impulzami.
Keby sa zapojil Amp+RLB+Moer ir loder z vystupom do sluchatok  teda bez PC tak mozes  hrat aj o tretej rano z vytavenym ampom v silent mode.
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #38 kedy: 18. Január , 2018, 18:39:33 »

Len pozor, lebo doteraz ma ziadna cab sim neocarila natolko, co impulzy.

Tak ked uz by som mal ten resistive load box, tak nad impulzami samozrejme mozem laborovat donekonecna. :) Je tam aj priamo vystup na sluchatka. Skusim objednat z Thomanna a ked nesadne, tak poslem spat. :)
« Posledná zmena: 18. Január , 2018, 18:39:56 od proghopik » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1368



WWW
« Odpoveď #39 kedy: 18. Január , 2018, 19:04:14 »

Tak ked uz by som mal ten resistive load box, tak nad impulzami samozrejme mozem laborovat donekonecna. :) Je tam aj priamo vystup na sluchatka. Skusim objednat z Thomanna a ked nesadne, tak poslem spat. :)

...ak sa to dá zistiť, tak sa pozri na toto

Napriklad ten Captor zda sa uplne odignoroval ten low resonance peak (aspon podla fotiek, co si dal). Kedze im to asi prislo, ze vzhladom na cenu/rozmery nema zmysel tam pchat dalsiu cievku. Velky rozdiel to vo zvuku nie je...ale je to taka ceresnicka na torte, ktora pridava na realnosti ak sa pouzije reactive load s IR miesto ozajstneho boxu. Skor je to taka pocitova zalezitost podobna tomu ako ked sa hra lepsie pri hlasitostiach ked plandaju gate. Take pumpovanie v spodkoch


Aj keď ja som na slepo nebol schopný rozpoznať rozdiel "jednocievkového" Captora od Palovho/Brankovho "dvojcievkoveho"  a dokonca ani pod rukami, iba z nahratých ukážok pustených bezprostredne po sebe, môže sa stať, že pri inom ampe/ušiach/rukách  bude rozdiel
Zaznamenané

brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #40 kedy: 18. Január , 2018, 19:16:04 »

To sa ti len zda.  Bavím sa skvele Iny impulz moze sposobit uplne iny zvuk.
Jak som to napisal som si uvedomil co je cez odpor a co cez rc cleny, ale uz som to tam nechal.Tiez sa mi viac paci ta druha ukazka.taky judas priest sound...ale nechapem co su to tie pulzi a za dalsie, naco su vlastne vsetky tieto gerety ked sa to aj tak musi nejak doladovat  ?§!.
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #41 kedy: 18. Január , 2018, 19:23:28 »

Jak som to napisal som si uvedomil co je cez odpor a co cez rc cleny, ale uz som to tam nechal.Tiez sa mi viac paci ta druha ukazka.taky judas priest sound...ale nechapem co su to tie pulzi a za dalsie, naco su vlastne vsetky tieto gerety ked sa to aj tak musi nejak doladovat  ?§!.
No fakt ta druha polka znie nahovno, jak v mixe, tak sama o sebe. Je to cele blatne, nekonkretne, zle sa na to hra hlavne.

Co su impulzy najdes napr. aj tu - https://en.wikipedia.org/wiki/Impulse_response

A co sa musi doladovat? Nerozumiem... Das Reactive load box za amp namiesto bedne a pichnes ho do zvukovky, pripadne nejakeho IR loadera, kde mas dane impulzy.
Zaznamenané

Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #42 kedy: 18. Január , 2018, 20:59:11 »

Skusim objednat z Thomanna a ked nesadne, tak poslem spat. :)
Reactive box versus EQ, ktorý sa vám páči viac ?

* LRB vs R uprav+.mp3 (635.8 KB - stiahnuté 88 krát.)
Zaznamenané
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #43 kedy: 18. Január , 2018, 23:10:51 »

Tak ja neviem ci som staromodny ,alebo tieto mp3jky si nieco vylepsuju ale mne sa paci ta druha ukazka.
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #44 kedy: 19. Január , 2018, 00:37:57 »

Reactive box versus EQ, ktorý sa vám páči viac ?
Ta druha je dost fizzzova vo vyskach, viac pouzitelna pre mna je ta prva, ale ako hovorim - to je jeden z x impulzov, co mam v PC, ine by zneli uplne inak.
Zaznamenané

Strán: 1 2 [3] 4 5 ... 12 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.06 sekund, 22 otázok.