Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
29. Apríl , 2024, 00:32:22
Strán: 1 2 3 [4] 5 6 ... 12 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Reactive loadbox  (Prečítané 37775 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #45 kedy: 19. Január , 2018, 11:05:48 »

Takze teda vybudim nadoraz Hajvota, capnem to do 200w reactive loadboxu, pripojim k PC a cez sluchatka to bude to prave orechove v noci o tretej v izbe? Popiskujem si

Cele mi to pride az prilis nerealne. ?§!. Skusim to ale cochvila.


Mozes si stiahnut zadarmiko two notes na doma do PC a pohrat sa s room reverbom a vzdialenostami bez problemov. Lebo najvacsi problem s hranim na sluchatka je vacsinou to, ze

A)  to mas nacapene priamo do ucha napriamo. Ked am vytvoris trochu feeling miestnosti a podobne tak sa to chova velmi verne.
B) zavisi velmi od toho co chces doma robit lebo napriklad tracking gitar a edity a podobne sa robia casto prave na sluchatka, ale potom uz mix atd riesis aj s priestorom takze je lepsie mat monitory aspon akej takej referencnej kvality

Hlavne teda je to na to aby si napodobnil nasnimany aparat pri nahravani, nie aby si mal pocit ze ti plantaju gate vo vetre.
si zober kopec z tych tykov jak pete thorn tiez pouzivaju kludne aj axe/kemper a ked aj nahravaju realne ampy, tak amp maju v strizni u seba a box je izolovany v inej miestnosti. Cize dake take veci ako 'akusticky tlak' ich prave vobec nezaujima, chcu to pocut cisto ked to je nasnimane.
Zaznamenané

Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #46 kedy: 19. Január , 2018, 11:11:31 »

Ta druha je dost fizzzova vo vyskach, viac pouzitelna pre mna je ta prva, ale ako hovorim - to je jeden z x impulzov, co mam v PC, ine by zneli uplne inak.
Samozrejme som ich prehodil.  Na zdravie!
Druhá ukážka je Reactive box, prvá je iba EQ.
Takže ak si chcel kúpiť ten box, tak som ti práve ušetril peňáze - lebo som fasa chalaň.

EQ som nastavil takto:


* EQ_ReactiveBox.gif (20.32 KB, 590x280 - prehliadnuté 203 krát.)
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #47 kedy: 19. Január , 2018, 11:17:45 »


Mozes si stiahnut zadarmiko two notes na doma do PC a pohrat sa s room reverbom a vzdialenostami bez problemov. Lebo najvacsi problem s hranim na sluchatka je vacsinou to, ze

A)  to mas nacapene priamo do ucha napriamo. Ked am vytvoris trochu feeling miestnosti a podobne tak sa to chova velmi verne.
B) zavisi velmi od toho co chces doma robit lebo napriklad tracking gitar a edity a podobne sa robia casto prave na sluchatka, ale potom uz mix atd riesis aj s priestorom takze je lepsie mat monitory aspon akej takej referencnej kvality

Hlavne teda je to na to aby si napodobnil nasnimany aparat pri nahravani, nie aby si mal pocit ze ti plantaju gate vo vetre.
si zober kopec z tych tykov jak pete thorn tiez pouzivaju kludne aj axe/kemper a ked aj nahravaju realne ampy, tak amp maju v strizni u seba a box je izolovany v inej miestnosti. Cize dake take veci ako 'akusticky tlak' ich prave vobec nezaujima, chcu to pocut cisto ked to je nasnimane.
A presne tomuto malo ludi rozumie, resp. nepozna ako znie nasnimany aparat. Vacsina pocuje to, co v skusobni, resp. chce pocut.
« Posledná zmena: 19. Január , 2018, 11:28:07 od Branko » Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #48 kedy: 19. Január , 2018, 11:25:51 »

Samozrejme som ich prehodil.  Na zdravie!
Druhá ukážka je Reactive box, prvá je iba EQ.
Takže ak si chcel kúpiť ten box, tak som ti práve ušetril peňáze - lebo som fasa chalaň.

EQ som nastavil takto:
To je OK, ze si prehodil, aspon viem, ze pocujem.  :) Lebo v tej mojej prvej ukazke mi prisla prva polovica lepsia, v mixe. A teraz po tvojej uprave sa mi paci prva, cize moja prva/druha polka. Ale ber na vedomie, ze stale ide o jeden a ten isty impulz, akurat si pouzil EQ na odpore, kde sa opat raz dostavame k teme farba zvuku vs. pocit, ktory je pri cievke ovela lepsi pri hrani, lepsia reakcia na pravacku.

Ale som rad, ze sa to da aj takto.  Na zdravie!
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #49 kedy: 19. Január , 2018, 11:33:59 »

A presne tomuto malo ludi rozumie, resp. nepozna ako znie nasnimany aparat. Vacsina pocuje to, co v skusobni.

No mne ide najma prave o to, aby som mal doma v noci zvuk co najblizsi tomu v skusobni. ☺️

V noci cez sluchatka a cez den cez monitory. Preto sa budem dost hrat s roznymi nastaveniami, room efektami atd. Nahravanie je u mna druhorade, chcem mat proste doma pocit, ze v ramci moznosti hram na poriadne vytocenom ampe a nech je to k tomu co najblizsie. Zatial sa mi osvedcil system vytoceny amp a OD pedal s volume skoro na nule. Attenuatory pri stlmeni na domacu hlasitost velmi kurvia zvuk, tade skratka cesta nevedie.

Takze skusim pre zmenu tuto moznost, podla ohlasov a ukazok by to mohlo byt ONO. ☺️

V kazdom pripade dakujem vsetkym za rady, aspon mam zas chrobaka v hlave.
« Posledná zmena: 19. Január , 2018, 11:36:44 od proghopik » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #50 kedy: 19. Január , 2018, 11:38:18 »

No mne ide najma prave o to, aby som mal doma v noci zvuk co najblizsi tomu v skusobni. ☺️

V noci cez sluchatka a cez den cez monitory. Preto sa budem dost hrat s roznymi nastaveniami, room efektami atd. Nahravanie je u mna druhorade, chcem mat proste doma pocit, ze v ramci moznosti hram na poriadne vytocenom ampe a nech je to k tomu co najblizsie. Zatial sa mi osvedcil system vytoceny amp a OD pedal s volume skoro na nule. Attenuatory pri stlmeni na domacu hlasitost velmi kurvia zvuk, tade skratka cesta nevedie.

Takze skusim pre zmenu tuto moznost, podla ohlasov a ukazok by to mohlo byt ONO. ☺️

V kazdom pripade dakujem vsetkym za rady, aspon mam zas chrobaka v hlave.

Existuju aj impulzy s "room" alebo inymi priestormi, ktore si das ako dalsi impulz do IR loadera a primiesavas. Dat sa to da, len sa s tym treba vyhrat poriadne.
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #51 kedy: 19. Január , 2018, 11:42:49 »

No ved aspon sa budem mat s cim hrat. :) Ked budem mat ten load box, tak sa zas ozvem ohladom software atd. :)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #52 kedy: 19. Január , 2018, 11:45:55 »

Progo - urcite budes potrebovat aj toto:

http://forum.gitaristi.sk/index.php/topic,102491.0.html

bez srandy, nevymyslam, mam odoharatych kvanta domacich hodin cez kadejake kombinacie HW / SW / impulzy ... PC bednicky alebo hifi veza neuspokoji  Popiskujem si
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #53 kedy: 19. Január , 2018, 11:47:47 »

Ano ano, monitory tiez budem zhanat. Ved ked ich este budes mat, preco nie.  Cmuk chlapci
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #54 kedy: 19. Január , 2018, 11:49:09 »

No ved aspon sa budem mat s cim hrat. :) Ked budem mat ten load box, tak sa zas ozvem ohladom software atd. :)
Nečítaš asi s porozumením.
Keď kúpiš load box, nebudeš sa hrať, lebo to je iba pevne nastavený EQ.
Keď zapneš EQ, ktorý už máš, vtedy sa budeš mať s čím hrať.
Šetrím tvoju peňaženku!!!
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #55 kedy: 19. Január , 2018, 11:54:32 »

Nečítaš asi s porozumením.
Keď kúpiš load box, nebudeš sa hrať, lebo to je iba pevne nastavený EQ.
Keď zapneš EQ, ktorý už máš, vtedy sa budeš mať s čím hrať.
Šetrím tvoju peňaženku!!!

Tento chcem https://www.thomann.de/gb/fryette_power_load.htm, ma to aj cab sim, EQ tiez nejake. Hrat sa potom budem skor s impulzami, room efektami, mic placementmi atd.  :)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #56 kedy: 19. Január , 2018, 12:24:12 »

ale ved cab sim a vlastne aj hociaky realny box je valstne len post EQ filter. urcite sa tam deje viac nez len na grafickom EQ, skor to bude blizsie ku kombinacii graficky + parametricky EQ s konkretnym odtlackom a urcite tam bude robit nieco aj daky par ms delay aby mal clovek pocit ze je tam daky tzv 'sag' alebo jak u nas hovoria ze 'maso'.. to sa deje myslim vtedy ked frekvencie urcitej hodnoty sa ozyvaju skor alebo neskor nez tie dalsie... preto niektore veci zneju viac sucho, niektore zas viac plno atd. cize realne pre mna by urcite malo zmysel mat reactive load box a zavesit tam amp simy roznych bedni.

Aj v studiu ked sme tocili duply rozne, tak bolo hned pocut kvalitne spraveny impulz od nejakeho renomovaneho studia co sa tym zaobera a vie ako to zosnimat. S EQ by som to vzivote nenapodobnil a ak ano tak by to vsetci robili tak
Zaznamenané

Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #57 kedy: 19. Január , 2018, 13:52:30 »

Ty asi máš veľa peňazí!
Nechceš odo mňa niečo kúpiť?
Spravím ti box so vstupným a výstupným jackom a kusom drôtu medzi nimi, ale lacné to nebude, lebo lacným veciam neveríme!  ?§!. Bavím sa skvele ?§!.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #58 kedy: 19. Január , 2018, 14:05:01 »

oddelil som to do samostatnej temy, ak sa neurazite...
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #59 kedy: 19. Január , 2018, 14:08:33 »

Nechceš odo mňa niečo kúpiť?

Preco nie, nech to zvladne 200w, pripadne nech to ma sluchatkovy vystup, ale aj bez toho sa da. Cab sim to nemusi nutne mat, kedze to budem riesit impulzmi v compe, ani EQ to nemusi mat, nech to co najmenej meni signal. Staci take ako ma Branko len na 200w. Pisem Ti na FB. :)
« Posledná zmena: 19. Január , 2018, 14:09:17 od proghopik » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Strán: 1 2 3 [4] 5 6 ... 12 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.081 sekund, 22 otázok.