Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
28. Apríl , 2024, 05:05:49
Strán: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 12 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Reactive loadbox  (Prečítané 37755 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #60 kedy: 19. Január , 2018, 14:08:39 »

Ty asi máš veľa peňazí!
Nechceš odo mňa niečo kúpiť?
Spravím ti box so vstupným a výstupným jackom a kusom drôtu medzi nimi, ale lacné to nebude, lebo lacným veciam neveríme!  ?§!. Bavím sa skvele ?§!.

ale Brano pise, ze chce riesit impulzy. a to uz neni len frekvencna vec, ale aj casova. uz roky sa vie, ze bezny frekvencny simulator je proti impluzom nic moc...

tento Reactive cosi ... o co presne teda ide v principe ? ja asi trochu rozumiem, len mam pocit, ze sa obcas v debate stracam a asi nie som sam... tak poprosim niekoho zopakovat a zhrnut ...
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #61 kedy: 19. Január , 2018, 14:17:52 »

Uplne ma uz domotate kua. Bavím sa skvele
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #62 kedy: 19. Január , 2018, 14:18:37 »

ale Brano pise, ze chce riesit impulzy. a to uz neni len frekvencna vec, ale aj casova. uz roky sa vie, ze bezny frekvencny simulator je proti impluzom nic moc...

tento Reactive cosi ... o co presne teda ide v principe ? ja asi trochu rozumiem, len mam pocit, ze sa obcas v debate stracam a asi nie som sam... tak poprosim niekoho zopakovat a zhrnut ...
Comu nerozumies? Lebo ja nerozumiem, o co ide Andrejovi.
Resistive je odpor za 3 koruny, reactive je cievka podobna cievke v realnom repraku.
A hlavne - mne je jedno, co je co, lepsie sa mi hraje na reactive + volitelny impulz.

Naco zas tolko spekulovania okolo toho.  Bavím sa skvele
Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #63 kedy: 19. Január , 2018, 14:40:52 »

Takze teda vybudim nadoraz Hajvota, capnem to do 200w reactive loadboxu, pripojim k PC a cez sluchatka to bude to prave orechove v noci o tretej v izbe? Popiskujem si

Cele mi to pride az prilis nerealne. ?§!. Skusim to ale cochvila.
teba taketo riesenie neuspokoji a budes sklamany.. dovolim si tipnut..  Popiskujem si

ty hladas bajneho jednorozca - zvuk a pocit vyknedleneho 100+W zosiku do 4x12 bedne, ale popotichu. taky feel, pumpovanie, plandanie gati a spatnu vazbu gitara vs box ti ponukne len vyknedleny zosik ked stojis pred bednou.

ak si ale stotozneny so zvukom nasnimaneho aparatu - mic resp kombinacia viacerych micov pred bednou, co je 99% gitaroveho zvuku pouziteho v nahravkach, tak je lampovy zosik + reactive loadbox + IR na 99,999999% to iste - co sa zvuku aj pocitu pri hre tyka v zmysle ako reaguje amp, nie v zmysle, ze ta zvukova stena oplieska o stenu v pivnici. - mam to otestovane - ako reactive load box bol pouzity box a porovnaval sa nasnimany box vs impulz toho isteho boxu.

co sa tyka zvuku bedne v miestnosti - do istej miery sa da priblizit vhodnou kombinaciou roznych mikrofonov v roznych polohach, ale sluchatka ti gate nerozplandaju :)

Samozrejme som ich prehodil.  Na zdravie!
Druhá ukážka je Reactive box, prvá je iba EQ.
Takže ak si chcel kúpiť ten box, tak som ti práve ušetril peňáze - lebo som fasa chalaň.

EQ som nastavil takto:
na EQ si spravil korekciu zvuku, ktoru cca robi resistive vs reactive load na aparate  Popiskujem si obycajny odbor nema resonance peak, ktory trosku urobi boost v gitarovych spodkoch a tiez je zvuk viac tupsi, bez vysok. cize tym EQ si dorovnal frekvencny rozdiel.   teraz nastava otazka, ze ak chce gitarista riesit nieco taketo, ci si ma kupit odpor a studiovy EQ aby mohol doladit zvuk alebo rovno si kupi reactive box, ktory to splna bez nejakeho stelovania a laborovania?  Popiskujem si

Nečítaš asi s porozumením.
Keď kúpiš load box, nebudeš sa hrať, lebo to je iba pevne nastavený EQ.
Keď zapneš EQ, ktorý už máš, vtedy sa budeš mať s čím hrať.
Šetrím tvoju peňaženku!!!
zacinam mat mierne pochybnosti, ci rozumies tematike  Popiskujem si

branko dal ukazku "amp - odpor - impulz" vs "amp - reactive load - ten isty impulz". ty si na tu ukazku s odporom zavesil EQ, ktory z frekvencneho hladiska cca dokompenzoval to co robi cievkova zataz oproti odporu. lenze aj z toho pocut, ze to neni len o grafe na spektralnom analyzeri a dorovnani frekvencii.

mam dojem, ze niektore veci zamerne zjednodusujes a vyberas si iba fakty, ktore ti vyhovuju  Popiskujem si

Preco nie, nech to zvladne 200w, pripadne nech to ma sluchatkovy vystup,
co z toho, ze ma nejaka zataz sluchatkovy vystup? ved to by si mal iba vcelin v usiach  Bavím sa skvele
« Posledná zmena: 19. Január , 2018, 15:00:56 od styrioci » Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #64 kedy: 19. Január , 2018, 15:07:40 »


ak si ale stotozneny so zvukom nasnimaneho aparatu - mic resp kombinacia viacerych micov pred bednou, co je 99% gitaroveho zvuku pouziteho v nahravkach, tak je lampovy zosik + reactive loadbox + IR na 99,999999% to iste - co sa zvuku aj pocitu pri hre tyka v zmysle ako reaguje amp, nie v zmysle, ze ta zvukova stena oplieska o stenu v pivnici. - mam to otestovane - ako reactive load box bol pouzity box a porovnaval sa nasnimany box vs impulz toho isteho boxu.

co sa tyka zvuku bedne v miestnosti - do istej miery sa da priblizit vhodnou kombinaciou roznych mikrofonov v roznych polohach, ale sluchatka ti gate nerozplandaju :)

Je mi jasne, ze zvuk doma mi gate nerozplanda a to fakt ani nie je zamer. :) Ide mi presne o to, co si napisal, cize je to pre mna evidentne dobra cesta. Na zdravie!

Teraz uz len splasit vhodny 200w reactive loadbox.
« Posledná zmena: 19. Január , 2018, 15:08:55 od proghopik » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #65 kedy: 19. Január , 2018, 15:13:19 »

tento Reactive cosi ... o co presne teda ide v principe ? ja asi trochu rozumiem, len mam pocit, ze sa obcas v debate stracam a asi nie som sam... tak poprosim niekoho zopakovat a zhrnut ...
obycajny reprak je cievka, ktora ma svoj odpor ale jej odpor nie je konstantny, meni sa s frekvenciou. vela vykonovych brzd riesi len to, ze cast vykonu sa zozerie odporom. extrem je resistive load, co je v podstate velky vykonovy odpor miesto repraku. funguje to, ale nie je to ono. reactive load box je kombinacia odporov a cievok - idealne dvoch (jedna na low resonance peak a druha na high shelf boost), ktore sa snazia napodobnit impedancnu krivku repraku v bedni, ktora vyzera asi takto (modra ciara).

vysledkom je, ze aparat sa chova tak, akoby bol zapojeny do gitaroveho boxu s realnymi reprakmi - ci uz pod rukou, alebo ako som spominal korekcie zaberaju tak ako na ozajstnom boxe, kdezto s obycajnym odporom musi kompenzovat spodky a vysky, ako to spravil napr andrej v tej ukazke. da sa to dostelovat na ampe, ale prave na tvojom ampe nemusia mat korekcie dostatocny zaber a pod (a tiez to nie je ono - tazko popisovat take veci, co pozna iba ten co na to hra a taky andrej to nazve placebo).. no a potom prichadza narad IR, co uz si andrejovi vysvetlil, ze neni len obycajna EQ krivka odsnimaneho repraku, ale frekvencny "obraz" repraku v case
« Posledná zmena: 19. Január , 2018, 15:31:31 od styrioci » Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #66 kedy: 19. Január , 2018, 15:21:36 »

 Na zdravie!
Zaznamenané
frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1368



WWW
« Odpoveď #67 kedy: 19. Január , 2018, 15:23:58 »

Inak neriešili sa impulzy so signálom z koncáku už vtedy, ako s nimi tuším este Rastis prišiel? Sa mi zdá, že dr.karpathorky to už vtedy takto(z koncáku) robil...lebo väčšinou sa to tu riešilo z preampu...ale teda neviem či boli tie load boxy už vtedy reactive alebo len rezistive....

Či by sa dal nahradiť reactive load box, obyčajným odporovým deličom so zaradeným eq...možno že vo výslednom zvuku nahrávky aj áno, ale aký by bol pocit z hry, tak to by bolo treba skúsiť... keď hrám do IR z preampu, v porovnaní s tým keď hrám do IR z rezistive a ešte v porovnaní s tým keď hrám do IR z reactive load boxom, tak aparát sa akoby inak chová, že musím zmeniť hru a celkom výrazne, aby to hralo tak ako chcem... a zatiaľ najvernejšie k tomu, keď hrám normálne amp-box, sa to chová práve s tým reactive load boxom. No neviem definovať čo všetko prispieva k tomu reálnemu pocitu, či teda fakt iba stačí zmeniť eq, aby bol "pokoj duše" pri hraní...
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #68 kedy: 19. Január , 2018, 15:25:13 »

...

Teraz uz len splasit vhodny 200w reactive loadbox.

no a ty si predstavujes, ze tie ipmulzy budes kam davat ? do tej krabicky, a z nej co dalej ?

alebo si stotozneny, ze z krabicky pojdes do zvukovky, budes riesit latencie a ASIO a impulzy a potom ides z kombu do aktivnych reprakov ?
Zaznamenané
telcontar
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 433


« Odpoveď #69 kedy: 19. Január , 2018, 15:28:04 »

Zvukovku nutne nepotrebuje.
Pouzije uz napr vyssie spominany Moer IR loader, alebo obdobny produkt, ktorych je uz na trhu habadej
Zaznamenané

Arguing on the internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you're still retarded.
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #70 kedy: 19. Január , 2018, 15:39:43 »

No neviem definovať čo všetko prispieva k tomu reálnemu pocitu, či teda fakt iba stačí zmeniť eq, aby bol "pokoj duše" pri hraní...
cisto iba preamp vs cely amp - to je lahke definovat. chyba ti tam koncak. a na to ako sa lampovy koncak sprava, na to ma vplyv co je zapojene na konci. z moznosti odpor, reactive load box a reprak su si najpodobnejsie reactive load box a reprak, resp cely gitarovy box. idealne je ak je load box odladeny tak, aby mal impedancnu krivku co najpodobnejsiu gitarovemu boxu, ktory porovnavas. vtedy, ak pouzijes impulz toho isteho boxu a porovnas to so zvukom zosnimaneho boxu tymi istymi micami, v tych istych polohach ako bol spraveny impulz, tak je vysledok na 99.99% rovnaky (zamerne nedavam 100%, aj ked subjektivne by som kludne dal :) )

podla mna andrej vidi iba frekvencne spektrum na konci - je to cca rovnake - je. a teda to musi byt to iste. ale nie je. podobne ako ked mas trojku s dvoma chlapmi a dvoma zenami a si v strede. vysledok je rovnaky - fajne si zasukas, ale pocit z toho mas iny.
« Posledná zmena: 19. Január , 2018, 15:44:25 od styrioci » Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #71 kedy: 19. Január , 2018, 16:13:55 »

no a ty si predstavujes, ze tie ipmulzy budes kam davat ? do tej krabicky, a z nej co dalej ?

alebo si stotozneny, ze z krabicky pojdes do zvukovky, budes riesit latencie a ASIO a impulzy a potom ides z kombu do aktivnych reprakov ?

Poskusam napr. spominany IR loader, postupne aj do compu, preco nie. Casom si najdem moje subjektivne najlepsie riesenie.

Este jedna prakticka otazka, ake su v tomto pripade vhodne zvukovky?
« Posledná zmena: 19. Január , 2018, 16:26:55 od proghopik » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #72 kedy: 19. Január , 2018, 16:26:48 »

Este jedna prakticka otazka, ake su v tomto pripade vhodne zvukovky?
hocico co ma line in

ale! ak napr budes pouzivat externy IR loader a do kompu uz budes pchat hotovy zvuk, tak by bolo vhodne aby mala zvukovka aj direct monitoring... tym padom budes mat 0ms latenciu
« Posledná zmena: 19. Január , 2018, 16:31:24 od styrioci » Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #73 kedy: 19. Január , 2018, 16:37:03 »

...tento Reactive cosi ... o co presne teda ide v principe ? ja asi trochu rozumiem, len mam pocit, ze sa obcas v debate stracam a asi nie som sam... tak poprosim niekoho zopakovat a zhrnut ...
Zosilňovač má nejakú výstupnú impedanciu a tú keď zaťažíš impedanciou frekvenčne závislou, tak to ovplyvní frekvenčnú charakteristiku. Reproduktor má napríklad zdvih v úzkom basovom pásme a zdvih vo výškach (jeho impedancia) a ten reaktívny box toto napodobňuje.
Podobná vec je gitarový kábel, ktorý má nízku impedanciu na vysokých frekvenciách a tie potom v celkovom spektre ubúdajú.

... tym EQ si dorovnal frekvencny rozdiel.   teraz nastava otazka, ze ak chce gitarista riesit nieco taketo, ci si ma kupit odpor a studiovy EQ aby mohol doladit zvuk alebo rovno si kupi reactive box, ktory to splna bez nejakeho stelovania a laborovania? 
Vôbec nepredpokladám iné použitie reactive boxu, ako nahrávanie do počítača, ktorý ten EQ obsahuje, žiadne kupovanie "štúdiového EQ" nehrozí.

zacinam mat mierne pochybnosti, ci rozumies tematike  Popiskujem si
...mam dojem, ze niektore veci zamerne zjednodusujes a vyberas si iba fakty, ktore ti vyhovuju  Popiskujem si
Buď si istý, že tematike rozumiem a fakty si nevyberám.
Nič iné, ako zmena frekvenčného priebehu v tej drahej krabici nie je.
Ak máš iný názor, kľudne môžeme konzultovať, môžeš sa odborne vyjadrovať, som inžinier, postavil som desiatky zosilňovačov.
Zaznamenané
Juraj_T
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 623


« Odpoveď #74 kedy: 19. Január , 2018, 18:31:26 »

Poskusam napr. spominany IR loader, postupne aj do compu, preco nie. Casom si najdem moje subjektivne najlepsie riesenie.

Este jedna prakticka otazka, ake su v tomto pripade vhodne zvukovky?

existuje two notes torpedo live, je to vlastne reaktivna zataz + tam vies priamo nahrat impulzy a ist z toho rovno do reprakov / sluchatiek
Zaznamenané
Strán: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 12 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.096 sekund, 23 otázok.