Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
28. Apríl , 2024, 09:19:05
Strán: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 12 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Reactive loadbox  (Prečítané 37759 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #75 kedy: 19. Január , 2018, 22:06:43 »

Vôbec nepredpokladám iné použitie reactive boxu, ako nahrávanie do počítača, ktorý ten EQ obsahuje, žiadne kupovanie "štúdiového EQ" nehrozí.
Tak potom vychadzas z chybnych predpokladov, pretoze si predstav, ze niektori gitaristi takto riesia aj live hranie. Cize ty by si gitaristovi, ktory chce mat rovany pocit pri hrani ako s ampom do boxu odporucil odpor s ekvalizerom?

Buď si istý, že tematike rozumiem a fakty si nevyberám.
Nič iné, ako zmena frekvenčného priebehu v tej drahej krabici nie je.
Ak máš iný názor, kľudne môžeme konzultovať, môžeš sa odborne vyjadrovať, som inžinier, postavil som desiatky zosilňovačov.
cely tvoj "problem" je, ze ty vnimas iba vysledny produkt - frekvencne spektrum na konci. To je len jedna strana mince. Druha strana mince je ta, ze existuje nejaka interakcia medzi gitaristom a zosilovacom, reactive load (ci uz simulovana alebo reprak) ma na toto dost velky vplyv - nie je to placebo je to realna vec, ktory pozna ten pocit ked stoji pred boxom a citi pod rukou ako mu cely retazec reaguje na hru. Cez mikrofon a potom nasledne cez repraky toto nevnimas...aj pre gitaristu sa cast tohto "pocitu" takto straca. Ale ak sa bavime o snimanom zvuku, tak rective load + IR je nanblizsie k naozaj odsnimanemu aparatu.

Ked sa mame bavit technicky - reproduktor je sucastou zapojenia v lampovom zosilovaci. Ty tvrdis, ze ak reprak alebo zataz, ktora simuluje impedancnu krivku repraku nahradis obycajnym odporom (predpokladam pouzitie simulacie boxu) a potom pridas eq tak je to to iste..vo vysledku je to velmi podobne (ale nie uplne, to ukazal aj tvoj pokus s brankovou ukazkou) a tym to pre teba konci. Z pohladu toho, ktory na to hra to rozdiel je. Skus, uvidis. Ten rozdiel by som prirovnal k pouzitiu eq pred (reactive load) skreslenim a za (resistive load).
« Posledná zmena: 19. Január , 2018, 22:16:40 od styrioci » Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #76 kedy: 19. Január , 2018, 22:11:30 »

Tak potom vychadzas z chybnych predpokladov, pretoze si predstav, ze niektori gitaristi takto riesia aj live hranie. Cize ty by si gitaristovi, ktory chce mat rovany pocit pri hrani ako s ampom do boxu odporucil odpor s ekvalizerom?

cely tvoj "problem" je, ze ty vnimas iba vysledny produkt - frekvencne spektrum na konci. To je len jedna strana mince. Druha strana mince je ta, ze existuje nejaka interakcia medzi gitaristom a zosilovacom, reactive load (ci uz simulovana alebo reprak) ma na toto dost velky vplyv - nie je to placebo je to realna vec, ktory pozna ten pocit ked stoji pred boxom a citi pod rukou ako mu cely retazec reaguje na hru. Cez mikrofon a potom nasledne cez repraky toto nevnimas...aj pre gitaristu sa cast tohto "pocitu" takto straca. Ale ak sa bavime o snimanom zvuku, tak rective load + IR je nanblizsie k naozaj odsnimanemu aparatu.
...
+1

Ja to chcem vysperkovat hlavne na live, vsak som to aj tak pisal v prvom poste, ze konecne bez boxu na koncert.  Bavím sa skvele

A 4oci - toto Andrejovi nevysvetlis, ze pocit je taktiez dolezity. Preto aj tie vymeny nazorov okolo lampa vs. trandak. Uz som toto prirovanie pisal hadam 10krat.
« Posledná zmena: 19. Január , 2018, 22:11:47 od Branko » Zaznamenané

Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #77 kedy: 19. Január , 2018, 23:31:14 »

Ked sa mame bavit technicky - reproduktor je sucastou zapojenia v lampovom zosilovaci. Ty tvrdis, ze ak reprak alebo zataz, ktora simuluje impedancnu krivku repraku nahradis obycajnym odporom (predpokladam pouzitie simulacie boxu) a potom pridas eq tak je to to iste..vo vysledku je to velmi podobne (ale nie uplne, to ukazal aj tvoj pokus s brankovou ukazkou) a tym to pre teba konci. Z pohladu toho, ktory na to hra to rozdiel je. Skus, uvidis.
Ak mi budeš tvrdiť, že môžem skákať z 5 poschodového domu, nebudem skúšať, lebo viem, ako by to dopadlo.
Vysvetli mi, prečo nemám pravdu. Z pohladu toho, kto hrá to môže byť chybný úsudok, napíš ako to je objektívne.

Ten rozdiel by som prirovnal k pouzitiu eq pred (reactive load) skreslenim a za (resistive load).
Toto si strelil capa - skreslovač mení pomer alikvotov, čiže zmeny frekvenčnej charakteristiky pred ním a po ňom dávajú iný výsledok.

A 4oci - toto Andrejovi nevysvetlis, ze pocit je taktiez dolezity. Preto aj tie vymeny nazorov okolo lampa vs. trandak. Uz som toto prirovanie pisal hadam 10krat.
Pocit je jedna vec, fakty druhá.
Veľa ľudí má pocit, že Kotleba by bol najlepší premiér, že homeopatia ich vyliečila, že zem je plochá...
A ten tranďák teda kedy skúsime?
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #78 kedy: 19. Január , 2018, 23:51:30 »

...
Pocit je jedna vec, fakty druhá.
Veľa ľudí má pocit, že Kotleba by bol najlepší premiér, že homeopatia ich vyliečila, že zem je plochá...
A ten tranďák teda kedy skúsime?
Ja chapem, ze to, co pises myslis v dobrom, ale moje pocity z danych zariadeni jednoducho nezmenis. Nie, zeby som bol tvrdohlavy, ale nebudem hrat na niecom (nech to je cokolvek), co mi nesedi. A tuto naozaj koncim v tejto teme. Mam aj resistive, aj reactive. Viac mi sedi reactive.  Som frajer Zdravíčko

Ten trandak mozme skusit, ale ozaj to nema zmysel. 8. februar mam cely den volny.  Na zdravie!
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #79 kedy: 20. Január , 2018, 01:44:36 »

existuje two notes torpedo live, je to vlastne reaktivna zataz + tam vies priamo nahrat impulzy a ist z toho rovno do reprakov / sluchatiek

Ano, len problem je, ze toto ma 100w hranicu. A ja potrebujem 200w - a tam sa mi vyber dramaticky zuzuje.  Popiskujem si
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #80 kedy: 20. Január , 2018, 09:20:15 »

Ja chapem, ze to, co pises myslis v dobrom, ale moje pocity z danych zariadeni jednoducho nezmenis...
Veď to je to, čo ma serie:
Vy gitaristi, keď vidíte svietiť elektrónky, tak máte dobrý pocit, keď nevidíte, zlý pocit.
A ešte sa zlostíte, keď hovorím o placebo efekte.

Dvaja gitaristi (Mišo Kovalčík a tu z fóra Pan Tau) chceli odo mňa to isté - zmeniť kremíkový usmerňovač za lampový. Obidvom som vysvetľoval, že s kremíkom to hrá lepšie a že by sme to mohli najprv porovnať, či to naozaj chcú.
Obidvaja sa odmietli presvedčiť, ako to v skutočnosti je...
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #81 kedy: 20. Január , 2018, 10:11:43 »

Ja chapem, ze to, co pises myslis v dobrom, ale moje pocity z danych zariadeni jednoducho nezmenis. Nie, zeby som bol tvrdohlavy, ale nebudem hrat na niecom (nech to je cokolvek), co mi nesedi. A tuto naozaj koncim v tejto teme. Mam aj resistive, aj reactive. Viac mi sedi reactive.  Som frajer Zdravíčko

Ten trandak mozme skusit, ale ozaj to nema zmysel. 8. februar mam cely den volny.  Na zdravie!

ak velmi chcete viem si dat 8.2. volno a ponuknut nasu skusobnu na test  Bavím sa skvele nech uz sa konecne porovna ta lampa vs trandak poriadne
Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #82 kedy: 20. Január , 2018, 10:42:36 »

Vysvetli mi, prečo nemám pravdu. Z pohladu toho, kto hrá to môže byť chybný úsudok, napíš ako to je objektívne.
ako som spomenul vyssie, reprak je sucastou zapojenia lampoveho zosilovaca. reprak je frekvencne premenliva zataz, na tom sa zhodneme. ma to za nasledok, ze je tam nejaky peak na spodkoch a boost vo vyskach. potom tu mame spatnu vazbu v zapojeni, ktora vracia cast signalu z vystupaku spat a vacsinou sa cez presence (a depth) koriguje jej mnozstvo. ak reprak nahradis obycajnym odporom, tak prides o ten "EQ - peak na spodkoch a boost vo vyskach" a to sa prejavi aj tym, ze vo vacsine zosilovacov, ktore maju presence/depth zapojene cez spatnu vazbu, tieto korekcie nezaberaju tak, ako s reprakom - pretoze to tam v tom signale, ktory sa cez spatnu vazbu vracia spat, nie je. a teraz prichadza kamen urazu - ty predpokladas, ze lampovy gitarovy zosilovac je ultralinerarny a je uplne jedno ci sa tato EQ zmena udeje este pred koncom, alebo uplne na konci - v pripade toho tvojho pokusu az uplne na konci retazca uz na hotovom zvuku so simulovanym reprakom. lenze bohuzial, resp nastastie pre gitaristov - gitarovy, lampovy zosilovac ani zdaleka nie je linearny. ak koncovy zosik trochu vyknedlis a lampy zacnu clipovat, tak dochadza ku kompresii - aj napriek tomu, ze ty tvrdis, ze nieco ako lampova kompresia neexistuje. ano, nie je to compresia v pravom slova zmysle ako funguju compressory (nad nejakym tresholdom, spicky signalu stlaci v nejakom pomere a tym padom je tichsia zlozka signalu hlasnejsia). je to iny typ kompresie, ty povies, ze skreslenie, ze je to horsie oproti tranzistorom atd atd...dotahovat sa na tom mozme do nekonecna. pre gitaristu je prave toto ziaduce, zosilovac inac reaguje na hru. ako zvukar vies, ze EQ v retazci pred a po kompresore/skresleni funguje inac. dufam, ze nehces tvrdit, ze toto nie je pravda. a toto skreslenie v koncovom zosilovaci a mnozstvo spodkov/vysok, ktore sa vracia spat cez spatnu vazbu a ma vplyv na to ako zosilovac reaguje na hru je to, co gitarista vnima pri hrani ako "pocit". nie je to ziadne placebo, toto je fakt.

uz neviem aky priklad ti vymysliet aby si to pochopil - dajme si priklad. si spolujazdec v aute - odvezies sa v rovnakom aute s dvoma roznymi motormi. ale  ako spolujazdec si sa odviezol a nezaznamenas ziadnu zmenu. ale sofer citil, ze mu par koni chybalo a auto inac reaguje na plynovy pedal. ale ty budes presviedcat sofera, ze nema pravdu.


Toto si strelil capa - skreslovač mení pomer alikvotov, čiže zmeny frekvenčnej charakteristiky pred ním a po ňom dávajú iný výsledok.
Pocit je jedna vec, fakty druhá.
nestrelil, dal som to cisto iba ako priklad, ze nie vzdy je jedno, kde v retazci sa nejaka EQ zmena udeje, co tvrdis. ale v podstate si to aj vyvratil svojim pokusom s brankovou ukazkou

Dvaja gitaristi (Mišo Kovalčík a tu z fóra Pan Tau) chceli odo mňa to isté - zmeniť kremíkový usmerňovač za lampový. Obidvom som vysvetľoval, že s kremíkom to hrá lepšie a že by sme to mohli najprv porovnať, či to naozaj chcú.
Obidvaja sa odmietli presvedčiť, ako to v skutočnosti je...
preco by to malo byt lepsie? z tvojho technickeho pohladu mozno, ale su ludia, ktorym ten charakteristicky sag a "kompresia" vdaka lampovemu usmernovacu vyhovuju a ten zvuk vyhladavaju.

aj digitaly su "lepsie" - menej kablov, menej nachilnosti na okolite ruchy, su lahsie, mensie, konzistetnejsie...napriek tomu si radsej zahram na normalny aparat.. a uz som s tym experimentoval kadejako. z tvojho pohladu spolujazdca je jedno, v ktorom aute sedis, ale soferovi ten rozdiel je jasny hned. mozes mi vyvetlovat, ze elektromobil je lepsi - technicky dokonalejsi, ekologickejsi atd atd.. ale ked sadnes do poriadneho auta, vytocis motor a ozvu sa kone pod kapotou, tak ten pocit nic nenahradi  Na zdravie!
« Posledná zmena: 20. Január , 2018, 12:04:01 od styrioci » Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #83 kedy: 20. Január , 2018, 10:48:25 »

ak velmi chcete viem si dat 8.2. volno a ponuknut nasu skusobnu na test  Bavím sa skvele nech uz sa konecne porovna ta lampa vs trandak poriadne

To by teoreticky slo aj z mojej strany, ze by som dotrepal haraburdy. Popiskujem si
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #84 kedy: 20. Január , 2018, 13:16:47 »

Ano, len problem je, ze toto ma 100w hranicu. A ja potrebujem 200w - a tam sa mi vyber dramaticky zuzuje.  Popiskujem si

realisticky ... so styrmi EL34 potrebujes 200W ? ano - teoreticky, s fungl novymi a zdravymi lampami to pri max. volume mozno v spicke spravi vela wattov, ale pri beznej hre, kde budes s volume na polke a budes do toho hrat maximalne 20 minut raz za 2 tyzdne - ozaj 100W zataz nestaci ?
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #85 kedy: 20. Január , 2018, 13:23:43 »

Nebudem mat volume na polke, to by som mal uplne cisty zvuk. :) Preampy naplno a master volume v klude na 3/4 a sme poriadne nad 100w. Plne vytavenu DR103 ledva zvlada 200w bedna, tam uz treba radsej 2.
« Posledná zmena: 20. Január , 2018, 13:24:50 od proghopik » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #86 kedy: 20. Január , 2018, 13:33:00 »

fakt uplne vazne.... 8.2. dk luky - viglasska ulica zozadu ... len mi tu napiste ti co ste chceli prist ze ci pridete lebo zas brat si volno len tak sa mi nechce... zozadu je vchod:

https://www.google.sk/maps/@48.0978564,17.1077593,3a,75y,45.43h,86.93t/data=!3m7!1e1!3m5!1sjWh-cVNqiaUIOh3sYU7iqQ!2e0!6s%2F%2Fgeo3.ggpht.com%2Fcbk%3Fpanoid%3DjWh-cVNqiaUIOh3sYU7iqQ%26output%3Dthumbnail%26cb_client%3Dmaps_sv.tactile.gps%26thumb%3D2%26w%3D203%26h%3D100%26yaw%3D120.622665%26pitch%3D0%26thumbfov%3D100!7i13312!8i6656?hl=sk

 Zdravíčko
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #87 kedy: 20. Január , 2018, 13:33:59 »

Nebudem mat volume na polke, to by som mal uplne cisty zvuk. :) Preampy naplno a master volume v klude na 3/4 a sme poriadne nad 100w. Plne vytavenu DR103 ledva zvlada 200w bedna, tam uz treba radsej 2.

aaaale neprehanaj  Ja som čert..
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #88 kedy: 20. Január , 2018, 14:03:43 »

aaaale neprehanaj  Ja som čert..

Neprehanam. Ja som čert.. Ved bezne 1959 Plexiny davaju nad 170w, toto da este o nieco viac. Tych 100w bolo udavanych konzervativne ako RMS clean. Vzdy platilo ze na 50ku optimalne jedna 200w bedna, na 100ku fullstack a na 200ku idealne rovno 4. :)

Jeden znamy napr. polahky odpalil so starou 100kou 150w 2x12 bednu s dvomi 75w Eminence reprakmi napr. :)

« Posledná zmena: 20. Január , 2018, 14:04:08 od proghopik » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #89 kedy: 20. Január , 2018, 14:09:36 »

fakt uplne vazne.... 8.2. dk luky - viglasska ulica zozadu

Vydrz pls este do stredy, budem to vediet naisto. Predbezne to vyzera z mojej strany realne. Mozem doniest hajvot a bednu, treba ale nejaku gitaru este vhodnu, v klude aj nejaky fenderoid. :)

Branko, budes mat nejaku gitaru so sebou?
« Posledná zmena: 20. Január , 2018, 14:10:11 od proghopik » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Strán: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 12 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.086 sekund, 23 otázok.