Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
28. Marec , 2024, 20:00:37
Strán: 1 ... 9 10 [11] 12 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Reactive loadbox  (Prečítané 37391 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #150 kedy: 22. Január , 2018, 21:41:51 »

nechcem do toho vstupovat, ale ak to ma mat zmysel, tak asi je blbost porovnavat hotove fabricke lampace s prototypom, ktory nema idealne dorieseny preamp.

mne to tak vychadza, ze mal by byt nejaky zodpovedny lampovy koncak a proti tomu Andrejov tranzitoroy koniec. a mali by sa skusat len nejake preampy cez tieto koncaky, na tu istu bednu. a nech je sranda, mat by sa robit test so zavretymi ocami, kto to teda rozozna uchom alebo rukami.

teda ako vravim, nechcem Vam do toho vstupovat, len uz vidim, jak sa Progac tesi, ze zase niekomu bude pustat Hiwatt a vo vysledku sa prekvapivo zisti, ze Andrejov aparat ako Hiwatt rozhodne nehra, takze Progac odide ako vitaz debaty  Ja som čert..
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #151 kedy: 22. Január , 2018, 21:50:51 »

Na to cely cas myslim, zato zatial mlcim, co sa toho testu tyka. Ale mozme to spravit tak, ze vezmeme nejaku Dist-krabicu a rovno do returnu/koncaku.

Aj ked to tiez ma taky vseliaky zmysel...
Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #152 kedy: 22. Január , 2018, 21:58:24 »

sak mam v skusobni to amt p2 ... to mas skreslenie.. hram do 50w marshall koncaku a mozete si to skusit do trandakoveho koncaku ak mate taky dakto a vybavene
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #153 kedy: 22. Január , 2018, 22:06:36 »

a vo vysledku sa prekvapivo zisti, ze Andrejov aparat ako Hiwatt rozhodne nehra, takze Progac odide ako vitaz debaty  Ja som čert..

No ved ale on tvrdi, ze tak bude hrat, resp. ze bude mat rovnaky cisty zvuk. ?§!.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #154 kedy: 22. Január , 2018, 23:11:10 »

No ved ale on tvrdi, ze tak bude hrat, resp. ze bude mat rovnaky cisty zvuk. ?§!.

nie. ty tvrdis, ze Tvoj Hiwatt je etalon a referencia cisteho lampoveho zvuku, takze z toho sudis, ze ak Andrej napise, ze linerarny neskresleny trandak hra rovnako ako neskresleny lampac, tak ze vlastne tvrdi, ze jeho trandak hra jak Tvoj Hiwatt  Žmurk
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #155 kedy: 22. Január , 2018, 23:13:03 »

... vo vysledku sa prekvapivo zisti, ze Andrejov aparat ako Hiwatt rozhodne nehra, takze Progac odide ako vitaz debaty  Ja som čert..

No ved ale on tvrdi, ze tak bude hrat, resp. ze bude mat rovnaky cisty zvuk. ?§!.

Dva Hiwatty nehrajú rovnako, dva tranzistoráky nehrajú rovnako, jeden Hiwatt a jeden tranzistorák... to by ste mali príliš jednoduché. Ja chcem vedieť, v čom budete počuť rozdiel medzi lampami a tranzistormi.
Sme v debate Reactive Loadbox / Equalizer a váš jediný (i keď pravdivý) argument je, že "nehrá rovnako". Keby som poctivejšie ten EQ nastavil, možno by rozdiel nebol taký počuteľný.
Takže ja chcem byť pri tom, keď vy budete ten rozdiel počuť, cítiť pod prstami, možno aj "preliezať cez kapelu".  ?§!.
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #156 kedy: 23. Január , 2018, 02:11:16 »

nie. ty tvrdis, ze Tvoj Hiwatt je etalon a referencia cisteho lampoveho zvuku, takze z toho sudis, ze ak Andrej napise, ze linerarny neskresleny trandak hra rovnako ako neskresleny lampac, tak ze vlastne tvrdi, ze jeho trandak hra jak Tvoj Hiwatt  Žmurk

Dobre, tak teraz ked jeho trandak nebude hrat ako hajvot, tak teda mozeme ale dalej tvrdit, ze vlastne ale urcite hra ako nejaky iny neznamy neskresleny lampac... To budeme skusat 10 inych neskreslenych lampacov, ze ktory bude hrat najpodobnejsie Andrejovmu trandaku, aby sa teda dokazalo ze "lampa zneje a sa chova rovnako ako tranzistory", ci? Urcite by sme nasli nejake lampace, ktore mozu byt podobne alebo maju horsi cisty zvuk ako Andrejov trandak. O tom sa predsa nehada nikto z nas.

Ja len chcem poukazat na to, ze rozdiel medzi lampou (v jej prospech) a tranzistorom moze byt z mojich skusenosti vyrazny aj pri cistom zvuku a chcem to skusit demonstrovat na jednom vhodnom lampaci. Samozrejme, ze rozdiel ktory tam bude sa nebude dat zovseobecnit stylom, ze vsetky lampace urcite hraju odlisne ako Andrejov original, resp. ze trandak nemoze hrat ako lampa. Ja len chcem poukazat na rozdiel v tom konkretnom porovnani, ktory verim, ze tam bude.

Andrej tvrdi, ze jeho trandak ma rovnaky cisty zvuk ako dobry lampac, ja donesiem lampac s dobrym cistym zvukom, tot vsjo. Je jasne, ze nebudu hrat rovnako... Ci mam doniest 15w Laney Cub12, ktore ma podstatne horsi cisty aj skresleny zvuk ako hajvot? To by uz duplom nemalo vyznam. :)
« Posledná zmena: 23. Január , 2018, 02:52:05 od proghopik » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #157 kedy: 23. Január , 2018, 11:07:47 »

My asi nejdeme riesit zvukovo horsie/lepsie, ale skor placebo, pocity, byvanie, nadvaha, vztahy, sex a podobne, ze?  Bavím sa skvele
Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #158 kedy: 23. Január , 2018, 11:27:41 »

pockat, niekoho zaujima cisty zvuk? sak 99% z nas aj tak travi vacsinu casu na polo-az-uplne skreslenych zvukoch
Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #159 kedy: 23. Január , 2018, 11:35:52 »

pockat, niekoho zaujima cisty zvuk? sak 99% z nas aj tak travi vacsinu casu na polo-az-uplne skreslenych zvukoch
a progac uz bol tak blizko niekomu predviest ten bajny gejvot  Bavím sa skvele
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #160 kedy: 23. Január , 2018, 11:36:58 »

...

Ja len chcem poukazat na to, ze rozdiel medzi lampou (v jej prospech) a tranzistorom moze byt z mojich skusenosti vyrazny aj pri cistom zvuku a chcem to skusit demonstrovat na jednom vhodnom lampaci. ..

ty by si furt chcel porovnavat svoj zosik :)

mne osobne dava vacsi zmysel, co pise Karol:

trandakove skreslenie -> lampovy koniec -> box

vs.

to iste skreslenie - > tranzistorovy koniec (pripadne dorovnanie farby na EQ nech nikto nemoze namietat basy a vysky) -> ten isty box

pretoze v takomto porovnavani moze dostat Andrej odpovede, co to ted vsetci o tych lampach pisu, pripadne vsetci ostatni mozu dostat od Andreja dokaz, ze s tym evidentnym rozdielom uchom alebo rukami je to len velmi osemetne ...
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #161 kedy: 23. Január , 2018, 11:43:17 »

najdolezitejsia otazka je ze - preco ak vsetko hra rovnako tak gitarista sa nauci hrat az ked prejde na lampu vascinou? Zacne povedzme na trandakovom kombe a mysli si jak mu to velice ide a hra a potom je velmi prekvapeny ked si ma zahrat na hocico lampove, ze zrazu ani ten jeho ton neni jeho  Bavím sa skvele
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #162 kedy: 23. Január , 2018, 11:51:35 »

no to je tiez taka "pravda". ja som sa naucil smatlat na stary Big Muff do Vermona kokociny a ked som potom zacal hrat na lampove cosi, islo to doslova samo. zase je pravda, ze ked som potom mal JCM800, tak to uz zase akosi neslo :)
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #163 kedy: 23. Január , 2018, 11:52:03 »


mne osobne dava vacsi zmysel, co pise Karol:

trandakove skreslenie -> lampovy koniec -> box

vs.

to iste skreslenie - > tranzistorovy koniec (pripadne dorovnanie farby na EQ nech nikto nemoze namietat basy a vysky) -> ten isty box


Lenze toto je uz nieco ine - v tomto pripade mozes porovnat len vplyv koncakov.

Lenze tu sa bavime o cistom zvuku (ten tiez nie je uplne bez vplyvu celej konstrukcie, teda aj preampu a koncaku), kde Andrej tvrdi, ze tranzistor a lampa su zvukom a chovanim rovnake. Andrej navyse pokial si dobre pamatam nikdy uplne nespochybnoval rozdiel medzi lampovym a tranzistorovym skreslenim.

Pustat skresleny zvuk do roznych koncov tuto otazku moc nezodpovie, resp uz je trochu o inom.

« Posledná zmena: 23. Január , 2018, 11:55:32 od proghopik » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #164 kedy: 23. Január , 2018, 12:01:14 »

no ja som prave myslel, ze dnes je boom a moda malych polovodicovych krabiciek, co z nich leze zvuk legendarnych aparatov a gitaristi s tym hravaju do lampovych zosikov, lebo bez lamp to neni ono a ze to strasne citit a pocut. preto si myslim, ze ma vacsi zmysel porovnat teda, ci sa s tym hra do lamp alebo tranz., nez porovnavat konkretny lampac s prototypom tranzistoroveho zosiku, lebo ozaj neviem, co ma byt zmyslom takeho porovnania. hlavne ja si nemyslim, ze Hiwatt je zosilovac s neutralnym NEskreslenym zvukom  Popiskujem si
Zaznamenané
Strán: 1 ... 9 10 [11] 12 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.046 sekund, 23 otázok.