Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
28. Marec , 2024, 18:48:47
Strán: 1 ... 10 11 [12] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Reactive loadbox  (Prečítané 37390 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #165 kedy: 23. Január , 2018, 12:08:06 »

Ale ved ja cely cas len reagujem na Andrejove slova o tom rovnakom chovani lampy a trandaku pri cistom zvuku. A v tomto pripade je na to ten Hajvot vhodny, kedze spomedzi lampacov ma prave najneutralnejsi cisty zvuk s velkym headroomom (takisto aj ta bedna s Fane).

To je cele, ja nepopieram vyznam testu s tymi krabickami, ved to konieckoncov mozeme s nejakou skusit, uz ked tam budeme.
« Posledná zmena: 23. Január , 2018, 12:09:56 od proghopik » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #166 kedy: 23. Január , 2018, 12:17:03 »

... A v tomto pripade je na to ten Hajvot vhodny, kedze spomedzi lampacov ma prave najneutralnejsi cisty zvuk s velkym headroomom ...

to, ze si ho schopny uchom rozoznat v nahravke od inych aparatov svedci o tom, ze je vsetko ine, len nie neutralny.
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #167 kedy: 23. Január , 2018, 12:25:26 »

to, ze si ho schopny uchom rozoznat v nahravke od inych aparatov svedci o tom, ze je vsetko ine, len nie neutralny.

Podla tohto to potom nie je ziadny lampac. :)

Rozoznat z nahravok sa predsa casto daju rozne lampace, tranzistory tazsie, kedze ich je nahravkach pomerne malo. :)

Plexinu od Fendra Twin tiez aj z nahravky lahko rozoznas, rovnako ako Vox AC30 od JTM45.

Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #168 kedy: 23. Január , 2018, 12:29:20 »

Vy tu furt riesite farby aparatov. Jasne, ze x aparatov hra rozdielne a napriek tomu aj tak cca rovnako.  Bavím sa skvele Toto mna malokedy zaujimalo.

Co mna najviac na tom teste zaujima je samotny pocit z hry a to, ako viem preniest feeling cez ten amp. Praca so stiahnutym potakom, spravanie sa s krabicami, atd...

Porovnavacka ampov je zbytocna podla mna, rozdiel bude a kvoli tomu sa mi nechce trepat do hluku.  Som frajer

Ci nie o to ide?
Zaznamenané

proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #169 kedy: 23. Január , 2018, 12:42:50 »

Chapem co myslis, to su skor rozdiely v tom, ako sa to opisuje. Feeling moze znamenat rozdiel v dynamike, detailnosti, udernosti, dozvuku bla bla... Iny to nazve zvuk, farba atd atd.
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #170 kedy: 23. Január , 2018, 13:59:48 »

ja by som hlavne prisahal ze kazdy lampovy amp co som kedy mal hra/hral kazdy den inak Žmurk
Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #171 kedy: 23. Január , 2018, 14:05:34 »

ja by som hlavne prisahal ze kazdy lampovy amp co som kedy mal hra/hral kazdy den inak Žmurk
ja mam dni ked aj ta ista simulacia
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #172 kedy: 23. Január , 2018, 14:36:31 »

ja mam dni ked aj ta ista simulacia
Ja mam dni, ked aj ta ista stimulacia. Bavím sa skvele
Zaznamenané

Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #173 kedy: 23. Január , 2018, 15:10:41 »

...Porovnavacka ampov je zbytocna podla mna, rozdiel bude a kvoli tomu sa mi nechce trepat do hluku.  Som frajer

Ci nie o to ide?
Prosím ťa príď tam!
Chceme predsa všetci vedieť v čom (a či) je ten rozdiel. Potrebujem, aby ste mi povedali v čom to je, aby sme túto jalovú dišputu mohli ukončiť.

A ak tam ten rozdiel bude, tak sa pokúsim ho eliminovať v tranzistoráku č. 2.
Zaznamenané
cembo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 550



« Odpoveď #174 kedy: 02. Marec , 2020, 10:03:11 »

Nemate tu niekto skusenosti s Boss Waza Tube Amp Expander ? Doteraz som pouzival pasivny Palmer PDI-03 a stary Edirol USB convertor ale obcas som usel domiesat nejake cab impulzy priamo v Cubase aby to znelo zhruba tak ako chcem. Ten Palmer je decentny a da velmi dobry zvuk, nestazujem si, ale myslim ze je cas ist s dobou. Rozmyslal som nad UA OX ale je prilis drahy a nema digital USB vystup takze dalsie prachy by museli ist na nejaky Focusrite. Druha lacnejsia cesta by bolo Torpedo CAB M spolu s tym Palmerom. Cital som recenzie na ten Boss Waza TAE a dost to ludia chvalia.
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #175 kedy: 02. Marec , 2020, 10:46:18 »

Torpedo Captor X - mas reactive load + stereo cab simulaciu (vlastne Two notes boxy alebo IR) + reverb, eq, enhancer a twin tracker (simulacia double tracking gitary)

Cab M - je tiez fajn - mam a som spoko
« Posledná zmena: 02. Marec , 2020, 10:46:58 od styrioci » Zaznamenané
cembo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 550



« Odpoveď #176 kedy: 02. Marec , 2020, 10:59:28 »

Torpedo Captor X - mas reactive load + stereo cab simulaciu (vlastne Two notes boxy alebo IR) + reverb, eq, enhancer a twin tracker (simulacia double tracking gitary)

Cab M - je tiez fajn - mam a som spoko

tiez som nad tym rozmyslal ale nema digital audio usb out
Zaznamenané
Strán: 1 ... 10 11 [12] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.041 sekund, 22 otázok.