Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
28. Marec , 2024, 14:33:38
Strán: 1 [2]  Všetko |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Mercuriall ReAxis - TriAxis plugin  (Prečítané 10801 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #15 kedy: 09. August , 2018, 09:21:41 »

Na Slovensku dlho nebolo zvykom platiť za software riešenia a na čierno sa sťahovalo...

debata sa ubrala smerom, ze existuje SW zadarmo, ktory je tiez velmi dobry, nie ci niekto na Slovensku kradne alebo uz nie  Žmurk inak podla toho, ako "vycisluju" velke SW firmy svoje akoze straty za kradnutie SW, nelegalne stahovanie sa rozhodne nemoze tykat len Slovenska  Popiskujem si
Zaznamenané
Krtko
*** BACHAR ***
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2659


« Odpoveď #16 kedy: 09. August , 2018, 14:11:23 »

Naozaj znie paradne. aj s tym ich cab sim, nemal som ani potrebu vypinat to a nahradit to s IR. akurat pri lead 2 mi nejak divne (ne)funguju korekcie stredov a basov, ale na triaxise som nikdy nehral a neviem ako sa to chova v skutocnosti. vsimol si to niekto dalsi?
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #17 kedy: 09. August , 2018, 14:23:04 »

Triaxis je preamp z Mesa Mark. Ten eq na Triaxise je pred skreslenim, takze s basmi a stredmi nastavis viac/menej uprdeny, blatovy charakter skreslenia. Voice funguje ako klasicky EQ za skreslenim s prednastavenou V krivkou.

« Posledná zmena: 09. August , 2018, 20:50:49 od styrioci » Zaznamenané
Krtko
*** BACHAR ***
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2659


« Odpoveď #18 kedy: 09. August , 2018, 15:37:42 »

Triaxis je preamp z Mesa Mark. Ten eq na Triaxise je pred skreslenim, takze s basmi a stredmi nastavis viac/menej uprdeny, blatovy charakter skreslenia. Voice funguje ako klasicky EQ za skreslenim z prednastavenou V krivkou.



Aha. cize to pri skresleni vlastne nema korekcie. to sa oplati.
Zaznamenané
dusan uk
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 247



« Odpoveď #19 kedy: 09. August , 2018, 15:42:01 »


Aha. cize to pri skresleni vlastne nema korekcie. to sa oplati.
[/quote]

Akoze nema.Ma,len pred skreslenim,co sa chova uplne inak a ako pise Styrioci za skreslenim mas graficky eq s prednastaveniamy.Tak ako aj realny Triax
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #20 kedy: 09. August , 2018, 16:09:44 »

... akurat pri lead 2 mi nejak divne (ne)funguju korekcie stredov a basov...

vsak kukni si hocijake video hocijakej klasickej Mark II - V a odvodenych modelov, ako to mysleli a preco maju potom ten posuvny EQ
Zaznamenané
Krtko
*** BACHAR ***
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2659


« Odpoveď #21 kedy: 09. August , 2018, 16:23:05 »

vsak kukni si hocijake video hocijakej klasickej Mark II - V a odvodenych modelov, ako to mysleli a preco maju potom ten posuvny EQ

vies co, no vacsinou ked mi nejaky plugin znie ako pokazeny tak negooglim hned ci vyrobca predlohy nahodou v 84tom nechcel robit revoluciu gitarovych aparatov tym, ze spravil korekcie nepouzitelne.
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #22 kedy: 09. August , 2018, 16:29:30 »

ja mam ten reaxis a zneje mi uplne normalne
Zaznamenané

Krtko
*** BACHAR ***
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2659


« Odpoveď #23 kedy: 09. August , 2018, 16:44:43 »

Citácia
...na poriadny Mark sa cakalo dost dlho :)

Helix native ma tiez mark. Helix je za mna najlepsi SW spomedzi tychto komercnych all-in-one ampsim vecí, takze snad aj mark je tam slusny.
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #24 kedy: 09. August , 2018, 16:46:14 »

inak s tym musim normalne suhlasit. Axe vs Kemper vs Helix... Helix je asi prvy modeler kde nepocujem tu umelinu vo vyskach a neni to take gumene.
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #25 kedy: 09. August , 2018, 16:48:58 »

... tym, ze spravil korekcie nepouzitelne.

ale oni nie su nepouzitelne. maju svoj zmysel a cele ovladanie ma inu filozofiu. a este raz - mas tam hovadsky velky EQ (hej, na triaxe neni vidno), tak snad neni taka tragedia, ze tie dve tocitka robia cosi inac ...
Zaznamenané
Krtko
*** BACHAR ***
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2659


« Odpoveď #26 kedy: 09. August , 2018, 16:58:35 »

ale oni nie su nepouzitelne. maju svoj zmysel a cele ovladanie ma inu filozofiu. a este raz - mas tam hovadsky velky EQ (hej, na triaxe neni vidno), tak snad neni taka tragedia, ze tie dve tocitka robia cosi inac ...

Ok. ja tu filozofiu nepoznam ani nemam potrebu jej rozumiet, len ma to nejak domotalo, lebo pocujem zatial najlepsiu mesa simulaciu, tocim tym, a pre moje potreby akosi nefunguje nic ine iba strady a basy na 0 a voice tiez na uplne minimum. Nastastie ten zvuk je aj napriek tomu dostatocne stredovy a vyrovnany.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #27 kedy: 09. August , 2018, 17:01:03 »

...a pre moje potreby akosi nefunguje nic ine iba strady a basy na 0 ...

ano, to je cca najbeznejsie nastavenie pre akekolvek normalne skreslenie   Bavím sa skvele
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #28 kedy: 09. August , 2018, 17:06:17 »

triax korekcie funguje najlepsie tak ze ak mas telekaster na standardnom ladeni alebo strat a podobne gitary so singlami, tak tie basy a stredy tam robia svoje.

Vacsinou pre metal, akekolvek tight skresenie vyzaduje aby to clovek mal presne hentak, ze basy 0, stredy 0 (niekto pouziva aj 8, ono to zaokruhli ten ton trochu), treble 8-10.
Vysky maju vyplyv na vyslednu uroven skreslenia kedze sa to deje akoze pred skreslenim. Pridavanim vysok pridavas gain.
S presencom to netreba prehnat, gain a drive pomery sa daju fajn nastavit tak ze ja som mal napriklad gain na 2-3 a drive povedzme 8 a prikopol to TSkom.

voice potom udava ako vela tej prednastavenej post EQ krivky pridavam do zvuku cize 0 je ako keby rovne sable, a postupne to ide viac a viac do V. Mne stacilo mat to na 3 napriklad

A co sa mi zda tak som pouzival primarne lead 1 a lead 2 zvuky tie su take skor na metal.


Zaznamenané

Strán: 1 [2]  Všetko |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.036 sekund, 22 otázok.