Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
24. Apríl , 2024, 13:55:02
Strán: [1] 2 3 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Double gitarový aparát  (Prečítané 10364 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Jeff
nováčik
*
Príspevkov: 25


« kedy: 12. Február , 2018, 10:26:23 »

Ahojte,

chcem sa opýtať či je možné zapojenie gitary na dva aparáty súčasne (napr. jedno kombo pre bubeníka a jedno pre gitaristu) v konfigurácii:

gitara - efekt distortion - rozbočenie signálu - aktívny aparát č1 + aktívny aparát č2

Inak povedané - ak mám dve kombá 50W, je možné cez ne hrať súčasne naraz? Výsledok bude 100W? Viem že sa to dá priamo s bedňami s výkonovým výstupom, ale chcel by som sa opýtať či sa dá realizovať aj toto.

Existuje nejaký jednoduchý "rozbočovač" gitarového signálu v prevedení jack?

Ďakujem za rady!
Zaznamenané
RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3484



« Odpoveď #1 kedy: 12. Február , 2018, 11:08:11 »

používam LEHLE DUAL Sgos.....všetci veľkí gitaristi hrajú na viac ako 2 Ampy. Môžeš použiť aj RADIAL alebo Morley Tripler, no mne sa to nepacilo /šum, zmena zvuku/ Rozbočiť to môžeš samozrejme aj cez chorus /Zakk Wylde, John Norrum/ alebo DELAY...tam ale už bude charakter iný  Na zdravie!
« Posledná zmena: 12. Február , 2018, 11:29:01 od RobG » Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #2 kedy: 12. Február , 2018, 11:57:40 »

...ak mám dve kombá 50W, je možné cez ne hrať súčasne naraz?

Existuje nejaký jednoduchý "rozbočovač" gitarového signálu v prevedení jack?
Stačí ti krabička s tromi jack samicami spojenými paralelne.
Obidva aparáty daj do jednej rozvodky, určite nie do rôznych zásuviek v stene. Aj tak sa môže stať, že to bude brumieť, lebo zemniaca slučka. Pomôže napríklad rozvodka, ktorú popisujem tu:
http://forum.gitaristi.sk/index.php/topic,102457.msg545279.html#msg545279
Zaznamenané
dusan uk
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 247



« Odpoveď #3 kedy: 12. Február , 2018, 12:01:40 »

Porozmyslaj aj nad tym ako chces tie 2 ampy pouzivat a prepinat.Ci chces hrat stale na jednom zvuku,ci aj prepinat kanaly na jednotlivych ampoch
Zaznamenané
Jeff
nováčik
*
Príspevkov: 25


« Odpoveď #4 kedy: 12. Február , 2018, 14:06:54 »

Chcem hrať na oboch súčasne - netreba mi ich vedieť prepínať.... Len aby hrali oba aparáty paralelne. Skôr som sa bál, či nebude problém s tým, že každý aparát otočí fázu signálu inak a stretnú sa nakoniec v protifáze.... Aparáty nie sú na vlas rovnaké...
Zaznamenané
McStinger
nováčik
*
Príspevkov: 55



« Odpoveď #5 kedy: 12. Február , 2018, 15:31:31 »

Ak majú aparáty efektovú slučku, môžeš zo Send jacku hlavného aparátu prepojiť kábel do Return jacku "vedľajšieho". Na vedľajšom bude tým pádom odpojený preamp, bude fungovať iba ako aktívny prídavný box. Toto je asi najjednoduchšie, stačí Ti kábel. Zase, vyhnúť sa zemným slučkám. Dá sa aj napríklad na repro výstup zaradiť nejaký lacný DI box (ktorý zvláda repro úroveň) a z neho pustiť signál do vedľajšieho aparátu. Možností je dosť.
Zaznamenané
Jeff
nováčik
*
Príspevkov: 25


« Odpoveď #6 kedy: 12. Február , 2018, 16:41:49 »

Je to Marshall MG100FX - zosilnovac s bednou a Marshall MG100FX kombo. Takze return a send tam je, akurat som nikdy nevedel na co to mam poriadne pouzit. To je vyborny napad. Takze na tom "vedlajsom" aparate budem ovladat hlasitost asi len gombikom "master" a vysledok bude dvojnasobny vykon?

Našiel som aj obrázok - takže asi takto.


* RetSend.jpg (114.04 KB, 1024x717 - prehliadnuté 413 krát.)
« Posledná zmena: 12. Február , 2018, 16:48:23 od Jeff » Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #7 kedy: 12. Február , 2018, 16:47:56 »

nie nebudes mat 200w.

 budes mat 2x100w a budes mat len pokryty vacsi priestor, aj ked pri marshall 100mg lutujem toho bubenika co mu to bude hrat do tvare, ten zvuk je hrozny co z toho lezie. *edit uz vidim ze co je to druhe kombo, to je to iste co ta hlava.

Vobec sa divim ze toto chcete riesit takto, ze jedna gitara do dvoch aparatov, nestaci natocit svoj aparat len inak?
« Posledná zmena: 12. Február , 2018, 16:48:33 od kaolko » Zaznamenané

Jeff
nováčik
*
Príspevkov: 25


« Odpoveď #8 kedy: 12. Február , 2018, 16:50:28 »

Mna treba lutovat, nie bubenika, nepocujem sa pri nom absolutne. Prvy aparat ktory aktualne mam - Marshall MG100FX hlava plus bedna, chcem k tomu dokupit kombo Marshall MG100FX.
Zaznamenané
olko
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 314


\m/


« Odpoveď #9 kedy: 12. Február , 2018, 17:00:54 »

Mna treba lutovat, nie bubenika, nepocujem sa pri nom absolutne. Prvy aparat ktory aktualne mam - Marshall MG100FX hlava plus bedna, chcem k tomu dokupit kombo Marshall MG100FX.

Lepsie riesenie by bolo asi to predat a kupit nieco normalnejsie  Popiskujem si

toto mi pride ako vyhodene peniaze
Zaznamenané

Primarne basak.

Prog is Love, Prog is Life.

Proud Cort guitars player, and Peavey Amp user...
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #10 kedy: 12. Február , 2018, 17:02:08 »

tak ono je to predsalen trandacikove 100w kombo. 100w takehoto trandacika nehra ani akostne ani hlasitostne ako ine zosiky.
Neviem ci by som kupoval to iste zle kombo kebyze mam taku istu zlu hlavu, nechces miesto toho radsej predat to, co mas a mat tym padom lepsi rozpocet na veci?

 Zdravíčko
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #11 kedy: 12. Február , 2018, 17:02:23 »

Ja netusim, kde a ako hravate, ale ked donesiem do skusobne (rozumej pekne vytlmenej) viac ako 15watt do 2*12tky, je so mnou problem.  Bavím sa skvele
Zaznamenané

Jeff
nováčik
*
Príspevkov: 25


« Odpoveď #12 kedy: 12. Február , 2018, 17:06:20 »

tak ono je to predsalen trandacikove 100w kombo. 100w takehoto trandacika nehra ani akostne ani hlasitostne ako ine zosiky.
Neviem ci by som kupoval to iste zle kombo kebyze mam taku istu zlu hlavu, nechces miesto toho radsej predat to, co mas a mat tym padom lepsi rozpocet na veci?

 Zdravíčko


Cifry za 200W zosiky ak vobec su na gitaru su astronomicke..... Kombo prikupim za 300 evra.... Ak mate tip na 200W gitarovy zosik do 300 evra, sem s snim....
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #13 kedy: 12. Február , 2018, 17:09:45 »

Cifry za 200W zosiky ak vobec su na gitaru su astronomicke..... Kombo prikupim za 300 evra.... Ak mate tip na 200W gitarovy zosik do 300 evra, sem s snim....

toto je cele nejake scestne co pises. tuto citaj, tak to naozaj je:

Ja netusim, kde a ako hravate, ale ked donesiem do skusobne (rozumej pekne vytlmenej) viac ako 15watt do 2*12tky, je so mnou problem.  Bavím sa skvele

nieco robite v tej skusobni zle. bude neviete vobec ale vobec hrat alebo neviete vobec nastavit zvuk na zosiku alebo vsetko naraz... bez umyslu urazti ta !

Zaznamenané
olko
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 314


\m/


« Odpoveď #14 kedy: 12. Február , 2018, 17:10:01 »

Cifry za 200W zosiky ak vobec su na gitaru su astronomicke..... Kombo prikupim za 300 evra.... Ak mate tip na 200W gitarovy zosik do 300 evra, sem s snim....

nie je Watt ako Watt  Žmurk

radsej predaj ten zosik a pozri nieco jazdene, co mi len tak napadne ze ide za tu sumu je napr laney ironheart ale urco ti chalaniska tu poradia nieco lepsie v takej cene  Na zdravie!
Zaznamenané

Primarne basak.

Prog is Love, Prog is Life.

Proud Cort guitars player, and Peavey Amp user...
Strán: [1] 2 3 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.277 sekund, 22 otázok.