Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
25. Apríl , 2024, 17:15:12
Strán: 1 [2] 3 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Double gitarový aparát  (Prečítané 10366 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Jeff
nováčik
*
Príspevkov: 25


« Odpoveď #15 kedy: 12. Február , 2018, 17:11:30 »

Jooooj aaano aaaaano, hrat nevieme, aaano :) Ved ale to nie je gansen rouzis :D Skus si dat zase bez urazky do youtube FLESHGRIND. Taka je vec.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #16 kedy: 12. Február , 2018, 17:20:24 »

Fleshgrid - nejaky starsi metal. co s tym ? to este vobec nemusi znamenat, ze ozaj viete, co v tej skusobne robite, bez urazky.

skratka, uz to bolo spominane. mas aparat, ktory sa Ti zda, ze vo Vasej skusobni nestiha. a narovinu - je to len taky nejaky aparat, ziadna pecka zase. a ty si vymyslel, ze najlepsie bude kupit este jeden taky isty ? len pre predstavu, niektore z tych veci, co spominal napriklad RobG stoja pomaly tolko, co ten aparat :)
Zaznamenané
Jeff
nováčik
*
Príspevkov: 25


« Odpoveď #17 kedy: 12. Február , 2018, 17:23:08 »

Takze co konkretne by si poradil kupit? Tych 100W je tam naozaj malo. Basak ma 500W, jeho pocut, ja som mrtvy. Skus teda rozumnejsie poradit co kupit. Ale 10 000 eur naozaj nemam...
Zaznamenané
RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3484



« Odpoveď #18 kedy: 12. Február , 2018, 17:33:22 »

50W lampovy Marshall stack
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #19 kedy: 12. Február , 2018, 17:36:55 »

watty su to, kolko to zere elektriky, netreba si ich predstavovat ako zaruku hlasitosti a uz vobec nie, ze raz tolko wattov = raz tolko hlasitosti, pretoze tak to naozaj nie je.

pises, ze mas nejaku original Marshall MG bednu ? co su tam tza repraky ? skusal si tu hlavu na naozajstnejsej bedni ? citlivost reprakov ma na hlasitost vacsi vplyv, ako spotreba zosilovacu.

Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11904



« Odpoveď #20 kedy: 12. Február , 2018, 18:00:30 »

normalny zosik, normalne nakruteny zvuk, do normalne gitarovej bedne a s 50W nebudes potrebovat ist viac ako za 10hod na ciferniku volume v ziadnej normalnej skusobnovej/live situacii.  Popiskujem si 2x100W marshal MG je nonsens. kup si 50W JCM800ku na stary metal a basaka s bubenikom odfuknes zo skusobne  Bavím sa skvele  Na zdravie!
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #21 kedy: 12. Február , 2018, 18:09:31 »

Hociaky 30w lampac ala Peavey Classic a pod., Laney, cinsky Vox, k tomu 2x12 bednicku a vyjde Ta to menej ako dve tieto srandy. V skusobni to bude viac nez dost a do pajzlov tiez... :)
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
futox
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 451



« Odpoveď #22 kedy: 12. Február , 2018, 19:03:04 »

Presne ako pisu chalani. Nejaka lampa s overenou bednou a mas pokoj. Ja som hral v kapele aj so 4 wattovim VOXom dalo sa.. :-). Ten zvuk lampoveho zosiku cez dobru bednu sa chova trosku inac celkom sa rozleje po celej skusobni, trandaky vacsinov hraju len smerovo
Zaznamenané
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #23 kedy: 12. Február , 2018, 19:20:17 »

Ten zvuk lampoveho zosiku cez dobru bednu sa chova trosku inac celkom sa rozleje po celej skusobni, trandaky vacsinov hraju len smerovo

Ved pockajte, pride Andrej!  Ja som čert..
Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
futox
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 451



« Odpoveď #24 kedy: 12. Február , 2018, 19:24:07 »

Ved pockajte, pride Andrej!  Ja som čert..

Alebo som na dobrom trandaku este nehral  Ja som čert..
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #25 kedy: 12. Február , 2018, 19:57:28 »

Ten zvuk lampoveho zosiku ... sa rozleje po celej skusobni, trandaky vacsinov hraju len smerovo

Ved pockajte, pride Andrej!  Ja som čert..

Som doteraz myslel, že smerovosť závisí od reprákov. Ako mi vysvetlíš, že tie repráky po zistení, že ich kŕmi tranzistorový amp zmenia svoju smerovú charakteristiku???  ?§!.   ?§!.   ?§!.
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #26 kedy: 12. Február , 2018, 20:34:25 »

za 400e sa predavaju komba valveking co ti to uhraju, jeden pedal k tomu na prikopnutie a si vybaveny a bude ta aj pocut

mne skor napadlo ine ze sa opytam, nemas pls fotku ze ako to mas nastavene cele na hlave? mozno na nieco prideme spolu  Zdravíčko

a este par veci z vlastnej skusenosti, to mi skus zodpovedat bratu:

1) aka velka je to skusobna?
2) ako mate umiestnene aparaty?
3) kolko vas je

neni hluk ako zvuk a ak hras v malej garazi tak ti nepomoze ani 8 komb MG100 ak vam to hra do noh, niekedy pomoze dat to do vysky, co ludia nemaju radi lebo im to bzuci potom do hlavy ale aspon sa da ist tichsie

fakt je inak ten, ze napriklad v kapele hravame niektore skusky (rock/metal) aj ked sa sklada tak, ze vieme hrat aj potichu spolu a kazdeho z nas pocut, tak neviem ze kde este by bol problem

dokonca kedysi davno v prvej kapele sme hravali tak ze kamos so zoomom rovno do PAcka a ja na flextone kombe od line 6 a vsetko bolo pocut a to tam este mastil chalan klaves daky
« Posledná zmena: 12. Február , 2018, 20:37:15 od kaolko » Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #27 kedy: 12. Február , 2018, 21:39:41 »

mozno to uz ani nepatri celkom do tejto temy, ale aj bubenici vela ovplyvnia.

sa to jednemu nezda, ale dvaja bubenici mozu mat na tej istej sade rozny zvuk a roznu hlasitost. su bubenici, ktori hraju popici metal, aj do toho mlatia a aj to je stale natolko kultivovane, ze neni dojem strasneho revu. a su bubenici, ktori tiez mlatia, ale vysledok je strasny brajgel + ked sa to spoji s lacnymi napicu znejucimi cinelami, tak zvysok kapely si fakt nezahra, o speve ani nehovoriac...

to len trochu mudra na margo - "preco sa nepocujem cez bicie" ...

... a samozrejme by sa mohlo pokracovat v tom duchu, ze na pocutelnost a citatelnost nastrojov v skusobni a samozrejme aj na podiu ma obrovsky vplyv kvalita hrania celej kapely + to, ako su jednotlive nastroje vymyslene a zaranzovane. toto plati v kazdom style, aj v starom death metale.
Zaznamenané
futox
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 451



« Odpoveď #28 kedy: 12. Február , 2018, 22:15:37 »

Som doteraz myslel, že smerovosť závisí od reprákov. Ako mi vysvetlíš, že tie repráky po zistení, že ich kŕmi tranzistorový amp zmenia svoju smerovú charakteristiku???  ?§!.   ?§!.   ?§!.
Je pravda ze som zatial nehral na inom trandaku jak na kombe takze to je len taky subjektivny postreh. Ale v dnesnej dobe je trh plny celkom lacnych lampovych zosikov co budu zniet XY krat lepsie ako marshall MG
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #29 kedy: 12. Február , 2018, 23:22:10 »

Som doteraz myslel, že smerovosť závisí od reprákov. Ako mi vysvetlíš, že tie repráky po zistení, že ich kŕmi tranzistorový amp zmenia svoju smerovú charakteristiku???  ?§!.   ?§!.   ?§!.

ano zavisi to od reprakov
Zaznamenané

Strán: 1 [2] 3 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.035 sekund, 22 otázok.