Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
25. Apríl , 2024, 08:46:13
Strán: 1 2 [3] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Double gitarový aparát  (Prečítané 10365 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11904



« Odpoveď #30 kedy: 13. Február , 2018, 00:37:33 »

Som doteraz myslel, že smerovosť závisí od reprákov. Ako mi vysvetlíš, že tie repráky po zistení, že ich kŕmi tranzistorový amp zmenia svoju smerovú charakteristiku???  ?§!.   ?§!.   ?§!.
vysky su smerove, nekvalitne trandakove skreslenie je ubzucany, prevyskovany vcelin. A kedze to hra na dve veci ,tak ludia maju tendenciu pridavat gain aj vysky
Zaznamenané
Jeff
nováčik
*
Príspevkov: 25


« Odpoveď #31 kedy: 13. Február , 2018, 08:30:37 »

za 400e sa predavaju komba valveking co ti to uhraju, jeden pedal k tomu na prikopnutie a si vybaveny a bude ta aj pocut

mne skor napadlo ine ze sa opytam, nemas pls fotku ze ako to mas nastavene cele na hlave? mozno na nieco prideme spolu  Zdravíčko

a este par veci z vlastnej skusenosti, to mi skus zodpovedat bratu:

1) aka velka je to skusobna?
2) ako mate umiestnene aparaty?
3) kolko vas je

neni hluk ako zvuk a ak hras v malej garazi tak ti nepomoze ani 8 komb MG100 ak vam to hra do noh, niekedy pomoze dat to do vysky, co ludia nemaju radi lebo im to bzuci potom do hlavy ale aspon sa da ist tichsie

fakt je inak ten, ze napriklad v kapele hravame niektore skusky (rock/metal) aj ked sa sklada tak, ze vieme hrat aj potichu spolu a kazdeho z nas pocut, tak neviem ze kde este by bol problem

dokonca kedysi davno v prvej kapele sme hravali tak ze kamos so zoomom rovno do PAcka a ja na flextone kombe od line 6 a vsetko bolo pocut a to tam este mastil chalan klaves daky

Ahoj,

1 - skusobna - garaz
2 - aparaty mame na skrinkach - repro zhruba vo vyske pasa - 2x celestion 12 palcov
3 - basa, gitara, bicie

Ale ako tu niektori pisali - zalezi to predovsetkym od bubenika. Nastavenie aparatu:

Bass - mierne pred polovicou
Treble - 3/4
Middle - 3/4
Volume, Gain, Master - 3/4 a viac

Bubenik je hlucny... Ale ved casom sa mozno ukludni :) Ak je zaujem dam vediet ci sa mi to podarilo dat dohromady a ako to znie :)
Zaznamenané
faki
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 83



« Odpoveď #32 kedy: 13. Február , 2018, 12:10:59 »

Ja som na mojom 50W kombe (VM2266) nikdy nepotreboval viac volume ako 7 z 10....a v pohode ma pocut. Vo vacsich miestnostiach zvyknem ozvucit mikrofonom, aj to len akoze podmaz kvoli "priestorovemu efektu".
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #33 kedy: 13. Február , 2018, 12:19:05 »

Este raz. Najviac, NAJVIAC robi miestnost. Cim viac absorberov, tym lepsie. Hlavne strop a podlaha. Kupte si z OBI obycajne molitany a nabite ich hore na stropy. Potom sem prid napisat.

 Zdravíčko Na zdravie!
Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #34 kedy: 13. Február , 2018, 12:36:47 »

to preco sa nepocujete je pretoze hravate v garazi, kebyze mam stat meter od plechov a rytmicaku uzavrety v sardinkarni kde sa ten zvuk zleje tak mi nepomoze ani friedman za 4000e

skuste vytlmit bubny a ak ma bubenik nejake cinely ktore hraju tichsie tak pouzite tie radsej... inak IMHO su bubenici co do toho mlatia ale aj tak pocut zvysok kapely, ono je to cele o tom aky ma bubenik 'nativny mix' akoze ako dobre hra a vyrovnane, ze vie ze jebnut do kotla treba viac nez naprikad po crashke a tak, toto vela hracov nema vyriesene
« Posledná zmena: 13. Február , 2018, 12:38:58 od kaolko » Zaznamenané

Filko
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 271



« Odpoveď #35 kedy: 15. Február , 2018, 10:24:38 »

Jeff ber to tu ako konstruktivnu kritiku, ja si osobne myslim ze najekonomicnejsie riesenie je predat toho tranzistoroveho marshalla a kupit lampove kombo idealne pripadne hlava+box. Ja osobne nedam dopustil na peavey valveking, za tu cenu relativne vsestranny amp pripadne nieco podobne lampove. Rozdiel je velky jak pri vyslednom zvuku kapely tak pri pocitu z hrania. Nevidim logicke kupit dalsie mg100W kombo, maximalne len znasobis hluk v skusobni. Hoc by si kupil male lampove kombo, stale vies dodatocne nejaky externy box dokupit ku nemu  Žmurk
Pokial ide o skusobnu, zazil som asi vsetky kombinacie skusobni od malej po velku od dobreho PA po velmi zle PA a problem mozno naozaj nemusi byt len v kombe ale celkovom ozvuceni pripadne rozmiestneni aparatury a bicich. Mozno by som zacal tou skusobnou
Zaznamenané
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #36 kedy: 15. Február , 2018, 12:38:43 »

pokial hráte v zlých podmienkach je tam len velký akustický tlak, hluk a  neviete z toho si prečítať čo hráte ,
dajte si do uší dáke tlmiče,

napr stačia aj len zastrčiť štuplové sluchadla, budete vyzerať cool ako  s monitoringom  Bavím sa skvele Bavím sa skvele

alebo si jednoducho dajte vatu, vreckovky do ucha , treba ale  vedieť kolko aby  ste zasa neboli úplne hluchý ,

samozrejme, že sú na  to aj špeciálne štuple ale tie  stratíte a  sú drahé ,


ale vytlmiť skúšobnu je alfa omega aj kvôli susedom  Bavím sa skvele
Zaznamenané

brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #37 kedy: 15. Február , 2018, 15:28:35 »

Som doteraz myslel, že smerovosť závisí od reprákov. Ako mi vysvetlíš, že tie repráky po zistení, že ich kŕmi tranzistorový amp zmenia svoju smerovú charakteristiku???  ?§!.   ?§!.   ?§!.
... tak to sa mylis a ked tomu neveris ,tak si to dojdi kumne vypocut.Podla mna na urcitych stupnoch nastava fazovy posun v zavislosti na frekvencii ale ja niesom fundovyny OTK vyvojar zaoberajuci sa meranim kadejakeho javu.
Zaznamenané
Strán: 1 2 [3] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.079 sekund, 22 otázok.