Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
26. Apríl , 2024, 13:11:13
Strán: 1 2 [3] 4 |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: - TIPEK SOUNDS -  (Prečítané 22260 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
hyenik
stály hosť
*****
Príspevkov: 1406



« Odpoveď #30 kedy: 10. Marec , 2018, 10:50:29 »

"parasit"  tiez neexistuje ale tak nazvoslovie zvladne vsetko  Bavím sa skvele

bacha na to chytráku, ted ses navezl do švédska!  ha ha ha
https://www.parasitstudio.se/
« Posledná zmena: 10. Marec , 2018, 10:55:15 od hyenik » Zaznamenané

Bhlokvva
stály hosť
*****
Príspevkov: 1032



WWW
« Odpoveď #31 kedy: 13. Marec , 2018, 03:48:56 »

na slovensku to  možno má zmysel ale vo svete vôbec,
toľko výrobcov je, aj lepších ako ja, s  lepším kapitálom a možnosťami,...

Ved to... ale ani u nas to velmi nema zmysel, lebo tu kazdy vidlak radsej preda zdedeny byt po babke, aby si kupil nieco "znackove". Taketo homemade veci su asi "pod ich uroven", alebo co. U nas dokonca aj mod niecoho k lepsiemu  je zasah, ktory znizuje hodnotu, proste vsetko naopak. Ked to mas vyrabat sam, tak zhoris a investovat do vacsieho rozsahu vyroby pri tomto nedopyte je vrh penazi do kanala.
Zaznamenané

Aky je rozdiel medzi vranou?
Tom70
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 518



« Odpoveď #32 kedy: 13. Marec , 2018, 08:45:15 »

Ved to... ale ani u nas to velmi nema zmysel, lebo tu kazdy vidlak radsej preda zdedeny byt po babke, aby si kupil nieco "znackove". Taketo homemade veci su asi "pod ich uroven", alebo co. U nas dokonca aj mod niecoho k lepsiemu  je zasah, ktory znizuje hodnotu, proste vsetko naopak. Ked to mas vyrabat sam, tak zhoris a investovat do vacsieho rozsahu vyroby pri tomto nedopyte je vrh penazi do kanala.

Preco "u nas"? To co si napisal plati vsade vo svete. Ci myslis ze znackovi snobi su len na Slovensku?
Zaznamenané
epiphonic
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 734



« Odpoveď #33 kedy: 13. Marec , 2018, 08:52:32 »

Ved to... ale ani u nas to velmi nema zmysel, lebo tu kazdy vidlak radsej preda zdedeny byt po babke, aby si kupil nieco "znackove". Taketo homemade veci su asi "pod ich uroven", alebo co. U nas dokonca aj mod niecoho k lepsiemu  je zasah, ktory znizuje hodnotu, proste vsetko naopak. Ked to mas vyrabat sam, tak zhoris a investovat do vacsieho rozsahu vyroby pri tomto nedopyte je vrh penazi do kanala.

Na jednej strane suhlasim. Posadnutost znackami tu je u ludi badatelna a vela krat uplne neopochopitelna - hlavne ked kadejaki bedroom heroes alebo totalni amateri idu mudrovat o tom ako jedine MXR je najlepsi a pod. Na druhej strane ked kupis pouzivany pedal od znameho vyrobcu, mas 90% sancu, ze za neho dostanes tolko, co si zan dal.
Zaznamenané

slow riffs / bong hits
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #34 kedy: 13. Marec , 2018, 10:51:44 »

Ved to... ale ani u nas to velmi nema zmysel, lebo tu kazdy vidlak radsej preda zdedeny byt po babke, aby si kupil nieco "znackove". Taketo homemade veci su asi "pod ich uroven", alebo co. U nas dokonca aj mod niecoho k lepsiemu  je zasah, ktory znizuje hodnotu, proste vsetko naopak. Ked to mas vyrabat sam, tak zhoris a investovat do vacsieho rozsahu vyroby pri tomto nedopyte je vrh penazi do kanala.

je to o tom,  že tu máme malý trh, malá stredná trieda,
 oproti svetu sme len väčšia dedina, už len vedľa  v Čechách to vidieť ako sa tam veci točia a ako s a tam hrá,


Na jednej strane suhlasim. Posadnutost znackami tu je u ludi badatelna a vela krat uplne neopochopitelna - hlavne ked kadejaki bedroom heroes alebo totalni amateri idu mudrovat o tom ako jedine MXR je najlepsi a pod. Na druhej strane ked kupis pouzivany pedal od znameho vyrobcu, mas 90% sancu, ze za neho dostanes tolko, co si zan dal.

tak to áno, preto s  cenou nejdem moc do výšin, tak isto ani s  výrobou,


mám teraz pár projektíkov ak by niekto chcel svoj pedál na  mieru,
ide o overené veci len ich budem troška kustomizovať, 
- Beast plexi overdrive
- princ of tone overdrive
- RAT
- SEA echo delay
- fuzzolo
- treble booster - clones are coming je na  predaj   Bavím sa skvele

« Posledná zmena: 13. Marec , 2018, 11:07:54 od tipek » Zaznamenané

epiphonic
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 734



« Odpoveď #35 kedy: 13. Marec , 2018, 21:14:03 »

Tipek, robil si uz niekedy bypass pedal s ovladanim volume?
Zaznamenané

slow riffs / bong hits
Bhlokvva
stály hosť
*****
Príspevkov: 1032



WWW
« Odpoveď #36 kedy: 13. Marec , 2018, 21:45:37 »

Preco "u nas"? To co si napisal plati vsade vo svete. Ci myslis ze znackovi snobi su len na Slovensku?

Myslel som to tak, ze na Slovensku je ten snobizmus (aspon pre mna) ovela nepochopitelnejsi, ako napr. v Nemecku. A dalsia vec je, ze krutia nosom nad homemade vecami, lebo medved. Proste asi kupuju veci preto, aby to dobre vyzeralo a aby sa to potom dobre predalo.
Zaznamenané

Aky je rozdiel medzi vranou?
Bhlokvva
stály hosť
*****
Príspevkov: 1032



WWW
« Odpoveď #37 kedy: 13. Marec , 2018, 21:55:31 »

Tipek, robil si uz niekedy bypass pedal s ovladanim volume?

Co by to malo presne robit?
Zaznamenané

Aky je rozdiel medzi vranou?
epiphonic
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 734



« Odpoveď #38 kedy: 13. Marec , 2018, 22:23:26 »

Co by to malo presne robit?

V podstate sluzit ako potenciometer "volume" a on/off switch pre fuzz bez ovladaca hlasitosti.
Zaznamenané

slow riffs / bong hits
Bhlokvva
stály hosť
*****
Príspevkov: 1032



WWW
« Odpoveď #39 kedy: 13. Marec , 2018, 22:32:35 »

V podstate sluzit ako potenciometer "volume" a on/off switch pre fuzz bez ovladaca hlasitosti.

Tak jednoduchsie by bolo dorobit volume pot do toho fuzzu. Ale ano, taky bypass box s volume je uplne jednoducha vec.
Zaznamenané

Aky je rozdiel medzi vranou?
epiphonic
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 734



« Odpoveď #40 kedy: 13. Marec , 2018, 22:44:38 »

Tak jednoduchsie by bolo dorobit volume pot do toho fuzzu. Ale ano, taky bypass box s volume je uplne jednoducha vec.

Ten fuzz je celkom raritka a po takom zasahu by vyrazne stratil na hodnote... asi patrim medzi tych snobov  Ja som čert..
Zaznamenané

slow riffs / bong hits
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #41 kedy: 14. Marec , 2018, 08:33:45 »

Ten fuzz je celkom raritka a po takom zasahu by vyrazne stratil na hodnote... asi patrim medzi tych snobov  Ja som čert..

ved mi pošli cez facebook fotku a názov pedálu, a  presne čo to chceš   a  nemal by to byť problém spraviť ak sa dohodneme na správnej variante riešenia tvojho problému :)  

https://www.facebook.com/TipekSounds/


ak som správne pochopil chceš klasickú truebypass lištu s  tým na ten loop chceš ovládanie hlasitosti na  returne, to bude jednoduchá vec, problém bude len trafiť hodnotu volume na výstupe lebo niektoré pedále majú 10K  100K 500K na  výstupe, daj vedieť čo to máš za pedál , možno je  schéma na  nete,
« Posledná zmena: 14. Marec , 2018, 08:38:52 od tipek » Zaznamenané

Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #42 kedy: 14. Marec , 2018, 09:06:38 »

...ak som správne pochopil chceš klasickú truebypass lištu s  tým na ten loop chceš ovládanie hlasitosti na  returne, to bude jednoduchá vec, problém bude len trafiť hodnotu volume na výstupe lebo niektoré pedále majú 10K  100K 500K na  výstupe, daj vedieť čo to máš za pedál , možno je  schéma na  nete,

Niečo takéto, ale zrejme netreba aktívnu elektroniku. Ten pedálik z Číny stál asi 25 €, stačí doňho priprcnúť potenciometer.
http://forum.gitaristi.sk/index.php/topic,101994.msg544266.html#msg544266
Zaznamenané
McStinger
nováčik
*
Príspevkov: 55



« Odpoveď #43 kedy: 14. Marec , 2018, 09:45:59 »

na slovensku to  možno má zmysel ale vo svete vôbec,
toľko výrobcov je, aj lepších ako ja, s  lepším kapitálom a možnosťami,
...

Samozrejme, je to Tvoja vec a mne je jedno, či sa chceš púšťať do série, alebo nie. Domnievam sa iba, že by si sa mal aj dizajnovo niekam posunúť, nech to má nejakú stopu, takto to je každý pes jiná ves. Ale ako hovorím, iba môj názor.
Zaznamenané
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #44 kedy: 14. Marec , 2018, 10:54:24 »

Samozrejme, je to Tvoja vec a mne je jedno, či sa chceš púšťať do série, alebo nie. Domnievam sa iba, že by si sa mal aj dizajnovo niekam posunúť, nech to má nejakú stopu, takto to je každý pes jiná ves. Ale ako hovorím, iba môj názor.

hej máš pravdu, totálne to  chápem ,
ale  ja  sa väčšinou len hrám, každý pedál iný dizajn,
 dizajn predáva viacej ako funkčnosť  Bavím sa skvele Bavím sa skvele vždy čakám na  odozvu ludí čo sa chytí viacej, to ma  posúva dalej....
v grafike sa  stále hladám ,experimentujem,  zatiaľ som sa moc  neudomácnil ako budú vyzerať moje  pedále,
grafiku som naposledy pre 6 pedálov navrhoval 2 dni, dokopy cca 6 hodín skúšania čo by pasovalo, farby knobov, písmo atd..
neni to sranda lebo človeku už aj dochádzajú nápady, často sa opakuje človek,...
plus ďalšie hodiny zamýšľanie sa nad  tým ako vytuniť ten pedál a aj hrať na ňom, porovnávať s  ostatnými pedálmi a gitarami,
pýtať sa či je pedál v  poriadku alebo tam treba niečo doladiť ?

za pekný dizajn zaplatím viacej ako za celý pedál, a  na nákup vo velkom nemám finančné kritie,
len by mi tá investícia stála aj 2 roky doma,

si zober cenu nafarbenej krabičky vs nenafarbenej, nákup pár kusov vs desiatky,
popisky - sietotlač alebo gravirovanie  vs PVC nálepka, už len technicky je lahšie nalepiť odolnú nálepku ako farbiť  Zdravíčko
lacné jacky vs poriadne nedajbože neutric  jacky Bavím sa skvele ,

na jednom pedáliku by s a cena dvihla o 20€ minimálne,

zatiaľ moje bonusy sú :

- na  všetky moje  pedále  lepím kvalitný suchý zips,
- na všetkých pedáloch okrem mini krabičiek dávam 2 zástrčky na  DC napájanie , z hora  a z boku, pre lepšie uloženie v  borde,
- lepím lepidlom všetky časti, kt sa  počas používania môžu mechanicky uvolniť, to je problém u všetkých pedálov,
- selektujem súčiastky, kupujem len bežný štandard ,kt používa aj EHX napr...
- vediem si evidenciu každého pedálu kvôli tomu aby som v  budúcnosti vedel porovnať čo som tam dal aké hodnoty atd ...
  je to môj výskum,  

tak zatiaľ na ten dizajn dlabem a  je to tak ako to je :)

pokiaľ príde zákazník a  povie  že to chce mať profi neni problém, treba to len zaplatiť :)

« Posledná zmena: 14. Marec , 2018, 10:56:24 od tipek » Zaznamenané

Strán: 1 2 [3] 4 |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.105 sekund, 22 otázok.