Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
26. Apríl , 2024, 18:59:20
Strán: [1] 2  Všetko |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Pomoc pri hladani efektu  (Prečítané 7435 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« kedy: 25. Marec , 2018, 20:01:19 »

Potreboval by som poradit, ci existuje nejaky pedal, ktory by spravil tento "stereo" rozťah. :)

https://soundcloud.com/brandon-kociov/mono-vs-stereo - Naozaj odporucam na sluchadla.

Nahraval som to cez Mercuriall U530 plugin a dosiahol som to zapnutim chorusu s uplne minimalnymi hodnotami, ale zato s levelom 7 az 8.

Ide o to, ze zacal som hravat na inear a uz mi vadi ten mono zvuk, ktory bije priamo do cela. A chcem to poriesit takto "stereo" bez pouzitia stereo rigu. Je to mozne? Ked som hraval cez Axe, tak bol tam Enhancer, co dost pomohlo, ale znelo to trosku umelo.

Firma BBE take nieco nevyraba?

Diky moc za kazdy postreh!  Na zdravie!
Zaznamenané

hyenik
stály hosť
*****
Príspevkov: 1406



« Odpoveď #1 kedy: 25. Marec , 2018, 23:29:35 »

dobrá rada nad zlato  Som frajer

tenhle pedál by to mohl zvladnout
https://www.tcelectronic.com/Categories/Tcelectronic/Guitar/Stompboxes/MIMIQ-DOUBLER/p/P0CLU
uvazoval jsem o nem ze bych jel stereo impulsama na koncerte, ale zvukari mi to rozmluvili ze to je uplne zbytecne :)
jde o to, ze se to musí nepravidelne menit, jinak je to chemie
a myslim ze nejaky podobny algoritmus ma Eventide, napr. v H9

Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #2 kedy: 26. Marec , 2018, 00:12:41 »

dobrá rada nad zlato  Som frajer

tenhle pedál by to mohl zvladnout
https://www.tcelectronic.com/Categories/Tcelectronic/Guitar/Stompboxes/MIMIQ-DOUBLER/p/P0CLU
uvazoval jsem o nem ze bych jel stereo impulsama na koncerte, ale zvukari mi to rozmluvili ze to je uplne zbytecne :)
jde o to, ze se to musí nepravidelne menit, jinak je to chemie
a myslim ze nejaky podobny algoritmus ma Eventide, napr. v H9


Velmi pekne dakujem! Vyskusam si ten pedal. Ono to ide dosiahnut aj delayom, napr. 15 az 25ms a rozhodit ho do stran. A takiez aj tym chorusom. Mam pocit, ze aj Keeley robi nejaky takyto pedalik.

Btw, trosku ti nerozumiem s tymi impulzami v spojeni s tymto pedalom.

H9 mam, ktory by to mal byt algoritmus?
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #3 kedy: 26. Marec , 2018, 00:16:37 »

Toto som myslel -
Zaznamenané

Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #4 kedy: 26. Marec , 2018, 08:22:13 »

...Ono to ide dosiahnut aj delayom, napr. 15 az 25ms a rozhodit ho do stran. A takiez aj tym chorusom...
Lebo chorus je krátky delay (presne okolo 20 ms), ktorý sa v čase mení.
Môžeš na H9 dať na záver taký delay s moduláciou?
A chceš to iba do ucha? Že vonku iný zvuk, ako v ineare?
Zaznamenané
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #5 kedy: 26. Marec , 2018, 10:41:55 »

a stereo reverb by ti nestačil ?  s krátkym nastavením, alebo teda DD3 DD6 poskúšať ,  Popiskujem si
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #6 kedy: 26. Marec , 2018, 11:33:37 »

a stereo reverb by ti nestačil ?  s krátkym nastavením, alebo teda DD3 DD6 poskúšať ,  Popiskujem si
Nestacil by mi ziadny reverb a stereo reverb uz vobec nie, kedze vystup aj vstup bude mono, na jeden mikrak.
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #7 kedy: 26. Marec , 2018, 11:34:28 »

Lebo chorus je krátky delay (presne okolo 20 ms), ktorý sa v čase mení.
Môžeš na H9 dať na záver taký delay s moduláciou?
A chceš to iba do ucha? Že vonku iný zvuk, ako v ineare?
Mozem na H9 dat delay s modulaciou.

A prave to riesim, aby to len mne slo do usi, ale to nebude mozne, kedze vysledok vyjde z reprakov, ktore budu snimane.
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #8 kedy: 26. Marec , 2018, 12:58:49 »

Btw, chorus nie je nahodou "detune"? Resp. nevznika AJ tak?
Zaznamenané

Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #9 kedy: 26. Marec , 2018, 13:11:54 »

Btw, chorus nie je nahodou "detune"? Resp. nevznika AJ tak?
Ano, v podstate je, keď meníš čas delayu, do delayu ide signál inou rýchlosťou, ako z neho, takže je tam zmena výšky tónu.
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #10 kedy: 26. Marec , 2018, 13:15:10 »

Nestacil by mi ziadny reverb a stereo reverb uz vobec nie, kedze vystup aj vstup bude mono, na jeden mikrak.
Možno sa dá H9 nastaviť tak, aby v ľavom kanáli bolo všetko, čo potrebuješ do git. ampu a v pravom ten premenný delay toho celého. Mal by si v porádku mono, aj do ucha stereo.
« Posledná zmena: 26. Marec , 2018, 13:15:48 od Zvukár Andrej » Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #11 kedy: 26. Marec , 2018, 13:28:46 »

Možno sa dá H9 nastaviť tak, aby v ľavom kanáli bolo všetko, čo potrebuješ do git. ampu a v pravom ten premenný delay toho celého. Mal by si v porádku mono, aj do ucha stereo.
?
Asi sme sa nepochopili. Z H9 idem priamo do vstupu aparatu, ktory je snimany mikrofonom. Ja budem mat v usiach zvuk, ktory snima ten mikrofon.

Ty to myslis tak, aby som siel inearom z H9? To nema zmysel. Samozrejme potrebujem pocut zvysok kapely a H9 nema cab sim, ani nic podobne.

Kazdopadne uz som to (mozno) vyriesil so zvukarom, ktory mi z dig. pultu posle rovno do usi pingpong delay cca 10-15ms. A on nech si vonku miesa zvuk aky chce.
Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #12 kedy: 26. Marec , 2018, 14:56:16 »

akurat ze pingpong delay ti to rozhybe a bude sa ti akruat hlava tocit z toho nie? nepotrebujes ty naozaj len daky ten chorus jak bol na tc g major ze si tam das par ms (inak aj petrucci to takto riesil) a potom to znie ako keby si mal dve gitary alebo doubletracked stopu nazivo.
Zaznamenané

hyenik
stály hosť
*****
Príspevkov: 1406



« Odpoveď #13 kedy: 26. Marec , 2018, 15:08:58 »

Velmi pekne dakujem! Vyskusam si ten pedal. Ono to ide dosiahnut aj delayom, napr. 15 az 25ms a rozhodit ho do stran. A takiez aj tym chorusom. Mam pocit, ze aj Keeley robi nejaky takyto pedalik.

Btw, trosku ti nerozumiem s tymi impulzami v spojeni s tymto pedalom.

H9 mam, ktory by to mal byt algoritmus?

no právě že nejde to obsahnout delayem nebo chorusem
teda vlastně jde, akorat je to umělý hnus :)
tyhle fintičky částečně fungují na ztučnění zvuku, ale ne na wide stereo
dost jsem se tomu jeden čas věnoval, abych nemusel fyzicky dublovat nahrávky (nefunguje nic :)
Jedině tenhle Mimiq se tomu částečně blíží (protože se mu dynamicky zároveň mění tři parametry, jestli si to dobře pamatuju), je to živější a samozřejmě se jedná pouze o mod 1 double do sterea (vsechno ostatni je cypovina)

ale s tím že chceš signál z mikráku tak se to dost komplikuje.
Právě proto by bylo dokonalé využití pro stereo IR, chtěl jsem to jesště kombinovat se stereo LA Lady overdrive.... ale na koncert je to hazeni perel fanouskum (kdo stoji tak aby si uzil wide stereo, spis to dopadne jak rikali kluci na Prazskem vyberu adieu CA - podle toho kde si stál si bud slysel zleva Pavlicka, nebo zprava Jelinka, ale oba nikde :))
Jenomze ja jsem nechtel mit odposlech stereo, takze by to bylo vyrazne jednodussi.

o tom H9 se to resilo myslim tady (ale tim ze jdes pres mono mikrak tak je to asi vsechno fuck)
https://www.eventideaudio.com/community/forum/stompboxes/h9-aic-double-track-patch



« Posledná zmena: 26. Marec , 2018, 15:09:33 od hyenik » Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #14 kedy: 26. Marec , 2018, 15:38:50 »

no právě že nejde to obsahnout delayem nebo chorusem
teda vlastně jde, akorat je to umělý hnus :)
tyhle fintičky částečně fungují na ztučnění zvuku, ale ne na wide stereo
dost jsem se tomu jeden čas věnoval, abych nemusel fyzicky dublovat nahrávky (nefunguje nic :)
Jedině tenhle Mimiq se tomu částečně blíží (protože se mu dynamicky zároveň mění tři parametry, jestli si to dobře pamatuju), je to živější a samozřejmě se jedná pouze o mod 1 double do sterea (vsechno ostatni je cypovina)

ale s tím že chceš signál z mikráku tak se to dost komplikuje.
Právě proto by bylo dokonalé využití pro stereo IR, chtěl jsem to jesště kombinovat se stereo LA Lady overdrive.... ale na koncert je to hazeni perel fanouskum (kdo stoji tak aby si uzil wide stereo, spis to dopadne jak rikali kluci na Prazskem vyberu adieu CA - podle toho kde si stál si bud slysel zleva Pavlicka, nebo zprava Jelinka, ale oba nikde :))
Jenomze ja jsem nechtel mit odposlech stereo, takze by to bylo vyrazne jednodussi.

o tom H9 se to resilo myslim tady (ale tim ze jdes pres mono mikrak tak je to asi vsechno fuck)
https://www.eventideaudio.com/community/forum/stompboxes/h9-aic-double-track-patch

Musim si vyskusat ten Mimiq, dam postreh.

Ak by som fical cez nejaky loadbox, tak jasne, ze by som vyuzil stereo IR.

Otazne je, co sa chape ako stereo, co sa chape ako dve mono cesty rozhodene L/R a co sa chape ako "wide" zvuk. A takisto "zdouble-ovane" gitary skrz jednu cez nejaky pedal.

Tuto chalanko ukazuje ten "wide" zvuk. 6:50 a potom od 7:00 -

Viem byt snimany aj dvoma roznymi mikrakmi cez 2*12, ale stale ten zvuk pojde z jednej hlavy. Co sice moze byt napomocne na rozhodenie mikrofonov do usi (L/R), ale neviem, ci to spravi ten efekt, aky som poslal v prvom poste.
Zaznamenané

Strán: [1] 2  Všetko |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.091 sekund, 22 otázok.