Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
20. Apríl , 2024, 03:24:41
Strán: 1 [2]  Všetko |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Pomoc pri hladani efektu  (Prečítané 7426 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #15 kedy: 26. Marec , 2018, 19:46:24 »

a neskusil si slap back delay s cca 15-17ms? uplne ze kratka odozva a full mix?
Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11903



« Odpoveď #16 kedy: 27. Marec , 2018, 10:16:56 »

branko - h9 - micropitch algo. detune par centov hore/dole, slapback delay...mix podla uvazenia
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #17 kedy: 27. Marec , 2018, 10:20:50 »

branko - h9 - micropitch algo. detune par centov hore/dole, slapback delay...mix podla uvazenia


dobry tip aj s tym miernym detune.. uz len ten detune z toho spravi sirsi sound!
Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11903



« Odpoveď #18 kedy: 27. Marec , 2018, 10:33:44 »

ale branko - neviem ci som ta dobre pochopil z toho co si popisal - ty chces dosiahnut ten wide/stereo efekt akoby dvoch nahratych stop - ako si dal na zaciatku ukazku, ale pojdes gitarou do H9 a potom do ampu, ktory sa bude snimat? to proste fungovat nebude. ak napr pouzijes ten micropitch, tak v mono to bude zniet ako chorus pred ampom.

aby si dosiahol pozadovany efekt, tak bud potrebujes na podiu dva ampy a pojdes do sterea, kde ti to ten micropitch s rozne "rozladenym" a zdelayovanym signalom krasne roztiahne a kazdy aparat sa bude snimat zvlast, alebo tvoj signal z mikrofonu musi byt sprocesovany podobnym stylom. - stereo chorus, jedna strana zdelayovana, Eventide MicroPitch, TC Mimiq.. (tych trikov na "double track effect" je vela )
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #19 kedy: 27. Marec , 2018, 10:52:30 »

ale branko - neviem ci som ta dobre pochopil z toho co si popisal - ty chces dosiahnut ten wide/stereo efekt akoby dvoch nahratych stop - ako si dal na zaciatku ukazku, ale pojdes gitarou do H9 a potom do ampu, ktory sa bude snimat? to proste fungovat nebude. ak napr pouzijes ten micropitch, tak v mono to bude zniet ako chorus pred ampom.

aby si dosiahol pozadovany efekt, tak bud potrebujes na podiu dva ampy a pojdes do sterea, kde ti to ten micropitch s rozne "rozladenym" a zdelayovanym signalom krasne roztiahne a kazdy aparat sa bude snimat zvlast, alebo tvoj signal z mikrofonu musi byt sprocesovany podobnym stylom. - stereo chorus, jedna strana zdelayovana, Eventide MicroPitch, TC Mimiq.. (tych trikov na "double track effect" je vela )
Ta ukazka je stale jedna gitara a jeden amp, akurat som v tom plugine zapol chorus, ktory bol s takmer nulovymi hodnotami, ale zato statocne pridany mix knob toho chorusu. Ten plugin bol na vystupe stereo, cize samozrejme, ze aj to, co pises je jasna vec.

Ak by som tahal dva ampy + dva mikraky, tak mam po probleme, to mi je jasne. Mne nejde o zvuk z aparatu, ale skor o zvuk v usiach, ale to som este netusil, ze budeme mat vlastneho zvukara, ktory mi to v mojej monitorovej (inearovej) ceste vie spravit.

Cize momentalne je tato tema mnou zle naformulovana, beriem. A je mi jasne, ze plny stereo efekt nedocielim nejakym pedalom, aby som nemusel otravovat zvukarov na inych akciach.
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #20 kedy: 27. Marec , 2018, 10:55:40 »

Tato problematika a tema je smerovana pre zvukara, kedze ide o inearovu cestu a nie signalovu.
Taktiez mam pocit, ze robit z mono signalu "stereo" len kurvi zvuk, ako pisal Hyenik.
Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11903



« Odpoveď #21 kedy: 27. Marec , 2018, 13:04:48 »

Pete Thorn vo videu k novemu pedalbaordu hovoril o tom, ako pouziva stereo widening efekt, ktory riesi hlavne kvoli inearom H9 - 35ms a 45ms dly, ziaden feedback, hard pan letf/right. ked som davnejsie skusal docielit podobny efekt, tak som zvykol pouzivat ten micropitch, co som ti radil, cca podobne nastavenie delayu + este to rozladenie o par centov na kazdu stranu

8:18
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #22 kedy: 01. Máj , 2018, 18:54:45 »

Nakoniec budem hravat cez dva ampy a rozmyslal som nad Strymon Deco, ten vie tento efekt fakt na vybornu.
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #23 kedy: 01. Máj , 2018, 18:57:08 »

Napr.

0:46

alebo

0:30
Zaznamenané

Strán: 1 [2]  Všetko |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.033 sekund, 23 otázok.