Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
28. Marec , 2024, 15:03:37
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: SMT/SMD vs. "velke" suciastky  (Prečítané 3440 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« kedy: 16. Apríl , 2018, 19:09:02 »

Zaujimalo by ma, aky nazor maju tunajsi letovaci na SMT/SMD vs. klasicke suciastky v efektoch. Plusy/minusy/nazory.

Vdaka  Na zdravie!
Zaznamenané

Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #1 kedy: 16. Apríl , 2018, 21:05:02 »

Zaujimalo by ma, aky nazor maju tunajsi letovaci na SMT/SMD vs. klasicke suciastky v efektoch. Plusy/minusy/nazory.
Letovači majú radšej veľké súčiastky, aj pri opravách sa nám viac páčia. Ale veľkovýrobcovia ušetria prachy aj priestor so smd.
Som si spomenul, v mojom kvákadle pri displeji bolo málo miesta a použil som tam 8 smd odporov. Brďo keď to videl, tak nadvihol obočie a s dešpektom sa opýtal: "Ty používaš smd?" Ospravedlňujúco som sa bránil, že iba trochu a letoval som ich pištoľovou spájkovačkou.  Bavím sa skvele
Zaznamenané
icotech852
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 508



« Odpoveď #2 kedy: 16. Apríl , 2018, 21:20:00 »

zober si ze mas krabicku napr.noise gate za 100e a nechtiac ju odpalis.Pokial vyrobca pouzije paticu na integrovany obvod,tak si ju mozes opravovat do konca zivota.V podstate mas za tych 100e na to "narok"
Vyrobca vsak pouzije SMD IO a ty musis byt bud sakra zrucny,alebo si pojdes do obchodiku rovno kupit novu...

Jedinou vyhodou je miniaturizácia cize zmensenie rozmerov vyrobku
« Posledná zmena: 16. Apríl , 2018, 21:22:00 od icotech852 » Zaznamenané

Jackson X Kelly,Marshall JVM,Greenbacks
McStinger
nováčik
*
Príspevkov: 55



« Odpoveď #3 kedy: 16. Apríl , 2018, 21:56:25 »

Pri jednoduchších efektoch a na prototypy, kde je potenciál na dolaďovanie obvodu výmenami súčiastok je asi výhodnejšie použiť klasiku. Plus sa zväčša dá urobiť jednostranný plošák, keďže je viac miesta na spoje pod väčšími súčiastkami, čo je pre amatéra výhoda. Na druhú stranu, čokoľvek sa dá, snažím sa robiť s SMD súčiastkami. Je to jednoduchšie. Dám na plošák pastu, poukladám súčiasky, prebehnem horúcim vzduchom a je hotovo. Žiadne ohýbanie nožičiek, cvikanie atd. Takže je to ako so všetkým, vždy je niektorá cesta lepšia a nie je to vždy tá istá.
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #4 kedy: 17. Apríl , 2018, 09:18:38 »

Mna na tych efektoch s SMT odradza to, ze su uz prakticky neopravitelne. A co zvuk? Je to to iste parametrami, ci ani nie?
Zaznamenané

Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #5 kedy: 17. Apríl , 2018, 15:32:38 »

A co zvuk? Je to to iste parametrami, ci ani nie?
Vo zvuku by nemal byť rozdiel.
Zaznamenané
Bhlokvva
stály hosť
*****
Príspevkov: 1031



WWW
« Odpoveď #6 kedy: 18. Apríl , 2018, 08:43:30 »

To sa tu fakt aktualne nenajde nejaky pravoverny vyznavac orange drop kondikov, original japonskych chipov a germania?  Bavím sa skvele
Zaznamenané

Aky je rozdiel medzi vranou?
Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.033 sekund, 22 otázok.