Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
28. Marec , 2024, 10:37:16
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Basové gitary Rocktile  (Prečítané 6225 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Xeon_SK
nováčik
*
Príspevkov: 39


« kedy: 08. Máj , 2018, 14:00:06 »

Nazdar,
chcel som si kúpiť kópie starších slávnych basgitár a našiel som ich u firmy Kirstein.de
Vybral som si kópie
Rickenbacker:
https://www.kirstein.de/E-Baesse/Rocktile-Redneck-E-Bass-Red-Sunburst.html
a Hofner:
https://www.kirstein.de/E-Baesse/Rocktile-VB-1-Sir-Paul-Vintage-Beatbass-Sunburst.html?utm_source=criteo&utm_medium=cpc&utm_campaign=criteo-lower
Rickenbacker má telo takmer zhodného tvaru ako originál 4001, veľmi dobrý hmatník má inú hlavu. Ladiace mechaniky sú otvorené, fungujú dobre. Kobylka je typu Precision Bass. Snímač pri kobylke je typu Jazz Bass, pri neckách je Humbucker. Funkcia potenciometrov a prepínača je zhodná s originálom 4001.
Hofner je veľmi pekná kópia s malými odchýlkami. Drobné rozdiely sú na strunníku, hlava má trochu iný tvar, ladiace mechaniky sú zavretého typu. Potenciometre a prepínače fungujú rovnako ako v prípade originálu.
Po uspokojivých skúsenostiach som prikúpil jednu 5 strunovú basu vzhľadu Modern Bass
https://www.kirstein.de/E-Baesse/Rocktile-Pro-R5-FB-E-Bass-5-saitig-Flamed-Blaze.html
Je to jednoduchá klasická 5 strunová basa, akými sa to u Ibanez, Yamaha či Epiphone len hemží. Na rozdiel od vyššie uvedených nie je aktívna, aj keď počet potenciometrov by zvádzal k iným predstavám, ako som si všimol na bazoši. Mne osobne to nijako neprekáža. Jednak už nevystupujem a moje potreby v dostatočnej miere uspokojuje basový procesor Zoom B1Xon.
Všetky basy majú veľmi dobré a čisté vyhotovenie. Obrázky na webe sú dostatočne veľké a fakt presne odzrkadľujú reálny stav. Nemal som žiadne závažnejšie ťažkosti. Nastavenie výšky strún nad 1. pražcom, priehybu hmatníka, celkovej výšky strún a snímačov či intonácie považujem za základ, ktorý si každý urobí na svojom nástroji. V prípade Hofnera Die Schrägaugige namontovali struny 0,045 až 0,105. Vhodnejšie sú 0,04 až 0,095 ako má originál, takže tie som hneď vymenil.
Z môjho pohľadu som veľmi spokojný. Basy hrajú po každej stránke veľmi dobre. Osobitne by som pochválil tú 5 strunovú, tá Vám fakt hrá vyslovene Bohovo.
Zaznamenané
futox
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 451



« Odpoveď #1 kedy: 08. Máj , 2018, 16:57:11 »

To sa kde da vyskusat? Prvy krat vidim tu znacku, za tie peniaze to vyzera podozrivo dobre
Zaznamenané
Bhlokvva
stály hosť
*****
Príspevkov: 1031



WWW
« Odpoveď #2 kedy: 08. Máj , 2018, 17:03:04 »

Zaujimave, este lacnejsie ako z Ciny... Akurat som este nikdy nedrzal lipovy nastroj, co by hral. Nevravim, ze taky neexistuje, len som taky nedrzal.
Zaznamenané

Aky je rozdiel medzi vranou?
Xeon_SK
nováčik
*
Príspevkov: 39


« Odpoveď #3 kedy: 08. Máj , 2018, 17:21:08 »

Kirstein je asi nový dodávateľ, má sortiment podobný ako Muziker, alebo náš Muzikus. Ja tam kupujem tak, že mailom pošlem objednávku (tovar si vyberiem z webovej stránky). Obratom mi pošlú predfaktúru a ja hneď zaplatím pomocou internetbankingu použijem bežný SEPA prevod - koľko pošlete, toľko príde do 24 hod. Okrem cien z webstránky k súčtu pripočítajú expedičné náklady 14,90 a samotné poštovné je 0 Eur. Dodávka príde asi za 7 pracovných dní cez DPD.
Lipové drevo patrí medzi mäkšie listnáče, približne ako javor. Je to drevo pevnejšie ako smrek. Tá basa je citeľne ľahšia ako Precision Bass a zdá sa mi aj lepšie vyvážená, to ešte overím, lebo momentálne hrám iba posediačky.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #4 kedy: 08. Máj , 2018, 21:17:14 »

javor patri medzi velmi tvrde dreva, s lipou sa moc porovnavat neda.
Zaznamenané
Xeon_SK
nováčik
*
Príspevkov: 39


« Odpoveď #5 kedy: 10. Máj , 2018, 11:22:15 »

Päťstrunová basa Rocktile je pomerne ľahká, váži 3,3 kg (Precision Bass 3,9 kg, Rocktile-Rick 3,8 kg). Vyvážená je tak, že v základe je trochu ťažší krk, ale keď sa umiestni pravá ruka do pozície ako pri hraní, tak sa nástroj dokonale vyváži. Zaujímavá je v tomto zmysle basa Rocktile-Hofner (2,5 kg), ktorá je vyvážená veľmi dobre. Pri zavesení na štandardné typle sa  mierne odkláňa od tela. Všimol som si, že Macca za účelom zmiernenia tohto javu, mal užší remeň pretiahnutý otvorom pod hmatníkom.
Všimli ste si u Kirsteina tie stavebnice basgitár? Ja si ešte kúpim jednu zaujímavú gitaru ktorá sa mi veľmi páči, poloakustickú https://www.kirstein.de/E-Gitarren/Semiakustik-Modelle/Rocktile-Pro-HB100-SB-E-Gitarre-Vintage-Sunburst.html
Zaznamenané
Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.039 sekund, 22 otázok.