Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
28. Marec , 2024, 18:12:43
Strán: 1 2 [Všetko] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: klon Marshall 1959 Super Lead 100W  (Prečítané 12265 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
stevo
nováčik
*
Príspevkov: 14


« kedy: 10. Jún , 2018, 00:58:34 »

Nazdar, chcel by som sa s vami podelit o par skusenosti so stavbou klonu 100W Marshall 1959 Super Lead. Staval som to podla schem z TAD (http://www.tubeampdoctor.com/images/artikel/Full_documentation_100WSL-04.05.17.pdf) a Ceriatone (http://www.ceriatone.com/ceriatone/wp-content/uploads/2017/08/Ceriatone-73-Plexi-Super-L.jpg).

Zaklad bol TAD do ktoreho som pridal bias test konektory z Ceriatone. Tie konektory su pohodlnejsie aj bezpecnejsie. Zemniaci konektor sa hodi aj pri merani v chassi alebo pri vybijani kondenzatorov (jeden koniec kabla zapojit do zem. konektora a druhy s krokodilom na pin1 prvej preamp elektronky).

V podstate som pri stavbe nenarazil na ziadne neriesitelne problemy. Asi najhorsie bolo zhanat suciastky, lebo som sa vybral vlastnou cestou a nekupoval som si kit. Co som nezohnal u nas (http://www.gme.sk, http://www.svetsuciastok.sk), tak som zhanal cez internet v inych obchodoch (http://www.ges.cz, http://www.banzaimusic.de, http://www.amptone.pl, http://www.aliexpres.com - kable). Ak uz objednavat cez internet, tak najlepsie naraz, lebo postovne zo zahranicia stoji viac ako niektore komponenty.

Chassi:
Chassi je vyrobene z 2mm hrubeho hlinikoveho plechu. V pocitaci som si dopredu rozkreslil umiestnenie komponentov. Vychadzal som pritom z roznych fotiek original plexiny, ktore sa daju pohladat na nete, lebo original plexinu som v zivote nevidel... ha ha ha Na vrtanie otvorov sa mi osvedcil stupnovity vrtak (stupne po 2mm). Ak som potreboval nieco medzi, tak som dovrtal konickym vrtakom. Vrtaky treba hlavne mazat, aby sa tak rychlo neznicili (WD-40 alebo indulona :)).

Plexi panel:
Panel som spravil z cireho 2mm hrubeho hobby skla (dostat bezne kupit v stavebninach ako hornbach a pod.). Na pocitaci som si nakreslil popisky, otocil zrkadlovo a laserovkou vytlacil na priehladnu nalepovaciu foliu. Foliu som zozadu nalepil na hobby sklo a potom ju zozadu nasprejoval zlatym sprejom. Jedina vec, ktora mi trochu kazi vizualny dojem, je ze folia je z dvoch casti spajajucich sa v strede plexi panela. Vacsiu foliu ako A4 som nezohnal, tak preto dva kusy folie...

Transformatory:
Transformatory a tlmivku som stastne zohnal po znamosti. Pocul som, ze sa daju kupit aj cez sos.sk (Hammond), alebo objednat vyrobu cez svetsuciastok.sk. Treba sa popytat. Vo velkych firmach, ktore navijaju vas s najvacsou pravdepodobnostou odbiju s tym, ze uz maju objednavky do konca tohto tisicrocia... Umiestnenie vystupneho transformatora na chassi som overil sluchadlami: zapojit a zapnut napajacie trafo (len primar), na vystupne trafo (nezapojene k nicomu) napojit sluchadla a pocuvat, kedy je najmensi brum pri otacani vystupaka.

Kable:
Farebne kable 22AWG a 18AWG na 600V na metraz je prakticky nemozne u nas kupit. Skusal som hladat kadetade. Vsetci by mi najradsej predali cele cievky za strasne peniaze... Nakoniec som kable objednal z Ciny, kde som sa s predajcom dohodol, co presne chcem, kolko a vytvoril mi produkt, ktory som len vlozil do kosika a zaplatil (Linxun Online Store - https://www.aliexpress.com/store/1575003). Ziaden problem. Pouzival som lanka. Aj pre zhavice elektroniek. Kable som zakrutil pomocou utahovacky a aby sa mi to nerozplietalo, tak som pouzil zmrstovaciu buzirku. Celkovo sa s lankami dobre pracovalo. Odporucam silikonove kable, ktorym sa pri pajkovani neroztapa izolacia.

Elektronky a filtrovacie kondenzatory:
Tie som objednal z elektronky.sk. Vsetko prislo v poriadku.

Prepojovacia doska:
Nerobil som plosak, ale isiel som do klasickej dosky s pajkovacimi kolikmi. Myslel som si, ze ked budem robit mody, tak sa mi s tym bude robit lepsie. Urcite ano, ale po tom ako som ozivil amp a skusil na nom zahrat, tak ma tie mody uplne presli. Funguje to ako ma, zvuk je brutalny, tak sa mi nechce v tom sparat. S pajkovanim kablov okolo kolika problem nebol. Skor s pajkovanim do vnutra kolikov - niektore kontakty vnutri kolikov mi dobre nechytali. Ked som trosku viac potiahol pripajkovany kondik, tak sa uvolnil. Daval som malo cinu. Ked som dal viac cinu a vytvoril "cinovu bobulku", tak to bolo OK. Cin som pouzival dutinkovy s tavidlom. Radsej som vzdy vsetko 5x prekontroloval, ci to pevne drzi a ci je dobry kontakt. Tu je velmi dobry dokument od NASA pre pajkovanie kontaktov: https://nepp.nasa.gov/docuploads/06AA01BA-FC7E-4094-AE829CE371A7B05D/NASA-STD-8739.3.pdf. Odporucam pozriet.

Kondenzatory:
Precital som kadejake diskusie o tom ake typy kondenzatorov pouzit v plexine, ze ci take mullardy alebo onake NOS-y (new old stock). Podla mna to je jedno a ten rozdiel pocut minimalne. Pouzil som orange drops (http://www.ges.cz, http://www.banzaimusic.de) a vobec nelutujem. Zvuk ampu je brutalny.

Skrinka:
Zatial mam amp holy a nedari sa mi zohnat stolara, ktory by mi spojil 4 dosky ozubovym spojom... Bud to nerobia (nemaju stroje), alebo je to financne nezaujimava zakazka (povedia, ze maju objednavky na rok dopredu)... Ak ma niekto tip na sikovneho stolara v okoli BA, nech smelo napise :)

Ozivenie:
S ozivenim bol len jeden problem. Ked som chcel nastavit bias a prvy krat som zapol amp s elektronkami v koncaku, tak to zacalo neskutocne oscilovat a aj napatie na katodach namerane cez 1 Ohm rezistor bolo vysoke (cez 110 mV pri max. negativnom bias napati -50V). Problem bol, ze som mal medzi sebou prehodene kable z anod koncaka do vystupaku. Ked som ich prehodil, tak to uz slapalo a amp sa dal nabiasovat.

Zvuk:
Amp mi bezi na 4x12 bedni s Vintage 30 celestionmi. Mam to prehnane cez attenuator Palmer PDI-06-16. Amp mozem vyhulit na 10 aj pri 35% na attenuatore a je to v ramci kapely v pohode. Zvuk to ma neskutocny, hryzavy, bez vyrazneho brumu a sumu. Dynamika jak svina. Dobre si to rozumie s TS-808 a aj inymi krabickami (mxr dist+, mxr micro amp). Na DIY krabicky si pozrite www.generalguitargadgets.com. Skoda, ze teraz nemozem spravit nahravku - vytopilo nam skusobnu a sme na ulici...  Smútim

Ak to niekomu pomoze, tak budem rad. Ak ma niekto zopar bitov k stavbe tohoto ampu, tak nech napise. Lampam zdar!
Zaznamenané
stevo
nováčik
*
Príspevkov: 14


« Odpoveď #1 kedy: 10. Jún , 2018, 01:04:05 »

no, nepodarilo sa mi nijak uploadnut aspon zopar fotiek. hlasi mi chybu:

"Adresár pre prílohy je plný. Skúste menší súbor alebo kontaktujte administrátora."

nerozumiem, je to jedna 700KB foto...
Zaznamenané
icotech852
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 508



« Odpoveď #2 kedy: 10. Jún , 2018, 04:50:46 »

jasne,sprav fotky (na hocico,postimage atd) a sprav ukazku zvuku.Dobre nakopnuty Marshallik hra vzdy uzasne.

K nakopnutiu vyskusaj aj nejaky TubeDrive
Zaznamenané

Jackson X Kelly,Marshall JVM,Greenbacks
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #3 kedy: 10. Jún , 2018, 09:48:05 »

sprav si ucet na tumblr a tam to nahadz a potom postni link. ja to tak zvyknem.
A videa na youtube a tiez link.
inak klobuk dole ze sa ti s tym chcelo ondiat a zhanat suciastky, ceriatone predava celu skladacku a nemusis ani nic vymyslat moc, je to jak elektron zenit.
« Posledná zmena: 10. Jún , 2018, 09:48:45 od kaolko » Zaznamenané

stevo
nováčik
*
Príspevkov: 14


« Odpoveď #4 kedy: 10. Jún , 2018, 10:23:33 »

tak hodil som zopar foto na tumblr: https://metalpista.tumblr.com
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #5 kedy: 10. Jún , 2018, 12:06:40 »

pecka akurat mi nieco vravi ze k takemuto stylu zosika sa urcite nehodi V30 cab. si pamatam ked som skusal jmp, 8kilo super lead plexi a podobne na marshall s v30 a ten zvuk bol tak ostry ze sa s tym nedalo nic robit. nejake greenbacky skus k tomu casom.
Zaznamenané

stevo
nováčik
*
Príspevkov: 14


« Odpoveď #6 kedy: 10. Jún , 2018, 12:39:43 »

pecka akurat mi nieco vravi ze k takemuto stylu zosika sa urcite nehodi V30 cab. si pamatam ked som skusal jmp, 8kilo super lead plexi a podobne na marshall s v30 a ten zvuk bol tak ostry ze sa s tym nedalo nic robit. nejake greenbacky skus k tomu casom.

diky, diky. ...tie repraky su vec vkusu, co sa komu paci. bednu som kupil este predtym, ako som mal hotovy zosik a moc som to vtedy neriesil. bola dobra cena hehe. ale este sa s tym budem hrat, mozno to vymenim, uvidim. zatial sa mi nezdalo, zeby v30 mali byt problem :) inak na tuto temu je spravene pekne porovnanie:
Zaznamenané
icotech852
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 508



« Odpoveď #7 kedy: 10. Jún , 2018, 13:28:46 »

klobuk dole,len pre zaujimavost,kolko to vyslo,trafaky a tak...tiez nie je sranda.
Zaznamenané

Jackson X Kelly,Marshall JVM,Greenbacks
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #8 kedy: 10. Jún , 2018, 23:56:54 »

vdaka za temu, s velkou chutou som si to precital. obdivujem, fandim, gratulujem :)

ozubovy spoj sa dnes nenosi, dnesni MDF pseudostolari ani nevedia, co to je  Ja som čert..
Zaznamenané
Locksmith
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3186



« Odpoveď #9 kedy: 11. Jún , 2018, 00:41:13 »

Krasne citanie. Ked budes mat koncert kde sa to bude dat pocut, daj vediet.
Zaznamenané
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #10 kedy: 11. Jún , 2018, 13:27:43 »

Obdivujem tvoju namahu a cas straveny nad popisom celej stavby.
Pred par rockmi som si postavil taku podobnu stovku super bass, ale do maleho sasi.Kupoval som snat iba potaky a faceplates.Trafa som si spravil podla originalov a aj trosku laboroval s plechmi.Dokonca aj cievku som pouzil daku spalenu s origos 800ky ktoru som si premotal.Tie sasi mam vyrobene aj do zasoby lebo mas pravdu, na jeden kus sa tazko hlada vyrobca, tak ze mi ich este zopar kusov ostalo, tak ak by si si chcel spravit este jeden 50kovy alebo iny marsal tak mam zelezne pozvarovane a na 100ku tusim uz aj s dierami a pochromatovane.

Kamos mi spravil dve male kasne ale s vetracim otvorom ako u 100viek.Jednu som aj okozenkoval a druhu mam ako mustru pre stolara na vyrobu dalsich kusov.Tie spoje v rohoch netreba spajat hrebenovou väzbou, ale staci dat hranolcek.U 100viek je to este menej potrebne lebo tie boli z 18ky pregleky a 45ky a 50ky z 12sky.Ked sa dostanem ku kompu dam sem aj foto ak ti to nevadi.
« Posledná zmena: 11. Jún , 2018, 13:29:09 od brdo prvy » Zaznamenané
stevo
nováčik
*
Príspevkov: 14


« Odpoveď #11 kedy: 11. Jún , 2018, 20:15:40 »

klobuk dole,len pre zaujimavost,kolko to vyslo,trafaky a tak...tiez nie je sranda.

diky! no este som to presne nezratal, ale chystam sa. najdrahsie su trafa a elektronky. ostatne je proti tomu sranda. ale urcite ma to vyslo o dost menej, co original a o cosi menej ako kit. cielom nebolo len mat tento amp. chcel som si ho aj sam poskladat a naucit sa nove veci.
Zaznamenané
stevo
nováčik
*
Príspevkov: 14


« Odpoveď #12 kedy: 11. Jún , 2018, 20:19:07 »

vdaka za temu, s velkou chutou som si to precital. obdivujem, fandim, gratulujem :)

ozubovy spoj sa dnes nenosi, dnesni MDF pseudostolari ani nevedia, co to je  Ja som čert..

vdaka! to som len tak narychlo zbuchal text, co som si pospominal. vzdy mam na zaciatku velke plany ako to budem dokumentovat a nakoniec sa mi to vobec nechce, pripadne mi ani nenapadne fotit.

hlavne, ze vedia, kde hladat pokemonov hahah
Zaznamenané
stevo
nováčik
*
Príspevkov: 14


« Odpoveď #13 kedy: 11. Jún , 2018, 20:21:02 »

Krasne citanie. Ked budes mat koncert kde sa to bude dat pocut, daj vediet.

diky! jasne, dam vediet. zatial ani hrat na tom nemam kde po tych zaplavach :/
Zaznamenané
stevo
nováčik
*
Príspevkov: 14


« Odpoveď #14 kedy: 11. Jún , 2018, 20:39:01 »

Obdivujem tvoju namahu a cas straveny nad popisom celej stavby.
Pred par rockmi som si postavil taku podobnu stovku super bass, ale do maleho sasi.Kupoval som snat iba potaky a faceplates.Trafa som si spravil podla originalov a aj trosku laboroval s plechmi.Dokonca aj cievku som pouzil daku spalenu s origos 800ky ktoru som si premotal.Tie sasi mam vyrobene aj do zasoby lebo mas pravdu, na jeden kus sa tazko hlada vyrobca, tak ze mi ich este zopar kusov ostalo, tak ak by si si chcel spravit este jeden 50kovy alebo iny marsal tak mam zelezne pozvarovane a na 100ku tusim uz aj s dierami a pochromatovane.

Kamos mi spravil dve male kasne ale s vetracim otvorom ako u 100viek.Jednu som aj okozenkoval a druhu mam ako mustru pre stolara na vyrobu dalsich kusov.Tie spoje v rohoch netreba spajat hrebenovou väzbou, ale staci dat hranolcek.U 100viek je to este menej potrebne lebo tie boli z 18ky pregleky a 45ky a 50ky z 12sky.Ked sa dostanem ku kompu dam sem aj foto ak ti to nevadi.

ja obdivujem, ze si sa pustil na navijanie transformatorov. hlavne vystupaka :) robil si reverse engineering, ci mas k tomu navijacie predpisy? nemal si problem so zeleznym chassi? niekde som cital, ze treba spravne rozmiestnit komponenty, lebo to zelezo robi problemy.

radost mat takeho kamosa. hranolceky myslis nasrobovat do rohov, ze? lepidlo by asi nestacilo na tu vahu. ten moj amp ma skoro 12kg. musel som si zatial nan dat kovovu rucku, lebo sa nedal nosit. jasne, pridaj foto. budem len rad.
Zaznamenané
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #15 kedy: 12. Jún , 2018, 11:13:28 »

Do rohov treba tie hranolceky vlepit. Lepeny spoj je urcite pevnejsi ako srobovany, teda ak pouzijes dobre lepidlo na drevo.
ja obdivujem, ze si sa pustil na navijania transformatorov. hlavne vystupaka :) robil si reverse engineering, ci mas k tomu navijacie predpisy? nemal si problem so zeleznym chassi? niekde som cital, ze treba spravne rozmiestnit komponenty, lebo to zelezo robi problemy.

Za svoj zivot som navinul a previnul asi tonu kadejakych trafakov, cize mam uz ako take skusenosti  Bavím sa skvele

To ze zelezne sasi robi problemy pocujem prvy krat. Skôr mam pocit ze hlinikove sasi je jak z mechanického ,tak aj z elektromagnetickeho hladiska nevhodny material.
Terajsie hlinikove sasi na hand wired su sice hlinikove ,ale tusim iba na kombach ,ale mal som si moznost vsimnut ze na marsaloch v rohoch su zavarene kvôli mechanickej pevnosti co v beznej praxi ani neviem kto by mi v takejto pozidavke vyhovel.
PS: nejdu mi nahrat fotky, tak na to serem.
« Posledná zmena: 13. Jún , 2018, 02:51:35 od brdo prvy » Zaznamenané
stevo
nováčik
*
Príspevkov: 14


« Odpoveď #16 kedy: 20. November , 2018, 15:49:19 »

Krasne citanie. Ked budes mat koncert kde sa to bude dat pocut, daj vediet.

Zdar, tak 15.12.2018 budeme hrat v Bratislave v Aligatore, takze bude moznost pocut to nazivo. Kapela KRKSIZLOM.
Zaznamenané
Strán: 1 2 [Všetko] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.054 sekund, 22 otázok.