Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
26. Apríl , 2024, 01:50:31
Strán: [1] 2  Všetko |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: VIDEO - Ako vyberať elektrickú gitaru, na čo dávať pozor!  (Prečítané 8534 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« kedy: 29. Jún , 2018, 19:53:58 »



V tomto video som zhrnul, na čo dávať pozor pri výbere elektrickej gitary resp pri nákupe gitary v obchode.  Zdravíčko
Ak chcete byť informovaní o nových videách, prihláste sa na odber - http://www.youtube.com/gitarovykanal  Na zdravie!

V skratke, čo sa tam všetko preberie:

01:21 - nastavenie výšky strún
03:15 - pnutie krku
04:37 - kontrola drnčania pražcov
05:11 - hluché tóny
05:39 - skúška elektrických a mechanických častí - potenciometre (volume, tone), ladiaca mechanika, snímače (singel, humbucker), tremolo
08:04 - výška snímačov
08:49 - zvuk - Fender Stratocaster, snímače
09:26 - ovládanie tónu Volume potenciometrom
10:26 - nastavenie ladenia, 12 pražec
11:10 - zvuk Gibson Les Paul, snímače
« Posledná zmena: 06. September , 2018, 15:11:23 od Pitu » Zaznamenané

brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #1 kedy: 30. Jún , 2018, 05:34:07 »

Pekne si to zhrnul  Žmurk
Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #2 kedy: 30. Jún , 2018, 08:34:02 »

Pekne si to zhrnul  Žmurk

Díky Brdo. :) Budem postupne pridávať videá v podobnom duchu. Ak sú nejaké nápady, k čomu by som mohol urobiť video, tak sem s tým. Žmurk
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #3 kedy: 30. Jún , 2018, 10:09:04 »

kto nic nerobi, nic nepokazi, ale aj tak si neodpustim uprimne okienko. unika mi zmysel. je to predovsetkym reklama na obchod, tomu rozumiem a je to uplne legitimne. ale ako navod "ako vybrat gitaru" to teda rozhodne nefunguje. predstava, ze niekto si podla takehoto poucenia spravne vyberie gitaru je pritiahnuta za vlasy. letmo sa to obtrelo o viacere problematiky vyberu, ale ziadnu neobjasnilo seriozne; niektore veci boli tak zmatene, ze radsej sa im nemalo venovat vobec, hlavne ked ani s prvotnym vyberom nijako nesuvisia (stelovanie krku).

ja by som to ponal tak, ze vyberieme si gitaru, a ak nie je pohodlna alebo spravne nastelovana, oslovime obsluhu, nech spravi napravu a potom pokracujeme s vyberom. obsluha to bud napravi, lebo je to reklama na obchod alebo to nenapravi a vyberieme si inu gitaru (alebo iny obchod). ked mame v ruke nastaveny nastroj, nebudeme sa bavit o srtelovani krku, vyske kamenov a podobnych podruznostiach. budeme na tej gitare podla moznosti co najviac hrat a budeme sa zameriavat na to, ci sa nam to zvukovo podoba alebo nepodoba predstavam. ci sa na tej gitare da alebo neda zahrat to, co na nej v buducnopsti budeme chciet hrat. nevyberame si gitaru predsa podla toho, ci funguju tonove clony alebo drncia nejake nedotiahnute sroby, to su predsa veci, ktore ma automaticky zabezpecit obchod. v reklamnom videu mozme na to neustale poukazovat a konkretny obchod velebit, ako to u nich je osetrene Popiskujem si

Zaznamenané
futox
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 451



« Odpoveď #4 kedy: 30. Jún , 2018, 10:34:27 »

Na jednej strane fajn poukazat ze treba davat pozor na ohyb krku atď, ale vtomto  videu by som trosku rozvinul viac tie typo gitár a stelovanie by som spravil ako samostatné video.
Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #5 kedy: 30. Jún , 2018, 10:51:35 »

Na jednej strane fajn poukazat ze treba davat pozor na ohyb krku atď, ale vtomto  videu by som trosku rozvinul viac tie typo gitár a stelovanie by som spravil ako samostatné video.

Tu ani nešlo o výber z jednotlivých tipov gitár, ale možno aj také pripravím. Určite chcem spraviť aj samostatné videá na každú jednu technickú záležitosť, čo sa tu spomenula, kde sa to vždy preberie podrobnejšie.
Zaznamenané

icotech852
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 508



« Odpoveď #6 kedy: 30. Jún , 2018, 13:44:23 »

ten gitarovy pilot kanal,ktory si vytvoril mi prisiel strasne super az som sa zlakol ohladne "profi prevedenia" a velmi sa tesil.

Vo fore k videu ako vyberat elektricku gitaru som najprv zaregistroval Rastisovu vecnu uprimnost,ale mal pravdu.V podstate som to vnimal ako reklamu na shop,ale to je vasa sikovnost,preco nie.

Tiez si myslim,ze ked niekto vybera prvu gitaru,tak ani netusi kde je sever a co znamena pojem ladenie oktav (sam som ako student hral 3 roky na gitare a ani netusil co to je).Kludne sa pri prvej navsteve shopu mohlo zamerat iba na - toto je fender,toto je gibson,toto su snimace,takto sa ladi :)

Ohladne podrobnejsich tem poprosim o profesionalitu,teda kdesi v tichej miestnosti na styl JameStageCz... pokial to chcete robit na urovni.
Zaznamenané

Jackson X Kelly,Marshall JVM,Greenbacks
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #7 kedy: 30. Jún , 2018, 14:28:16 »

Až teraz som zaregistroval Rastisove pripomienky. A jasne, má vlastne pravdu. :)  Je tam všeobecne načrtnuté a zhrnuté, na čo dať pozor (išiel som vedome podľa toho, na čo si dávam pozor sám) a zvlášť som naznačil, že ak si to človek nevie nastaviť sám (čo platí u väčšiny začiatočníkov), má sa s tým problémom obrátiť na predavača. A hej, preto aj ani nie moc skrytá reklama na tento shop, lebo tu si dajú záležať.  Som za vodou kámo

Rastis, vôbec nie je samozrejmosť, že sú tie veci nastavené na gitarách a v niektorých obchodoch ťa aj presviedčajú, že to je v poriadku, radšej ti vnútia zle nastavenú gitaru s hrdzavými strunami, akoby mali ísť do skladu pre inú, prípadne nebodaj niečo nastavovať.  Je mi do plaču
Preto som pri  tomto videu spravil reklamu na Melody. Kľudne spravím ďalšiu, dobre sa s nimi spolupracuje a tieto záležitosti sú u nich na poriadku.  Ak by ma svojím prístupom k ľuďom sklamali, bez problémov im to vytmavím. Žmurk


Kanál som len rozbehol, mám predstavu a chuť sa takto baviť, ak mi to vydrží, postupne pribudne veľa videí na všetky možné témy. Nie je žiaden presný scenár, že najprv to, potom toto. Pôjdem všelijako, ako ma napadne, akú budem mať momentálne chuť a aké veci k dispozícii. Na youtube sa to potom bude kategorizovať a prelinkovávať, že sa každý dostane, k tomu, čo bude chcieť zistiť.

Rád spravím reklamu hocikomu šikovnému v tejto oblasti.  Na zdravie!
« Posledná zmena: 30. Jún , 2018, 14:59:36 od Pitu » Zaznamenané

Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #8 kedy: 30. Jún , 2018, 14:46:48 »

ten gitarovy pilot kanal,ktory si vytvoril mi prisiel strasne super az som sa zlakol ohladne "profi prevedenia" a velmi sa tesil.

Díky, robím takmer všetko sám, akurát mám ochotného človeka, čo mi po inštrukciách pomáha s natočením materiálu. :)
Takže v rámci možností, ale čo najprofesionálnejšie.
Nie som moderátor, bude tu voľnejší prístup, ale zeditujem to, aby to nebol prúser.  :)

Citácia
Ohladne podrobnejsich tem poprosim o profesionalitu,teda kdesi v tichej miestnosti na styl JameStageCz... pokial to chcete robit na urovni.

Tak si predstavujem videá, kde pôjde naozaj o zvuk pri rôznych porovnávaniach, zvukových ukážkach. Natočí sa to profi na kvalitné mikrofóny, čo najvernejšie, bez príkras.. Nech to má výpovednú hodnotu. Žmurk
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #9 kedy: 30. Jún , 2018, 14:56:15 »

...

Rastis, vôbec nie je samozrejmosť, že sú tie veci nastavené na gitarách a v niektorých obchodoch ťa aj presviedčajú, že to je v poriadku, radšej ti vnútia zle nastavenú gitaru s hrdzavými strunami, akoby mali ísť do skladu pre inú, prípadne nebodaj niečo nastavovať.  Je mi do plaču
Preto som pri  tomto videu spravil reklamu na Melody. Kľudne spravím ďalšiu, dobre sa s nimi spolupracuje a tieto záležitosti sú u nich na poriadku.  Ak by ma svojím prístupom k ľuďom sklamali, bez problémov im to vytmavím. Žmurk...

ja viem, ze to nie je samozrejmost a vobec som nechcel vytykat, ze je to reklama na obchod. kludne nech je a nech Ta aj za to odmenia ! prave to som chcel naznacit, ze viedol by som video tym smerom, ze nech si to kazdy necha personalom nastavit, ako spravny priklad by som ukazal na konketny obchod kde natacame, ze u nich je vsetko OK. a kde to nastavit nevedia / nechcu, nech nikto nenakupuje a nech skrachuju. kultura predaja by mala byt o tom, ze zakaznik sa ma zameriavat na pohodlie a zvuk, nie aby riesil, ci tonove clony funguju a ci je krk spravne nasponovany a ci sa daju hybat kamene - toto musi byt povinnost pre personal.

ale samozrejme videjka su dobra vec, rob to :)
Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #10 kedy: 30. Jún , 2018, 15:06:27 »

kultura predaja by mala byt o tom, ze zakaznik sa ma zameriavat na pohodlie a zvuk, nie aby riesil, ci tonove clony funguju a ci je krk spravne nasponovany a ci sa daju hybat kamene - toto musi byt povinnost pre personal.
Veru hej.
Idea tohoto videa je, že na všetky tieto veci si treba dať pozor. A nielen pri kúpe, ale vlastne furt. :)

Citácia
ale samozrejme videjka su dobra vec, rob to :)
:)   Zdravíčko
Zaznamenané

epiphonic
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 734



« Odpoveď #11 kedy: 30. Jún , 2018, 15:34:09 »

Kľudne si viem predstaviť videá na štýl proguitarshop demos. Proste recnzie pedálov, aparátov, gitár v slovenčine. Prípadne možno rôzne gitarové techniky a cvičenia...
Zaznamenané

slow riffs / bong hits
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #12 kedy: 30. Jún , 2018, 15:46:07 »

Kľudne si viem predstaviť videá na štýl proguitarshop demos. Proste recnzie pedálov, aparátov, gitár v slovenčine. Prípadne možno rôzne gitarové techniky a cvičenia...

ok. Žmurk

Pošli mi prípadne nejaké videá, ktoré sa ti naozaj páčia štýlom, prevedením.
Najlepšie rovno na email gitarovykanal@gmail.com
nech to tam mám pokope. Žmurk
Zaznamenané

Vladis
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 116



« Odpoveď #13 kedy: 30. Jún , 2018, 18:05:50 »

Mne osobne by sa pacili videa, kde by sa robili recenzie dakym fakt smakovym nastrojom, ampom, ci efektom, ktore si clovek bezne nemoze v obchodoch ochytat, mozno aj dake vintage nastroje napriklad, par ludi tu obcas ukaze, ze ma v zbierke rozne raritky, mozno by ich vedeli poskytnut na recenziu. V rukach vyborneho gitaristu, ako si ty, by taketo dema+pokec o tom boli podla mna velmi zaujimave.
Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #14 kedy: 30. Jún , 2018, 20:00:35 »

Mne osobne by sa pacili videa, kde by sa robili recenzie dakym fakt smakovym nastrojom, ampom, ci efektom, ktore si clovek bezne nemoze v obchodoch ochytat, mozno aj dake vintage nastroje napriklad, par ludi tu obcas ukaze, ze ma v zbierke rozne raritky, mozno by ich vedeli poskytnut na recenziu. V rukach vyborneho gitaristu, ako si ty, by taketo dema+pokec o tom boli podla mna velmi zaujimave.

Hej, na také sa tiež chystám. Žmurk Sám mám viacero raritiek, čo sa moc nevidia. :)
« Posledná zmena: 30. Jún , 2018, 20:01:25 od Pitu » Zaznamenané

Strán: [1] 2  Všetko |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.083 sekund, 22 otázok.