Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
29. Marec , 2024, 16:27:30
Strán: 1 [2]  Všetko |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Gitarový multiefekt  (Prečítané 9446 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
icotech852
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 508



« Odpoveď #15 kedy: 14. Júl , 2018, 08:56:31 »

pokial by si trval na nieco lacnom,dobrom a digitalnom,tak odskusaj tieto krabicky

Zaznamenané

Jackson X Kelly,Marshall JVM,Greenbacks
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #16 kedy: 14. Júl , 2018, 09:38:10 »

sice otazka bola uplne ina, ale snad sa nikto neurazi za alternativny nazor na problematiku.

som presvedceny, ze nie je vobec zly napad kupit si za 200€ box 2x12", napriklad ten popularny Harley Benton. viem, ze to Behringer kombo nema speaker out, ale to uz je najmenej, to sa tam dobastli za 5 minut. som si isty, ze zrazu by sa ozval uplne novy svet a co sa predtym nezdalo, teraz by uz urcite hralo. fakt, toto su zname X-krat dokazane veci.

bedna zaroven ako zaklad budovania buducej aparatury. casom nejaky zosik, este neskorej mozno inu bednu, popritom postupne nejake efekty. hlavne so sikovnou bednou sa da uspesne hrat aj nazivo aj z inak uplne nepouzitelnych kombiciek.

multiefekt, ako sa tu o nom pise moze byt kopec zabavy a inspirativna hracka, ale ako zaklad buduceho realneho aparatu skorej nie, ako ano. takze s velkou pravdepodobnostou peniaze, ktore neposunu vpred, ani sa nijako nevratia...
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #17 kedy: 14. Júl , 2018, 18:25:28 »

sice otazka bola uplne ina, ale snad sa nikto neurazi za alternativny nazor na problematiku.

som presvedceny, ze nie je vobec zly napad kupit si za 200€ box 2x12", napriklad ten popularny Harley Benton. viem, ze to Behringer kombo nema speaker out, ale to uz je najmenej, to sa tam dobastli za 5 minut. som si isty, ze zrazu by sa ozval uplne novy svet a co sa predtym nezdalo, teraz by uz urcite hralo. fakt, toto su zname X-krat dokazane veci.

bedna zaroven ako zaklad budovania buducej aparatury. casom nejaky zosik, este neskorej mozno inu bednu, popritom postupne nejake efekty. hlavne so sikovnou bednou sa da uspesne hrat aj nazivo aj z inak uplne nepouzitelnych kombiciek.

multiefekt, ako sa tu o nom pise moze byt kopec zabavy a inspirativna hracka, ale ako zaklad buduceho realneho aparatu skorej nie, ako ano. takze s velkou pravdepodobnostou peniaze, ktore neposunu vpred, ani sa nijako nevratia...
amen
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #18 kedy: 14. Júl , 2018, 19:52:35 »

Pises ze na nejake makksie zanre je tvoj momentalny set up ok ale na tvrdsi metal uz nie.

-Co vlastne hras aky typ muziky? Ono sa to bude zdat ako cliche ale pri tak malom rozpocte do 200e musis spravit jedno zasadne rozhodnutie - idem hrat pop/rock alebo potrebujem kvalitnejsie skreslene zvuky. Od toho sa odvyja co si necham a co pojde prec.

-Ma to byt do kapely? Lebo ak hej tak potrebujes nieco co ten multiefekt utiahne (to behringer kombo rovno zabudni). Radsej prisetrit na nieco bez efektov a mam value for money a nie ze vyhodim 200e do luftu na uplnu kokotinu. Ti garantujem ze do 2 mesiacov davas inzerat ze predam multiefekt zanovny chcem 180e zan a ludia ti ponuknu 80, ak sa vobec niekto na to ozve.

-Mate aspon 2kW PAcko v skusobni, da sa ist aj s multakom cez mix do toho ale signal-to-noise ratio budes mat veeelmo v pici lebo ak aj nieco mate stavim sa, ze su tam pica prevodniky (ked si uvedomim kolko sumu a bordelu mi ide napriklad do in earu v skusobni nechcel by som cez to hravat nazivo a spolahnut sa)

-Preco mas pocit ze potrebujes multiefekt? Vacsinou zaplatis sumu x za asi 85% veci v nom co nevyuzijes

-Je tu moznost ze by si pockal a prisetril? teraz mas 200e mozno za mesiac dva budes mat 400e. Za 400e by som to videl tak na peavey valveking kombo ktore ked prikopnes tak uz sa hanbit nemusis

-Ak zvazujes multiefekt, skus sa pozriet po takom kde sa da vypnut simulacia boxu a kde by si si natiahol svoje kvalitnejsie IRka, tie spravia zasadny rozdiel, su kapely co tak hravaju live ale vacsina z nich k multaku pouziva kvalitny koncak


Tie tech 21 efekty co som tu videl postnut - tie su super, normalne prekvapivo dobre za tych par eur az na to ze nefunguju uplne dobre ako samostatne skreslenia a potrebujes ku nim nieco - hlavu alebo kombo s doooost velkym headroomom aby to neznelo jak cez sluchatkovy vystup




Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #19 kedy: 14. Júl , 2018, 22:21:12 »




a inak kukam to behringer kombo a ked tak si to zvazim tak - ziaden multiefekt ti neda ani z polky taky zvuk ako ma tuto chalan.. na to co potrebujes ti to asi aj stacit bude
Zaznamenané

icotech852
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 508



« Odpoveď #20 kedy: 15. Júl , 2018, 01:54:33 »

ked to pocujem v 2minute,tak to ma zvuk ako DOD krabicka bez kabinetu.Tiez si myslim,ze kebyze sa zapoji na 2x12 kabinet s napr.celestion greenbackmi tak to hodi uplne iny zvuk,ale kazda sranda stoji peniaze.

Neviem kolko ma Kirkhammett rokov a ci je este student,ale nech sa netrapi.V mojich studenskych casoch ziadny Behringer nebol a nebola v obchode ani Jacksona za 200e ako dnes.Hral si na inych haraburdach ako napr.na upravenom radiu internacional,len aby si mal domaci zosilovac  Bavím sa skvele (to mas dnes ako Boss Katana mini  Bavím sa skvele)

Ked mu radite kombo tak nech si skusi v nejakej predajni Fender Bassbreaker 15...to je uzasne kombicko.Napr.ja som sa od neho neodtrhol.Je pravda ze stoji 500e,ale kupi ho a moze ho mat aj dozivotne pokial bude chciet.

Na koncert to sice nie je,ale snad by to slo riesit cez mikrofon do PA

Zaznamenané

Jackson X Kelly,Marshall JVM,Greenbacks
icotech852
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 508



« Odpoveď #21 kedy: 15. Júl , 2018, 07:32:03 »

pokial by neboli peniaze,tak za 169e kupis Marshall code 25.Podla mna je to za tu cenu all in one s dost dobrym zvukom.Sam som ho porovnaval s JVM205 a vobec si neviedol zle! Navyse je aj dost dost hlasny.
« Posledná zmena: 15. Júl , 2018, 07:32:49 od icotech852 » Zaznamenané

Jackson X Kelly,Marshall JVM,Greenbacks
KirkHammettWah
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 132



« Odpoveď #22 kedy: 19. Júl , 2018, 18:22:13 »

Tak vďaka chalani za rady !

Ešte pošetrím a kúpim si nejaké lampové kombo + krabičky  Zdravíčko
Zaznamenané

arnysimilar
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 480



WWW
« Odpoveď #23 kedy: 20. Júl , 2018, 09:52:57 »

Dobrá voľba! Ja som si to tiež chcel pred pár rokmi uľahčiť a furt som len kupoval a predával. Kadejaké Zoomy, Pody a neviem aké kraviny.
Zaznamenané

Byť hlupákom je veľmi ťažké, pretože je veľmi veľka konkurencia...
Bhlokvva
stály hosť
*****
Príspevkov: 1031



WWW
« Odpoveď #24 kedy: 24. Júl , 2018, 10:47:42 »

Kadekto tu pisal kadeco, vacsinou celkom mudro. Ja hlasujem jednoznacne za Boss Katana 100. Je to lahke a lacne kombo za vybornu cenu, ma to nejake zakladne efekty (keby ti nahodou bolo malo, ma to fx loop) a hlavne to hra udajne na posratie, na nerozoznanie od lampy. S tym by si vyriesil hned 1 tahom velmi slusny zaklad zvuku, aj zakladne efekty.
Zaznamenané

Aky je rozdiel medzi vranou?
RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3483



« Odpoveď #25 kedy: 24. Júl , 2018, 15:34:46 »

Marshall AVT 50 kombo. Mam ich asi 3 doma. Delay do slucky a mas super zvuk a pokoj. Ozvi sa a dojdi nezavazne odskusat, hned mozes s jednym aj odist domov.
Zaznamenané
Strán: 1 [2]  Všetko |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.045 sekund, 22 otázok.