Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
28. Marec , 2024, 16:26:06
Strán: [1] 2  Všetko |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Gitarový multiefekt  (Prečítané 9445 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
KirkHammettWah
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 132



« kedy: 13. Júl , 2018, 11:12:41 »

Tak zdravím kamaráti moji.
Zvažujem kúpu multiefektu do tých 200E max. Mám niekoľko tipov tak to chcem konzultovať s vami

https://www.muziker.sk/zoom-g3xn-multi-effects-processor-with-expression-pedal
Zvukovo sa mi páči asi najviac

https://www.muziker.sk/boss-gt-1-guitar-effects-processor
Jednoduché ovládanie

Neviem sa rozhodnúť :D Pedalboard s efektami za 200E by som asi nevyskladal. Za každú radu budem a aj nejaký iný tip Žmurk

 Zdravíčko
Zaznamenané

icotech852
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 508



« Odpoveď #1 kedy: 13. Júl , 2018, 11:27:11 »

Do Zoomu by som nešiel,skôr do Boss i keď ma digitálne zvuky
Zaznamenané

Jackson X Kelly,Marshall JVM,Greenbacks
McStinger
nováčik
*
Príspevkov: 55



« Odpoveď #2 kedy: 13. Júl , 2018, 11:36:51 »

Asi by to chcelo upresniť, ako to mieniš používať. Len na efekty, alebo aj skreslenie, doma, naživo... Zoom som mal požičaný a na domáce vŕzganie celkom fajn, akurát skreslenia podľa mňa zúfalé. Na efekty je cesta aj cez rackové krámy (Gmajor, Xpression, ...) a k tomu napríklad Behringer FCB1010. Človek si to moc neuvedomuje, ale kopa rackových vecí sa dá kúpiť pomaly za smiešny peniaz, ak sa hľadá po bazároch.
« Posledná zmena: 13. Júl , 2018, 11:37:51 od McStinger » Zaznamenané
KirkHammettWah
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 132



« Odpoveď #3 kedy: 13. Júl , 2018, 11:40:48 »

Asi by to chcelo upresniť, ako to mieniš používať. Len na efekty, alebo aj skreslenie, doma, naživo... Zoom som mal požičaný a na domáce vŕzganie celkom fajn, akurát skreslenia podľa mňa zúfalé. Na efekty je cesta aj cez rackové krámy (Gmajor, Xpression, ...) a k tomu napríklad Behringer FCB1010. Človek si to moc neuvedomuje, ale kopa rackových vecí sa dá kúpiť pomaly za smiešny peniaz, ak sa hľadá po bazároch.
Samozrejme že naživo a hlavne to skreslenie , pretože to na mojom kombe stačí na nejaký tvrdší rock ale poriadny metál už z neho nevytiahnem. Taktiež by som chcel používať viac efektov naraz , čo na mojom kombe sa nedá.
Zaznamenané

McStinger
nováčik
*
Príspevkov: 55



« Odpoveď #4 kedy: 13. Júl , 2018, 12:04:37 »

Čo to je za kombo?
Zaznamenané
KirkHammettWah
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 132



« Odpoveď #5 kedy: 13. Júl , 2018, 12:10:45 »

Čo to je za kombo?
Behringer VT30FX
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #6 kedy: 13. Júl , 2018, 12:19:41 »

podla mna si so skreslenym zvukom s takymito zariadeniami vobec nepomozes, oproti tomu co mas. napriek tomu, ze taketo multiefekty su na trhu uz 30 rokov, uroven skreslenych zvukov je stale kategoria "pre zaciatocnika", aspon co som mal cest pocut ja.

treba mat porieseny skresleny zvuk, ci uz rovno z dobreho aparatu alebo z nejakych krabiciek a na tom dalej stavat, aspon podla mojho nazoru.

a mimochodom, pozeram, ze Muziker ma mimoriadne odpudivy web s tym, co tam na mna vkuse vyskakuje a blika a nechce sa nechat vypnut. uplna sedlacina  Ja som čert..
« Posledná zmena: 13. Júl , 2018, 12:20:16 od rastis » Zaznamenané
crespi
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 585



« Odpoveď #7 kedy: 13. Júl , 2018, 13:00:30 »

To by som teda v tvojom pripade vzhladom na rozpocet siel skor riesenim predaj stareho komba a kupa napr. tohto: https://www.muziker.sk/boss-katana-50
Zaznamenané
icotech852
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 508



« Odpoveď #8 kedy: 13. Júl , 2018, 13:32:12 »

ak máš kombo tak skús Blackstar HT-drive.To pekne nakopne kombo.

« Posledná zmena: 14. Júl , 2018, 10:03:14 od icotech852 » Zaznamenané

Jackson X Kelly,Marshall JVM,Greenbacks
McStinger
nováčik
*
Príspevkov: 55



« Odpoveď #9 kedy: 13. Júl , 2018, 14:30:28 »

Ako už bolo spomenuté, asi by som išiel cestou zbavenia sa starého komba a začať si stavať niečo nové, "poriadne". Dolepovanie multiefektov k starému resp. neprisôsobivému kombu nie je moc dobrá cesta, paradoxne hlavne s malým rozpočtom. Problém je napríklad, že ten Behringer zrejme nemá efektovú slučku, viacmenej by si ho mohol používať iba ako čistý zosilňovač cez čistý kanál, pretože akékoľvek delaye a reverby apod. pred aparátom by nehrali dobre, ak by si používal skreslený kanál komba.
Zaznamenané
Locksmith
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3186



« Odpoveď #10 kedy: 13. Júl , 2018, 17:34:30 »

na youtube sa mi pacia tieto od tech21 https://www.thomann.de/de/tech_21_e-gitarren_multieffekte.html?viewMode=block
Zaznamenané
Vladis
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 116



« Odpoveď #11 kedy: 13. Júl , 2018, 22:16:31 »

Ak by si sa nebal z druhej ruky, tak by som pozrel boss gt10 alebo gt100. Mam s nimi dobre skusenosti
Zaznamenané
icotech852
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 508



« Odpoveď #12 kedy: 13. Júl , 2018, 23:12:04 »

Neviem sa rozhodnúť :D Pedalboard s efektami za 200E by som asi nevyskladal
 Zdravíčko
to ani neuvazuj.Pedalboard co krabicka to minimum 50e ako zaklad+pedalboard doska ako taka + kvalitny zdroj cosi stoji a kabelaz tiez.Navyse multiefekt mas na sluchatka a ma aj "krasny" stereoreverb.Pri krabickach mas len mono.
Zaznamenané

Jackson X Kelly,Marshall JVM,Greenbacks
epiphonic
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 734



« Odpoveď #13 kedy: 14. Júl , 2018, 01:01:19 »

Tej zoomky by som sa nebal. Ich najnovsie efekty su podarene. Minimalne delaye, modulacie a reverby budu urcite velmi pouzitelne. Co sa skresleni tyka, tie high-gainove typy maju zvladnute dost dobre. Horsie zvladaju crunch, ale za 20€ zozenies analog. krabicu so slusnym skreslenym zvukom. Pri najhorsom to vratis. Mal by tam byt aj looper a drum machine co je velke plus... urcite sa s tym vyblaznis.
Zaznamenané

slow riffs / bong hits
arnysimilar
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 480



WWW
« Odpoveď #14 kedy: 14. Júl , 2018, 06:17:07 »

Ten Zoom som mal a vrátil som ho do Muzikeru na druhý deň. Viac k tomu nemám čo povedať. Chémia ako sviňa. Mal som aj BOSS GT-10. To tiež nestálo zaveľa. Do 200 EUR nič poriadne nekúpiš, nič použiteľné na živé hranie. Sú to hračky na hranie na doma pre začiatočníkov ako píše Rastis, nič viac. Aby to dobre znelo potrebuješ konvulenciu, takže najlacniešie riešenie je Atomic Amplifirebox za 300 EUR nový, starý nikto nepredáva. Potom je tu neohrabané riešenie notebook, zvukova a nejaké software riešenie - je ich plno. Bias, nie je zlý, dokonca ide aj cez Ipod, takže ak máš Ipod, vyskúšaj zadara. Narozdiel od Windows to asi nebude padať.
Ale najlepšie riešenie je ísť teraz v lete na brigádu, alebo si nájsť poriadnu robotu, však teraz na Slovensku je roboty dosť. Srbi sem chodia robiť a Rumuni. A za ušetrené prachy si kúp riadne lampové kombo a k tomu časom 2-3 krabice, nič viac ti netreba a máš to na celý život prakticky.
Zaznamenané

Byť hlupákom je veľmi ťažké, pretože je veľmi veľka konkurencia...
Strán: [1] 2  Všetko |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.038 sekund, 23 otázok.