Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
29. Marec , 2024, 10:02:34
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: 4x12 box stereo zapojenie  (Prečítané 3464 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
harvi
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 174


« kedy: 23. Júl , 2018, 11:04:21 »

zdravím,

chcel by som vás poprosiť o radu. Mám 4x12 box Carvin, ktorý je vybavený aj mono/stereo prepínačom. Momentálne mám box zapojený v mono režime, impedancia 16 ohm. Zamýšľam sa však na tým ako to mám pozapájať, ako to chcem v stereo móde. Moja úvaha je taká, že zapnem prepínač do stereo módu, čím mi vzniknú dva kanály, každý 8 ohm. Potom zapojim box pomocou dvoch káblov z koncáka, A kanál jedna zdierka v boxe / B kanál druhá. Je to takto správne ?  ďakujem za radu
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #1 kedy: 23. Júl , 2018, 11:16:06 »

Je to takto správne ?
Ano
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #2 kedy: 23. Júl , 2018, 11:26:40 »

len zo zvedavosti pomimo - z akeho koncaka ? z jedneho mono, ktory ma viacej vystupov ? ci stereo koncak mas ( defacto 2 koncaky v jednej skatuly ).
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #3 kedy: 23. Júl , 2018, 12:24:35 »

Hrat do jednej bedne stereo nedava ziaden zmysel lebo sak to je ten isty zvuk co tam ide.

Jediny zmysel co by to malo by bolo kebyze ma clovek dve bedne a z koncaku pojde 2 kanalmi to kazdej z nich a moze mat bud zapojenie ala fullstack ze dva boxy naraz, alebo potom skusit polaborovat s wet/dry rigom kde jedna cela vetva je nedoefektovana a druha ma primiesane delay/reverb atd.

Jediny zmysel co si viem predstavit kde toto moze pomoct je ked ma clovek aparat na styl diezel vh4s ze je to stereo hlava a chces ju rovnomerne zatazit
Zaznamenané

dusan uk
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 247



« Odpoveď #4 kedy: 23. Júl , 2018, 12:41:40 »

Hrat do jednej bedne stereo nedava ziaden zmysel lebo sak to je ten isty zvuk co tam ide.


Alebo dva ampy do jednej stereo bedne.Casto som tak hraval ked som nemal druhu 4x12 ze 5150 jedna polka a recto druha polka.Vysledok bol super. Samozrejme zosninane dvoma mikrofonmi
Zaznamenané
harvi
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 174


« Odpoveď #5 kedy: 23. Júl , 2018, 13:18:18 »

len zo zvedavosti pomimo - z akeho koncaka ? z jedneho mono, ktory ma viacej vystupov ? ci stereo koncak mas ( defacto 2 koncaky v jednej skatuly ).
čau Rastis, je to stereo koncák, s dvoma kanálmi A/B

Hrat do jednej bedne stereo nedava ziaden zmysel lebo sak to je ten isty zvuk co tam ide.

Jediny zmysel co by to malo by bolo kebyze ma clovek dve bedne a z koncaku pojde 2 kanalmi to kazdej z nich a moze mat bud zapojenie ala fullstack ze dva boxy naraz, alebo potom skusit polaborovat s wet/dry rigom kde jedna cela vetva je nedoefektovana a druha ma primiesane delay/reverb atd.

Jediny zmysel co si viem predstavit kde toto moze pomoct je ked ma clovek aparat na styl diezel vh4s ze je to stereo hlava a chces ju rovnomerne zatazit
v podstate chcem iba vyskúšať či to bude mať vôbec nejaký rozoznateľný vplyv na stereo efekty. Nečakám, že z toho dostanem stereo ako z dvoch alebo viacerých boxov rozmiestených v miestnosti, čisto zo zvedavosti. Chcem to vyskúšať na nejakých AXE FX II presetoch.
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #6 kedy: 23. Júl , 2018, 14:08:14 »

v podstate chcem iba vyskúšať či to bude mať vôbec nejaký rozoznateľný vplyv na stereo efekty.
Bude to mať dobrý stereozvuk, keď dáš hlavu tesne k bedni medzi 2 repráky. A samozrejme, keď sa tá bedňa zosníma dvomi mikrofónmi.
Tiež to bude čistejšie, ak skresluješ koncákmi (hlavne ak jeden kanál iba trochu rozladíš), ale ak skresluješ pred stereo efektom, tak to bude viacmenej rovnaké.
Ale skúšaj, lebo vlastné uši a cudzia teória...
Zaznamenané
harvi
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 174


« Odpoveď #7 kedy: 23. Júl , 2018, 14:36:33 »

ďakujem za cenné rady  Na zdravie!
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #8 kedy: 23. Júl , 2018, 15:59:34 »


Alebo dva ampy do jednej stereo bedne.Casto som tak hraval ked som nemal druhu 4x12 ze 5150 jedna polka a recto druha polka.Vysledok bol super. Samozrejme zosninane dvoma mikrofonmi


nebol tam problem s fazovym posunom? jeden amp ked je viac tight a rychlejsi response time a druhy ked ma sag jak napriklad recto ze to je take tucnejsie a pomalsi nabeh tonu... haluz ze to fungovalo dobre
Zaznamenané

dusan uk
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 247



« Odpoveď #9 kedy: 23. Júl , 2018, 16:16:16 »


nebol tam problem s fazovym posunom? jeden amp ked je viac tight a rychlejsi response time a druhy ked ma sag jak napriklad recto ze to je take tucnejsie a pomalsi nabeh tonu... haluz ze to fungovalo dobre
[/quote]

Tak hranie s dvoma ampamy je podla mna uplne bezne.Recto s 5150 a recto s DSL100 fungovalo uplne v pohode,ci uz na jednu bednu stereo,alebo na dve samostatne bedne4x12
Zaznamenané
Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.037 sekund, 22 otázok.