Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
28. Marec , 2024, 21:36:50
Strán: 1 2 [3] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Equalizery  (Prečítané 11221 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #30 kedy: 29. Júl , 2018, 10:17:29 »

Mas RK, ten ma korekcie za skreslenim..ziadny dalsi EQ nepotrebujes k ampu. V tom retazci co si dal vidim najvacsi problem ten palmer. To je analogovy speaker simulator.. moze to zniet fajn ale len vo velmi specifickych pripadoch  do modernej skreslenej muziky to uz nie je ono.

Predpokladam, ze ten pdi03 pouzivas preto aby si sa vyhol zvuceniu bedne mikrofonom. Toho by som sa zbavil a ak sa chces vyhnut pouzitiu boxu ako zataze pre zosik, tak by som ti odporucil nejaky moderny loadbox s reactive zatazou a moznostou simulacie gitaroveho boxu cez IR - napr Two Notes Torpedo live. A garantujem ti, ze ak vies zosik spravne nastavit, tak so spravnym IR gitaroveho boxu budes s EQ na gitare riesit len to, ako to upratat do mixu kapely


A dalsia vec - ak ti v nahratej skreslenej gitare chyba maso, tak pridaj skreslenu basu. Basa v kapele je to, co robi gitarovy zvuk masivnym
« Posledná zmena: 29. Júl , 2018, 10:19:57 od styrioci » Zaznamenané
cembo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 550



« Odpoveď #31 kedy: 30. Júl , 2018, 06:18:31 »

Mas RK, ten ma korekcie za skreslenim..ziadny dalsi EQ nepotrebujes k ampu. V tom retazci co si dal vidim najvacsi problem ten palmer. To je analogovy speaker simulator.. moze to zniet fajn ale len vo velmi specifickych pripadoch  do modernej skreslenej muziky to uz nie je ono.

Predpokladam, ze ten pdi03 pouzivas preto aby si sa vyhol zvuceniu bedne mikrofonom. Toho by som sa zbavil a ak sa chces vyhnut pouzitiu boxu ako zataze pre zosik, tak by som ti odporucil nejaky moderny loadbox s reactive zatazou a moznostou simulacie gitaroveho boxu cez IR - napr Two Notes Torpedo live. A garantujem ti, ze ak vies zosik spravne nastavit, tak so spravnym IR gitaroveho boxu budes s EQ na gitare riesit len to, ako to upratat do mixu kapely


A dalsia vec - ak ti v nahratej skreslenej gitare chyba maso, tak pridaj skreslenu basu. Basa v kapele je to, co robi gitarovy zvuk masivnym

Toto nam asi admin prelozi do nejakej inej temy   ha ha ha

Pozeral som aj na Rivera Rockcrusher Recording a ten sa mi pozdava trochu viac.

To 'maso' co som spominal tam chyba celkovo aj ako samostatny track. Nedavno som nahraval jednu taku extremnu metal vec a s PDI-03 ten zosilovac znel strasne sucho (to som ale este nemal RK2 ale Cornford Hellcat), nedalo sa to potom pri mixovani vytiahnut ani s EQ ani tymi vseliakymi pluginmy, proste v prdeli. Nakoniec som potom radsej zrusil cely track a nahral to nanovo s lacnou THR10 - JCM800 emulaciou, pridal distortion v Cubase a hlavne vhodny kabinet (nejaky free plugin) ktory urobil asi najviac a to uz znelo trochu lepsie lenze cely zvuk bol uz posunuty niekam inam a to sa mi uz moc nepacilo. Jedine co tam ten Cornford urobil bolo len kratke solo a tam ten dietny obrezany zvuk do toho mixu sedel velmi dobre. Basu som tam naeditoval cez VST (pretoze nemam basgitaru) ale musel som tomu dat trochu distortion tak ako vravis aby rhythm gitara bola tucnejsia.

Basa pomaha to je jasne, dobry priklad ma napada Dogman od King's X. Tam Ty Tabor hra na SC strat a Dual Recto a ta Dugova basa tam robi 50% toho celeho dojmu.
« Posledná zmena: 30. Júl , 2018, 06:19:00 od cembo » Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #32 kedy: 30. Júl , 2018, 07:53:47 »

Rock crucher bude o tom istom, to ma analogovy speaker simulator, ma to nejaku pevne nastavenu EQ krivku, ktora sa vzdialene podoba na zvuk odsnimany mikrofonom, ale nie je to ono. Na ubzucane 80s zvuky to moze byt fajn. IR je dnes asi najvernejsie co sa tyka simulovania boxov.

Ak sa na tom PDI03 da vypnut simulacia boxu, tak by som  vyskusal.v PC nahodit na gitarovu stopu nejaky impulz overenej bedne - mesa 412 s SM57, tych je kopa aj for free, staci hladat
« Posledná zmena: 30. Júl , 2018, 14:20:30 od styrioci » Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #33 kedy: 30. Júl , 2018, 08:29:23 »

niekto tu na fore vyraba za par eur load box aj s cievkou a chalani co to poskusali tak sa im to pacilo, siel by som kludne do toho a v PC potom uz len IR loader a daky dobry impulz
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #34 kedy: 30. Júl , 2018, 10:03:58 »

ak pouzivas ten Palmer ako speaker simulator, tak to je ta pricina neuspechu, nie ci aktivny / pasivny di-box ( to v tomto sposobe pouzitia ani nehra rolu ).

ako bolo spominane - impulzy su cesta, bud cele robit v PC alebo dokupit uz nejaky spominany load box. ale kedze uz mas Palmer, tak malo by stacit vypnut na nom speaker sim. a rovno impulzovat v PC, tie vysledky sa daju vysolichat fakt do slusnej urovne.
Zaznamenané
cembo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 550



« Odpoveď #35 kedy: 30. Júl , 2018, 10:37:44 »

... vdaka chlapi za odpovede ... pojdem z Palmera cez nefiltrovany out a nahodim cab sim v Cubase. Inac, mozno stoji za zmienku ze z Palmera idem do Edirolu 2.5 metrovym gitarovym kablom (okolo 220V power kablov tiez), reku ci tam nebude nejaka degradacia signalu ...
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #36 kedy: 30. Júl , 2018, 10:42:24 »

speaker simulator v Cubase nebude lepsi, ako ten z Palmeru. ked uz speaker simulator, za mna jediny dobry, co poznam je ten z Guitar Rigu, to su fakt dobre bedne, ale zbytocne prevadzkovat cely taky komplexny a drahy SW, ked - opakovanie - impulzy su najlepsie a daju sa aj zadarmo.

ten kabel z Palmeru do zvukovky tam bude ten najmensi problem, skorej by som tipoval, ze to ani nepojde usami rozoznat, ked ho vymenis za iny ...
« Posledná zmena: 30. Júl , 2018, 10:43:22 od rastis » Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #37 kedy: 30. Júl , 2018, 14:24:54 »

nefiltrovany out z Palmera je dobry napad, podobne ako nefiltrovane pivo  Na zdravie! v Cubase pouzi nejaky VST impulse loader - lecab, nadir, kefir (je ich kopa, su free, staci stiahnut)

tu je nejaky free IR pack Mesa 4x12 OS - kedysi davno som skusal, moze byt, na zaciatok bude stacit  Zdravíčko
https://bedroomproducersblog.com/2011/04/27/500-free-mesa-os-guitar-cab-irs-by-signalsaudio/
« Posledná zmena: 30. Júl , 2018, 14:25:59 od styrioci » Zaznamenané
cembo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 550



« Odpoveď #38 kedy: 30. Júl , 2018, 23:20:06 »

... impulzy su najlepsie a daju sa aj zadarmo.
... skusal som najst nejake artikle o impulzoch a cab simulacii a chapem to takto (oprav ma ak sa mylim). Cab simulacia napriklad taka ako je v PDI-03 alebo Rivera Rockcrusher Recording su postavene na tom ze EQ vyfiltruje osklive frekvencie, nejake prida alebo uberie (mellow, bright, flat atd.. )  a tym sa to priblizi nejakej tej realnej predlohe. Samozrejme ze nielen hardverova simulacia ale aj SW. Impulz ako to chapem vznika ako proces kedy sa cez zosilovac prezenie jednoduchy signal kde sa porovnava jeho stav na vstupe zo stavom na vystupe a tak sa nejakym algorytmom zadefinuje ta zmena urobi sa z toho 'vzorec' a ten sa potom pouziva v praxi na upravu gitaroveho signalu ...


nefiltrovany out z Palmera je dobry napad, podobne ako nefiltrovane pivo  Na zdravie! v Cubase pouzi nejaky VST impulse loader - lecab, nadir, kefir (je ich kopa, su free, staci stiahnut)

tu je nejaky free IR pack Mesa 4x12 OS - kedysi davno som skusal, moze byt, na zaciatok bude stacit  Zdravíčko
https://bedroomproducersblog.com/2011/04/27/500-free-mesa-os-guitar-cab-irs-by-signalsaudio/
... veru veru, filtre ma seru ... myslim ze som pouzil nejake free RedWire impulzy ale zvuk sa mi moc nepacil aj ked bol lepsi ako to co som dokazal bez nich. Cele som to zbuchal aj tak narychlo a este aj bicie som emuloval a tie v Cubase nestali za moc. Osobne mam vacsie problemy namixovat heavy distortion metal ako nejaky uhladeny blues. Ale prijal by som nejake rady a nazory ako by sa ta moja skomolenina dala upravit a vylepsit pretoze niesom zvukar a laboroval som s tym pokus-omyl.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #39 kedy: 31. Júl , 2018, 09:51:22 »

ano, tak nejak to s tymi impulzaimi je. mame tu temu "konvolucia", je to uz stara tema, ale nieco prinosne v nej urcite ide najst ...
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #40 kedy: 31. Júl , 2018, 09:53:19 »

... Ale prijal by som nejake rady a nazory ako by sa ta moja skomolenina dala upravit a vylepsit pretoze niesom zvukar a laboroval som s tym pokus-omyl.

myslim, ze tuto sa da asi najlepsie radit na konkretnych ukazkach. ze nieco pustis a niekto ti poradi, co s tym skusit spravit ...
Zaznamenané
cembo
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 550



« Odpoveď #41 kedy: 20. Máj , 2021, 02:29:05 »

- tak rozmyslam da sa DBX 530 pouzit ako precizny EQ/booster medzi gitarou a preampom ?

- mate niekto skusenosti s Orange Bax Bangeetar ? Nemozem totiz nikde zohnat Empress Paraeq, udajne uz nieje v produkcii. Dala sa tam nastavit Q kryvka co sa mi paci viac ako graficky EQ a to iste ma aj tento pedal od orange
Zaznamenané
Strán: 1 2 [3] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.034 sekund, 23 otázok.