Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
19. Marec , 2024, 08:05:02
Strán: 1 [2]  Všetko |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Celolampa EL84 PP aparat  (Prečítané 8279 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
mario bross
*** BACHAR ***
inventár podniku
***
Príspevkov: 8210



« Odpoveď #15 kedy: 07. September , 2018, 06:37:07 »

pozri, nemusis sa vyhovarat. Pochybujem, ze vsetky tie odpory su na 350V, pretoze sa robia aj na 250V a uz opticky nevyzeraju na rovnaku radu. Nemyslim to v zlom. Jasne, ze to ten odpor vydrzi, ale.. Sudime aktualnu foto, takze to musis chapat. Su tam urcite nedostatky aj v kabelazi, pretoze to musi byt spolahlive. Srobovacie konektory su uplne zle kvoli vibraciam.
« Posledná zmena: 07. September , 2018, 06:40:03 od mario bross » Zaznamenané

McStinger
nováčik
*
Príspevkov: 55



« Odpoveď #16 kedy: 07. September , 2018, 09:16:34 »

Je chyba počítať komponenty na stav, kedy všetko funguje, ako má. Stačí jeden chybný komponent, studený spoj apod. a zrazu je napätie iné a tam, kde také byť nemalo. Následne odídu aj veci, ktoré nemuseli. Čo sa týka bužírky a fixovania kabeláže, to už je na každom, či po ňom majú veci vyzerať dotiahnuté a profi, alebo mu je to fuk :)
Zaznamenané
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #17 kedy: 07. September , 2018, 13:15:19 »

ešte na  jednu vec som zabudol,  že  prečo máš také malé vypínače na  stand-by  a aj na  power Huh! 
to mi nejde už len z mechanického hadiska do hlavy že to ti prvé odíde,
Zaznamenané

RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3483



« Odpoveď #18 kedy: 07. September , 2018, 19:40:53 »

do suciastok nevidim, ale paci sa mi design a ciste tvary
Zaznamenané
boban
nováčik
*
Príspevkov: 6


« Odpoveď #19 kedy: 08. September , 2018, 12:58:43 »

to: tipek:
robil som tento zosilnovac pre kamarata, akurat mi spravili 2 sasi namiesto 1. On robil taky "klon" tiny terror akurat ze mu to velmi nefungovalo kmitalo atd... chcel vyuzit maximum suciatok ktore mal a medzi nimi boli aj tie prepinace.
Cize tento zosik vznikol len pre to ze som veci ktore zo stavby ostali chcel vyuzit.
Preto su tam aj male prepinace lebo sa mi diery aj s vyrezom nechcelo vrtat na vacsie ktore inak pouzivam. Neviem ako su spolahlive osobnu skusenost nemam (zeby som si tolko cyklov nacvakal), ale mam dojem ze im zivotnost klesa hlavne koli zlemu pajkovaniu a prehrievaniu vyvodov, napriek tomu mu funguju uz dobre 2 roky. Nebudem tu ale oponovat ze su neviem ako kvalitne lebo urcite nebudu je to proste nejaka cina.

to McStinger:
neviem ci toto co pises je v globale dodrzatelne, nemyslim si. Ale keby tam bol studenak ako hovoris napatie na rezistore by islo dole nie hore.
Zaznamenané
McStinger
nováčik
*
Príspevkov: 55



« Odpoveď #20 kedy: 08. September , 2018, 21:32:18 »

Ak je studeňák na jednom rezistore, na druhom zrazu môže byť niečo iné a deštruktívne. Treba sa vždy zamyslieť aspoň nad základnými potenciálnymi problémami, ako napríklad nefunkčná/vytiahnutá/prerazená lampa apod. Všetko závisí od konkrétneho zariadenia. Pri lampáči si ale treba dávať pozor a kritické komponenty rozumne predimenzovať. Správny výber prepojovacích konektorov je ďalšia vec. Napríklad u nás často používané biele radové konektory (NSG/NSL tuším) sú dosť nespoľahlivé, hlavne v pocínovanej verzii. Podobne, načo skrutkovacie svorkovnice, keď Wago vyrába krásne pérové svorky.

Píšem samozrejme o zariadení, ktoré má vydržať dlho a spoľahlivo v prevádzke napríklad pri vysokých teplotách, vlhku apod., čo často býva osudom gitarových aparátov.
Zaznamenané
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #21 kedy: 09. September , 2018, 19:10:42 »

Co tu riesite ?Sak je to amatersky produkt.Ja si myslim ze podstatne je ako to hra a za aku cenu... no a kazdy konstrukter by si mal uvedomit ze ak nahodou pouzije nekvalitne alebo nevhodne suciastky, tak si robi len robotu na vyse, ale na druhu stranu, fenomen doby je vyrabat lacno a kazovo aby sa hybal kseft.
Zaznamenané
Strán: 1 [2]  Všetko |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.034 sekund, 22 otázok.