Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
29. Marec , 2024, 02:00:46
Strán: [1] 2  Všetko |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: pidriho zberny dvor  (Prečítané 7975 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
pidri
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 251



« kedy: 25. September , 2018, 11:06:11 »

caute vsetci, dlho som tu len okukaval ale odkedy sa mi porozpadavali kapely, vratil som sa naspat k hraniu na gitare a pomalicky som si nazbieral arzenal. nikdy som netuzil po znackovych supergitarach a vacsinu casu som hral na tom co mi prislo pod ruku. az neskor som zacal riesit ze ako sa mi na tom hra a co mi vyhovuje ergonomicky

historia:

1. Jolana Iris s krkom z nejakej Aria gitary (1992-1995) - prisera ale na zaciatku posluzila. snimace boli brutalne zle, ale zas ochotne vazbili aj pri malom skresleni takze hluk sa dal robit jedna radost. uprosil som mamu aby mi ju kupila za 1200 korun z miestneho sekacu

2. azijsky stratocaster (tusim sherwood) (1995-2000) - asi ani nie uplne zla kopia stratu ale aspon vyzerala ako naozajstna. kedze som prd vedel o setupe gitary nehralo sa mi na nej velmi dobre.

3. volaky modry jackson od pistu vandala (2000-2001) - dobra gitara, ale zaroven velmi zla skusenost s floydom. kedze som hlavne rytmicky hrac nebolo to nic pre mna a aj ked zvukovo bola velkym krokom vpred, uz po roku som ju vymenil. kupena tusim za 12000 korun aj s kufrom

4. cort sterling s2600 (2001-2005) - skareda ale vyborna gitara. podivna mala hlavicka aj telo bolo take nejake jak stratocaster na LSD. Osadena bola 3x rozpinatelnymi mini humbuckermi (duncan designed), wilkinson tremolo a loziskovy nulty prazec. vydrzala mi dlho, potom som ju dal mladsiemu brachovi. vyzerala takto len nejaky hnedy burst https://www.guitar-list.com/cort/electric-guitars/cort-s2600


5. ibanez GRX720 (2005-2007) - moja prva sedmicka. vtedy som z nej bol nadseny celkom. dal som tam snimace z nejakeho prestige modelu a hrala fajne. po case sa ale ukazal vyrobny defekt, ktory sposobil ze sa prakticky ulomilo drevo pod kobylkou a musel som to dat riesit gitararovi, ktory tam vlozil jasenovy blok a dal novu kobylku. s odstupom casu musim povedat ze to bola fakt zla gitara. ale vtedy som postupne prestaval v kapele hrat na gitare a sustredoval som sa viac na spev, takze ma to az tak netrapilo. http://ibanez.wikia.com/wiki/GRX720

6. cort m600 purple burst  (2015-2017) - po dlhej dobe som sa vratil k hraniu na gitare a tentokrat uz som som si vyberal poriadne. v ramci svojich financnych moznosti som si vytipoval tuto gitaru, vyskusal som si ju osobne a bol som velmi spokojny. Pohodlna, stabilna, zvukovo velmi variabilna a krasna gitara. neskor som tam este dal PAFka od Semisha a gitaru by som mal dodnes lenze prisla kapitola evertune a tak gitara putovala k novemu majitelovi s ktorym si zahrala aj v telke (vid foto...bohaaa to je panoptikum). pokial viem uz ju posunul dalej

to na com hram aktualne dam v dalsom prispevku Žmurk


* m600.jpg (237.77 KB, 2048x1239 - prehliadnuté 708 krát.)
« Posledná zmena: 25. September , 2018, 12:06:43 od pidri » Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #1 kedy: 25. September , 2018, 19:11:47 »

vždy je zaujímavé si pozrieť, akým vývojom u druhých prechádza gitarový arzenál.  Žmurk  Na zdravie!
Zaznamenané

pidri
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 251



« Odpoveď #2 kedy: 25. September , 2018, 21:18:53 »

vždy je zaujímavé si pozrieť, akým vývojom u druhých prechádza gitarový arzenál.  Žmurk  Na zdravie!

za môj vývoj a zmenu pohľadu na nástroj vďačím hlavne misovi kolovi a semishovi. nie že by som bol bohvieaky hráč ale od nich som sa naučil dosť o zvuku a vďaka nim som si mohol chytiť do rúk ozaj parádne gitary a ujasniť si čo vlastne chcem  Zdravíčko
Zaznamenané
pidri
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 251



« Odpoveď #3 kedy: 27. September , 2018, 11:36:24 »

takto to vyzera u mna doma





prejdem ich podrobne podla toho ako dlho ich uz mam
Zaznamenané
pidri
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 251



« Odpoveď #4 kedy: 27. September , 2018, 11:58:16 »

LAG GLA 4S100B


hlavne specky:
• 4 Seasons head, rosewood with maple net and logo
• Tusq Nut, 43 mm
• Nato Neck, sculpted heel original Lâg
• Indonesian Rosewood button with net maple finish of linseed oil
• 20 frets, nickel-silver, medium
• Spruce front
• Spring rosette pattern
• Mahogany maple back, mahogany and rosewood sides
• Rosewood Bridge Indonesia
• Saddle Tusq Compensated

Gitaru som dostal ako dar od mojej zeny pred 9 rokmi. Je to fajn gitara, pohodlna, so slusnym zvukom (v cenovej kategorii
 do 200€)
. A hlavne je naozaj pekna. Krasne trafene farby, matna povrchovka vsetky detaily su velmi pekne spracovane. bohuzial sa asi po piatich rokoch prejavila dizajnova chyba kobylky. tato je oslabena hned za upinanim strun a kvoli tomu sa mierne zdvihla od vrchnej dosky, co ma samozrejme dopad na ladenie aj hratelnost. este stale je to OK na opekacky (do 7 prazca). aktualne su na nej Elixiry 12-56, ladim ju na open C, drop C, pripadne standard. rozmyslam ze na nu skusim dat ball-end nylony nejake, nech mam aspon nejake vyuzitie pre nu.


« Posledná zmena: 27. September , 2018, 12:01:55 od pidri » Zaznamenané
pidri
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 251



« Odpoveď #5 kedy: 27. September , 2018, 12:28:24 »

VGS VST-110 SELECT EVERTUNE


hlavne specky:
Solid, American Alder body
Bolt-on, 1-part Maple neck, matt vintage finish
25,5“ = 648 mm scale, 43 mm neck width at nut
Rosewood fingerboard, 22 frets
Passive EMG HZ pickups: 2 x SC-1 Single-coils, 1 x OC-1B Humbucker
5-way switch, Master volume, Master tone
Evertune bridge
3-ply pickguard
Diecast machine heads
Chrome plated hardware

Zbadal som ju na bazosi pred rokom a skocil som po nej. typek na nej evidentne nehral niekolko rokov a doniesol ju dokonca bez jednej struny. Natiahol som tam Elixiry 10-52. Po prvotnom zoznamovani sa s Evertunom  som zistil ze pri drop C mi jemne ale stale drnci G struna naprazdno. Po konzultacii s Igorom Kellerom sme dali nizsie snimace (duh), zosteloval krk, skontroloval nulak a oznamil mi ze mam skusit dat najhrubsie G ake zozeniem. Takze aktualne si objednavam kusovky 22ky a na gitare je natiahnute 13,17,22,32,42,52.
Je to dost tazka gitara, ale hra sa na nej pohodlne. siroky pas ftw. Ta plesnivozelena farba je perfektna, okamzite sa mi zapacila ked som ju zbadal. Zvukovo je to hm...asi tak hraju vsetky HSS straty ale aj tak. Single su super, tak som si to vzdy predstavoval. Ale tak nejak mi tam uplne nepasuje ten HB. Zvuk je proste diametralne odlisny v HB a SC polohach. Urcite by sa mi to viac pacilo vyvazenejsie. Mozno to budem niekedy riesit uplnou vymenou snimacov ci uz HSS alebo SSS (privitam navrhy na SSS a HSS kombinacie).
Zatial mi to takto staci, pouzivam ju ako strat a teda hlavne SC neck+middle



Zaznamenané
pidri
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 251



« Odpoveď #6 kedy: 27. September , 2018, 14:07:23 »

VGS Soulmaster 120/7 select EVERTUNE


hlavne specky:

Solid,Nato body
Bolt-on Maple neck, matt finish
Scale 25,5“ = 648 mm, nut width 48 mm
Rosewood fingerboard, 24 frets
2 VGS Backdraft HBC-10 / 7 humbucker
3-way switch, master volume, master tone (Push-Pull for Coil-Split)
Evertune Bridge
Diecast machine heads
Black hardware

Gitaru som kupil novu z nemeckeho obchodu cez ebay mesiac po prvej VGSke. Spociatku sa mi moc nepozdavali snimace ale zvykol som si na ne. Na sedmicke hravam metale, takze mi ich jednorozmernost az tak nevadi. Coil-split pouzivam minimalne. Medzicasom som kupil PAFka a niekedy v blizkej buducnosti tam aj poputuju a ocakavam ze dosiahnem variabilnejsi zvuk. Kedze je tam treba vyriesit aj uchytenie do ramika, netrufam si to robit doma, pojdem s tym ku Kellerovi. Zaroven by som asi zmenil trochu ergonomiu dal prec push-pull, vymenit 3-polohovy za 5-polohovy switch a split-coil radsej riesil na polohe 2 a 4.
Ten na prvy pohlad nudny finish je v skutocnosti celkom sexy cierny trblietavy. vyzera ako jemny smirgel, taka 200ka :-D Aj ten podivny farebny design hlavy sa mi spociatku zdal cudny ale teraz sa mi paci. Jasne, nie je to vyzorovo nejaky uzasny custom s krasnym drevom, ale stale je to celkom fesi gitara.
Hmatnik sa mi zda masivnejsi ako na ibanezach ale velmi pohodlny a matne lakovanie je super. Mam tam Elixiry 10-59 a ladim to do drop A. Tu ozaj ziari Evertune. Na standardnych kobylkach je drop A otazka temperovaneho ladenia a s tym spojenymi problemami. Evertune zabezpecuje ze mozem hrat bez obav, ze premacknem strunu alebo ju natiahnem ked silnejsie hrabnem do strun.








Zaznamenané
pidri
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 251



« Odpoveď #7 kedy: 27. September , 2018, 14:35:29 »

VGS Eruption select EVERTUNE


Zakladne specky:
Solid Basswood body
24,75“ = 630 mm scale, 43 mm nut width
Set Maple neck, Rosewood fingerboard, 22 Jumbo frets
1 EMG HZ open coil OC-1 Neck Humbucker
1 EMG HZ open coil OC-1 Bridge Humbucker
2 volume, 1 tone control, 3-way switch
Evertune
Diecast machine heads
Black hardware

Kupena z bazosu asi pred pol rokom, zjavne nepouzivana, boli este na nej nalepene folie. Uplne prva gitara LP-typu na ktorej som kedy hral. Dost zapasim s dvoma volume potakmi, doteraz som vzdy mal gitary s master volume. O to viac ma myli ze prvy potak je krkovy snimac. Ja hram najviac na kobylkovom a asi si tie potaky prehodim aby sa mi jednoduchsie stisovala gitara. Celkovo mi bola ergonomia LP zo zaciatku cudzia ale velmi rychlo som si zvykol a teraz to uz ani nevnimam. Snimace su prekvapivo dobre. Mam aj pro verziu s Duncanmi SH-4 a SH1 a rozdiel je minimalny a skor vecou vkusu. Gitara pekne reaguje na hraca a zvlada kompletnu skalu skreslenych zvukov bez zavahania. Na cisty zvuk preferujem skor strat, ale ani tu nie je nic co by mi vadilo. Skor mi pripada ten cisty zvuk len nezaujimavy alebo co.
Tmavocerveny finish bol pre mna tiez novinkou, ale casom som si nanho zvykol. Klasicky sunburst sa mi na LP aj tak nikdy nepacil. Hladke lakovanie krku bolo pre mna tiez tenkratpoprve. Zvykol som si ale aj tak preferujem matny lak. Nejde o nejake problemy pri hrani, skor sa mi viac paci v ruke.
Gitara je aktualne v open C s Elixirmi 10-52. Zas je to parada s evertunom. Pri ladeni CGCGCE su vsade oktavy a daju sa hrat rozne zaujimavo znejuce akordy cez vsetky struny a posuvat ich po celom hmatniku. Proste chytim barre trebars na 10tom prazci pridam tam zo dva prsty a vsetko sedi do centu. A este si mozem skoro vsetko uplne jednoducho posuvat v oktavach bez zmeny prstokladu.




« Posledná zmena: 28. September , 2018, 10:05:06 od pidri » Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #8 kedy: 27. September , 2018, 20:02:48 »

boha teba dobre infikoval semish  Bavím sa skvele 700 gitar maaaaaria... ja som rad ze mi dovolia 3 :D
Zaznamenané

pidri
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 251



« Odpoveď #9 kedy: 27. September , 2018, 20:42:28 »

šak mne tiež stačia tri. a jedna akustika a nejaká dobrá basa. alebo dve.  Bavím sa skvele
semish v tom ma tisíce ja to mám dokopy za 1500.  Zdravíčko
boha teba dobre infikoval semish  Bavím sa skvele 700 gitar maaaaaria... ja som rad ze mi dovolia 3 :D
Zaznamenané
hyenik
stály hosť
*****
Príspevkov: 1405



« Odpoveď #10 kedy: 28. September , 2018, 06:54:49 »

pekne shrnuti fanouska evertune... ted mi to komentoval kolega, ze evertune je nejlepsi vec od vynalezeni samotne kytary :)

Tu kobylku LAG si nech prilepit, dela se to bezne.
Zaznamenané

pidri
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 251



« Odpoveď #11 kedy: 28. September , 2018, 07:46:17 »

No to je práve ten problém. ta kobylka nie je len odlepena od tela. ona sa svina mierne ohla na tej drazke. konzultoval som s kellerom netvaril sa že by to slo. ale nevadí mám ešte jednu akustiku. ešte keby sa robil evertune aj pre akustiku:-D je to celkom otrava keď si zvykneš a potom máš hrať na gitare čo to nemá 
pekne shrnuti fanouska evertune... ted mi to komentoval kolega, ze evertune je nejlepsi vec od vynalezeni samotne kytary :)

Tu kobylku LAG si nech prilepit, dela se to bezne.
« Posledná zmena: 28. September , 2018, 07:49:29 od pidri » Zaznamenané
pidri
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 251



« Odpoveď #12 kedy: 28. September , 2018, 10:29:39 »

uz sa pomaly blizime k zaveru :-D

YAMAHA FG720S + Fishman Presys Blend


Zakladne specky:

Solid Sitka spruce top
​Eastern mahogany back and sides
​Nato neck
​Rosewood fingerboard and bridge
Non-scalloped X-bracing
​Dovetail neck joint
​Hand sprayed thin finish
​Die-cast tuners

Fishman specs:
Volume, Bass, Middle and Treble control
Built-in tuner with LED display
Phase switch
Onboard anti-feedback control (Notch)
Built-in microphone with mic blend level control

Potreboval som nejaku slusnu akustiku na nahravanie a bol som navnadeny Yamahou APX9c, ktoru som mal pozicanu od Semiho. Na bazosi som nasiel toto a po vyskusani som ju zobral. Hladal som specificky elektroniku, ktora ma aj mikrofon aby som doma nenahraval len cez piezo. Mikrofon na tomto fishmane sa nemoze porovnavat s tym paradnym kuskom na husacom krku co je v APX ale ten klucovy rozdiel medzi piezom a mikrofonom je tam rozhodne pocut. Celkovo je pre mna tato gitara trochu velka, ale chapem ze zvuk musi z niecoho liezt. A zvukovo je to super. Vo vsetkych ladeniach ktore pouzivam hra paradne. Mam tam natiahnute Elixiry 12-56 a nemam ziadnu vytku. Za tie prachy co som za nu dal (200€) asi nic lepsie ani neexistuje. Povodne som uvazoval ze skusim variax ale toto je real-deal.
Vizualne sa mi az tak nepaci. Sunburst je podla mna cheesy. Celkove spracovanie je super, clovek ma pocit ze chyta do ruk nejaky klavir, proste krasa. Binding je ceresnicka na torte. No a tym ze vystup je rieseny cez zadny straplock tak je to cele ciste. Akurat na fishmana som musel dat gumicku lebo trochu pri silnejsom hrani rezonoval. A po smutnom pribehu s mojim starym LAGom ju drzim pekne v rakvicke s vlhkomerom a zvlhcovacom.



Zaznamenané
pidri
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 251



« Odpoveď #13 kedy: 28. September , 2018, 10:58:48 »

VGS Eruption Pro EVERTUNE


Zakladne specky (rozdiely oproti Select zvyraznene):
Solid Mahogany body, solid Flamed Maple top
24,75“ scale, 43 mm Ivory graphite nut
Set Mahogany neck, Ebony fingerboard with binding and 22 jumbo frets
2 Seymour Duncan humbucker SH14 (Custom5)& SH1n ('59)
2 volume, 1 tone control, 3-way switch
Evertune Bridge
Locking machine heads
Black hardware

Dovody na kupu mojho najnovsieho prirastku su 1. kukni si tie rozdiely v speckach oproti selectu a 2. dal som za nu tolko isto ako pol roka predtym za select a 3. moja oblubena plesnivozelena farba :-D. Dosla mi v trochu horsom stave ako ten select (chybajuca zadna krytka, jeden locking tuner nelockuje a viditelny tukanec pri zadnom straplocku ale nic co by sa nedalo prezit, akurat som typkovi vypucoval do mailu nech neni chuj ze takto sa to nerobi.
Po prvom rychlom porovnani mozem konstatovat, ze medzi tymi dvoma gitarami je minimalny rozdiel. Casom asi zistim viac veci zatial sa mi iba zdali tie duncany trochu citatelnejsie a agresivnejsie. Inak je to presne taky isty podareny LP klon s pridanou hodnotou Evertunu. Branko tu svojho casu velmi chvalil verziu s klasickou tune-o-matic kobylkou a ja s nim plne suhlasim aj pri tejto verzii. Je to normalna zodpovedna gitara, ktora by od renomovanejsej znacky stala minimalne trojnasobok.
No a tato gitara sa mi strasne paci aj vizualne. Ten hnily top a binding su presne to co mi chybalo.




to je zatial vsetko co mam a co aj planujem mat. ale ked niekde zbadam za par supov este to tele a prso co mi od nich chyba do zbierky tak za seba nerucim  Bavím sa skvele
« Posledná zmena: 28. September , 2018, 11:02:44 od pidri » Zaznamenané
pidri
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 251



« Odpoveď #14 kedy: 18. December , 2018, 19:41:03 »

cervene LP ma noveho majitela. vymenil som za Laney CUB 12R.
a vyskusal som na toho LAGa natiahnut nylony (Ernie Ball ERNESTO PALLA BLACK & GOLD BALL-END NYLON) a je z toho celkom slusna ticha gitara na ktorej sa da vrzgat aj v noci a nikoho nerusim ani v byte. ako bonus cierny nylon vyzera sexy  Popiskujem si
Zaznamenané
Strán: [1] 2  Všetko |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.062 sekund, 23 otázok.