Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
28. Marec , 2024, 15:25:15
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: gitara na projekt najdena v kosi / kto vie co to je ?  (Prečítané 3789 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
binchecker
okukávač

Príspevkov: 2


« kedy: 29. September , 2018, 13:50:57 »

zdravim,  kto vie nech da info o co ide, planujem tuto jolanu ci co je to  premenit na jolana rich, kedze mam  v sufliku bc rich warlock snimace ...


* 2.jpg (278.21 KB, 960x714 - prehliadnuté 328 krát.)

* 1.jpg (268.36 KB, 960x714 - prehliadnuté 334 krát.)
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #1 kedy: 29. September , 2018, 14:42:20 »

nedavno som videl inzerat, ze niekto predava poprerabanu gitaru legendarneho gitaristu legendarnej lokalnej punkovej kapely, ktorej meno som zabudol. a pytal tam legendarnu sumu, uz ani neviem kolko, ale nejakych strasnych 300 euro ? neviem, ci ten inzerat nahodou nedaval aj sem niekto, ako srandu.

no a ja mam pocit, ze sa pozeram na tu gitaru z toho srandovneho inzeratu.

je to byvala Jolana Iris, znacne dokatovana a zhovadena. v zasade to nebola bohvieaka gitara, ani vzhladom, ani nicim. ale napriklad vymenou povodnej kobylky za nejaky masivnejsi serioznejsi model vedela neuveritelne ozit a s nejykymi normalnejsimi snimacmi v zasade vedela celkom uspokojivo hrat. a je vhodne vymenit aj ladiace mechaniky.

co je blbe, tak ale nakoniec vo vysledku z toho bude gitara, ktora po doinvestovani a vlozeni roboty a casu nebude lepsia, ako lacnejsia a krajsia nova azijska gitara z obchodu.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #2 kedy: 29. September , 2018, 14:43:59 »

respektive to asi ani nebude Jolana Iris. vlastne to telo neviem identifikovat, bud je tam nieco dolepovane alebo je to cele nove telo alebo je to mne neznamy model.
Zaznamenané
mr. redwine
stály hosť
*****
Príspevkov: 965



« Odpoveď #3 kedy: 29. September , 2018, 16:10:20 »

... to bola povodne asi "Jolana Star" z prvej serie (60. roky) ... tvar tela, aj hlava gitary je "upravena" (orezana)
Zaznamenané

„a beer a day keeps the doctor away.“
binchecker
okukávač

Príspevkov: 2


« Odpoveď #4 kedy: 29. September , 2018, 19:52:51 »

Dik za info, nasel som ju v kosi a vyzera ako nova.ak ma 50 rokov tak potom ju zlozim a dam vediet ako hra.nie je dokatovana ani poskodena.drevo je ako nove .krk luxus.jolana rich.
Zaznamenané
Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.033 sekund, 23 otázok.