Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
28. Marec , 2024, 09:48:07
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Mooer ocean machine vs boss rv-500  (Prečítané 3009 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Gwynnbleid
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 158


« kedy: 10. Október , 2018, 10:54:23 »

Caute, planujem si kupit daky dobry reverb+delay ktory sa da ovladat cez midi. Mate skusenosti? O mooer som pocul ze mal viacero bugov a firmware zaplat..  Ale zase ma velmi dobru cenu a som celkom fanusikom devina townsenda. Boss ma zas skvely prevodnik a vela moznosti routingu
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #1 kedy: 10. Október , 2018, 11:16:22 »

Rozpocet? Chces zvlast krabice? Ci jednotny delay/reverb?
« Posledná zmena: 10. Október , 2018, 11:16:45 od Branko » Zaznamenané

Gwynnbleid
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 158


« Odpoveď #2 kedy: 10. Október , 2018, 12:39:17 »

Rozpocet? Chces zvlast krabice? Ci jednotny delay/reverb?

idealne spolu. rozpocet by som najradsej do ceny toho bossu (350e cca) predpokladam ze sa pytas koli strymonu :)
Zaznamenané
Gwynnbleid
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 158


« Odpoveď #3 kedy: 13. Október , 2018, 14:46:22 »

takze nakoniec som si kupil ten Boss RV500 a napisem par prvych dojmov.  Konstrukcia klasicky paradna ako sa od Bossu patri.  Chvilku mi trvalo sa zorientovat v nastaveni, ale in the end je to velmi intuitivne.

Reverbov to ma fakt pozehnane: hall, room, plate, spring, shimmer, fast decay, early reflection, non-linear, sfx, dual, srv, space echo.
+ niektore z reverbou maju viac "podtypov"
V zasade tam dali najklasickejsie simulacie od bossu a rolandu

sranda zacina ked nastavujete jednotlive reverby, kedze kazdy z nich ma celkom velke moznosti co sa tweakovania tyka + sa da nastavit na kazdom delay a modulacia aj na delay aj na reverb :D

na prepinanie a kablovanie je tiez neskutocne vela moznosti, naraz mozte mat pustene 2 reverby, ci uz seriovo alebo paralelne. do sterea, alebo wet/dry a kopu dalsieho.

programovatelneho je toho vazne pozehnane, 3tie tlacitko sa da pouzivat na taptempo, na zapinanie/vypinanie delayu na presete, na podrzanie tonu a aj rozne psycho efekty. taktiez na zmenu akehokolvek parametra. 

factory presety su velmi fajn (sice niektore su riadna haluz), velky pocet bankov na ukladanie presetov. vsetko sa da prepinat aj cez midi.


update softwaru mi trval asi 5 minut, naozaj velmi blbuvzdorne. + maju naozaj excelentny software na editovanie a vsetko co nastavite na kompe sa hned aj premietne do zvuku.

zvukovo zatial velka spokojnost, len clovek sa lahko strati v tom mnozstve nastaveni :D a potom hodiny travi tweakovanim. 
Zaznamenané
Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.03 sekund, 22 otázok.