Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
28. Marec , 2024, 11:10:22
Strán: [1] 2  Všetko |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Záhada stareho komba Peavey.  (Prečítané 8093 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
epiphonic
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 734



« kedy: 20. Október , 2018, 07:51:11 »

Pokusim sa tu opisat svoj pribeh. Na zaciatok chcem povedat, ze mi neide tak o objasnenie anomalie ktoru sledujem uz par tyzdnov, ako o to podelit sa s tymto  :)

Pred casom som kupil starsie trandakove Peavey-cko (studio pro 112)



Zacal som s tymto kombom skusat s kapelou. Pouzivam ho hlavne ako 'pedal platform' kedze ma obstojny cisty kanal. Bolo starsie a zaprasene, dokonca som si nasiel cas a vycistil jacky, vystriekal potaky cisticom kontaktov a trochu ho zbavil prachu. Kombo ficalo, a v podstate fici bez problemov.

Ked tu zrazu... Bezna skuska. Prechadzame pesnicky ktore hravame az sa dostavame k inkriminovanej pesnicke. Citim nejaky divny elektronicky zapach... Cosi ako smrad v starej nemocnici, hori cosi? Vsetko vsak hra, zneje ako vzdy, tak to neriesim. Tato presna situacia sa opakuje aj na dalsej skuske. Poradie pesniciek menime. Zase citim tento smrad pri jednej a tej istej skladbe a bubenik zistuje, ze zdrojom je moje milovane kombo. A tak rozmyslam preco? ako? Nepouzivam tam ziadny zvlastny efekt, ktory by nebol pouzity inokedy, ziadnu speci techniku... Kombo bezi niekedy aj hodiny a zapach necitim. Vzdy sa vsak objavi pri tej jednej pesnicke. Vobec tomu nerozumiem, ale zacinam to pomaly akceptovat a zmierujem sa s tymto faktom.
Zaznamenané

slow riffs / bong hits
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #1 kedy: 20. Október , 2018, 09:30:49 »

som zmateny. elektronicky zapach alebo smrad starej nemocnice ?
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #2 kedy: 20. Október , 2018, 10:02:46 »

problem je v poradi skladieb
Zaznamenané

epiphonic
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 734



« Odpoveď #3 kedy: 20. Október , 2018, 10:05:04 »

som zmateny. elektronicky zapach alebo smrad starej nemocnice ?

Nieco medzi tym. Neviem to presne definovat. Neni to citit ako zhoreny plast, ale tak  chlorovo nejak.
Zaznamenané

slow riffs / bong hits
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #4 kedy: 20. Október , 2018, 10:09:06 »

Pesnicka je tak hrozna, ze sa kombo snazi spachat samovrazdu?  Bavím sa skvele (iba srandujem)
Zaznamenané
epiphonic
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 734



« Odpoveď #5 kedy: 20. Október , 2018, 10:11:56 »

problem je v poradi skladieb

Asi si robis prdel, ale keby sme hrali furt v tom istom poradi, tak by bola moznost, ze po urcitom case zosik dosiahne urcitu teplotu pri ktorej by sa cosi zacalo palit. Ale takto je to vylucene.
Zaznamenané

slow riffs / bong hits
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #6 kedy: 20. Október , 2018, 11:00:25 »

To co smrdi je s najvacsou pravdepodobnostou sposobene tym ako si ho mal otvorene a cistil. Zrejme sa dostal prach tam, kde sa zvykne zvysit vnutorna teplota. Predtym ako si to otvaral tak to nerobilo, ze?

Proste palis prach a po urcitej dobe kedy je vsetko horuce tak to zrazu viac smrdi, jak stary vysavac.

Mne teraz nedavno dosli fungl nove bedne JBL do kapely, uplne pekne ciste vonvave...sme to otvorili, zapli a prve dve skusky som mal pocit ze hori skusobna taky smrad. jak elektrika ked hori. Potom sa to ustalilo a uz to nesmrdi. Sto pro to bolo v dakom thomann sklade a ked to clovek po mesiacoch zapne tak pali najprv ten prach co tam je usadeny.


Zaznamenané

epiphonic
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 734



« Odpoveď #7 kedy: 20. Október , 2018, 11:13:48 »

Teraz si mi nepovedal ale vobec nic, co by mi nebolo jasne. Tu je pointa v skutocnosti, ze sa to deje vzdy pri jednej a tej istej pesnicke bez ohladu na to, ci ju hrame na zaciatku, alebo na konci setu  Žmurk a vychadza mi z toho, ze sa to asi zahrieva viac pri urcitej frekvencii, ktoru tam hram... Co mi pride dost divne, lebo na pocutie sa tam nic mimoriadne nedeje.
Zaznamenané

slow riffs / bong hits
faki
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 83



« Odpoveď #8 kedy: 20. Október , 2018, 12:51:05 »

Skuste ju na buducej skuske zahrat ako prvu. Ak to bude robit, treba volat exorcistu  Neviem
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #9 kedy: 20. Október , 2018, 14:12:23 »

hras pririchlo a hrate moc tvrde satanisticke pesnicki
Zaznamenané

rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #10 kedy: 20. Október , 2018, 16:43:26 »

kolo krat tento paranormalny jav nastal ? aj teraz, keby si hned isiel tu pesnicku zahrat, tak sa to zase stane ?
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #11 kedy: 20. Október , 2018, 18:08:36 »

ta pesnicka neni enter sandman?
Zaznamenané

epiphonic
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 734



« Odpoveď #12 kedy: 21. Október , 2018, 17:24:57 »

Skusime hu najblizsie zahrat ako prvu a potom napisem. Inak verzia s duchmi nas uz aj napadla. Tu pesničku napisal gitarista, ktoreho tam natrvalo zastupujem... mozno to suvisi aj s tym nejak  Bavím sa skvele ale tak berte to ako taku temu na odlahcenie.

Je to Nothing Else Matters  Je to frajer
Zaznamenané

slow riffs / bong hits
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #13 kedy: 21. Október , 2018, 19:55:37 »

Kirk Hammett ta preklina lebo to hras bez wahu  Bavím sa skvele
Zaznamenané
yesfan
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1564


Skratfštrku, Parom, Klokotor, Ambient Shrine


WWW
« Odpoveď #14 kedy: 21. Október , 2018, 21:11:52 »

chlapci, ďakujem, spravili ste mi večer (aj keď to asi nebol zámer)  Bavím sa skvele Na zdravie!

podľa mňa to je prípad ako vyšitý pre Troch pátračov... koľko vás je v kapele?  Na zdravie!
Zaznamenané

“There is only one corner of the universe you can be certain of improving, and that's your own self.” Aldous Huxley


http://martinhuba.bandcamp.com/
Strán: [1] 2  Všetko |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.036 sekund, 22 otázok.