Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
25. Apríl , 2024, 17:09:19
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Nová gitara do 2000e (custom)  (Prečítané 3462 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
duski
okukávač

Príspevkov: 3


« kedy: 23. Október , 2018, 15:17:11 »

Zdravím vás, po pár rokoch sa opäť chcem vrátiť k hudbe. To znamená úplnu výmenu resp. novú aparatúru.
Aparát som vyriešil po 2 mesačnom frustrujúcom výbere Fractalom Ax8 - mega spokojnosť s napojením na Yamahy NS-10M studio.
Idem riešiť gitaru a mám ešte väčšiu frustráciu kvoli tomu malému výberu na SR. Preto som sa rozhodol, že by som išiel do toho dať si spraviť niečo na mieru.
Uvažoval som že to teoreticky bude lepšie rozhodnutie a platiť za značku zas nepotrebujem a aj slovenské zlaté ručičky by dokázali stvoriť niečo, kde by som za porovnatelnú vec nechal dvojnásobok napríklad Ibanezu, fendera či musicmana.
Iniciálne som si nastavil budget do 2000e plus minus
Momentálne idem riešiť zadefinovanie požiadavkov a potom odštartovať celý ten proces.

Avšak chcem by som sa spýtať na pár veci pri špecifikácií požiadavkov ktoré postupne budem dávať dokopy, kedže nie som odborník na gitary. Najskôr mám par všeobecných otázok:
1. Myslíte že sa takto vytvorená gitara dokáže vyrovnať customu USA značiek?
2. Všimol som si vela ludí si nechalo vytvoriť nástroje na mieru u slovenských výrobcov ale potom ich predávajú, celkom to nechápem?
3. myslíte že daný rozpočet je dostačujúci na oslovenie niektorého s výrobcov, napr. u pána Sivčaka som videl kusy na stránke za približne rovnakej hranici. Otázka je či to je cena pre tie ich  "radové" alebo aj pre uplne custom v podobných parametroch.
4. Ktorého výrobcu doporučujete na taký nadupanejší superstrat? 


Ďakujem
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #1 kedy: 23. Október , 2018, 16:15:57 »

1. Myslíte že sa takto vytvorená gitara dokáže vyrovnať customu USA značiek?
preco nie? ono je to manualny proces vyroby, jediny rozdiel je ze napriklad take PRS to robi mozno dlhsie, vo vacsich kvantach a ma specializovanych ludi pre kazdy proces vyroby. Nikto nie je aj dobry stavitel aj lakirnik aj elektrikar a podobne. poviem za seba, mal som robene gitary a aj som hral na inych robenych gitarach ale to PRS Custom co som si kupil je 3 kroky dalej hlavne zvukovo. Asi to bude aj tou dostupnostou drevin od kvanta overenych dodavatelov. Niekto kto zotne jasen v polsku a preda to na gitaru s tym ze sak ked po tom klepnem ozve sa to - este neznamena ze tie dreva su aj vysusene a mali byt kedy pouzite na stavbu.
2. Všimol som si vela ludí si nechalo vytvoriť nástroje na mieru u slovenských výrobcov ale potom ich predávajú, celkom to nechápem?
Gitaristi menia gitary, efekty, aparaty. Robena gitara neni zazracna a ani nahodou ked si ju das na mieru vyrobit ti nemusi sediet ani zvukovo ani pocitovo. To aky mas v hlave zvuk nikdy nebude premietnute do toho ako ta gitara hra. ja som tu svoju napriklad predal za asi tretinu vyrobnej hodnoty, druhu co som mal asi za polku. Ludia to nepoznaju, tazsie sa to predava, je to cele ako vsetko - o dovere kupujuceho
3. myslíte že daný rozpočet je dostačujúci na oslovenie niektorého s výrobcov, napr. u pána Sivčaka som videl kusy na stránke za približne rovnakej hranici. Otázka je či to je cena pre tie ich  "radové" alebo aj pre uplne custom v podobných parametroch.
Uplne v pohode sivcak, keller, urban kludne chod do tychto overenych vyrobcov co maju daku tradiciu v tom uz. Inak aj ten sivcak uz myslim nerobi tie gitary sam, ale mu pomahaju clenovia rodiny. tak je otazka ze do akej miery je pre teba dolezite kto to robi.
4. Ktorého výrobcu doporučujete na taký nadupanejší superstrat?
Je to uplne jedno, vyber si podla toho co sa tebe paci, mnohi z nich maju overene portfolio zakaznikov a produktov. RoboGaraj napriklad riesi s Igorom Kellerom daku restauraciu starej gitary. Ak chces spicatu rohatu gitaru tak si daj spravit u sivcaka alebo u kellera daco.  


Inak vobec nerozumiem ze ake mas poziadavku ze si musis ist davat nieco robit. v dnesnej dobe je toho tolko na trhu ze neexistuje ze by si nenasiel daco podla tvojej chuti. Je divne ze prvy tebou zadany parameter je 'gitara do 2000e', co ak nieco co vyhovuje tebe bude stat 3000e? :) ci uz existujuce alebo robene.
« Posledná zmena: 23. Október , 2018, 16:17:31 od kaolko » Zaznamenané

duski
okukávač

Príspevkov: 3


« Odpoveď #2 kedy: 23. Október , 2018, 16:22:28 »

1. Myslíte že sa takto vytvorená gitara dokáže vyrovnať customu USA značiek?
preco nie? ono je to manualny proces vyroby, jediny rozdiel je ze napriklad take PRS to robi mozno dlhsie, vo vacsich kvantach a ma specializovanych ludi pre kazdy proces vyroby. Nikto nie je aj dobry stavitel aj lakirnik aj elektrikar a podobne. poviem za seba, mal som robene gitary a aj som hral na inych robenych gitarach ale to PRS Custom co som si kupil je 3 kroky dalej hlavne zvukovo. Asi to bude aj tou dostupnostou drevin od kvanta overenych dodavatelov. Niekto kto zotne jasen v polsku a preda to na gitaru s tym ze sak ked po tom klepnem ozve sa to - este neznamena ze tie dreva su aj vysusene a mali byt kedy pouzite na stavbu.
2. Všimol som si vela ludí si nechalo vytvoriť nástroje na mieru u slovenských výrobcov ale potom ich predávajú, celkom to nechápem?
Gitaristi menia gitary, efekty, aparaty. Robena gitara neni zazracna a ani nahodou ked si ju das na mieru vyrobit ti nemusi sediet ani zvukovo ani pocitovo. To aky mas v hlave zvuk nikdy nebude premietnute do toho ako ta gitara hra. ja som tu svoju napriklad predal za asi tretinu vyrobnej hodnoty, druhu co som mal asi za polku. Ludia to nepoznaju, tazsie sa to predava, je to cele ako vsetko - o dovere kupujuceho
3. myslíte že daný rozpočet je dostačujúci na oslovenie niektorého s výrobcov, napr. u pána Sivčaka som videl kusy na stránke za približne rovnakej hranici. Otázka je či to je cena pre tie ich  "radové" alebo aj pre uplne custom v podobných parametroch.
Uplne v pohode sivcak, keller, urban kludne chod do tychto overenych vyrobcov co maju daku tradiciu v tom uz. Inak aj ten sivcak uz myslim nerobi tie gitary sam, ale mu pomahaju clenovia rodiny. tak je otazka ze do akej miery je pre teba dolezite kto to robi.
4. Ktorého výrobcu doporučujete na taký nadupanejší superstrat?
Je to uplne jedno, vyber si podla toho co sa tebe paci, mnohi z nich maju overene portfolio zakaznikov a produktov. RoboGaraj napriklad riesi s Igorom Kellerom daku restauraciu starej gitary. Ak chces spicatu rohatu gitaru tak si daj spravit u sivcaka alebo u kellera daco.  


Inak vobec nerozumiem ze ake mas poziadavku ze si musis ist davat nieco robit. v dnesnej dobe je toho tolko na trhu ze neexistuje ze by si nenasiel daco podla tvojej chuti. Je divne ze prvy tebou zadany parameter je 'gitara do 2000e', co ak nieco co vyhovuje tebe bude stat 3000e? :) ci uz existujuce alebo robene.

Dik za super odpoved. Hladal som dost dlho a pristihol som sa ako pri kazdom kuse robim kompromis v niecom. Nechcem zasa nič az zas šialené aby som išiel do takej sumy ale nevylučujem že by som radšej nezainvestoval viac nech z toho už je doživotný nástroj. Myslim si ze to vsak nebude potrebne a skončím v želanom intervale
Zaznamenané
RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3484



« Odpoveď #3 kedy: 23. Október , 2018, 16:36:10 »

Je to velmi spoľahlivý spôsob, ako prist o liter pri investícii 2000€
Ak je to ale zámer alebo je Ti to jedno, Igor Keller je dobra volba, je profík a urobi Ti co chces
Za 2 litre mas JACKSON, ESP superstrat
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #4 kedy: 23. Október , 2018, 17:08:34 »

fakt za dva litre kupis SUPER gitaru...aj za menej :)
« Posledná zmena: 23. Október , 2018, 17:08:52 od kaolko » Zaznamenané

kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #5 kedy: 23. Október , 2018, 17:14:22 »

daj pls aspon namatkovo ze co myslis tymi kompromismi ze co su tie meratelne parametre co tebe nesedia... mnozstvo z nas si davalo robit gitary lebo na trhu nebolo naozaj nic v tej dobe.

V tej dobe najst sedemstrunku co ma pevnu kobylu a neni to tone pros mostik a ak nahodou je nebodaj niekto lavak, tak jedina sanca bola ist do dacoho robeneho. ja som v tej dobe mal moznost ze kup si schecter co ti nesedi do ruky a ani menzurou, alebo za 300e agile co je shit jak brno.. alebo petrucci musicman za 4000e :D

 az roky neskor prisli gitary pre 'kazdeho'

ja som zistil ze s gitarami je to ako s kazdym koncikom... neni to meratelne, je to ze si kupujem emociu ze mi to spravi dobre a ma ma to akoze inspirovat este idealne :) potom sa aj podla dalsej emocie rozhoduje clovek ze to preda a hlada nieco ine, hlavne ked aj vkus sa meni casom
Zaznamenané

duski
okukávač

Príspevkov: 3


« Odpoveď #6 kedy: 23. Október , 2018, 17:52:27 »

Vdaka facebooku a tomuto foru som sa dostal ku gitare ktoru som v podstate chcel odkopirovat do velkej miery.
Uplna nahoda. Ak sa to podari tak bude MusicMan.

Dik vsetkym
Zaznamenané
Ozzyc
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 123



« Odpoveď #7 kedy: 23. Október , 2018, 19:45:08 »

za tie peniaze fakt kúpiš skoro hocičo. držím palce s MM. ak by z toho nič nebolo, čekni na fcb skupiny ako napr.
European guitar gear marketplace https://www.facebook.com/groups/542921105798371/

custom iba ak chceš fakt dačo uletené, alebo ak chceš podporiť svk výrobcu..
ale aj pri uletených sa už dá hocičo kúpiť. kukni napr. Strandberg, Ormsby, Skervesen, ....
Zaznamenané
tipek
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2847


tovarne na kolena home made is the king


« Odpoveď #8 kedy: 29. Október , 2018, 20:20:02 »

ako  fakt tu chýbali informácie aby sme poradili .... a  všeobecne sa  nedá povedať,

človek kt si chce už dať spraviť nástroj mal by mať  bohaté skúsenosti s  gitarami aby ju potom nepredal ....

kopec ludí si dá spraviť klasického stratokástera ale so svojským krkom, snímače a hardware ... ale niekedy sa oplatí kupiť originál a upgraidy si dorobíš a furt s  tam mestíľ aj do 1500e a je to už dosť dobrý stroj, .... možností je vela, 

https://www.facebook.com/pkGuitars/

https://www.facebook.com/barbtoneguitar/

Zaznamenané

Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.224 sekund, 22 otázok.