Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Nové smerovanie portálu  - podpora a propagácia aktivít členov fóra !!
19. Apríl , 2024, 04:35:37
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Zvukovka - vypadávajúce kanály  (Prečítané 5060 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Krtko
*** BACHAR ***
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2659


« kedy: 24. Október , 2018, 17:37:30 »

Mam usb zvukovku M audio C-600 a je tu taky problem, ze po nejakom case pouzivania (je jedno ci len prehravanie hudby, YT alebo praca v DAW) vacsinou to byva niekolko desiatok munit alebo par hodin, vypadne kanal, alebo driver prestane pracovat, alebo cosi take.

vacsinou to vyzera tak, ze skonci video na YT a dalsie uz nespusti a dalsie audio v hocjakej aplikacii uz dalej nejde. Vo win vpravo dole v liste je menu s volbou audio vystupov, cize si tam volite internu alebo externu zvukovku alebo v ramci jednej externej zvukovky rozne vystupne kanaly. Mne tam funguje v ramci tejto karty bud "Speakers" alebo "Line 1/2". Cize ked sa tento problem objavi tak len svičnem z jedneho vystupu na druhy. Ale ak to padne tak mi s tym padne aj nejaky prave spusteny soft ktory potom musim restartovat a extremne mi to otravuje a komplikuje pracu.

V praci mam taku mini zvukovku Maudio mtrack hub a tam to robi tiez, alebo v priemere tak zopar krat za mesiac. doma je to denne x krat. Neviem si uz spomenut ci sa take nieco stavalo aj na predoslich kartach co som mal Focusrite a ine. Ovladace mam samozrejme najnovsie. Pozna niekto tento problem a viete ci je to kartou, ovladacom, alebo to robi PC? Nechcem zatial menit kartu kym neviem co je vlastne pricinou.
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #1 kedy: 24. Október , 2018, 19:33:32 »

ja sa do tohto vobec nevyznam ale - mohlo by ist o nieco s napajanim usb portov kedy po urcitom case si to mysli ze je to idle a vypne power management pre danu sekciu?

kedysi som mal shtnu m audio zvukovku tiez mi to robilo a nikdy som na to neprisiel, vymenil som potom casom PC aj zvukovku a odvtedy nist.
Zaznamenané

Sanchez
stály hosť
*****
Príspevkov: 802



WWW
« Odpoveď #2 kedy: 24. Október , 2018, 20:44:33 »

Skús napríklad niečo takéto:

https://m-audio.com/kb/article/1620

Ja som to porobil pre M-Audio zvukovku a Protools a Cubase a nemám problém.
Len treba pohľadať na nete návody.

http://avid.force.com/pkb/articles/en_US/troubleshooting/en367983
http://avid.force.com/pkb/articles/en_US/Troubleshooting/en349411
« Posledná zmena: 24. Október , 2018, 20:46:15 od Sanchez » Zaznamenané

styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11903



« Odpoveď #3 kedy: 24. Október , 2018, 22:07:14 »

ja sa do tohto vobec nevyznam ale - mohlo by ist o nieco s napajanim usb portov kedy po urcitom case si to mysli ze je to idle a vypne power management pre danu sekciu?
dost dobry hint. cez power management sa k tomu preklikas ake zariadenia ma vypinat po urcitej dobe
« Posledná zmena: 25. Október , 2018, 09:33:07 od styrioci » Zaznamenané
Krtko
*** BACHAR ***
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2659


« Odpoveď #4 kedy: 25. Október , 2018, 07:53:33 »

Vzdy ked instalujem nanovo win tak robim podla navodu optimalizaciu systemu pre studiove pouzitie a robia sa tam aj nejake veci okolo power management, ale pozriem sa na to.
Zaznamenané
pidri
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 251



« Odpoveď #5 kedy: 25. Október , 2018, 13:41:47 »

urcite sa pozri na USB power saving na samotnej karte v device manageri, celkovo v systemovych power setting v ramci aktualne pouzivaneho profilu a pozri aj do biosu (niekedy byva powersaving zapnuty nezavisle aj tam)
Zaznamenané
Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.032 sekund, 22 otázok.