Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
23. Apríl , 2024, 21:57:35
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Klasicka gitara-oslahane struny od prazcov  (Prečítané 6047 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Pánsky
nováčik
*
Príspevkov: 66


Ivanka pri Nitre.


« kedy: 17. December , 2018, 10:04:04 »

Zdravim. POtrebujem poradit co s tym. Klasicku gitaru som podladil a struny /savarez/ su po mesiaci hrania na kašu. Konretne struna a+d majú uplne zničené vinutie v bodoch ako sa dotykaju prazcov až tak že vinutie je prerušené. V čom je problem? v tom podladení?alebo su nekvalitne pražce? gitara dovina, inac pekny nastroj toto je prvy problem ktory ma stretol. co s tym?vratit sa spat do klasickeho ladenia alebo pocitat zo znizenou zivotnostou strun? a zas mesiac sa mi zda malo.poradte
Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #1 kedy: 17. December , 2018, 11:23:13 »

Ahoj, ako stare su tie struny?
Zaznamenané
Pánsky
nováčik
*
Príspevkov: 66


Ivanka pri Nitre.


« Odpoveď #2 kedy: 17. December , 2018, 12:10:24 »

zdravim. struny som mal asi 2roky odlzene. kupil som si ich do rezervy a terazmesiac,max dva intenzivneho hrania
Zaznamenané
Ivan.ps
nováčik
*
Príspevkov: 30


« Odpoveď #3 kedy: 17. December , 2018, 12:35:59 »

Mesiac, max. dva intenzívneho hrania sa mi na struny nezdá vôbec málo.
Zaznamenané
Pánsky
nováčik
*
Príspevkov: 66


Ivanka pri Nitre.


« Odpoveď #4 kedy: 17. December , 2018, 12:55:42 »

mas pravdu co sa tyka zvuku ze ho uz stratia to je v poriadku ale ked su dve struny dotlacene nad prazcami tak ze niekde to lisuje vinutie a na inych miestach je prerusene ze vidiet nilom tak asi nieco nebude v poriadku. pri tom podladeni sa na tie struny asi viac da tlacit predpokladam a preto to urobilo.ako uz som objednal nove a prihodim este moju skusenost zo znackou savarez. savarez struny boli nahodene uz pri kupe gitary a hned ma zaujal ten zvuk. teraz co som objednal tak to je uz 6ta sada z muzikeru a vsimol som si taku zvlastnost. uz pri kupe gitary mala struna d nad 2 prazcom taky zvlastny flak. vravim si ze asi uz tam boli dlho nahodene tak som kupil nove ,nahodil a na moje velke prekvapenie ten fliacik tam bol tiez. po dlhej dobe,dlho potom ako struny stratili zvuk, sa v tom mieste struna predrala. vzdy potom ked som kupil struny savarez,takmer vzdy iny model tak tam bol ten flak ale inak struny bez akejkovek inej vadi. ladenie drzi aj pekny zvuk . a teraz som ju podladil a dnes som sa nestacil cudovat co je so strunami. struny savarez sa mi zvukovo velmi pacia ale po tychto skusenostiach uvazujem ze zmenim znacku. moze to pomoct? dost ma zaujala podladena gitara a asi by som chcel v tom pokracovat.co s tym?
Zaznamenané
Ivan.ps
nováčik
*
Príspevkov: 30


« Odpoveď #5 kedy: 17. December , 2018, 13:21:56 »

Nerobil by som z toho takú vedu, proste investuj pár eur, kúp inú značku strún a vyskúšaj čo to urobí.
Zaznamenané
Majo Fero
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3686


večne usmiaty gitarista :-)


« Odpoveď #6 kedy: 17. December , 2018, 17:10:29 »

mesiac,max dva intenzivneho hrania
Ak intenzivneho hrania, tak mi to pride normalne. Pri obcasnom hrani je 6-12mesiacov akurat na vymenu nylonov, podla mna.
Mal si modre, ci cervene balenia? /normal alebo hard-tension/
Zaznamenané
Pánsky
nováčik
*
Príspevkov: 66


Ivanka pri Nitre.


« Odpoveď #7 kedy: 20. December , 2018, 10:04:13 »

ako ide o to ze sa mi to prvy krat stalo teraz ked som podladil. mal som modre aj cervene a este take jedny a teraz mam "hybridy".este som ich nenahodil tak som zvedavy ci aj tieto budu mat "fliacik "
« Posledná zmena: 20. December , 2018, 10:04:43 od Pánsky » Zaznamenané
Pánsky
nováčik
*
Príspevkov: 66


Ivanka pri Nitre.


« Odpoveď #8 kedy: 26. December , 2018, 15:07:25 »

No dnes ráno som hodil tie savarezy .tri hodiny hrania a teraz pozerám že basový d+a má už zo spodu,od prazca zlisovane vynutie. No neviem či to je normálne po 3hodinach hrania.zvuk inak famózny dúfam že za týždeň nebude trcat Nilon.moze to byť tým podladenim?
Zaznamenané
Pitu
adminištrant
inventár podniku
***
Príspevkov: 6373


guitarist


WWW
« Odpoveď #9 kedy: 31. Január , 2019, 14:34:58 »

Mesiac-dva veľmi intenzívneho hrania sú až až na všetky typy strún. Ale ak na gitaru nehráš moc často, nylonky vydržia oveľa dlhšie.

Neviem, ako dlho už hráš na gitaru. Začiatočníci zvyknú ľavou rukou až moc kŕčovito tlačiť do strún, kým si ruka zvykne, že stačí pritlačiť prst na strunu len takou intenzitou, aby už zaznel čistý tón, nie viac. Aj ruka si potom oddýchne.
« Posledná zmena: 31. Január , 2019, 14:35:17 od Pitu » Zaznamenané

Pánsky
nováčik
*
Príspevkov: 66


Ivanka pri Nitre.


« Odpoveď #10 kedy: 01. Február , 2019, 09:29:32 »

Dakujem za rady. Problem musel byt v tom mojom tlaceni na struny lebo teraz ako som zacal poctivo cvicit tak som si to vsimol ze nemusim tak velmi tlacit a potom sa aj lepsie hra. takze asi bol v tom problem+to podladenie.
Zaznamenané
Gwynnbleid
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 158


« Odpoveď #11 kedy: 01. Február , 2019, 14:25:08 »

Dakujem za rady. Problem musel byt v tom mojom tlaceni na struny lebo teraz ako som zacal poctivo cvicit tak som si to vsimol ze nemusim tak velmi tlacit a potom sa aj lepsie hra. takze asi bol v tom problem+to podladenie.


davaj na to pozor :) este ked si podladeny a moc tlacis, tak ti to nebude moc dobre ladit (ked strunu moc pritlacis, tak ju troska nadladis)
Zaznamenané
Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.073 sekund, 22 otázok.