Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
19. Apríl , 2024, 20:08:29
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Pickguard na elektroakusticku gitaru  (Prečítané 1997 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
33michail33
okukávač

Príspevkov: 2


« kedy: 03. Január , 2019, 09:25:22 »

Pozdravujem pekne. Keďže som tu nový,a nevedel som, kde tento prispevok zaradit, chcel by som sa spýtať, ci nema niekto skusenosti s lepenim pickguardu na elektroakustiku, kt. ho nemala. Ma nalepenie aj nejaký vplyv na zvuk gitary? Resp. na co si dávať pozor pri vyberaní pickguardu? Chcel by som si ho dat kvôli ochrane laku, samozrejme, ak by tym gitara nejako velmi neutrpela na zvuku.Mam Klema K100 ds-ce. Vďaka vopred za vaše postrehy a tipy.
Zaznamenané
yngsteen
stály hosť
*****
Príspevkov: 1004



« Odpoveď #1 kedy: 03. Január , 2019, 22:12:43 »

Pickguard už ma na sebe väčšinou lepiacu hmotu keď kúpiš hotový. Keby si si vyrezával nejaký exoticky, tak sa to potom lepí špeciálnou obojstrannou lepiacou páskou (resp. takým plátom) ideálne od 3M. Rozhodne to nelep lepidlom.

Keď už ho raz nalepíš, dá sa dať dole fénom aj lepidlo opucuješ, ale rátaj s tým, že pod pickguardom bude lak starnúť inak, takže keď to dáš dole tak bude to vidieť (ako bledšia, alebo tmavšia plocha).
Zaznamenané
33michail33
okukávač

Príspevkov: 2


« Odpoveď #2 kedy: 04. Január , 2019, 18:01:45 »

 rozhodol som sa dať gitaru s tým do rúk gitarárovi, nakoľko potrebujem ešte na nej pár drobností doladiť, ale do pickguardu teda pôjdem. OK, vďaka za užitočné info :)
Zaznamenané
vitalitask
nováčik
*
Príspevkov: 67


« Odpoveď #3 kedy: 05. Január , 2019, 07:31:56 »

Napriklad:
https://www.ebay.com/itm/Classical-Transparent-Acoustic-Guitar-Anti-Scratch-Pickguard-Guard-Plate-Parts-/401420399123?_ul=SK

Jedno z inštruktážnych videií:

« Posledná zmena: 05. Január , 2019, 07:47:17 od vitalitask » Zaznamenané
Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.03 sekund, 22 otázok.