Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
24. Apríl , 2024, 13:05:19
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Orange OR15 volume boost  (Prečítané 2372 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Pepik007
nováčik
*
Príspevkov: 5


« kedy: 02. Marec , 2019, 22:28:46 »

Caute gitaristi. som majitelom orangu or15 a som s nim velmi spokojny. skusal som s nim strasne vela efektov a fungoval s nimi velmi dobre. stale sa vsak borim z problemom “volume boost” na sola. dnes fungujem tak ze mam hlavu mastavemu na crunch a do toho davam distortion a na sola line boost od ehx. ale radsej by som vyuzil lampovy zvuk hlavy naplno. predtym som daval tento line booster do efektovej slucky. ale neviem ci nie kvoli tomu mi uz 2x odisla elektronka v efektivej slucke. nejake rady chlapi? moze elektronka v slucke odchadzat kvoli libe boosteru? co pouzit ako volume booster ked chcem mat hlavu nastavenu vyslovene hi-gain?

dakujem
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #1 kedy: 03. Marec , 2019, 08:47:37 »

moze elektronka v slucke odchadzat kvoli line boosteru?
Nemôže

co pouzit ako volume booster ked chcem mat hlavu nastavenu vyslovene hi-gain?
Nepochopil som, či potrebuješ zvýšiť gain, alebo celkovú hlasitosť.
V prvom prípade daj boost pred input, v druhom do slučky.
Použi ten, čo máš a ak ti nebude vyhovovať, skúšaj nejaké iné, ale boosty by nemali nejako meniť zvuk, mali by hrať všetky zhruba podobne.
Zaznamenané
Pepik007
nováčik
*
Príspevkov: 5


« Odpoveď #2 kedy: 03. Marec , 2019, 09:32:44 »

Dakujem za radu Žmurk potrebujem zvysit hlasitost. a tak som to aj mal ze v slucke a fungovalo to perfektne. ale z nejakeho dovodu mi potom prestala slucka fukgovat. ked som mal oba jacky zapojene do slucky, áarat nefungoval. ked som ich vytiahol aparat fungoval spravne. preto som to prestal pouzivat. prvykrat som vymenil lampu a zas to islo nejaku dobu, potom zase nic. v slucke som mal reverb, delay, chorus a tento line booster. cim to potom moze byt ze slucka prestala fungovat? je problem niekde inde?

dakujem za radu
Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #3 kedy: 03. Marec , 2019, 11:32:37 »

pouzivanim efektov v slucke sa nemoze pokazit amp ani lampa neodide tam nie su take prudy ze by to odpalilo daco
co sa hlasitosti tyka, ten ehx je uplne ok na to aj ked trochu meni charakter zvuku. Vela ludi pouziva boss eq pedal s tym ze nastavi tie sable na nulu a dvihne len gain co dvihne hlasitost.
Inak ovela efektivnejsie nez dvihat hlasitost je menit EQ krivku, ze uberes basy a vysky na sola a boostnes daco okolo 1.6khz-2khz a potom to lepsie lezie skrz bez toho aby si hucal nahlas
Zaznamenané

Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2177


WWW
« Odpoveď #4 kedy: 03. Marec , 2019, 12:11:35 »

... z nejakeho dovodu mi potom prestala slucka fukgovat. ked som mal oba jacky zapojene do slucky, áarat nefungoval. ked som ich vytiahol aparat fungoval spravne...
Chyba musí byť v jackoch (alebo prívodoch k nim), nimi ten signál prechádza.
Zaznamenané
Pepik007
nováčik
*
Príspevkov: 5


« Odpoveď #5 kedy: 03. Marec , 2019, 13:00:12 »

Super. dakujem pekne za radu. skusim na to pozriet Žmurk
Zaznamenané
Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.055 sekund, 22 otázok.