Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
28. Marec , 2024, 19:03:40
Strán: [1] 2  Všetko |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Lampová hlava z druhej ruky  (Prečítané 6788 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
blindd
nováčik
*
Príspevkov: 12


« kedy: 01. Apríl , 2019, 07:41:45 »

Zdravím zaujimalo by ma, či sa oplatí kupovať lampovú hlavu z druhej ruky? Čo je potrebne skontrolovať pri kúpe použitej hlavy?
Zaznamenané
RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3483



« Odpoveď #1 kedy: 01. Apríl , 2019, 08:21:35 »

Daj vediet co potrebujes. Aparat by mal mat lampy a tie by nemali mat 100 rokov. Pozri ci idu potaky, efektova slucka, ci nic nebrumi.
Zaznamenané
blindd
nováčik
*
Príspevkov: 12


« Odpoveď #2 kedy: 01. Apríl , 2019, 09:03:54 »

Tak uvažujem nad Laney irt60. Skúšal som novu v muzikeri, ale 15w a ta mala omnoho lepši zvuk ako ta z druhej ruky 60w, čo ma celkom prekvapilo. Môže to byť tými lampami? A ďalej ma zaujima, ak by bolo potrebne meniť lampy, tak stačá tie v koncaku alebo treba aj v predzosilovači?
Zaznamenané
RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3483



« Odpoveď #3 kedy: 01. Apríl , 2019, 12:02:15 »

mam tu ENGL THUNDER 50W, 500 eur, MARSHALL JCM900 500eur ale aj drahšie veci. Lampy treba menit koncove, preampovky vydrzia roky
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #4 kedy: 01. Apríl , 2019, 15:26:54 »

Lampy treba menit koncove
Aj to len vtedy, keď naozaj počuješ že sa výkon zmenšil.
Zaznamenané
blindd
nováčik
*
Príspevkov: 12


« Odpoveď #5 kedy: 02. Apríl , 2019, 04:27:48 »

Je možné, že ta 15w hlava znela lepšie preto lebo ma nové lampy? Toto by ma ešte zaujímalo, pretože neviem aký problém mohol byť v tej 60w z druhej ruky, či to malo už staré lampy alebo mohol tam byť aj iný problém.  Neviem
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #6 kedy: 02. Apríl , 2019, 08:22:50 »

Je možné, že ta 15w hlava znela lepšie preto lebo ma nové lampy?
Nové lampy nezmenia zvuk. Lampy starnutím strácajú zisk (gain) a výkonové aj výkon.
Tú 15 a 60 Wattovú hlavu si zapojil na ten istý reprák krátko po sebe?
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #7 kedy: 02. Apríl , 2019, 08:38:58 »

stare lampy citis viac pod rukou a pokial nevies ako ma ten aparat hrat a nemas skusenosti, tak si to podla mna ani nevsimnes.

ak nemas overeny zdroj - dajme tomu tuto RobG, kde mas istotu, ze to, co predava, je naozaj v poriadku, tak kupuj len to, co mozes osobne vyskusat. ak sa nevyznas, zober si skusenejsie kamarata, ktory s tebou amp vyskusa. ak mas pochybnosti ako v pripade toho laney co si opisal, ze 15ka sa ti pocila viac ako 60tka, tak sa na to vykasli. moznosti su sice dve - bud sa ti viac pacia EL84ky alebo je ta 60ka vadna, ale naco riskovat, ze?  Popiskujem si
Zaznamenané
blindd
nováčik
*
Príspevkov: 12


« Odpoveď #8 kedy: 02. Apríl , 2019, 09:45:57 »

Nové lampy nezmenia zvuk. Lampy starnutím strácajú zisk (gain) a výkonové aj výkon.
Tú 15 a 60 Wattovú hlavu si zapojil na ten istý reprák krátko po sebe?

Nie skúšal som obe na inom. 15w na orange (ale neviem presne aky to bol model) a tu 60w na randall RG212 Cabinet. Je mi jasne, že ten orange bol vyššia rada ale aby až tak brutalne rozdielny zvuk v tom bol?
Zaznamenané
blindd
nováčik
*
Príspevkov: 12


« Odpoveď #9 kedy: 02. Apríl , 2019, 09:53:24 »

stare lampy citis viac pod rukou a pokial nevies ako ma ten aparat hrat a nemas skusenosti, tak si to podla mna ani nevsimnes.

ak nemas overeny zdroj - dajme tomu tuto RobG, kde mas istotu, ze to, co predava, je naozaj v poriadku, tak kupuj len to, co mozes osobne vyskusat. ak sa nevyznas, zober si skusenejsie kamarata, ktory s tebou amp vyskusa. ak mas pochybnosti ako v pripade toho laney co si opisal, ze 15ka sa ti pocila viac ako 60tka, tak sa na to vykasli. moznosti su sice dve - bud sa ti viac pacia EL84ky alebo je ta 60ka vadna, ale naco riskovat, ze?  Popiskujem si

Nieje aj taka možnosť, že tam sú už dosť staré lampy a ten zvuk už nieje tak kvalitný? Bohužial do lampovych veci sa vôbec nevyznam. Viem len toľko, že je to hodne lepšie ako tranzistor a preto som chcel už skusiť niečo nove. Momentalne hravam na line 6 spider III a keď som pozeral na videa Laney irt60h, tak to znelo lepšie.
Zaznamenané
Gwynnbleid
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 158


« Odpoveď #10 kedy: 02. Apríl , 2019, 12:32:05 »

Nie skúšal som obe na inom. 15w na orange (ale neviem presne aky to bol model) a tu 60w na randall RG212 Cabinet. Je mi jasne, že ten orange bol vyššia rada ale aby až tak brutalne rozdielny zvuk v tom bol?
tak tam mas odpoveď :) veľa ľudí so to neuvedomuje, ale dobrú box a Repro ti spravia skoro väčší rozdiel ako hlava
Zaznamenané
blindd
nováčik
*
Príspevkov: 12


« Odpoveď #11 kedy: 02. Apríl , 2019, 13:12:34 »

tak tam mas odpoveď :) veľa ľudí so to neuvedomuje, ale dobrú box a Repro ti spravia skoro väčší rozdiel ako hlava

Myslíš, že by to veľa urobilo zo zvukom aj keby som si kúpil na svoj line 6 spider III head nejaký box 212 s celestion vintage 30?
Zaznamenané
Gwynnbleid
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 158


« Odpoveď #12 kedy: 02. Apríl , 2019, 14:30:17 »

Spravit by to urcite spravilo dost (neviem aku bednu mas teraz). Ale dobra bedna mi pride dolezitejsia ako aparat. Na druhu stranu vobec neviem ako by ten Line6 znel na poriadnej bedni a ci by si s tym bol spokojny
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #13 kedy: 02. Apríl , 2019, 14:35:53 »

... a ten zvuk už nieje tak kvalitný?
spytam sa takto - co znamena, ze gitarovy zvuk je menej viac kvalitny? viac/menej basov, stredov, vysok? uprdeny....ubzucany...
tu mas napr porovnavacku ten isty amp so starymi vs novymi lampami, pre predstavu, ze co asi spravi so zosilovacom vymena lamp


inac to s tym boxom je pravda, ten spravi vela a ak chces relevantne porovnavat nejaky zosilovac, tak by si mal porovnavat v ramci rovnakeho celeho retazca a menit iba danu cast, v tomto pripade zosilovac. inac akekolvek zavery su nerelevantne.

co sa tyka tej tvojej otazky ohladom noveho boxu k line6 hlave - neviem co mas za box teraz, ale ak to nie je nic moc, tak dobry box urcite pomoze - a kludne by som sa obzeral po orange 2x12 s v30, tusim zavrety s v30 robia len jeden model, ktory sa ti zrejme pacil v kombinacii s tym 15w laney. casom urcite aj zosilovac vymenit

« Posledná zmena: 02. Apríl , 2019, 14:36:23 od styrioci » Zaznamenané
blindd
nováčik
*
Príspevkov: 12


« Odpoveď #14 kedy: 02. Apríl , 2019, 15:43:22 »

spytam sa takto - co znamena, ze gitarovy zvuk je menej viac kvalitny? viac/menej basov, stredov, vysok? uprdeny....ubzucany...
tu mas napr porovnavacku ten isty amp so starymi vs novymi lampami, pre predstavu, ze co asi spravi so zosilovacom vymena lamp


inac to s tym boxom je pravda, ten spravi vela a ak chces relevantne porovnavat nejaky zosilovac, tak by si mal porovnavat v ramci rovnakeho celeho retazca a menit iba danu cast, v tomto pripade zosilovac. inac akekolvek zavery su nerelevantne.

co sa tyka tej tvojej otazky ohladom noveho boxu k line6 hlave - neviem co mas za box teraz, ale ak to nie je nic moc, tak dobry box urcite pomoze - a kludne by som sa obzeral po orange 2x12 s v30, tusim zavrety s v30 robia len jeden model, ktory sa ti zrejme pacil v kombinacii s tym 15w laney. casom urcite aj zosilovac vymenit



tak podľa tohto videa čo si tu hodil z toho vyplýva, že to chce poriadne repro, pretože ten zvuk s 15w hlavou sa nedal porovnať so zvukom 60w. Ako bolo mi jasné, že ten orange musel nakopnuť ten zvuk viac, ale nečakal som, že to urobí až tak veľký rozdiel Fuuha zíram

Tak toho som si vedomí, že najlepšie je mať rovnaký celý reťazec, no nie vždy je to možné.

Momentalne mám k tej svojej hlave zapojený vermona regent 310. Nieje to original box k hlave ale znie to s tým celkom slušne.
Zaznamenané
Strán: [1] 2  Všetko |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.035 sekund, 22 otázok.