Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
29. Marec , 2024, 03:29:33
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Maybach guitars  (Prečítané 1863 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Stano
stály hosť
*****
Príspevkov: 833


Daj tónu dušu !!!


WWW
« kedy: 12. Apríl , 2019, 20:47:57 »

Po dlhsom case som mal cas poskusat nejake gitary a natrafil som na znacku MAYBACH guitars- https://maybach-guitars.de/en
Video z fabriky:
Video ukazky nastrojov (teleman a lester):
 
 

Teda tieto gitary som si uz vsimol davnejsie, ale az teraz som mal moznost vyskusat niekolko modelov gitar od tejto znacky a prijemne ma prekvapili kvalitou spracovania, zvukom a aj vintage vzhladom. Dokonca az tak ze original Fender 57 stratocaster ktory bol hned vedla nich za neskutocne peniaze, sa mi zdal o dost horsi zvukovo aj pohodlnostou hrania. Zrejme to bude koli tomu, ze sa kazdy boji akehokolvek zasahu do originalu, aby nebodaj gitara zberatelsky nestratila hodnotu, ze sa radsej ignoruje jej skutocny hracsky komfort.

Podme ale k podstate temy gitaram znacky Maybach. Podla dostupných informacii sa jedna o nemecku znacku, ktora si dava vyrabat gitary u nasich susedou v CZ a pouziva kvalitne komponenty (napr. rucne vinute snimace Van Zandt Pickups z DE). Jedna sa o kopie originálov znaciek Fender a Gibson. Firma prezentuje svoje gitary ako navrat k tradiciam a podctivej dielenskej praci tak, ako to teto dve slavne znacky vyrabali v 50 a 60 rokoch.

Farebne, dielenskym prevedenim a aj celkovym vzhladom sa skor zameriavaju na tych, pre ktorých sa zda produkcia z Custom Shopu draha, ale zvukovo, hracsky a celkovo pocitovo nechcu robit ziadne ustupky.

Ja som skusal hlavne modely Lester (Gibson LP) a Teleman (Fender telecaster) a musim konstatovat ze su to podarene gitary za slusnu cenu. Nemal som pocit pri porovnani modelu Maybach Lester Cherry Lane 58 Aged (cena cca 2.000Eur) z Custom Shop True Historic 59 Relic Les Paul (cena cca 8.500Eur) ze to je zvukovo priepastny rozdiel, skor naopak. Gibson vyzeral na prvy pohlad nadherne, presne ako obohraty original, ale zvukovo to bolo velmi podobne gitare Maybach Lester.

Mate s týmito gitarami skusenosti? Poprípade ste sa nieco o nich dozvedeli z netu (fora atd.)?
« Posledná zmena: 12. Apríl , 2019, 21:01:27 od Stano » Zaznamenané

Sivcak 56 stratocaster, Keller 70 custom ash strat, Klema SJ200, HOT Amps, JT-Amps Screamer 808
proghopik
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 4302


PATRÍM DO PIVNICE!


« Odpoveď #1 kedy: 13. Apríl , 2019, 21:05:31 »

Kurnik, za tu cenu a akoze kopie a nedali tam ani binding na prazce a k tomu Nashville style mostik? Bavím sa skvele Ja som čert..

Nuz, popravde to mas tak, ze pokial by toto stalo max. polovicu Custom Shopu od Gibsonu, tak to ma akotak mozno vyznam. Lenze dnes pri troche stastia splasis prakticky novy parrocny CS za 2500-3000 v klude, tak skratka taketo straca vyznam. Bohuzial gitaristi casto veci obmienaju a tieto gitary su prakticky nepredajne, ked tak len brutalne pod cenu. Skratka radsej si kupim parrocny Gibson CS za 2500-3000 a udrzi si to cenu ako toto nove za 2000 a v pripade predaja to nikto nebude chciet ani za 1400.

Plus produkcia CS Gibsonu je od 2013 na takej top urovni, ze ozaj moc nema vyznam vymyslat a riskovat s niecim takymto.
« Posledná zmena: 13. Apríl , 2019, 21:06:44 od proghopik » Zaznamenané

kkoti môžu robiť technicky dobru hudbu ale nie pocitovo alebo nie su kok*ti lebo umenie ide cez pocity. Jedine ked môže kkt robit dobru hudbu je ked jukeboxuje teda hra do botky nacvičené cudzie veci
kubog
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2403



« Odpoveď #2 kedy: 14. Apríl , 2019, 16:02:44 »

Suhlasim s progacom, cost of use je v tomto pripade obrovsky, nema vyznam kupovat kopiu niecoho, co uz existuje. Jedine ak si presvedceny ze to hra ozaj lepsie a tieto veci mas v pazi.
Zaznamenané
Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.04 sekund, 22 otázok.