Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
28. Marec , 2024, 23:02:59
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: uvod do zvukariny  (Prečítané 2004 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
duf
nováčik
*
Príspevkov: 18


« kedy: 29. Január , 2020, 00:41:59 »

cafte,
nie som si isty, ci som spravne trafil kategoriu, ale tu mi to pride asi najblizsie
rad by som sa zorientoval v problematike
zaujima ma dost veci ohladom mixov, pa systemov, aktiv/pasiv, atd, ale nechcem sa pytat mozno uplne blbosti,
tak by som o tom najskor radsej nieco precital
informacii je na webe vela, ale netusim ktorym strankam sa oplati venovat cas a ktore s istotou obist
rovnako je vela na forach, ale zase... lepsie az ked o tom nieco budem vediet, vsetko sa aj tak preluskat neda
vedel by mi niekto poradit kde zacat a kde potom pokracovat ?
dik
Zaznamenané
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #1 kedy: 06. Február , 2020, 10:29:16 »

Treba chodit  na pivo, alebo makat s ludmi co to robia.Zvukarina je tak siroky zaber cinnosti, ze vlastne ani netusim o co mas zaujem ?
Zaznamenané
yesfan
miestny štamgast
******
Príspevkov: 1564


Skratfštrku, Parom, Klokotor, Ambient Shrine


WWW
« Odpoveď #2 kedy: 07. Február , 2020, 08:43:23 »

cafte,
nie som si isty, ci som spravne trafil kategoriu, ale tu mi to pride asi najblizsie
rad by som sa zorientoval v problematike
zaujima ma dost veci ohladom mixov, pa systemov, aktiv/pasiv, atd, ale nechcem sa pytat mozno uplne blbosti,
tak by som o tom najskor radsej nieco precital
informacii je na webe vela, ale netusim ktorym strankam sa oplati venovat cas a ktore s istotou obist
rovnako je vela na forach, ale zase... lepsie az ked o tom nieco budem vediet, vsetko sa aj tak preluskat neda
vedel by mi niekto poradit kde zacat a kde potom pokracovat ?
dik


jednoducho začni - úplne jedno kde a čím. Absorbuj čo najviac, časom sa ti to utriedi, ako aj špecifická oblasť, kam ťa to ťahá. A ak bude potom niečo nejasné, polož tu konkrétnu otázku...  Na zdravie! Žmurk
Zaznamenané

“There is only one corner of the universe you can be certain of improving, and that's your own self.” Aldous Huxley


http://martinhuba.bandcamp.com/
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #3 kedy: 07. Február , 2020, 09:45:35 »

bud chces nahravat alebo zvucit, to su tak trochu odlisne svety. zakladna fyzika je spolocna, ale vsetko ostatne pocnuc HW, "klientami" konciac je inde ...

citat sa oplati tie stranky, kde Ta to citanie aj zaujima, obist treba tie stranky, ktore ti obsahovo nic nedaju a to predsa rozoznas aj sam  Neviem
Zaznamenané
duf
nováčik
*
Príspevkov: 18


« Odpoveď #4 kedy: 12. Február , 2020, 18:25:43 »

ved to, na pivo nechodim a zvukara nepoznam ziadneho, tak som chcel trochu postudovat kym sa zacnem blbo pytat

a zase chcel by som sa pokial mozno vyhnut strankam, ktore by boli nejakym odbornym ekvivalentom k hlavnespravy, slobodnyvysielac alebo zemavek

konkretne co ma momentalne zaujima, jedna sa o zvucenie zivych akcii a pozeral som po mixoch (z druhej ruky tak cca 200e)
je nas zvycajne 5 az 6 nastrojov a 4 az 5 spevov, bicie nemame, vystupy z mixu do aux vstupov komb
kazdy mix (soundraft, yamaha, studiomaster...) co som pozeral mal zopar mono vstupov a niekolko stereo vstupov
zmestil by som sa do poctu vstupov, keby som pouzil aj tie stereo
ale ZSR mi hovori ze ked to dam to stereo vstupov, asi to nebudem pocut v oboch vystupoch
ale... nevyznam sa zatial, tak neviem ci sa to da nejako vyriesit, alebo pozerat po mixoch s viac vstupmi

Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #5 kedy: 12. Február , 2020, 19:13:15 »

a zase chcel by som sa pokial mozno vyhnut strankam, ktore by boli nejakym odbornym ekvivalentom k hlavnespravy, slobodnyvysielac alebo zemavek
To je dobre!  Zdravíčko

konkretne co ma momentalne zaujima, jedna sa o zvucenie zivych akcii a pozeral som po mixoch...
Ja som tu na fóre asi jediný zvukár (aj to už viacmenej bývalý), niektoré veci by sa dali objasniť aj pri pive, ja bývam v Blave, ty kde?
Zaznamenané
brdo prvy
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2914



« Odpoveď #6 kedy: 12. Február , 2020, 23:02:15 »

konkretne co ma momentalne zaujima, jedna sa o zvucenie zivych akcii a pozeral som po mixoch (z druhej ruky tak cca 200e)
je nas zvycajne 5 az 6 nastrojov a 4 az 5 spevov, bicie nemame, vystupy z mixu do aux vstupov komb
kazdy mix (soundraft, yamaha, studiomaster...) co som pozeral mal zopar mono vstupov a niekolko stereo vstupov
zmestil by som sa do poctu vstupov, keby som pouzil aj tie stereo
ale ZSR mi hovori ze ked to dam to stereo vstupov, asi to nebudem pocut v oboch vystupoch
ale... nevyznam sa zatial, tak neviem ci sa to da nejako vyriesit, alebo pozerat po mixoch s viac vstupmi
Treba si zadovazit pult co ma 12-16 mic/line vstupy. Ja mam cely zivot 8+2 stereo a je to stale kompromis. Stereo vstupy su vhodne pre syntaky, multyefekty , gramce  a podobne zdroje signalu.
Stereo vstup nebyva plnohonotne kompatibilny pre pripojenie mikrofonu!
Treba vediet ,kolko potrebujes AUXov? Dalej ci chces pred fadrom, alebo za ? Pred je potrebne pre odposluchove cesty a za napr na daky efekt, atd.
Zaznamenané
duf
nováčik
*
Príspevkov: 18


« Odpoveď #7 kedy: 14. Február , 2020, 16:22:22 »

AUXy ako vystupy do bedni ? pocitam s dvomi, a odposluchy zatial neriesime
myslel som ze ked to budem potrebovat, tak gitara a spev pojde do maleho fishmana a odtial do mixu
ale zase nevyhoda ze hlasitost nastroja a spevu by bola napevno
Zaznamenané
Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.034 sekund, 23 otázok.