Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
28. Marec , 2024, 21:16:43
Strán: [1] 2  Všetko |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Názor na Fender Jim Root Telecaster  (Prečítané 5617 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
unicorn
nováčik
*
Príspevkov: 11


« kedy: 26. Marec , 2020, 12:56:04 »

Ahojte,

Rad by som podotkol, ze toto je moj prvy post na tomto fore, tak ma prosim Vas neukamenujte.

O gitarach toho viem rovnako malo, ako o jadrovej fyzike. Zacal som hrat pred cca rokom a prva gitara co som si kupil (doteraz jedina) je Ibanez GRG 121 DX (walnut flat), kombo (ktore som uz olutoval) Orange Crush Mini. Hravam sam pre seba doma v suterene, samouk, cize nenapredujem raketovou rychlostou. Kazdopadne predtym, nez spravim dalsiu mladicku nerozvaznost, by som sa chcel opytat Vas, ktori ste uz mali tu cest hrat na Fender Jim Root Tele, na dojmy, pripadne co by ste mne (ako nezasvätenemu) k tomu dokazali povedat, pripadne odporucit.

Dakujem za dobre mienene rady pripadne nazory.
Zaznamenané
spyros
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4851



WWW
« Odpoveď #1 kedy: 26. Marec , 2020, 13:04:32 »

Ahoj,

Ako majitel tohto kuska nemozem povedat nic zle. Poctiva gitara. Otazka skor, ci si nepomozes viac zvukovou kartou alebo inym ampom ako mas teraz.
Zaznamenané

Greece Catholic Anarchist Bishop of Manhimself
unicorn
nováčik
*
Príspevkov: 11


« Odpoveď #2 kedy: 26. Marec , 2020, 13:43:39 »

Ahoj,

Ako majitel tohto kuska nemozem povedat nic zle. Poctiva gitara. Otazka skor, ci si nepomozes viac zvukovou kartou alebo inym ampom ako mas teraz.

Dakujem.
Zvukovkou si nepomozem, nemam PC len firemny notas. Iny amp je urcite pomoc, ktoru chcem aj riesit. Vo vyhlade mam Roland Cube 10 GX ako nahradu za Orange Crush Mini, no musim pockat kym tato karantena skonci.
Zaznamenané
epiphonic
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 734



« Odpoveď #3 kedy: 26. Marec , 2020, 14:53:34 »

Usb zvukovy prevodnik ti potiahne hociaky priemerný notebook  Neviem kupa dalsieho maleho prditka ti neprinesie ziadny zasadny rozdiel. Cez zvukovku mas moznost hrat cez simulacie aparatov, rozne efekty atd.
Zaznamenané

slow riffs / bong hits
spyros
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4851



WWW
« Odpoveď #4 kedy: 26. Marec , 2020, 15:05:23 »

Vo vyhlade mam Roland Cube 10 GX ako nahradu za Orange Crush Mini, no musim pockat kym tato karantena skonci.

Ak to chces na tvrdsi rock a metal, tak si velmi netrafil... najlacnejsie riesenie je urcite zvukova karta a vhodny plugin.
Zaznamenané

Greece Catholic Anarchist Bishop of Manhimself
unicorn
nováčik
*
Príspevkov: 11


« Odpoveď #5 kedy: 26. Marec , 2020, 16:39:30 »

chcem to zatial na vseobecne domace hranie, stale som vo faze ucenia sa (a este dlho dlho budem).
Co sa tyka zvukovky, nejaky tip alebo odporucanie?

Dakujem.
Zaznamenané
epiphonic
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 734



« Odpoveď #6 kedy: 26. Marec , 2020, 16:52:39 »

Mam dobre skusenosti s focusrite. Nejaku nizsiu radu bud solo, alebo 2i2. Ak to zvladnes nakonfigurovat, latencia je dost nizka. K tomu samozrejme nejake lepsie slúchadlá, od ktorych ta po hodine nebude boliet hlava ha ha ha alebo repro / monitory.
« Posledná zmena: 26. Marec , 2020, 16:54:17 od epiphonic » Zaznamenané

slow riffs / bong hits
unicorn
nováčik
*
Príspevkov: 11


« Odpoveď #7 kedy: 26. Marec , 2020, 21:33:11 »

K sluchadlam, myslim ze KRK KNS 6400 co mam mi zatial postacia :)

Co sa tyka kvalitnejsieho amp-u (kebyze idem tou cestou a nie cez zvukovku), nejaky tip?
« Posledná zmena: 26. Marec , 2020, 21:44:42 od unicorn » Zaznamenané
futox
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 451



« Odpoveď #8 kedy: 26. Marec , 2020, 21:49:25 »

Ja som mega spokojny na doma s Yamaha THR10, teraz je tusim nova verzia ktoru som neskusal. Ale presiel som na doma vselicim - Line 6, trandaky, zvukovka pluginy.. , Male lampove kombo, velka hlava bedna + atteunator.. nakoniec som spokojny najviac stou yamahou.
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #9 kedy: 26. Marec , 2020, 21:55:17 »

zvukovka focusrite scarlety, su fajn, audient id4 napr... pluginy na metal jednoznacne teraz ruluju neural dsp - tusim predlzili trialy kvoli korona virusu - firmy sa teraz predhanaju vo freebies.

jim root tele - normalna gitara - kludne chod do toho

roland combo - skocis z kaluze do mlaky, nechod do toho
Zaznamenané
spyros
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4851



WWW
« Odpoveď #10 kedy: 27. Marec , 2020, 08:35:26 »

K sluchadlam, myslim ze KRK KNS 6400 co mam mi zatial postacia :)
Co sa tyka kvalitnejsieho amp-u (kebyze idem tou cestou a nie cez zvukovku), nejaky tip?

Keby uz necakalo na odvoz, tak https://hudba.bazos.sk/inzerat/109112924/predam-orange-jim-root-terror-orange-ppc112-blk.php  Zdravíčko

Moje tipy:

Na všetko okrem metalu pecka https://hudba.bazos.sk/inzerat/109608839/peavey-classic-30.php

Viaceri pofrflu, ale podla mna sa da na tom natocit dobry zvuk a za tu cenu  https://hudba.bazos.sk/inzerat/109180491/peavey-valveking-vk212.php

Pripadne to myslis vazne https://hudba.bazos.sk/inzerat/109577505/fractal-ax8.php
Zaznamenané

Greece Catholic Anarchist Bishop of Manhimself
Locksmith
VIP
inventár podniku
*
Príspevkov: 3186



« Odpoveď #11 kedy: 27. Marec , 2020, 09:21:04 »

Moj nazor je ako domaceho cvicitela a domaceho hraca. Hrat cez sluchatka je otravne a nepohodlne. Hrat cez komp je nepohodlne ale ked si vsetko ponastavujes tie moznosti su ohromne. Mne sa to ale nastavovat nechce, ani zapinat pocitac. Ani nemam ku kompu take bedne aby to cele davalo zmysel.

Takze ja pouzivam Atomic amplifirebox. Ten si zapojim do cohokolvek co mam k dispozicii - najcastejsie do lampovej hlavy s 2x12 boxom alebo do komba ale aj do externej zvukovky v kompe, zalezi od toho kde som. Sluchatkov vstup tato verzia ale nema.

A kebyze nemam kombo alebo ten lampac s bednou, tak ta yamaha spomenuta nizsie sa mi velmi paci a pripada mi na domace cvicenie vhodna. Je ich viac verzi podla toho ci si viac na tvrdsiu alebo nie az tak tvrdu hudbu. Su v tom aj efekty, to by som ocenil.
 
« Posledná zmena: 27. Marec , 2020, 09:45:43 od Locksmith » Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #12 kedy: 27. Marec , 2020, 13:18:36 »

Pivo Classic je podla mna dost precenovany amp, ma to dost gumeny clean a aj ten OD kanal vseliaky... podobny nazor, ak nie rovnaky mam aj na Fender Deluxe komba...  Za seba urcite nie, navyse to dost reve na byt.

Valveking - to fakt? Najdi mi dve pekne ukazky, na mic.

A ak to mysli vazne, tak nasucho cvicit + staci aj obycajny Standard za 6 - 7 kil.

 Na zdravie!
Zaznamenané

unicorn
nováčik
*
Príspevkov: 11


« Odpoveď #13 kedy: 27. Marec , 2020, 13:57:45 »


A ak to mysli vazne, tak nasucho cvicit + staci aj obycajny Standard za 6 - 7 kil.

 Na zdravie!

Myslim to vazne s tym cvicenim. Viem ze som si nevybral lacny konicek, no vazne neexistuje amp, ktory nestoji 6-7 kil a staci na domace hranie (cvicenie), no dokaze to aj malo zmodulovat? Aby to dokazalo viac ako crush mini a nezozralo mi to hlavu?

Hluk aj tak nerobim, kedze som na sluchadlach.
Zaznamenané
epiphonic
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 734



« Odpoveď #14 kedy: 27. Marec , 2020, 13:59:48 »

Tym standardom myslel asi gitaru. Yamaha thr je super volba tiez.
Zaznamenané

slow riffs / bong hits
Strán: [1] 2  Všetko |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.044 sekund, 23 otázok.