Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: Zaregistroval si sa, ale ten prekliaty mail nechodí a stále nechodí?

Skontroluj si SPAM.

(fakt, robíme, čo sa dá, ale gmail.com si nedá povedať)
28. Marec , 2024, 18:04:15
Strán: 1 [2]  Všetko |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Názor na Fender Jim Root Telecaster  (Prečítané 5614 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #15 kedy: 27. Marec , 2020, 14:12:33 »

Tym standardom myslel asi gitaru. Yamaha thr je super volba tiez.
Nie. Axe fx Standard som myslel, ak plavame v tychto vodach.
« Posledná zmena: 27. Marec , 2020, 14:12:51 od Branko » Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #16 kedy: 27. Marec , 2020, 14:13:50 »

Myslim to vazne s tym cvicenim. Viem ze som si nevybral lacny konicek, no vazne neexistuje amp, ktory nestoji 6-7 kil a staci na domace hranie (cvicenie), no dokaze to aj malo zmodulovat? Aby to dokazalo viac ako crush mini a nezozralo mi to hlavu?

Hluk aj tak nerobim, kedze som na sluchadlach.
Pozri, kedysi som nudzovo a chvilu hral na Roland Cube 80.  :) Cvicieval som na Marshall MG15FX. Cekni.
Zaznamenané

unicorn
nováčik
*
Príspevkov: 11


« Odpoveď #17 kedy: 27. Marec , 2020, 17:01:05 »

Pozri, kedysi som nudzovo a chvilu hral na Roland Cube 80.  :) Cvicieval som na Marshall MG15FX. Cekni.

Dakujem, takuto odpoved som hladal. Verzia MG 15 GFX je o moc ina? Lebo z mojho laickeho pohladu nevidim velky rozdiel.
Zaznamenané
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #18 kedy: 27. Marec , 2020, 17:24:59 »

Dakujem, takuto odpoved som hladal. Verzia MG 15 GFX je o moc ina? Lebo z mojho laickeho pohladu nevidim velky rozdiel.
Nie.
Zaznamenané

spyros
inventár podniku
*******
Príspevkov: 4851



WWW
« Odpoveď #19 kedy: 28. Marec , 2020, 17:37:43 »

Pozri, kedysi som nudzovo a chvilu hral na Roland Cube 80.  :) Cvicieval som na Marshall MG15FX. Cekni.

Peavey Classic ma gumovy zvuk a potom mu ponuknes Marshall MG15FX. Ty si zly clovek  Bavím sa skvele
Zaznamenané

Greece Catholic Anarchist Bishop of Manhimself
Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #20 kedy: 28. Marec , 2020, 17:39:07 »

Peavey Classic ma gumovy zvuk a potom mu ponuknes Marshall MG15FX. Ty si zly clovek  Bavím sa skvele
Trosku kontextu, kamarat. :)
Zaznamenané

Ozzyc
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 123



« Odpoveď #21 kedy: 28. Marec , 2020, 21:43:09 »

sorry, že od veci. ale. tých ax8 je odrazu dáko veľa na bazoši. čo sa deje? FM3 tak múti vodu, či čo?  Na zdravie!

Zaznamenané
kaolko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 16429


Saturday Night Bieber


« Odpoveď #22 kedy: 29. Marec , 2020, 17:45:20 »

ja dam za seba nazor...


->jim root tele - uplne ze ok gitara aj ked mne sa pacila viac v podladeni nez v standardnom (dost tenke to bolo s tymi emg)
->hranie doma - ja by som siel do zvukovky, dakych monitorov (alebo lepsich sluchatok) a pluginov, teraz vysiel novy stl tone hub a tam su take zvuky ze pomoooc
-> komba, co ja viem, podla mna tie lacne kokotiny hraju vsetky uplne zle ale ze vsetky, to cloveka dost demotivuje

Inak nikdy som doma nehral viac na gitare nez poslednu dobu co som kupil kemper stage, kebyze mam kombo asi to otravuje hlavne aj ludi okolo a tak.
Zaznamenané

Branko
inventár podniku
*******
Príspevkov: 13057


Myšlienky tvoria veci!


« Odpoveď #23 kedy: 30. Marec , 2020, 12:08:27 »

ja dam za seba nazor...


->jim root tele - uplne ze ok gitara aj ked mne sa pacila viac v podladeni nez v standardnom (dost tenke to bolo s tymi emg)
->hranie doma - ja by som siel do zvukovky, dakych monitorov (alebo lepsich sluchatok) a pluginov, teraz vysiel novy stl tone hub a tam su take zvuky ze pomoooc
-> komba, co ja viem, podla mna tie lacne kokotiny hraju vsetky uplne zle ale ze vsetky, to cloveka dost demotivuje

Inak nikdy som doma nehral viac na gitare nez poslednu dobu co som kupil kemper stage, kebyze mam kombo asi to otravuje hlavne aj ludi okolo a tak.
Je to velmi individualne, ty mas rodinu, niekto byva sam, v dome/v byte, atd... ja som si vzal male kombo barskde a cvicil som. Bez PC, bez dalsich vplyvov. Opat - zalezi co cvicit, ako dlho, atd... Neviem si predstavit 6-8 hodin cvicit na sluchadlach/pred PC.

Pokial si clovek chce hrat od akordov cez riffy, po sola, tak je to uplne iny uhol, nez hodiny cvicit techniku. A nehovoriac o experimentoch s krabickami.
« Posledná zmena: 30. Marec , 2020, 12:09:39 od Branko » Zaznamenané

Gwynnbleid
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 158


« Odpoveď #24 kedy: 31. Marec , 2020, 21:00:38 »

a co tak Boss Katana?  Hra to pomerne dobre, vie to hrat aj ticho.  Po tom co vysla MK2 tak sa prva verzia da na bazaroch vpohodke zohnat. 
Zaznamenané
unicorn
nováčik
*
Príspevkov: 11


« Odpoveď #25 kedy: 02. Apríl , 2020, 13:10:24 »

ja som len chcel, ze tele je uz doma, len este nevybalene. vcera o pol tretej poobede objednane, dnes na obed doma. ked sa skonci toto karantenne obdobie, pojdem si po marshall amp. ako pisal branko, najskor ma cakaju hodiny cvicenia, a na to mi to uplne postaci. dakujem vsetkym.
Zaznamenané
styrioci
inventár podniku
*******
Príspevkov: 11901



« Odpoveď #26 kedy: 03. Apríl , 2020, 16:41:37 »

Hlavne hraj a cvic...debaty amp/kombo vs modeler vs comp a co je komu pohodlnejsie/nepohodlne/neprakticke su uplne zbytocne. Mam doma aj amp, aj comp aj zvukovku, amp s pedalboardom a kompom zapojene tak, ze mozem hrat ci uz iba cez amp do reprakov, alebo simulacie z kompu alebo s ampom do kompu, alebo vsetky mozne kombinacie. Staci mi len vopchat kabel do gitary..no a na tom to cele stoji a pada, pretoze niekedy sa mi nechce ani to a zabrnkam si len nasucho  Popiskujem si
Zaznamenané
unicorn
nováčik
*
Príspevkov: 11


« Odpoveď #27 kedy: 04. Apríl , 2020, 11:33:25 »

Hlavne hraj a cvic... na tom to cele stoji a pada, pretoze niekedy sa mi nechce ani to a zabrnkam si len nasucho 

a presne toto je ono. taktiez casto hravam nasucho, nemam zvladnute ani zaklady, takze je co cvicit, co nie je podmienene ampom ani zvukovkou. mozem ale povedat ze rozdiel medzi Tele a GRG sa neda ani opisat. Iny svet. Aj zvuk, aj pocitovo.
Zaznamenané
Filko
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 271



« Odpoveď #28 kedy: 07. Apríl , 2020, 11:29:24 »

ja som len chcel, ze tele je uz doma, len este nevybalene. vcera o pol tretej poobede objednane, dnes na obed doma. ked sa skonci toto karantenne obdobie, pojdem si po marshall amp. ako pisal branko, najskor ma cakaju hodiny cvicenia, a na to mi to uplne postaci. dakujem vsetkym.
myslím si že už teraz keď si kúpiš kvalitnejšiu gitaru, určite tým nič nepokazíš, prípadne nejaký multiefekt ktorý preopojíš na hifi zostavu alebo rovno na slúchatka ? podľa mňa fajn alternatíva, ja som tak začínam na starom korg multiefekte, napojene na hifi zosík , neskor len na obyčajé repráky od PC , bolo to uplne postačujúce, prípadne na jednoduché kombo na čistý kanál.
Zaznamenané
Strán: 1 [2]  Všetko |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.171 sekund, 23 otázok.