Vitajte, Hosť. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.
Nedostali ste váš aktivačný email?

Prihláste sa užívateľským menom, heslom a dåžkou sedenia
Novinky: VENUJTE 2% z daní aj na podporu gitarového fóra. Ďakujeme!!
20. Apríl , 2024, 15:00:16
Strán: [1] |   Dole
  Tlačiť  
Autor Téma: Co na domace hranie  (Prečítané 2097 krát)
0 užívateľov a 1 Hosť prehliada túto tému.
spree
náhodný pocestný
**
Príspevkov: 125


« kedy: 01. Apríl , 2020, 10:14:39 »

Chcem sa spytat.
Odislo mi hybridne 30W kombo a hladam, co nove kupit. Je to cvicenie a hranie na doma.
Ale mam dilemu co kupit. Na kombe sme hrali dvoma gitarami naraz cez MIX30.
Jedna moznost kupit nove kombo (asi Spider V MKII 30W alebo 60W) a obe gitary nechat zapojene do jedneho komba cez MIX30 s tym, ze si kupim prepinac efektov Line 6 FBV Express MKII.
Druha moznost je kupit dva mono aktivne reproduktory (napriklad M-Audio BX5 D3) a k tomu samostatny multiefekt.
Ktora moznost je podla Vas lepsia, resp. ako by ste vyriesili zapojenie dvoch gitar s tym, ze by som rad mal na oboch gitarach delay + chorus a jedna gitara by mala viac efektov?
Zaznamenané
Zvukár Andrej
miestny štamgast
******
Príspevkov: 2178


WWW
« Odpoveď #1 kedy: 01. Apríl , 2020, 11:36:26 »

Odislo mi hybridne 30W kombo a hladam, co nove kupit.
Oprava neprichádza do úvahy?
Bývam v Blave a mám strááášne veľa času teraz.
Zaznamenané
Gwynnbleid
pravidelný návštevník
****
Príspevkov: 158


« Odpoveď #2 kedy: 01. Apríl , 2020, 14:01:38 »

Chcem sa spytat.
Odislo mi hybridne 30W kombo a hladam, co nove kupit. Je to cvicenie a hranie na doma.
Ale mam dilemu co kupit. Na kombe sme hrali dvoma gitarami naraz cez MIX30.
Jedna moznost kupit nove kombo (asi Spider V MKII 30W alebo 60W) a obe gitary nechat zapojene do jedneho komba cez MIX30 s tym, ze si kupim prepinac efektov Line 6 FBV Express MKII.
Druha moznost je kupit dva mono aktivne reproduktory (napriklad M-Audio BX5 D3) a k tomu samostatny multiefekt.
Ktora moznost je podla Vas lepsia, resp. ako by ste vyriesili zapojenie dvoch gitar s tym, ze by som rad mal na oboch gitarach delay + chorus a jedna gitara by mala viac efektov?

ak chces najlacnejsie pre dvoch - tak aktivne monitory a zvukovka scarlett 2i2 a pouzit VST simulacie.
Zaznamenané
rastis
adminištrant
miestny štamgast
***
Príspevkov: 2303



« Odpoveď #3 kedy: 01. Apríl , 2020, 16:01:35 »

a kto to kedy videl hrat dvaja do jedneho komba ? okrem toho, ze blbost, tak este aj nuda.

preco si nekupite kazdy svoje vybavenie ? ze sa to stare pokazilo je skvela prilezitost od tohto konceptu 2 in 1 odist.
Zaznamenané
homar
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3635



« Odpoveď #4 kedy: 01. Apríl , 2020, 19:37:21 »

2 samostaté aparáty, to je najnormálnejšie riešenie  Na zdravie!
Zaznamenané

Fender Stratocaster, Epiphone Les Paul Standard
Marshall JCM 900 MkIII, Marshall 1960B Lead
TC-Electronic Nova System
frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1368



WWW
« Odpoveď #5 kedy: 08. Jún , 2022, 02:44:49 »

Nedávno som videl upútavku na mini kombo Posotive Grid Spark mini. Vyzeralo to fajn, tak som popozeral aj iné mini kombá a ako to už býva, celkom som sa namotal.
Začala fungovaľ zvedavosť, že ako sa to pohlo za ten čas, čo som niečo podobné skúsil, povedzme 15 rokov. Tak som nakoniec odhodil všetky antilampové zábrany a položil Yamahu thr10II na moju starú mesu. Reku keď je to dobré Frippovi na domáce šialenosti, tak mne 100krát.

Prvé čo ma celkom prekvapilo bol zvuk, ktorý som z dvoch 3" reprákov nečakal. Kľudne by som to typol na 12", teraz myslím pri panelákových hlasitostiach. Neviem ako to robia, ale žiadne krabicové orezané úzke stredové zvuky (ako som trochu aj napriek recenziám očakával) sa nekonali.
Čo sa týka nejakého porovnania s lampou, zvuku alebo odozvy z hry, tak to ani nemám nejak potrebu riešiť. Pri hre som mal pocit, že hrám v podstate na normálny aparát a nie povedzme na nejakú simuláciu v PC. Odozva na hru a aj zvuk pripomína normálny aparát, mám na mysli niečo také, že treba dolovať alebo sa snažiť cca ako pri normálnom aparáte a nie ako pri simulácii v PC, kde je to predsa len trochu ľahšie. Stále uvažujem v intenciách panelákovej izby.
Zatiaľ som si do toho brnkal len s LP Greco a hru som si užíval, ako na nejakom "normálnom" aparáte. Zvuk to má fakticky pekný, použiteľné sú všetky typy, clean, chrunch aj lead. Echo, reverb a ostatné efekty sú úplne fajn a ladička potešila tiež.
Dá sa tam zapojiť aj basa, to som zatiaľ nevyskúšal. Tuším sa to dá použiť aj ako zvukovka, tak to ešte skúsim. No a samozrejme Bluetooth a apka v mobe, dnes už asi štandard pri takýchto hračkách, ale tiež som to neskúsil.

Pre mňa to možno bude mať ten efekt, že to častejšie budem zapínať pri bežnom brnkaní lebo väčšinou hrám na sucho. Z nejakého dôvodu sa mi totiž "veľké" lampy zapínať nechce. Aj keď teraz vlastne neviem, že v čom je rozdiel medzi zapnutím aparátu a tejto srandy Žmurk.
No,  myslím, že na doma to bude úplne fasa cvičítko.

https://www.frontman.cz/yamaha-thr-10-vam-uthrne-usi

« Posledná zmena: 08. Jún , 2022, 02:54:08 od frakos » Zaznamenané

frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1368



WWW
« Odpoveď #6 kedy: 09. Jún , 2022, 18:50:18 »

Len doplním info. Skúsil som apku v mobile, je tam viac nastavení ako na "železe". A fajn presety, krajšie zvuky než tie, ktoré som nastavil ja.

Pripojil som to aj k PC, k takému záložnému mini PC NUC od Intelu s win10, kde nemám ani zvukovku. Ta  Yamaha thr10ii tam teraz funguje ako zvukovka. K Yamahe bol aj Cubase Ai, to je taká najskromnejšia, veľmi okresaná verzia Cubase 12, a tak som si to zo zvedavosti na ten NUC nainštaloval.

Na ukážku som nahral s tou Yamahou nejaké dva akordy, k tomu mini sóličko, pod to jednoduché bicie a basu(tiež cez yamahu ). Žiadny mix ani master.

https://app.box.com/s/wwxrksdxeno0pgklhpvc3t5fmjt6td84

Zaznamenané

RobG
inventár podniku
*******
Príspevkov: 3484



« Odpoveď #7 kedy: 10. Jún , 2022, 09:57:57 »

Pekne hráš
Zaznamenané
frakos
stály hosť
*****
Príspevkov: 1368



WWW
« Odpoveď #8 kedy: 24. Jún , 2022, 15:54:57 »

Díki, náhoda.

V poslednej dobe ma fascinujú kokotiny. Ten zvuk ma teda dosť prekvapil. Bohvie aké to je pod rukami. Vyzerá, že tieto hračky už dnes znejú dosť dobre a aj pod rukami to býva fajn alebo som len stratil citlivosť na podobné veci.

Zaznamenané

Strán: [1] |   Hore
  Tlačiť  
 
Skočiť na:  

Stránka vytvorená za 0.049 sekund, 23 otázok.